Saving..

Edit match video

Edit match settings

Runouts
Innings

Set playing sequence

Write a comment

Edit handicap

Update handicap for :

Follow
You need to log in to perform this action

Share this page

February 14 - February 15, 2020

DAS TURNIER - Serie 🏆 10Ball

10-Ball

Add players

Please wait...

Results  

#NameMatches (won/lost)Frames (won/lost)Win percentage Points
1 Marc Sleepwalker
PBV Pinneberg
6 (5/1) 36 (24/12)
67%
550
2 Peter Lau
BCQ Hamburg
5 (4/1) 31 (19/12)
61%
480
3 Moha Darwish
4 (3/1) 29 (17/12)
59%
420
3 Mutlu Doganer
5 (4/1) 27 (17/10)
63%
420
5 Melis Pogossjan
4 (2/2) 26 (14/12)
54%
370
5 Lennard Golitz
PBV Pinneberg
3 (2/1) 17 (10/7)
59%
370
5 Andre Krohn
4 (2/2) 25 (13/12)
52%
370
5 Tuncay Gül
4 (2/2) 23 (11/12)
48%
370
9 Sezai Atasoy
3 (1/2) 17 (6/11)
35%
330
Show more
9 Torsten Prack
PBV Pinneberg
3 (1/2) 15 (5/10)
33%
330
9 Thore Kandel
3 (1/2) 18 (8/10)
44%
330
9 Roland Mylau
3 (1/2) 17 (7/10)
41%
330
13 Yüksel Cinar
2 (0/2) 13 (5/8)
38%
330
13 Makan Rabiian
PBV Pinneberg
2 (0/2) 13 (5/8)
38%
330
13 Frank Glaser
3 (1/2) 17 (6/11)
35%
330
13 Heiko Jungjohann
PBV Pinneberg
2 (0/2) 10 (2/8)
20%
330
17 Narek Galstyan
2 (0/2) 12 (4/8)
33%
300
Entry deadline Feb 14, 2020, 7:30 PM (local time)
Starts Feb 14, 2020, 7:00 PM (local time)
Format Double elimination (17 Participants)
Race to 4
Handicap No handicap
Rankings Chiropraktik mit Herz präsentiert: DAS TURNIER in Serie 🏆
Organizer PBV Pinneberg
Contact Marc Sleepwalker and Sezai Atasoy (totomobile@gmx.de)
More info
Sleepy möchte euch jeden 2ten und 4ten Freitag im Monat zu einem sportlichen Plausch auf hohem Niveau einladen. Gespielt wird 9-Ball & 10-Ball unter folgenden Bedingungen:

10-Ball
► 4 GWS Doppel KO
► Letzen 8-16 Single KO auf 5 GWS
► Finale auf 6 GWS
► Wechselbreak

9-Ball
► 5 GWS Doppel KO
► Letzen 8-16 Single KO auf 5 GWS
► Finale auf 6 GWS
► Winnerbreak

Das Startgeld beträgt 15€ und wir starten pünktlich um 19.00 Uhr! Der Jackpot wird gefördert von Chiro mit Herz - www.chiromitherz.de 👍

Schedule

Waiting
Playing
Finished

Round 1

Race to 4
1   
Armenia
Narek Galstyan
Germany
Mutlu Doganor
Fri 18:02  Table 1
2   
Germany
Marc Sleepwalker
Walk Over
 
3   
Walk Over
Germany
Roland Mylau
 
4   
Germany
Peter Lau
Walk Over
 
5   
Walk Over
Germany
Thore Kandel
 
6   
Syria
Moha Darwish
Walk Over
 
7   
Walk Over
Turkmenistan
Sezai Atasoy
 
8   
Germany
Frank Glaser
Walk Over
 

Winner round 1

Race to 4
9   
Germany
Heiko Jungjohann
Germany
Mutlu Doganor
Fri 18:55  Table 10
10   
Germany
Marc Sleepwalker
Turkey
Tuncay Gül
Fri 18:03  Table 2
11   
Turkey
Yüksel Cinar
Germany
Roland Mylau
Fri 18:03  Table 3
12   
Germany
Peter Lau
Germany
Andre Krohn
Fri 18:04  Table 8
13   
Germany
Torsten Prack
Germany
Thore Kandel
R1
Fri 18:03  Table 4
14   
Syria
Moha Darwish
Germany
Makan Rabiian
Fri 18:03  Table 5
15   
Armenia
Melis Pogossjan
Turkmenistan
Sezai Atasoy
Fri 18:04  Table 6
16   
Germany
Frank Glaser
Germany
Lennard Golitz
Fri 18:04  Table 7

Loser round 1

Race to 4
17   
Armenia
Narek Galstyan
Germany
Frank Glaser
Fri 18:54  Table 8
18   
Walk Over
Armenia
Melis Pogossjan
 
19   
Walk Over
Germany
Makan Rabiian
 
20   
Walk Over
Germany
Thore Kandel
 
21   
Walk Over
Germany
Andre Krohn
 
22   
Walk Over
Turkey
Yüksel Cinar
 
23   
Walk Over
Germany
Marc Sleepwalker
 
24   
Walk Over
Germany
Heiko Jungjohann
 

Loser round 2

Race to 4
25   
Germany
Frank Glaser
Armenia
Melis Pogossjan
Fri 19:48  Table 2
26   
Germany
Makan Rabiian
Germany
Thore Kandel
Fri 19:01  Table 1
27   
Germany
Andre Krohn
Turkey
Yüksel Cinar
Fri 18:51  Table 2
28   
Germany
Marc Sleepwalker
Germany
Heiko Jungjohann
Fri 19:23  Table 3

Winners qualification

Race to 4
29   
Germany
Mutlu Doganor
Turkey
Tuncay Gül
Fri 19:23  Table 6
30   
Germany
Roland Mylau
Germany
Peter Lau
Fri 18:51  Table 4
31   
Germany
Torsten Prack
Syria
Moha Darwish
Fri 19:01  Table 7
32   
Turkmenistan
Sezai Atasoy
Germany
Lennard Golitz
Fri 19:02  Table 5

Losers qualification

Race to 4
33   
Armenia
Melis Pogossjan
Germany
Roland Mylau
Fri 20:37  Table 8
34   
Germany
Thore Kandel
Turkey
Tuncay Gül
Fri 20:08  Table 3
35   
Germany
Andre Krohn
Turkmenistan
Sezai Atasoy
Fri 20:00  Table 7
36   
Germany
Marc Sleepwalker
Germany
Torsten Prack
Fri 19:58  Table 10

Quarter final

Race to 5
37   
Germany
Mutlu Doganor
Armenia
Melis Pogossjan
Fri 21:06  Table 1
38   
Germany
Peter Lau
Germany
Andre Krohn
Fri 21:06  Table 2
39   
Syria
Moha Darwish
Turkey
Tuncay Gül
Fri 21:06  Table 7
40   
Germany
Lennard Golitz
Germany
Marc Sleepwalker
Fri 21:06  Table 8

Semi final

Race to 5
41   
Germany
Mutlu Doganor
Germany
Peter Lau
Fri 22:04  Table 8
42   
Syria
Moha Darwish
R1
Germany
Marc Sleepwalker
Fri 22:04  Table 1

Final

Race to 5
43   
Germany
Peter Lau
Germany
Marc Sleepwalker
Fri 23:12  Table 10

Comments

Chat ()
Last message from:
    Please log in to comment