Shopping cart

Saving..

Edit match video

Edit match settings

Runouts
Innings

Winner of the lag

Set playing sequence

Write a comment

Follow
You need to log in to perform this action

Share this page

July 11, 2021

Eesti Piljardi Esiliiga III Etapp

9-Ball

Add players

Please wait...

Create player

Please wait...

New players will be added to your members section.

Results  

#NameMatches (won/lost)Frames (won/lost)Win percentage Points
1 Mario Palumets
6 (6/0) 49 (32/17)
65%
560
2 Rene Pärnpuu
6 (5/1) 50 (30/20)
60%
480
3 Erki Lehtpuu
Break & Run
5 (3/2) 39 (18/21)
46%
420
3 Tarvo Piip
Break & Run
4 (3/1) 28 (19/9)
68%
420
5 Argo Ravalepik
5 (3/2) 38 (19/19)
50%
380
5 Janno Piilbaum
Break & Run
5 (3/2) 36 (21/15)
58%
380
5 Henrik Johann Ligi
3 (2/1) 23 (14/9)
61%
380
5 Marko Kurs
Break & Run
4 (3/1) 26 (17/9)
65%
380
9 Harry Ventsel
3 (2/1) 20 (14/6)
70%
340
Show more
9 Andres Viidik
3 (1/2) 24 (10/14)
42%
340
9 Rasmus Ligi
3 (1/2) 24 (10/14)
42%
340
9 Priit Sisa
Break & Run
4 (2/2) 31 (14/17)
45%
340
9 Lennart Mägi
3 (2/1) 23 (12/11)
52%
340
9 Mihkel Susi
3 (1/2) 25 (12/13)
48%
340
9 Margus Vaher
3 (2/1) 24 (13/11)
54%
340
9 Oliver Vares
3 (1/2) 22 (10/12)
45%
340
17 Oleg Bazanov
3 (1/2) 23 (10/13)
43%
300
17 Kim Orlov
Mezz Hill Hill Billiard Cafe
2 (0/2) 15 (5/10)
33%
300
17 Henri Tuulik
3 (1/2) 20 (7/13)
35%
300
17 Ken Riidak
Mezz Hill Hill Billiard Cafe
2 (0/2) 14 (4/10)
29%
300
17 Oleg Sidorov
2 (0/2) 14 (4/10)
29%
300
17 Erki Soomer
Break & Run
2 (0/2) 13 (3/10)
23%
300
17 Indrek Paju
3 (1/2) 22 (11/11)
50%
300
17 Rainer Timmermann
2 (0/2) 15 (5/10)
33%
300
25 Indrek Purge
2 (0/2) 14 (4/10)
29%
280
25 Ilmar Oit
2 (0/2) 16 (6/10)
38%
280
Starts Jul 11, 2021, 10:00 AM (local time)
Format Double to Single elimination (26 Participants)
Race to 5
Handicap No handicap
Rankings Eesti Piljardi esiliiga 2021
Organizer Estonian Billiard Association
Contact Madis Gnadeberg

Schedule

Waiting
Playing
Finished

Round 1

Race to 5
1   
Estonia
Henrik Johann Ligi
Walk Over
 
2   
Estonia
Rainer Timmermann
Estonia
Indrek Paju
Sun 10:05  Table 1
3   
Estonia
Ilmar Oit
Estonia
Henri Tuulik
Sun 10:05  Table 2
4   
Estonia
Oleg Bazanov
Estonia
Rene Pärnpuu
Sun 10:05  Table 3
5   
Estonia
Andres Viidik
Walk Over
 
6   
Estonia
Oliver Vares
Estonia
Margus Vaher
Sun 10:05  Table 4
7   
Estonia
Mihkel Susi
Estonia
Argo Ravalepik
Sun 10:05  Table 5
8   
Walk Over
Estonia
Tarvo Piip
 
9   
Estonia
Ken Riidak
Walk Over
 
10   
Estonia
Kim Orlov
Estonia
Marko Kurs
Sun 10:05  Table 6
11   
Estonia
Oleg Sidorov
Estonia
Harry Ventsel
Sun 10:05  Table 12
12   
Walk Over
Estonia
Erki Soomer
 
13   
Estonia
Lennart Mägi
Estonia
Indrek Purge
Sun 10:05  Table 7
14   
Estonia
Janno Piilbaum
Estonia
Priit Sisa
Sun 10:05  Table 8
15   
Estonia
Mario Palumets
Estonia
Rasmus Ligi
Sun 10:05  Table 9
16   
Walk Over
Estonia
Erki Lehtpuu
 

Winners qualification

Race to 5
17   
Estonia
Henrik Johann Ligi
Estonia
Indrek Paju
Sun 10:46  Table 6
18   
Estonia
Henri Tuulik
Estonia
Rene Pärnpuu
Sun 11:17  Table 2
19   
Estonia
Andres Viidik
Estonia
Margus Vaher
Sun 10:38  Table 4
20   
Estonia
Argo Ravalepik
Estonia
Tarvo Piip
Sun 11:27  Table 5
21   
Estonia
Ken Riidak
Estonia
Marko Kurs
Sun 10:46  Table 1
22   
Estonia
Harry Ventsel
Estonia
Erki Soomer
Sun 10:30  Table 12
23   
Estonia
Lennart Mägi
Estonia
Priit Sisa
Sun 11:12  Table 8
24   
Estonia
Mario Palumets
Estonia
Erki Lehtpuu
Sun 10:54  Table 3

Loser round 1

Race to 5
25   
Walk Over
Estonia
Rainer Timmermann
 
26   
Estonia
Ilmar Oit
Estonia
Oleg Bazanov
Sun 11:19  Table 12
27   
Walk Over
Estonia
Oliver Vares
 
28   
Estonia
Mihkel Susi
Walk Over
 
29   
Walk Over
Estonia
Kim Orlov
 
30   
Estonia
Oleg Sidorov
Walk Over
 
31   
Estonia
Indrek Purge
Estonia
Janno Piilbaum
Sun 11:13  Table 7
32   
Estonia
Rasmus Ligi
Walk Over
 

Losers qualification

Race to 5
33   
Estonia
Rainer Timmermann
Estonia
Erki Lehtpuu
Sun 11:18  Table 10
34   
Estonia
Oleg Bazanov
Estonia
Priit Sisa
Sun 13:01  Table 12
35   
Estonia
Oliver Vares
Estonia
Erki Soomer
Sun 11:20  Table 3
36   
Estonia
Mihkel Susi
Estonia
Ken Riidak
Sun 11:40  Table 9
37   
Estonia
Kim Orlov
Estonia
Argo Ravalepik
Sun 12:20  Table 3
38   
Estonia
Oleg Sidorov
Estonia
Andres Viidik
Sun 11:50  Table 1
39   
Estonia
Janno Piilbaum
Estonia
Henri Tuulik
Sun 12:39  Table 6
40   
Estonia
Rasmus Ligi
Estonia
Indrek Paju
Sun 11:50  Table 4

Last sixteen

Race to 5
41   
Estonia
Henrik Johann Ligi
Estonia
Rasmus Ligi
Sun 14:14  Table 2
42   
Estonia
Rene Pärnpuu
Estonia
Mihkel Susi
Sun 14:14  Table 3
43   
Estonia
Margus Vaher
Estonia
Janno Piilbaum
Sun 14:14  Table 12
44   
Estonia
Tarvo Piip
Estonia
Andres Viidik
Sun 14:14  Table 4
45   
Estonia
Marko Kurs
Estonia
Priit Sisa
Sun 14:14  Table 5
46   
Estonia
Harry Ventsel
Estonia
Erki Lehtpuu
Sun 14:14  Table 6
47   
Estonia
Lennart Mägi
Estonia
Argo Ravalepik
Sun 14:14  Table 7
48   
Estonia
Mario Palumets
Estonia
Oliver Vares
Sun 14:14  Table 8

Quarter final

Race to 5
49   
Estonia
Henrik Johann Ligi
Estonia
Rene Pärnpuu
Sun 15:29  Table 4
50   
Estonia
Janno Piilbaum
Estonia
Tarvo Piip
Sun 15:17  Table 5
51   
Estonia
Marko Kurs
Estonia
Erki Lehtpuu
Sun 15:17  Table 12
52   
Estonia
Argo Ravalepik
Estonia
Mario Palumets
Sun 15:17  Table 6

Semi final

Race to 6
53   
Estonia
Rene Pärnpuu
Estonia
Tarvo Piip
Sun 16:59  Table 12
54   
Estonia
Erki Lehtpuu
Estonia
Mario Palumets
Sun 16:16  Table 5

Final

Race to 6
55   
Estonia
Rene Pärnpuu
Estonia
Mario Palumets
Sun 18:36  Table 12

Comments

Chat ()
Last message from:
    Please log in to comment

    Participants