Shopping cart

Saving..

Edit match video

Edit match settings

Runouts
Innings

Winner of the lag

Set playing sequence

Write a comment

Follow
You need to log in to perform this action

Share this page

August 9 - August 10, 2019

DAS TURNIER - PCP Warm Up

10-Ball

Add players

Please wait...

Create player

Please wait...

New players will be added to your members section.

Results  

#NameMatches (won/lost)Frames (won/lost)Win percentage
1 Moha Darwish
6 (5/1) 38 (24/14)
63%
2 Olaf Köster
TheGamblers
6 (5/1) 42 (26/16)
62%
3 Marc Sleepwalker
PBV Pinneberg
5 (4/1) 31 (18/13)
58%
3 Fynn Engel
TheGamblers
5 (3/2) 33 (18/15)
55%
5 Michael Freye
5 (3/2) 29 (18/11)
62%
5 Julian Levsen
3 (2/1) 18 (12/6)
67%
5 Jan Herz
PBV Pinneberg
5 (3/2) 28 (15/13)
54%
5 Jan Wolf
4 (3/1) 24 (14/10)
58%
9 Mike Tost
4 (2/2) 25 (12/13)
48%
Show more
9 Sezai Atasoy
4 (2/2) 26 (12/14)
46%
9 Sascha Ratz
5 (3/2) 33 (16/17)
48%
9 Mutlu Doganer
4 (2/2) 25 (12/13)
48%
13 Allen Zulueta
4 (2/2) 22 (12/10)
55%
13 Frank Glaser
4 (2/2) 23 (11/12)
48%
13 Heiko Jungjohann
PBV Pinneberg
3 (1/2) 16 (8/8)
50%
13 Christian Hahlbohm
4 (2/2) 22 (13/9)
59%
17 Axel Strohmeyer
2 (0/2) 13 (5/8)
38%
17 Yüksel Cinar
2 (0/2) 11 (3/8)
27%
17 Lennard Golitz
PBV Pinneberg
2 (0/2) 13 (5/8)
38%
17 Dirk Ahrens
2 (0/2) 12 (4/8)
33%
17 Andreas Rickert
TheGamblers
2 (0/2) 12 (4/8)
33%
17 Finn Eschment
TheGamblers
3 (1/2) 17 (6/11)
35%
17 Eddy Reyes
2 (0/2) 8 (0/8)
0%
17 Adrian Tost
2 (0/2) 9 (1/8)
11%
25 Kai v. Weymarn
2 (0/2) 8 (0/8)
0%
Entry deadline Aug 9, 2019, 7:20 PM (local time)
Starts Aug 9, 2019, 7:00 PM (local time)
Format Double to Single elimination (25 Participants)
Race to 4
Handicap No handicap
Organizer PBV Pinneberg
Contact Marc Sleepwalker and Sezai Atasoy (totomobile@gmx.de)
More info
Sleepy lädt ein zu einem sportlich, freundlichem 10Ball Turnier 🏆

► 4 GWS Doppel KO
► Letzen 8-16 Single KO auf 5 GWS
► Finale auf 5 GWS
► Wechselbreak
► Startgeld 20€
▶︎ 100% Startgeld Ausschüttung
▶︎ Start. 19.00 Uhr

Dieses Turnier findet ausserhalb der Serie statt! Gut Stoß.

Schedule

Waiting
Playing
Finished

Round 1

Race to 4
1   
Germany
Fynn Engel
Walk Over
 
2   
Turkmenistan
Sezai Atasoy
Germany
Finn Eschment
Fri 18:07  Table 9
3   
Philippines
Allen Zulueta
Germany
Christian Hahlbohm
Fri 18:08  Table 1
4   
Germany
Olaf Köster
Germany
KAi von Weymarn
Fri 18:08  Table 2
5   
Germany
Julian Levsen
Walk Over
 
6   
Germany
Adrian Tost
Germany
Frank Glaser
Fri 18:08  Table 3
7   
Germany
Sascha Ratz
Germany
Lennard Golitz
Fri 18:08  Table 4
8   
Walk Over
Syria
Moha Darwish
 
9   
Germany
Mike Tost
Walk Over
 
10   
Germany
Mutlu Doganor
Germany
Axel Strohmeyer
Fri 18:08  Table 5
11   
Germany
Dirk Ahrens
Germany
Marc Wichmann
Fri 18:09  Table 6
12   
Walk Over
Germany
Heiko Jungjohann
 
13   
Germany
Andreas Rickert
Walk Over
 
14   
Germany
Jan Wolf
Germany
Eddy Reyes
Fri 18:09  Table 7
15   
Germany
Michael Freye
Germany
Jan Herz
Fri 18:09  Table 8
16   
Walk Over
Turkey
Yüksel Cinar
 

Winner round 1

Race to 4
17   
Germany
Fynn Engel
Germany
Finn Eschment
Fri 18:52  Table 1
18   
Philippines
Allen Zulueta
Germany
Olaf Köster
Fri 18:50  Table 2
19   
Germany
Julian Levsen
Germany
Frank Glaser
Fri 18:47  Table 6
20   
Germany
Sascha Ratz
Syria
Moha Darwish
Fri 18:59  Table 9
21   
Germany
Mike Tost
Germany
Mutlu Doganor
Fri 18:55  Table 7
22   
Germany
Marc Wichmann
Germany
Heiko Jungjohann
Fri 18:47  Table 8
23   
Germany
Andreas Rickert
Germany
Jan Wolf
Fri 18:38  Table 10
24   
Germany
Michael Freye
Turkey
Yüksel Cinar
Fri 18:38  Table 13

Loser round 1

Race to 4
25   
Walk Over
Turkmenistan
Sezai Atasoy
 
26   
Germany
Christian Hahlbohm
Germany
KAi von Weymarn
Fri 18:50  Table 3
27   
Walk Over
Germany
Adrian Tost
 
28   
Germany
Lennard Golitz
Walk Over
 
29   
Walk Over
Germany
Axel Strohmeyer
 
30   
Germany
Dirk Ahrens
Walk Over
 
31   
Walk Over
Germany
Eddy Reyes
 
32   
Germany
Jan Herz
Walk Over
 

Loser round 2

Race to 4
33   
Turkmenistan
Sezai Atasoy
Turkey
Yüksel Cinar
Fri 19:13  Table 3
34   
Germany
Christian Hahlbohm
Germany
Andreas Rickert
Fri 19:26  Table 6
35   
Germany
Adrian Tost
Germany
Heiko Jungjohann
Fri 19:12  Table 4
36   
Germany
Lennard Golitz
Germany
Mike Tost
Fri 19:34  Table 5
37   
Germany
Axel Strohmeyer
Germany
Sascha Ratz
Fri 19:36  Table 1
38   
Germany
Dirk Ahrens
Germany
Frank Glaser
Fri 19:19  Table 8
39   
Germany
Eddy Reyes
Philippines
Allen Zulueta
Fri 19:36  Table 4
40   
Germany
Jan Herz
Germany
Finn Eschment
Fri 19:31  Table 11

Winners qualification

Race to 4
41   
Germany
Fynn Engel
Germany
Olaf Köster
Fri 19:38  Table 12
42   
Germany
Julian Levsen
Syria
Moha Darwish
Fri 19:37  Table 7
43   
Germany
Mutlu Doganor
Germany
Marc Wichmann
Fri 19:38  Table 9
44   
Germany
Jan Wolf
Germany
Michael Freye
Fri 19:39  Table 2

Loser round 3

Race to 4
45   
Turkmenistan
Sezai Atasoy
Germany
Christian Hahlbohm
Fri 20:13  Table 4
46   
Germany
Heiko Jungjohann
Germany
Mike Tost
Fri 20:12  Table 10
47   
Germany
Sascha Ratz
Germany
Frank Glaser
Fri 20:19  Table 8
48   
Philippines
Allen Zulueta
Germany
Jan Herz
Fri 20:12  Table 6

Losers qualification

Race to 4
49   
Turkmenistan
Sezai Atasoy
Syria
Moha Darwish
Fri 21:19  Table 8
50   
Germany
Mike Tost
Germany
Fynn Engel
Fri 21:02  Table 6
51   
Germany
Sascha Ratz
Germany
Michael Freye
Fri 21:19  Table 2
52   
Germany
Jan Herz
Germany
Mutlu Doganor
Fri 21:01  Table 9

Quarter final

Race to 5
53   
Germany
Olaf Köster
Germany
Michael Freye
Fri 21:58  Table 9
54   
Germany
Julian Levsen
Germany
Fynn Engel
Fri 21:59  Table 1
55   
Germany
Marc Wichmann
Germany
Jan Herz
Fri 21:59  Table 8
56   
Germany
Jan Wolf
Syria
Moha Darwish
Fri 21:59  Table 2

Semi final

Race to 5
57   
Germany
Olaf Köster
Germany
Fynn Engel
Fri 23:06  Table 8
58   
Germany
Marc Wichmann
Syria
Moha Darwish
Fri 23:01  Table 9

Final

Race to 5
59   
Germany
Olaf Köster
Syria
Moha Darwish
Sat 00:02  Table 9

Comments

Chat ()
Last message from:
    Please log in to comment

    Participants