Shopping cart

Saving..

Edit match video

Edit match settings

Runouts
Innings

Winner of the lag

Set playing sequence

Write a comment

Follow
You need to log in to perform this action

Share this page

October 9, 2022

Eesti MV 2022 - Naised 9-palli

9-Ball

Add players

Please wait...

Create player

Please wait...

New players will be added to your members section.

Results  

#NameMatches (won/lost)Frames (won/lost)Win percentage
1 Aleksandra Sinilnikova
Break & Run
5 (5/0) 29 (22/7)
76%
2 Andra King
5 (4/1) 30 (18/12)
60%
3 Anna Grintšuk
4 (3/1) 24 (16/8)
67%
3 Elo Orle
4 (3/1) 25 (16/9)
64%
5 Triin Ott
3 (1/2) 16 (6/10)
38%
5 Nora Kangro
3 (1/2) 15 (5/10)
33%
5 Barbara Haage
3 (1/2) 17 (6/11)
35%
5 Kristel Luik
3 (1/2) 15 (6/9)
40%
9 Lotte Linnas
2 (0/2) 12 (4/8)
33%
9 Marit Loitmets
2 (0/2) 11 (3/8)
27%
9 Irina Laidro
2 (0/2) 12 (4/8)
33%
9 Merilin Purge
2 (0/2) 10 (2/8)
20%
Entry deadline Oct 10, 2022, 12:00 AM (local time)
Starts Oct 9, 2022, 10:00 AM (local time)
Format Round robin (12 Participants)
Race to 4
Handicap No handicap
Organizer Estonian Billiard Association

Round-robin standings

Group A Ranking method
Pos Name Played Win Tie Lose fw fl fs RO Lags Bonus avg Points
1 Anna Grintšuk 2 2 0 0 8 1 7 0 0 0 0.889 2
2 Nora Kangro 2 1 0 1 4 6 -2 0 0 0 0.4 1
3 Marit Loitmets 2 0 0 2 3 8 -5 0 0 0 0.273 0
Group B Ranking method
Pos Name Played Win Tie Lose fw fl fs RO Lags Bonus avg Points
1 Andra King 2 2 0 0 8 2 6 0 0 0 0.8 2
2 Triin Ott 2 1 0 1 4 6 -2 0 0 0 0.4 1
3 Irina Laidro 2 0 0 2 4 8 -4 0 0 0 0.333 0
Group C Ranking method
Pos Name Played Win Tie Lose fw fl fs RO Lags Bonus avg Points
1 Aleksandra Sinilnikova 2 2 0 0 8 2 6 0 0 0 0.8 2
2 Barbara Haage 2 1 0 1 5 7 -2 0 0 0 0.417 1
3 Lotte Linnas 2 0 0 2 4 8 -4 0 0 0 0.333 0
Group D Ranking method
Pos Name Played Win Tie Lose fw fl fs RO Lags Bonus avg Points
1 Elo Orle 2 2 0 0 8 3 5 0 0 0 0.727 2
2 Kristel Luik 2 1 0 1 6 5 1 0 0 0 0.545 1
3 Merilin Purge 2 0 0 2 2 8 -6 0 0 0 0.2 0

Schedule

Waiting
Playing
Finished

Round 1

Race to 4
1-A   
Estonia
Anna Grintšuk
Estonia
Nora Kangro
Sun 10:27  Table 1
2-B   
Estonia
Andra King
Estonia
Triin Ott
Sun 10:48  Table 2
3-C   
Estonia
Aleksandra Sinilnikova
Estonia
Lotte Linnas
Sun 10:33  Table 3
4-D   
Estonia
Kristel Luik
Estonia
Elo Orle
Sun 10:48  Table 4

Round 2

Race to 4
5-A   
Estonia
Nora Kangro
Estonia
Marit Loitmets
Sun 10:50  Table 1
6-B   
Estonia
Triin Ott
Estonia
Irina Laidro
Sun 10:49  Table 2
7-C   
Estonia
Lotte Linnas
Estonia
Barbara Haage
Sun 10:50  Table 3
8-D   
Estonia
Elo Orle
Estonia
Merilin Purge
Sun 10:48  Table 4

Round 3

Race to 4
9-A   
Estonia
Marit Loitmets
Estonia
Anna Grintšuk
Sun 11:25  Table 1
10-B   
Estonia
Irina Laidro
Estonia
Andra King
Sun 12:00  Table 2
11-C   
Estonia
Barbara Haage
Estonia
Aleksandra Sinilnikova
Sun 11:31  Table 3
12-D   
Estonia
Merilin Purge
Estonia
Kristel Luik
Sun 11:22  Table 4

Quarter final

Race to 4
13   
Estonia
Anna Grintšuk
Estonia
Triin Ott
Sun 13:19  Table 1
14   
Estonia
Nora Kangro
Estonia
Andra King
Sun 13:19  Table 2
15   
Estonia
Aleksandra Sinilnikova
Estonia
Kristel Luik
Sun 13:19  Table 3
16   
Estonia
Barbara Haage
Estonia
Elo Orle
Sun 13:19  Table 4

Semi final

Race to 5
17   
Estonia
Anna Grintšuk
Estonia
Andra King
Sun 14:14  Table 2
18   
Estonia
Aleksandra Sinilnikova
Estonia
Elo Orle
Sun 14:06  Table 3

Final

Race to 5
19   
Estonia
Andra King
Estonia
Aleksandra Sinilnikova
Sun 15:55  Table 11

Comments

Chat ()
Last message from:
    Please log in to comment

    Participants