Shopping cart

Saving..

Edit match video

Edit match settings

Runouts
Innings

Winner of the lag

Set playing sequence

Write a comment

Follow
You need to log in to perform this action

Share this page

November 15, 2020

EESTI MV 2020 9-PALLI (JUUNIORID)

9-Ball

Add players

Please wait...

Create player

Please wait...

New players will be added to your members section.

Results  

#NameMatches (won/lost)Frames (won/lost)Win percentage Points
1 Karl Gnadeberg
5 (5/0) 45 (34/11)
76%
460
2 Sander Kont
5 (3/2) 50 (24/26)
48%
380
3 Gert Maimre
5 (4/1) 44 (31/13)
70%
320
3 Illimar Ventsel
5 (3/2) 43 (22/21)
51%
320
5 Revo Maimre
4 (2/2) 33 (18/15)
55%
280
5 Edvin Ahven
3 (1/2) 24 (8/16)
33%
280
7 Marten Kont
3 (0/3) 29 (11/18)
38%
260
7 Kevin Daniel Koppel
4 (1/3) 30 (9/21)
30%
260
9 Aleksander Sirotin
4 (0/4) 32 (8/24)
25%
240
Starts Nov 15, 2020, 2:00 PM (local time)
Format Round robin (9 Participants)
Race to 6
Handicap No handicap
Rankings Eesti MV 2020 (juuniorid 8 ja 9 palli) and Estonian Billiard Association ranking for members
Organizer Estonian Billiard Association
Contact Gert Gnadeberg (gertgnadeberg@gmail.com)

Round-robin standings

Group A Ranking method
Pos Name Played Win Tie Lose fw fl fs RO Lags Bonus avg Points
1 Gert Maimre 4 4 0 0 24 5 19 0 0 0 0.828 4
2 Illimar Ventsel 4 3 0 1 19 13 6 0 0 0 0.594 3
3 Revo Maimre 4 2 0 2 18 15 3 0 0 0 0.545 2
4 Kevin Daniel Koppel 4 1 0 3 9 21 -12 0 0 0 0.3 1
5 Aleksander Sirotin 4 0 0 4 8 24 -16 0 0 0 0.25 0
Group B Ranking method
Pos Name Played Win Tie Lose fw fl fs RO Lags Bonus avg Points
1 Karl Gnadeberg 3 3 0 0 18 5 13 0 0 0 0.783 3
2 Sander Kont 3 2 0 1 13 11 2 0 0 0 0.542 2
3 Edvin Ahven 3 1 0 2 8 16 -8 0 0 0 0.333 1
4 Marten Kont 3 0 0 3 11 18 -7 0 0 0 0.379 0

Schedule

Waiting
Playing
Finished

Round 1

Race to 6
1-A   
Estonia
Gert Maimre
Estonia
Aleksander Sirotin
Sun 16:15  Table 11
2-A   
Estonia
Illimar Ventsel
Estonia
Kevin Daniel Koppel
Sun 18:02  Table 5
3-B   
Estonia
Sander Kont
Estonia
Marten Kont
Sun 15:16  Table 10
4-B   
Estonia
Karl Gnadeberg
Estonia
Edvin Ahven
Sun 16:03  Table 12

Round 2

Race to 6
5-A   
Estonia
Aleksander Sirotin
Estonia
Kevin Daniel Koppel
Sun 15:13  Table 11
6-A   
Estonia
Gert Maimre
Estonia
Revo Maimre
Sun 17:47  Table 4
7-B   
Estonia
Sander Kont
Estonia
Edvin Ahven
Sun 16:18  Table 7
8-B   
Estonia
Marten Kont
Estonia
Karl Gnadeberg
Sun 16:19  Table 10

Round 3

Race to 6
9-A   
Estonia
Kevin Daniel Koppel
Estonia
Revo Maimre
Sun 16:16  Table 9
10-A   
Estonia
Aleksander Sirotin
Estonia
Illimar Ventsel
Sun 17:28  Table 5
11-B   
Estonia
Sander Kont
Estonia
Karl Gnadeberg
Sun 17:03  Table 5
12-B   
Estonia
Edvin Ahven
Estonia
Marten Kont
Sun 16:57  Table 10

Round 4

Race to 6
13-A   
Estonia
Revo Maimre
Estonia
Illimar Ventsel
Sun 18:27  Table 4
14-A   
Estonia
Kevin Daniel Koppel
Estonia
Gert Maimre
Sun 17:22  Table 7

Round 5

Race to 6
15-A   
Estonia
Illimar Ventsel
Estonia
Gert Maimre
Sun 16:50  Table 7
16-A   
Estonia
Revo Maimre
Estonia
Aleksander Sirotin
Sun 16:53  Table 9

Semi final

Race to 8
17   
Estonia
Gert Maimre
Estonia
Sander Kont
Sun 19:06  Table 7
18   
Estonia
Illimar Ventsel
Estonia
Karl Gnadeberg
Sun 19:06  Table 6

Final

Race to 8
19   
Estonia
Sander Kont
Estonia
Karl Gnadeberg
Sun 20:38  Table 12

Comments

Chat ()
Last message from:
    Please log in to comment

    Participants