Saving..

Edit match video

Edit match settings

Runouts
Innings

Set playing sequence

Write a comment

Edit handicap

Update handicap for :

Follow
You need to log in to perform this action

Share this page

November 1, 2020

Court double elimination tournament

Add players

Please wait...

Create player

Please wait...

New players will be added to your members section.

Starts Nov 1, 2020, 9:30 AM (local time)
Format Double elimination (32 Participants)
Race to 6
Handicap No handicap
Organizer Court pool club
Contact Luke Watkins (luke-watkins@live.co.uk)

Schedule

Waiting
Playing
Finished

Round 1

Race to 6
1   
England
Mark Payne
England
Cameron Tolley
Sun 09:35  Table 2
2   
United Kingdom
John Egan
United Kingdom
Tommy Lewis
Sun 09:35  Table 3
3   
England
Neal Jackson
England
Chris Back
Sun 09:58 
4   
United Kingdom
jay mahoney
England
Luke Gilbert
Sun 09:35  Table 5
5   
Denmark
Kye Buchan
United Kingdom
Alaric Dynevor
Sun 09:35  Table 6
6   
United Kingdom
Neil Davey
England
Adey Young
Sun 09:35  Table 7
7   
United Kingdom
Matt Goodale
United Kingdom
Jamie Mantle
Sun 09:35  Table 8
8   
United Kingdom
martin ullyatt
England
Karl Sutton
Sun 09:35  Table 10
9   
England
Sam Boome
England
Gary Willis
Sun 10:31 
10   
England
Dom Cooney
Ewan Peacock
Sun 10:31 
11   
Sean O'Boyle
England
Andy Lucas
Sun 10:34 
12   
United Kingdom
Luke Watkins
England
Pete Grooby
Sun 11:13 
13   
United Kingdom
steve martin
United Kingdom
Matthew Povey
Sun 09:35  Table 4
14   
England
Michael Defraine
England
Ivan Knight
Sun 10:13  Table 5
15   
United Kingdom
Enrico Forgione
United Kingdom
Timmy Ripkey
Sun 11:26 
16   
Shane Balding
England
John Roe
Sun 10:39 

Winner round 1

Race to 6
17   
England
Cameron Tolley
United Kingdom
John Egan
Sun 11:44  Table 7
18   
England
Neal Jackson
England
Luke Gilbert
Sun 10:50 
19   
Denmark
Kye Buchan
United Kingdom
Neil Davey
Sun 11:43 
20   
United Kingdom
Matt Goodale
England
Karl Sutton
Sun 11:24 
21   
England
Sam Boome
England
Dom Cooney
Sun 11:52 
22   
England
Andy Lucas
England
Pete Grooby
Sun 12:00 
23   
United Kingdom
steve martin
England
Michael Defraine
Sun 11:44 
24   
United Kingdom
Enrico Forgione
England
John Roe
Sun 12:03 

Loser round 1

Race to 4
25   
England
Mark Payne
United Kingdom
Tommy Lewis
Sun 11:43 
26   
England
Chris Back
United Kingdom
jay mahoney
Sun 11:25 
27   
United Kingdom
Alaric Dynevor
England
Adey Young
Sun 12:13 
28   
United Kingdom
Jamie Mantle
United Kingdom
martin ullyatt
Sun 11:26  Table 8
29   
England
Gary Willis
Ewan Peacock
Sun 11:44 
30   
Sean O'Boyle
United Kingdom
Luke Watkins
Sun 12:18 
31   
United Kingdom
Matthew Povey
England
Ivan Knight
Sun 11:44 
32   
United Kingdom
Timmy Ripkey
Shane Balding
Sun 11:48 

Loser round 2

Race to 4
33   
England
Mark Payne
United Kingdom
Enrico Forgione
Sun 12:45 
34   
United Kingdom
jay mahoney
England
Michael Defraine
Sun 12:42 
35   
England
Adey Young
England
Pete Grooby
Sun 12:51 
36   
United Kingdom
Jamie Mantle
England
Dom Cooney
Sun 12:59 
37   
England
Gary Willis
United Kingdom
Matt Goodale
Sun 12:15 
38   
United Kingdom
Luke Watkins
Denmark
Kye Buchan
Sun 12:56 
39   
United Kingdom
Matthew Povey
England
Neal Jackson
Sun 12:15 
40   
Shane Balding
United Kingdom
John Egan
Sun 12:52 

Winners qualification

Race to 6
41   
England
Cameron Tolley
England
Luke Gilbert
Sun 13:06 
42   
United Kingdom
Neil Davey
England
Karl Sutton
Sun 13:06 
43   
England
Sam Boome
England
Andy Lucas
Sun 13:11 
44   
United Kingdom
steve martin
England
John Roe
Sun 13:19 

Loser round 3

Race to 4
45   
United Kingdom
Enrico Forgione
England
Michael Defraine
Sun 13:24 
46   
England
Adey Young
United Kingdom
Jamie Mantle
Sun 13:53 
47   
England
Gary Willis
United Kingdom
Luke Watkins
Sun 13:40 
48   
United Kingdom
Matthew Povey
United Kingdom
John Egan
Sun 13:23 

Losers qualification

Race to 4
49   
United Kingdom
Enrico Forgione
United Kingdom
Neil Davey
Sun 14:11 
50   
England
Adey Young
England
Cameron Tolley
Sun 14:53 
51   
England
Gary Willis
United Kingdom
steve martin
Sun 14:18 
52   
United Kingdom
John Egan
England
Sam Boome
Sun 14:11 

Quarter final

Race to 7
53   
England
Luke Gilbert
England
Gary Willis
Sun 15:31  Table 4
54   
England
Karl Sutton
England
Cameron Tolley
Sun 15:31  Table 5
55   
England
Andy Lucas
United Kingdom
Neil Davey
Sun 15:32  Table 8
56   
England
John Roe
England
Sam Boome
Sun 15:32  Table 7

Semi final

Race to 7
57   
England
Gary Willis
England
Karl Sutton
Sun 16:30  Table 4
58   
England
Andy Lucas
England
Sam Boome
Sun 16:45  Table 5

Final

Race to 8
59   
England
Karl Sutton
England
Andy Lucas
Sun 17:44 

Comments

Chat ()
Last message from:
    Please log in to comment