Saving..

Edit match video

Edit match settings

Runouts
Innings

Set playing sequence

Write a comment

Edit handicap

Update handicap for :

Follow
You need to log in to perform this action

Share this page

January 14 - January 15, 2020

EAC IV. DEKADA 18.

Multiball

Add players

Please wait...

Results  

#NameMatches (won/lost)Frames (won/lost)Win percentage Points
1 Piotr Twerdyk
8 (7/1) 40 (30/10)
75%
100
2 Rafa Dekste
Dekada Klub
7 (6/1) 40 (28/12)
70%
87
3 Osoroo Enkhbayar
7 (5/2) 39 (26/13)
67%
74
3 Jakub Chyrek
7 (5/2) 38 (20/18)
53%
74
5 Górecki Łukasz
5 (3/2) 26 (12/14)
46%
61
5 Mariusz Gołdyn
5 (3/2) 19 (10/9)
53%
61
5 Sambor Stachowiak
5 (4/1) 24 (15/9)
63%
61
5 Krzysztof Paliwoda
4 (3/1) 19 (12/7)
63%
61
9 Cebula Grzegorz
4 (2/2) 22 (11/11)
50%
49
Show more
9 Piotr Garus
3 (2/1) 20 (11/9)
55%
49
9 Jerzy Regieli
4 (3/1) 19 (12/7)
63%
49
9 Filip Kraupe
4 (2/2) 20 (12/8)
60%
49
9 Jarosław Kanclerz " Snooky"
4 (2/2) 22 (12/10)
55%
49
9 Maciej Iwan
3 (2/1) 17 (11/6)
65%
49
9 Jakub Kraupe
3 (2/1) 14 (8/6)
57%
49
9 Karol Froś
3 (2/1) 17 (9/8)
53%
49
17 Krawiec Mariusz
3 (1/2) 16 (6/10)
38%
29
17 Lipiński Marian
3 (1/2) 14 (5/9)
36%
29
17 Juliusz Celoch
3 (1/2) 10 (3/7)
30%
29
17 Igor Jagiełłowicz
3 (1/2) 18 (7/11)
39%
29
17 Michał Wyszatkiewicz
3 (1/2) 12 (4/8)
33%
29
17 Kacper Kubica
3 (1/2) 8 (1/7)
13%
29
17 Dominik Regieli ,,King"
3 (1/2) 8 (1/7)
13%
29
17 Grzegorz Kowalczyk
3 (1/2) 14 (6/8)
43%
29
25 Bujny Karol
2 (0/2) 5 (0/5)
0%
22
25 Adam Polak
2 (0/2) 2 (0/2)
0%
22
25 Roman Banasik
2 (0/2) 12 (4/8)
33%
22
25 Olek Balcer
3 (1/2) 11 (3/8)
27%
22
25 Artur Bronikowski
2 (0/2) 2 (0/2)
0%
22
25 Grzegorz Szymela
2 (0/2) 8 (0/8)
0%
22
25 Agnieszka Bronikowska
2 (0/2) 2 (0/2)
0%
22
25 Wojciech Głąb
4 (2/2) 24 (13/11)
54%
22
33 Kowalski Grzegorz
2 (0/2) 10 (2/8)
20%
16
33 Niedzielski Łukasz
3 (1/2) 17 (7/10)
41%
16
33 Dominik Jastrząb
2 (0/2) 2 (0/2)
0%
16
33 Andrzej Holeczek
2 (0/2) 12 (4/8)
33%
16
33 Beata Humańska
2 (0/2) 9 (1/8)
11%
16
Starts Jan 14, 2020, 6:30 PM (local time)
Format Double elimination (37 Participants)
Race to 4
Handicap No handicap
Rankings EAC IV. Dekada ranking. Winter 2020.
Organizer Dekada Klub
Contact Mateusz Solo Solarz (matsolosolarz@gmail.com, 666688677)

Schedule

Waiting
Playing
Finished

Round 1

Race to 4
1   
Poland
Jakub Chyrek
Niedzielski Łukasz
Tue 19:05  Table 2
2   
Poland
Igor Jagiełłowicz
Walk Over
 
3   
Walk Over
Poland
Kacper Kubica
 
4   
Poland
Jakub Kraupe
Walk Over
 
5   
Poland
Sambor Stachowiak
Poland
Dominik Jastrząb
Tue 18:42 
6   
Poland
Agnieszka Bronikowska
Walk Over
 
7   
Walk Over
Poland
Maciej Iwan
 
8   
Mongolia
Osoroo Enkhbayar
Poland
Wojciech Głąb
Tue 18:32  Table 1
9   
Poland
Jerzy Regieli
Bahamas
Andrzej Holeczek
Tue 19:45  Table 2
10   
Poland
Grzegorz Szymela
Walk Over
 
11   
Walk Over
Brazil
Filip Kraupe
 
12   
Poland
Olek Balcer
Walk Over
 
13   
Walk Over
Poland
Krzysztof Paliwoda
 
14   
Poland
Jarosław Kanclerz " Snooky"
Walk Over
 
15   
Walk Over
Poland
Artur Bronikowski
 
16   
Poland
Piotr Twerdyk
Poland
Rafa Dekste
Tue 18:55  Table 5

Winner round 1

Race to 4
17   
Poland
Piotr Garus
Niedzielski Łukasz
Tue 19:53  Table 4
18   
Poland
Igor Jagiełłowicz
Poland
Roman Banasik
Tue 19:07  Table 8
19   
Poland
Adam Polak
Poland
Kacper Kubica
Tue 18:32 
20   
Poland
Jakub Kraupe
Poland
Juliusz Celoch
Tue 19:05  Table 4
21   
Poland
Dominik Regieli ,,King"
Poland
Sambor Stachowiak
Tue 18:42  Table 4
22   
Poland
Agnieszka Bronikowska
Poland
Grzegorz Kowalczyk
Tue 19:20 
23   
Lipiński Marian
Poland
Maciej Iwan
Tue 19:20  Table 5
24   
Poland
Wojciech Głąb
Krawiec Mariusz
Tue 19:18  Table 1
25   
Poland
Beata Humańska
Poland
Jerzy Regieli
Tue 20:15  Table 2
26   
Poland
Grzegorz Szymela
Poland
Michał Wyszatkiewicz
Tue 18:32  Table 2
27   
Cebula Grzegorz
Brazil
Filip Kraupe
Tue 18:32  Table 3
28   
Poland
Olek Balcer
Poland
Karol Froś
Tue 18:47  Table 6
29   
Bujny Karol
Poland
Krzysztof Paliwoda
Tue 19:27 
30   
Poland
Jarosław Kanclerz " Snooky"
Górecki Łukasz
Tue 19:27  Table 12
31   
Poland
Mariusz Gołdyn
Poland
Artur Bronikowski
Tue 19:20 
32   
Poland
Rafa Dekste
Kowalski Grzegorz
Tue 19:26  Table 10

Loser round 1

Race to 4
33   
Poland
Jakub Chyrek
Kowalski Grzegorz
Tue 19:55  Table 10
34   
Walk Over
Poland
Artur Bronikowski
 
35   
Walk Over
Poland
Jarosław Kanclerz " Snooky"
 
36   
Walk Over
Bujny Karol
 
37   
Poland
Dominik Jastrząb
Poland
Olek Balcer
Tue 19:53  Table 12
38   
Walk Over
Brazil
Filip Kraupe
 
39   
Walk Over
Poland
Grzegorz Szymela
 
40   
Mongolia
Osoroo Enkhbayar
Poland
Beata Humańska
Tue 20:37  Table 3
41   
Bahamas
Andrzej Holeczek
Poland
Wojciech Głąb
Tue 20:28  Table 1
42   
Walk Over
Lipiński Marian
 
43   
Walk Over
Poland
Agnieszka Bronikowska
 
44   
Walk Over
Poland
Dominik Regieli ,,King"
 
45   
Walk Over
Poland
Juliusz Celoch
 
46   
Walk Over
Poland
Adam Polak
 
47   
Walk Over
Poland
Roman Banasik
 
48   
Poland
Piotr Twerdyk
Niedzielski Łukasz
Tue 20:27  Table 4

Winners qualification

Race to 4
49   
Poland
Piotr Garus
Poland
Igor Jagiełłowicz
Tue 20:45  Table 4
50   
Poland
Kacper Kubica
Poland
Jakub Kraupe
Tue 19:54  Table 6
51   
Poland
Sambor Stachowiak
Poland
Grzegorz Kowalczyk
Tue 19:21  Table 3
52   
Poland
Maciej Iwan
Krawiec Mariusz
Tue 20:30  Table 10
53   
Poland
Jerzy Regieli
Poland
Michał Wyszatkiewicz
Tue 20:36  Table 2
54   
Cebula Grzegorz
Poland
Karol Froś
Tue 20:09  Table 8
55   
Poland
Krzysztof Paliwoda
Górecki Łukasz
Tue 20:16  Table 5
56   
Poland
Mariusz Gołdyn
Poland
Rafa Dekste
Tue 19:57  Table 3

Loser round 2

Race to 4
57   
Poland
Jakub Chyrek
Poland
Artur Bronikowski
Tue 20:31 
58   
Poland
Jarosław Kanclerz " Snooky"
Bujny Karol
Tue 20:22  Table 6
59   
Poland
Olek Balcer
Brazil
Filip Kraupe
Tue 19:56  Table 12
60   
Poland
Grzegorz Szymela
Mongolia
Osoroo Enkhbayar
Tue 21:05  Table 1
61   
Poland
Wojciech Głąb
Lipiński Marian
Tue 21:05  Table 3
62   
Poland
Agnieszka Bronikowska
Poland
Dominik Regieli ,,King"
Tue 19:21 
63   
Poland
Juliusz Celoch
Poland
Adam Polak
Tue 19:57 
64   
Poland
Roman Banasik
Poland
Piotr Twerdyk
Tue 20:50  Table 2

Losers qualification

Race to 4
65   
Poland
Jakub Chyrek
Krawiec Mariusz
Tue 21:08  Table 10
66   
Poland
Jarosław Kanclerz " Snooky"
Poland
Grzegorz Kowalczyk
Tue 20:45  Table 6
67   
Brazil
Filip Kraupe
Poland
Kacper Kubica
Tue 20:41  Table 12
68   
Mongolia
Osoroo Enkhbayar
Poland
Igor Jagiełłowicz
Tue 21:34  Table 1
69   
Lipiński Marian
Poland
Mariusz Gołdyn
Tue 21:51  Table 3
70   
Poland
Dominik Regieli ,,King"
Górecki Łukasz
Tue 20:55  Table 5
71   
Poland
Juliusz Celoch
Cebula Grzegorz
Tue 20:56  Table 8
72   
Poland
Piotr Twerdyk
Poland
Michał Wyszatkiewicz
Tue 21:28  Table 2

Last sixteen

Race to 4
73   
Poland
Piotr Garus
Górecki Łukasz
Tue 21:18  Table 4
74   
Poland
Jakub Kraupe
Poland
Piotr Twerdyk
Tue 21:50  Table 2
75   
Poland
Sambor Stachowiak
Cebula Grzegorz
Tue 21:28  Table 8
76   
Poland
Maciej Iwan
Poland
Jakub Chyrek
Tue 21:56  Table 6
77   
Poland
Jerzy Regieli
Mongolia
Osoroo Enkhbayar
Tue 22:04  Table 1
78   
Poland
Karol Froś
Poland
Mariusz Gołdyn
Tue 22:06  Table 3
79   
Poland
Krzysztof Paliwoda
Brazil
Filip Kraupe
Tue 21:18  Table 5
80   
Poland
Rafa Dekste
Poland
Jarosław Kanclerz " Snooky"
Tue 21:11  Table 6

Quarter final

Race to 4
81   
Górecki Łukasz
Poland
Piotr Twerdyk
Tue 22:12  Table 4
82   
Poland
Sambor Stachowiak
Poland
Jakub Chyrek
Tue 22:46  Table 1
83   
Mongolia
Osoroo Enkhbayar
Poland
Mariusz Gołdyn
Tue 22:34  Table 3
84   
Poland
Krzysztof Paliwoda
Poland
Rafa Dekste
Tue 22:12  Table 2

Semi final

Race to 5
85   
Poland
Piotr Twerdyk
Poland
Jakub Chyrek
Tue 23:34  Table 1
86   
Mongolia
Osoroo Enkhbayar
Poland
Rafa Dekste
Tue 23:04  Table 2

Final

Race to 5
87   
Poland
Piotr Twerdyk
Poland
Rafa Dekste
Wed 00:20  Table 2

Comments

Chat ()
Last message from:
    Please log in to comment