Saving..

Edit match video

Edit match settings

Runouts
Innings

Write a comment

Edit handicap

Update handicap for :

Follow
You need to log in to perform this action

Share this page

December 3 - December 4, 2019

EAC IV. DEKADA 14.

Multiball

Add players

Please wait...

Results  

#NameMatches (won/lost)Frames (won/lost)Win percentage Points
1 Kowalski Grzegorz
6 (6/0) 38 (26/12)
68%
100
2 Jerzy Regieli
6 (5/1) 41 (24/17)
59%
87
3 Adam Polak
4 (3/1) 29 (17/12)
59%
74
3 Osoroo Enkhbayar
5 (4/1) 29 (18/11)
62%
74
5 Roman Banasik
4 (3/1) 20 (12/8)
60%
61
5 Igor Jagiełłowicz
4 (3/1) 15 (10/5)
67%
61
5 Kacper Kubica
5 (3/2) 21 (9/12)
43%
61
5 Krzysztof Paliwoda
3 (2/1) 19 (12/7)
63%
61
9 Szymela Grzegorz
3 (2/1) 17 (8/9)
47%
49
Show more
9 Niedzielski Łukasz
4 (2/2) 20 (8/12)
40%
49
9 Filip Kraupe
3 (1/2) 18 (7/11)
39%
49
9 Andrzej Holeczek
4 (2/2) 20 (9/11)
45%
49
9 Jarosław Kanclerz " Snooky"
4 (2/2) 24 (14/10)
58%
49
9 Maciej Iwan
4 (2/2) 24 (12/12)
50%
49
9 Beata Humańska
4 (2/2) 14 (6/8)
43%
49
9 Michał Wyszatkiewicz
4 (2/2) 25 (12/13)
48%
49
17 Rafa Dekste
Dekada Klub
2 (0/2) 2 (0/2)
0%
29
17 Bujny Karol
2 (0/2) 11 (2/9)
18%
29
17 Krawiec Mariusz
3 (1/2) 3 (1/2)
33%
29
17 Dominik Jastrząb
2 (0/2) 2 (0/2)
0%
29
17 Artur Bronikowski
3 (1/2) 3 (1/2)
33%
29
17 Sambor Stachowiak
3 (1/2) 3 (1/2)
33%
29
17 Jakub Kraupe
3 (1/2) 23 (11/12)
48%
29
17 Ireneusz Jabłoński
3 (1/2) 11 (2/9)
18%
29
25 Lipiński Marian
2 (0/2) 2 (0/2)
0%
22
25 Piotr Garus
2 (0/2) 2 (0/2)
0%
22
25 Piotr Twerdyk
2 (0/2) 2 (0/2)
0%
22
25 Dominik Regieli
2 (0/2) 16 (6/10)
38%
22
25 Agnieszka Bronikowska
2 (0/2) 2 (0/2)
0%
22
Starts Dec 3, 2019, 6:30 PM (local time)
Format Double elimination (29 Participants)
Race to 4
Handicap No handicap
Rankings EAC IV. Dekada ranking. Winter 2020.
Organizer Dekada Klub
Contact Mateusz Solo Solarz (matsolosolarz@gmail.com, 576900330)

Schedule

Waiting
Playing
Finished

Round 1

Race to 5
1   
Walk Over
Walk Over
 
2   
Brazil
Filip Kraupe
Walk Over
 
3   
Walk Over
Poland
Piotr Twerdyk
 
4   
Poland
Jakub Kraupe
Walk Over
 
5   
Walk Over
Poland
Igor Jagiełłowicz
 
6   
Poland
Artur Bronikowski
Walk Over
 
7   
Walk Over
Poland
Dominik Regieli
 
8   
Poland
Jarosław Kanclerz " Snooky"
Walk Over
 
9   
Walk Over
Walk Over
 
10   
Poland
Dominik Jastrząb
Walk Over
 
11   
Walk Over
Poland
Roman Banasik
 
12   
Krawiec Mariusz
Walk Over
 
13   
Walk Over
Bahamas
Andrzej Holeczek
 
14   
Poland
Jerzy Regieli
Walk Over
 
15   
Walk Over
Poland
Rafa Dekste
 
16   
Walk Over
Walk Over
 

Winner round 1

Race to 5
17   
Poland
Adam Polak
Walk Over
 
18   
Brazil
Filip Kraupe
Poland
Maciej Iwan
Tue 19:23  Table 5
19   
Szymela Grzegorz
Poland
Piotr Twerdyk
Tue 19:32 
20   
Poland
Jakub Kraupe
Poland
Beata Humańska
Tue 19:08  Table 1
21   
Lipiński Marian
Poland
Igor Jagiełłowicz
Tue 18:35 
22   
Poland
Artur Bronikowski
Poland
Sambor Stachowiak
Tue 18:32 
23   
Poland
Michał Wyszatkiewicz
Poland
Dominik Regieli
Tue 18:33  Table 2
24   
Poland
Jarosław Kanclerz " Snooky"
Kowalski Grzegorz
Tue 19:21 
25   
Bujny Karol
Walk Over
 
26   
Poland
Dominik Jastrząb
Mongolia
Osoroo Enkhbayar
Tue 18:34 
27   
Niedzielski Łukasz
Poland
Roman Banasik
Tue 19:16  Table 2
28   
Krawiec Mariusz
Poland
Agnieszka Bronikowska
Tue 19:32 
29   
Poland
Kacper Kubica
Bahamas
Andrzej Holeczek
Tue 19:27  Table 6
30   
Poland
Jerzy Regieli
Poland
Piotr Garus
Tue 19:33 
31   
Poland
Ireneusz Jabłoński
Poland
Rafa Dekste
Tue 19:21 
32   
Walk Over
Poland
Krzysztof Paliwoda
 

Loser round 1

Race to 5
33   
Walk Over
Walk Over
 
34   
Walk Over
Poland
Rafa Dekste
 
35   
Walk Over
Poland
Piotr Garus
 
36   
Walk Over
Poland
Kacper Kubica
 
37   
Walk Over
Poland
Agnieszka Bronikowska
 
38   
Walk Over
Niedzielski Łukasz
 
39   
Walk Over
Poland
Dominik Jastrząb
 
40   
Walk Over
Walk Over
 
41   
Walk Over
Poland
Jarosław Kanclerz " Snooky"
 
42   
Walk Over
Poland
Dominik Regieli
 
43   
Walk Over
Poland
Sambor Stachowiak
 
44   
Walk Over
Lipiński Marian
 
45   
Walk Over
Poland
Beata Humańska
 
46   
Walk Over
Poland
Piotr Twerdyk
 
47   
Walk Over
Brazil
Filip Kraupe
 
48   
Walk Over
Walk Over
 

Winners qualification

Race to 5
49   
Poland
Adam Polak
Poland
Maciej Iwan
Tue 20:03  Table 4
50   
Szymela Grzegorz
Poland
Jakub Kraupe
Tue 20:02  Table 1
51   
Poland
Igor Jagiełłowicz
Poland
Artur Bronikowski
Tue 19:43 
52   
Poland
Michał Wyszatkiewicz
Kowalski Grzegorz
Tue 19:21  Table 3
53   
Bujny Karol
Mongolia
Osoroo Enkhbayar
Tue 18:36  Table 1
54   
Poland
Roman Banasik
Krawiec Mariusz
Tue 20:06 
55   
Bahamas
Andrzej Holeczek
Poland
Jerzy Regieli
Tue 20:03  Table 2
56   
Poland
Ireneusz Jabłoński
Poland
Krzysztof Paliwoda
Tue 19:21  Table 4

Loser round 2

Race to 5
57   
Walk Over
Poland
Rafa Dekste
 
58   
Poland
Piotr Garus
Poland
Kacper Kubica
Tue 20:00 
59   
Poland
Agnieszka Bronikowska
Niedzielski Łukasz
Tue 20:08 
60   
Poland
Dominik Jastrząb
Walk Over
 
61   
Poland
Jarosław Kanclerz " Snooky"
Poland
Dominik Regieli
Tue 19:46  Table 8
62   
Poland
Sambor Stachowiak
Lipiński Marian
Tue 18:59 
63   
Poland
Beata Humańska
Poland
Piotr Twerdyk
Tue 20:08 
64   
Brazil
Filip Kraupe
Walk Over
 

Losers qualification

Race to 5
65   
Poland
Rafa Dekste
Poland
Michał Wyszatkiewicz
Tue 20:09 
66   
Poland
Kacper Kubica
Poland
Artur Bronikowski
Tue 20:01 
67   
Niedzielski Łukasz
Poland
Jakub Kraupe
Tue 20:55  Table 10
68   
Poland
Dominik Jastrząb
Poland
Maciej Iwan
Tue 20:57 
69   
Poland
Jarosław Kanclerz " Snooky"
Poland
Ireneusz Jabłoński
Tue 20:26  Table 8
70   
Poland
Sambor Stachowiak
Bahamas
Andrzej Holeczek
Tue 20:38 
71   
Poland
Beata Humańska
Krawiec Mariusz
Tue 20:11  Table 12
72   
Brazil
Filip Kraupe
Bujny Karol
Tue 20:13  Table 5

Last sixteen

Race to 5
73   
Poland
Adam Polak
Poland
Jarosław Kanclerz " Snooky"
Tue 21:11  Table 2
74   
Szymela Grzegorz
Poland
Kacper Kubica
Tue 20:52  Table 1
75   
Poland
Igor Jagiełłowicz
Niedzielski Łukasz
Tue 21:33  Table 1
76   
Kowalski Grzegorz
Brazil
Filip Kraupe
Tue 20:39  Table 2
77   
Mongolia
Osoroo Enkhbayar
Poland
Michał Wyszatkiewicz
Tue 20:12  Table 3
78   
Poland
Roman Banasik
Poland
Beata Humańska
Tue 20:14  Table 6
79   
Poland
Jerzy Regieli
Poland
Maciej Iwan
Tue 21:00  Table 3
80   
Poland
Krzysztof Paliwoda
Bahamas
Andrzej Holeczek
Tue 20:40  Table 5

Quarter final

Race to 5
81   
Poland
Adam Polak
Poland
Kacper Kubica
Tue 22:01  Table 2
82   
Poland
Igor Jagiełłowicz
Kowalski Grzegorz
Tue 21:54  Table 1
83   
Mongolia
Osoroo Enkhbayar
Poland
Roman Banasik
Tue 21:19  Table 4
84   
Poland
Jerzy Regieli
Poland
Krzysztof Paliwoda
Tue 22:01  Table 3

Semi final

Race to 5
85   
Poland
Adam Polak
Kowalski Grzegorz
Tue 22:25  Table 2
86   
Mongolia
Osoroo Enkhbayar
Poland
Jerzy Regieli
Tue 22:37  Table 1

Final

Race to 5
87   
Kowalski Grzegorz
Poland
Jerzy Regieli
Tue 23:11  Table 2

Comments

Chat ()
Last message from:
    Please log in to comment