Shopping cart

Saving..

Edit match video

Edit match settings

Runouts
Innings

Winner of the lag

Set playing sequence

Write a comment

Follow
You need to log in to perform this action

Share this page

July 3 - July 5, 2019

Campeonato de España bola 9 Cuadro C

9-Ball

Add players

Please wait...

Create player

Please wait...

New players will be added to your members section.

Results  

Qualified
#NameMatches (won/lost)Frames (won/lost)Win percentage
1 David Alcaide Bermudez
2 (2/0) 21 (14/7)
67%
1 Marc Codina Llonch
3 (3/0) 31 (21/10)
68%
1 Iker Andoni Echeverria Rodriguez
2 (2/0) 20 (14/6)
70%
1 Oliver Rodriguez Roa
2 (2/0) 21 (14/7)
67%
5 Nacho Lopez Blanco
3 (2/1) 27 (17/10)
63%
5 David Garcia Rodriguez
3 (2/1) 32 (16/16)
50%
5 Juan antonio Pina
3 (2/1) 31 (20/11)
65%
5 Jose C . Bustos
4 (3/1) 41 (25/16)
61%
9 Carlos González
4 (2/2) 37 (18/19)
49%
Show more
9 Ruben DOCAMPO
3 (1/2) 33 (14/19)
42%
9 Jose Enfedaque Franco
4 (2/2) 48 (24/24)
50%
9 Guillermo González valles
3 (1/2) 34 (16/18)
47%
13 José Agustín Donate Díaz
3 (1/2) 37 (18/19)
49%
13 Benito Perez Vazquez
2 (0/2) 19 (5/14)
26%
13 Antares Jiménez Miguel
2 (0/2) 22 (8/14)
36%
13 Bernardo Araujo Costas
4 (2/2) 44 (18/26)
41%
17 Mateo Victor Rollán
2 (0/2) 23 (9/14)
39%
17 Ignacio Iglesias
2 (0/2) 14 (0/14)
0%
17 Antonio Gallardo
0 (0/0) 0 (0/0)
0%
17 Marcos Dominguez Serena
3 (1/2) 35 (15/20)
43%
17 w-o
0 (0/0) 0 (0/0)
0%
17 w-o
0 (0/0) 0 (0/0)
0%
17 w-o
0 (0/0) 0 (0/0)
0%
17 Albert Daviu Cases
2 (0/2) 26 (12/14)
46%
Starts Jul 3, 2019, 10:00 AM (local time)
Format Double elimination qualifier (24 Participants)
Race to 7
Handicap No handicap
Organizer Club Snooker Oviedo
Contact Club Snooker Oviedo Ruth Campos Ferreras (ruthcamp76@hotmail.com, 984296228)

Schedule

Waiting
Playing
Finished

Round 1

Race to 7
1   
Spain
w-o
Spain
Antares Jiménez Miguel
 
2   
Spain
Jose Enfedaque Franco
Spain
Carlos González
Wed 16:45  Table 8
3   
Andorra
Albert Daviu Cases
Spain
Marcos Dominguez Serena
Wed 17:04  Table 2
4   
Spain
Jose C . Bustos
Spain
Marc Codina Llonch
Wed 19:27  Table 1
5   
Spain
w-o
Spain
Mateo Victor Rollán
 
6   
Spain
Bernardo Araujo Costas
Spain
José Agustín Donate Díaz
Wed 16:55  Table 5
7   
Spain
Antonio Gallardo
Spain
Ignacio Iglesias
Wed 17:30 
8   
Spain
w-o
Spain
Benito Perez Vazquez
 

Winner round 1

Race to 7
9   
Spain
David Alcaide Bermudez
R1
Spain
Antares Jiménez Miguel
Wed 21:53  Table 4
10   
Spain
Jose Enfedaque Franco
Spain
Guillermo González valles
Wed 21:50  Table 7
11   
Spain
Nacho Lopez Blanco
Spain
Marcos Dominguez Serena
Wed 21:07  Table 8
12   
Spain
Marc Codina Llonch
Argentina
Ruben DOCAMPO
Wed 21:50  Table 4
13   
Spain
Oliver Rodriguez Roa
Spain
Mateo Victor Rollán
Wed 21:49  Table 2
14   
Spain
Bernardo Araujo Costas
Spain
David Garcia Rodriguez
Wed 21:50  Table 6
15   
Spain
Juan antonio Pina
Spain
Ignacio Iglesias
Thu 09:48  Table 1
16   
Spain
Benito Perez Vazquez
Spain
Iker Andoni Echeverria Rodriguez
Thu 09:49  Table 2

Loser round 1

Race to 7
17   
Spain
w-o
Spain
Benito Perez Vazquez
 
18   
Spain
Carlos González
Spain
Ignacio Iglesias
Thu 12:01  Table 2
19   
Andorra
Albert Daviu Cases
Spain
Bernardo Araujo Costas
Thu 12:06  Table 2
20   
Spain
Jose C . Bustos
Spain
Mateo Victor Rollán
Thu 12:55  Table 3
21   
Spain
w-o
Argentina
Ruben DOCAMPO
 
22   
Spain
José Agustín Donate Díaz
Spain
Marcos Dominguez Serena
Thu 12:51  Table 4
23   
Spain
Antonio Gallardo
Spain
Jose Enfedaque Franco
Thu 14:30 
24   
Spain
w-o
Spain
Antares Jiménez Miguel
 

Loser round 2

Race to 7
25   
Spain
Benito Perez Vazquez
Spain
Carlos González
Thu 14:58  Table 1
26   
Spain
Bernardo Araujo Costas
Spain
Jose C . Bustos
Thu 15:30  Table 4
27   
Argentina
Ruben DOCAMPO
Spain
José Agustín Donate Díaz
Thu 16:19  Table 1
28   
Spain
Jose Enfedaque Franco
Spain
Antares Jiménez Miguel
Thu 16:58  Table 5

Winners qualification

Race to 7
29   
Spain
David Alcaide Bermudez
Spain
Guillermo González valles
Thu 18:42  Table 8
30   
Spain
Nacho Lopez Blanco
Spain
Marc Codina Llonch
Thu 17:32  Table 8
31   
Spain
Oliver Rodriguez Roa
Spain
David Garcia Rodriguez
Thu 19:14  Table 4
32   
Spain
Juan antonio Pina
Spain
Iker Andoni Echeverria Rodriguez
Thu 19:00  Table 6

Losers qualification

Race to 7
33   
Spain
Carlos González
Spain
Nacho Lopez Blanco
Thu 21:03  Table 5
34   
Spain
Jose C . Bustos
Spain
Guillermo González valles
Thu 21:06  Table 7
35   
Argentina
Ruben DOCAMPO
Spain
Juan antonio Pina
Thu 21:34  Table 2
36   
Spain
Jose Enfedaque Franco
Spain
David Garcia Rodriguez
Thu 21:37  Table 8

Comments

Chat ()
Last message from:
    Please log in to comment

    Participants