Shopping cart

Saving..

Edit match video

Edit match settings

Runouts
Innings

Set playing sequence

Write a comment

Edit handicap

Update handicap for :

Follow
You need to log in to perform this action

Share this page

October 4, 2020

Eesti Piljardi Esiliiga VII Etapp

9-Ball

Add players

Please wait...

Create player

Please wait...

New players will be added to your members section.

Results  

#NameMatches (won/lost)Frames (won/lost)Win percentage Points
1 Fred Martmaa
Break & Run
7 (7/0) 52 (35/17)
67%
600
2 Erki Lehtpuu
Break & Run
7 (5/2) 55 (32/23)
58%
520
3 Georg Grossthal
6 (5/1) 47 (29/18)
62%
460
3 Rauno Rüütel
Break & Run
6 (4/2) 47 (25/22)
53%
460
5 Agris Stüf
Break & Run
4 (3/1) 32 (19/13)
59%
420
5 Erki Soomer
Break & Run
5 (3/2) 36 (20/16)
56%
420
5 Henrik-Johann Ligi
6 (4/2) 40 (25/15)
63%
420
5 Jason Fleming
5 (3/2) 40 (21/19)
53%
420
9 Henry Merilaid
3 (2/1) 19 (10/9)
53%
380
Show more
9 Kim Orlov
Mezz Hill Hill Billiard Cafe
5 (3/2) 34 (19/15)
56%
380
9 Ken Riidak
Mezz Hill Hill Billiard Cafe
4 (3/1) 26 (17/9)
65%
380
9 Ants-Kristjan Masing
Kalevi Piljardikool
5 (3/2) 35 (17/18)
49%
380
9 Aleksandra Sinilnikova
Break & Run
3 (2/1) 25 (13/12)
52%
380
9 Priit Pajumaa
Tallinna Piljardiklubi
3 (2/1) 22 (12/10)
55%
380
9 Ilja Tištšenko
4 (2/2) 26 (12/14)
46%
380
9 Nikita Smirnov
3 (2/1) 26 (14/12)
54%
380
17 Märten Hunt
3 (1/2) 23 (9/14)
39%
320
17 Harry Ventsel
4 (2/2) 29 (15/14)
52%
320
17 Rene Pärnpuu
3 (1/2) 25 (13/12)
52%
320
17 Janno Piilbaum
Break & Run
4 (2/2) 29 (15/14)
52%
320
17 Tarvo Piip
Break & Run
3 (1/2) 25 (12/13)
48%
320
17 Andra King
3 (1/2) 22 (9/13)
41%
320
17 Mattias Raun
4 (2/2) 31 (17/14)
55%
320
17 Lennart Mägi
3 (1/2) 25 (12/13)
48%
320
25 Henri Tuulik
4 (2/2) 28 (12/16)
43%
300
25 Rasmus Ligi
3 (1/2) 19 (8/11)
42%
300
25 Oleg Sidorov
2 (0/2) 12 (2/10)
17%
300
25 Priit Sisa
Break & Run
2 (0/2) 13 (3/10)
23%
300
25 Marti Dengo
3 (1/2) 20 (10/10)
50%
300
25 Toomas Saarts
2 (0/2) 16 (6/10)
38%
300
25 Aimar Kulp
3 (1/2) 24 (11/13)
46%
300
25 Peeter Paju
2 (0/2) 17 (7/10)
41%
300
33 Argo Ravalepik
2 (0/2) 12 (2/10)
17%
280
33 Indrek Purge
2 (0/2) 12 (2/10)
17%
280
33 Andres Viidik
3 (1/2) 22 (10/12)
45%
280
33 Valdis Sprogis
3 (1/2) 20 (9/11)
45%
280
33 Veljo Pallase
3 (1/2) 24 (11/13)
46%
280
33 Kaido Pungas
Break & Run
2 (0/2) 15 (5/10)
33%
280
33 Nils Luhavee
Break & Run
2 (0/2) 12 (2/10)
17%
280
33 Margus Kala
2 (0/2) 15 (5/10)
33%
280
33 Mihkel Susi
3 (1/2) 26 (12/14)
46%
280
Starts Oct 4, 2020, 10:00 AM (local time)
Format Double elimination (42 Participants)
Race to 5
Handicap No handicap
Rankings Piljardi esiliiga 2020, Piljardimeistrid MTÜ ranking and Estonian Billiard Association ranking for members
Organizer Estonian Billiard Association
Contact Gert Gnadeberg (gertgnadeberg@gmail.com)

Schedule

Waiting
Playing
Finished

Round 1

Race to 5
1   
Estonia
Andres Viidik
Estonia
Argo Ravalepik
Sun 09:53  Table 1
2   
Estonia
Peeter Paju
Walk Over
 
3   
Estonia
Rasmus Ligi
Estonia
Henri Tuulik
Sun 09:53  Table 2
4   
Estonia
Marten Kont
Estonia
Henry Merilaid
Sun 09:53  Table 3
5   
Estonia
Veljo Pallase
Estonia
Aimar Kulp
Sun 09:53  Table 4
6   
Estonia
Agris Stüf
Walk Over
 
7   
Walk Over
Estonia
Toomas Saarts
 
8   
Estonia
Indrek Purge
Estonia
Ken Riidak
Sun 09:53  Table 5
9   
Estonia
Fred Martmaa
Estonia
Kim Orlov
Sun 09:53  Table 6
10   
Estonia
Priit Sisa
Walk Over
 
11   
Walk Over
Estonia
Aleksandra Sinilnikova
 
12   
Estonia
Mattias Raun
Estonia
Mihkel Susi
Sun 09:53  Table 7
13   
Estonia
Margus Kala
Estonia
Ants-Kristjan Masing
Sun 09:53  Table 8
14   
Estonia
Kaido Pungas
Latvia
Valdis Sprogis
Sun 09:53  Table 12
15   
Walk Over
Estonia
Andra King
 
16   
Estonia
Georg Grossthal
Estonia
Janno Piilbaum
Sun 09:53  Table 9

Winner round 1

Race to 5
17   
Estonia
Nikita Smirnov
Estonia
Andres Viidik
Sun 10:58  Table 8
18   
Estonia
Peeter Paju
Estonia
Märten Hunt
Sun 09:53  Table 10
19   
Estonia
Ilja Tištšenko
Estonia
Henri Tuulik
Sun 11:06  Table 2
20   
Estonia
Henry Merilaid
Estonia
Harry Ventsel
Sun 10:18  Table 3
21   
Estonia
Rene Pärnpuu
Estonia
Veljo Pallase
Sun 11:12  Table 7
22   
Estonia
Agris Stüf
Estonia
Oleg Sidorov
Sun 09:53  Table 11
23   
Estonia
Lennart Mägi
Estonia
Toomas Saarts
Sun 10:30  Table 6
24   
Estonia
Ken Riidak
Estonia
Nils Luhavee
Sun 10:52  Table 4
25   
Estonia
Henrik-Johann Ligi
Estonia
Fred Martmaa
Sun 10:49  Table 5
26   
Estonia
Priit Sisa
Estonia
Rauno Rüütel
Sun 10:34  Table 11
27   
Estonia
Tarvo Piip
Estonia
Aleksandra Sinilnikova
Sun 10:37  Table 9
28   
Estonia
Mihkel Susi
Estonia
Erki Lehtpuu
Sun 11:19  Table 3
29   
Estonia
Priit Pajumaa
Estonia
Ants-Kristjan Masing
Sun 10:58  Table 10
30   
Latvia
Valdis Sprogis
Estonia
Erki Soomer
Sun 11:30  Table 6
31   
Canada
Jason Fleming
Estonia
Andra King
Sun 10:42  Table 12
32   
Estonia
Georg Grossthal
Estonia
Marti Dengo
Sun 10:56  Table 1

Loser round 1

Race to 5
33   
Estonia
Argo Ravalepik
Estonia
Marti Dengo
Sun 11:56  Table 1
34   
Walk Over
Canada
Jason Fleming
 
35   
Estonia
Rasmus Ligi
Latvia
Valdis Sprogis
Sun 12:17  Table 6
36   
Estonia
Marten Kont
Estonia
Ants-Kristjan Masing
 
37   
Estonia
Aimar Kulp
Estonia
Mihkel Susi
Sun 12:20  Table 4
38   
Walk Over
Estonia
Tarvo Piip
 
39   
Walk Over
Estonia
Priit Sisa
 
40   
Estonia
Indrek Purge
Estonia
Henrik-Johann Ligi
Sun 11:56  Table 11
41   
Estonia
Kim Orlov
Estonia
Nils Luhavee
Sun 11:49  Table 2
42   
Walk Over
Estonia
Toomas Saarts
 
43   
Walk Over
Estonia
Oleg Sidorov
 
44   
Estonia
Mattias Raun
Estonia
Veljo Pallase
Sun 12:00  Table 10
45   
Estonia
Margus Kala
Estonia
Harry Ventsel
Sun 11:31  Table 4
46   
Estonia
Kaido Pungas
Estonia
Henri Tuulik
Sun 11:55  Table 5
47   
Walk Over
Estonia
Peeter Paju
 
48   
Estonia
Janno Piilbaum
Estonia
Andres Viidik
Sun 12:29  Table 8

Winners qualification

Race to 5
49   
Estonia
Nikita Smirnov
Estonia
Märten Hunt
Sun 12:40  Table 7
50   
Estonia
Ilja Tištšenko
Estonia
Henry Merilaid
Sun 12:01  Table 7
51   
Estonia
Rene Pärnpuu
Estonia
Agris Stüf
Sun 12:08  Table 12
52   
Estonia
Lennart Mägi
Estonia
Ken Riidak
Sun 12:02  Table 9
53   
Estonia
Fred Martmaa
Estonia
Rauno Rüütel
Sun 12:20  Table 3
54   
Estonia
Aleksandra Sinilnikova
Estonia
Erki Lehtpuu
Sun 13:18  Table 12
55   
Estonia
Priit Pajumaa
Estonia
Erki Soomer
Sun 12:23  Table 2
56   
Estonia
Andra King
Estonia
Georg Grossthal
Sun 12:31  Table 1

Loser round 2

Race to 5
57   
Estonia
Marti Dengo
Canada
Jason Fleming
Sun 13:06  Table 6
58   
Estonia
Rasmus Ligi
Estonia
Ants-Kristjan Masing
Sun 13:15  Table 11
59   
Estonia
Aimar Kulp
Estonia
Tarvo Piip
Sun 13:20  Table 4
60   
Estonia
Priit Sisa
Estonia
Henrik-Johann Ligi
Sun 13:15  Table 5
61   
Estonia
Kim Orlov
Estonia
Toomas Saarts
Sun 13:08  Table 9
62   
Estonia
Oleg Sidorov
Estonia
Mattias Raun
Sun 12:55  Table 10
63   
Estonia
Harry Ventsel
Estonia
Henri Tuulik
Sun 13:20  Table 3
64   
Estonia
Peeter Paju
Estonia
Janno Piilbaum
Sun 13:26  Table 8

Losers qualification

Race to 5
65   
Canada
Jason Fleming
Estonia
Lennart Mägi
Sun 14:09  Table 5
66   
Estonia
Ants-Kristjan Masing
Estonia
Rene Pärnpuu
Sun 14:10  Table 11
67   
Estonia
Tarvo Piip
Estonia
Ilja Tištšenko
Sun 14:37  Table 2
68   
Estonia
Henrik-Johann Ligi
Estonia
Märten Hunt
Sun 13:52  Table 1
69   
Estonia
Kim Orlov
Estonia
Andra King
Sun 14:12  Table 12
70   
Estonia
Mattias Raun
Estonia
Erki Soomer
Sun 13:40  Table 2
71   
Estonia
Harry Ventsel
Estonia
Erki Lehtpuu
Sun 14:16  Table 3
72   
Estonia
Janno Piilbaum
Estonia
Rauno Rüütel
Sun 14:36  Table 6

Last sixteen

Race to 5
73   
Estonia
Nikita Smirnov
Estonia
Erki Lehtpuu
Sun 16:22  Table 1
74   
Estonia
Henry Merilaid
Estonia
Erki Soomer
Sun 16:22  Table 2
75   
Estonia
Agris Stüf
Estonia
Ilja Tištšenko
Sun 16:22  Table 3
76   
Estonia
Ken Riidak
Estonia
Rauno Rüütel
Sun 16:22  Table 4
77   
Estonia
Fred Martmaa
Estonia
Ants-Kristjan Masing
Sun 16:23  Table 5
78   
Estonia
Aleksandra Sinilnikova
Canada
Jason Fleming
Sun 16:23  Table 6
79   
Estonia
Priit Pajumaa
Estonia
Henrik-Johann Ligi
Sun 16:23  Table 11
80   
Estonia
Georg Grossthal
Estonia
Kim Orlov
Sun 16:23  Table 12

Quarter final

Race to 5
81   
Estonia
Erki Lehtpuu
Estonia
Erki Soomer
Sun 17:10  Table 5
82   
Estonia
Agris Stüf
Estonia
Rauno Rüütel
Sun 17:17  Table 4
83   
Estonia
Fred Martmaa
Canada
Jason Fleming
Sun 17:18  Table 12
84   
Estonia
Henrik-Johann Ligi
Estonia
Georg Grossthal
Sun 17:32  Table 11

Semi final

Race to 5
85   
Estonia
Erki Lehtpuu
Estonia
Rauno Rüütel
Sun 18:15  Table 12
86   
Estonia
Fred Martmaa
Estonia
Georg Grossthal
Sun 18:22  Table 11

Final

Race to 5
87   
Estonia
Erki Lehtpuu
Estonia
Fred Martmaa
Sun 19:12  Table 12

Comments

Chat ()
Last message from:
    Please log in to comment