Saving..

Edit match video

Edit match settings

Runouts
Innings

Set playing sequence

Write a comment

Edit handicap

Update handicap for :

Follow
You need to log in to perform this action

Share this page

March 6, 2020

CUADRO B 3ªp copa esp pool 2019-20 (MADRID)

9-Ball

Add players

Please wait...

Results  

Qualified
#NameMatches (won/lost)Frames (won/lost)Win percentage
1 Efrén Bustos
2 (2/0) 18 (14/4)
78%
1 Ignacio Fernández Martínez de Ubago
3 (3/0) 34 (21/13)
62%
1 Francisco Jose Diaz Pizarro
2 (2/0) 15 (14/1)
93%
1 Ruben Omar Docampo
2 (2/0) 23 (14/9)
61%
5 Marc Codina Llonch
3 (2/1) 37 (20/17)
54%
5 Raúl Martín Muela
4 (3/1) 47 (27/20)
57%
5 Fran Doval
3 (2/1) 29 (20/9)
69%
5 David Nuñez Blanco
3 (2/1) 29 (16/13)
55%
9 Marcos Rodiño Portela
4 (2/2) 40 (21/19)
53%
Show more
9 Gabriele Crovetto
5 (3/2) 45 (24/21)
53%
9 José Antonio del Puerto
3 (1/2) 34 (14/20)
41%
9 Oscar Campos Saburido
5 (3/2) 48 (25/23)
52%
13 Benito Perez Vazquez
3 (1/2) 31 (13/18)
42%
13 Jose Luis González Pérez
4 (2/2) 44 (25/19)
57%
13 Jorge L. Cossio Lazaro
3 (1/2) 36 (18/18)
50%
13 Ruben Hernandez
3 (1/2) 28 (10/18)
36%
17 ANGEL AGUADO
3 (1/2) 29 (10/19)
34%
17 Pelayo Cueli
3 (1/2) 32 (14/18)
44%
17 Dolores López
2 (0/2) 18 (4/14)
22%
17 Ezequiel Barba González
2 (0/2) 19 (5/14)
26%
17 Marta Ruenes Martínez
2 (0/2) 17 (3/14)
18%
17 Santiago Ramirez Luengos
2 (0/2) 22 (8/14)
36%
17 Alejandro Doval Fernandez
3 (1/2) 37 (17/20)
46%
17 David Trifol Baños
3 (1/2) 30 (14/16)
47%
Entry deadline Feb 25, 2020, 8:00 PM (local time)
Starts Mar 6, 2020, 3:00 PM (local time)
Format Double elimination qualifier (24 Participants)
Race to 7
Handicap No handicap
Dresscode
Organizer Federación de Billar de Cyl
Contact Federación de Billar de CyL (fcylbillar@hotmail.com)

Schedule

Waiting
Playing
Finished

Round 1

Race to 7
1   
Spain
ANGEL AGUADO
Spain
Jorge L. Cossio Lazaro
Fri 16:00  Table 5
2   
Spain
Santiago Ramirez Luengos
Alejandro Doval Fernandez
Fri 14:53  Table 1
3   
Swaziland
Ezequiel Barba González
Philippines
Pelayo Cueli
Fri 16:13  Table 2
4   
Spain
Marta Ruenes Martínez
Italy
Gabriele Crovetto
Fri 16:32  Table 1
5   
Dolores López
Spain
Jose Luis González Pérez
Fri 16:38  Table 3
6   
Spain
Ignacio Fernández Martínez de Ubago
Spain
Benito Perez Vazquez
Fri 17:07  Table 5
7   
Spain
Ruben Hernandez
Spain
Oscar Campos Saburido
Fri 17:14  Table 6
8   
Spain
David Trifol Baños
Spain
Marcos Rodiño Portela
Fri 17:24  Table 2

Winner round 1

Race to 7
9   
Spain
Francisco Jose Diaz Pizarro
Spain
ANGEL AGUADO
Fri 17:33  Table 1
10   
Alejandro Doval Fernandez
Spain
José Antonio del Puerto
Fri 17:58  Table 4
11   
Spain
David Nuñez Blanco
Philippines
Pelayo Cueli
Fri 18:01  Table 3
12   
Italy
Gabriele Crovetto
Spain
Efrén Bustos
Fri 18:03  Table 5
13   
Spain
Marc Codina Llonch
Spain
Jose Luis González Pérez
Fri 18:05  Table 1
14   
Spain
Ignacio Fernández Martínez de Ubago
Spain
Raúl Martín Muela
Fri 18:20  Table 6
15   
Spain
Fran Doval
Spain
Oscar Campos Saburido
Fri 18:32  Table 2
16   
Spain
David Trifol Baños
R2
Argentina
Ruben Omar Docampo
Fri 19:23  Table 3

Loser round 1

Race to 7
17   
Spain
Jorge L. Cossio Lazaro
Spain
David Trifol Baños
Fri 21:10  Table 3
18   
Spain
Santiago Ramirez Luengos
Spain
Oscar Campos Saburido
Fri 19:43  Table 2
19   
Swaziland
Ezequiel Barba González
Spain
Raúl Martín Muela
Fri 19:49  Table 6
20   
Spain
Marta Ruenes Martínez
Spain
Jose Luis González Pérez
Fri 19:45  Table 1
21   
Dolores López
Italy
Gabriele Crovetto
Fri 19:28  Table 5
22   
Spain
Benito Perez Vazquez
Philippines
Pelayo Cueli
Fri 19:36  Table 4
23   
Spain
Ruben Hernandez
Alejandro Doval Fernandez
Fri 20:15  Table 5
24   
Spain
Marcos Rodiño Portela
Spain
ANGEL AGUADO
Fri 20:33  Table 6

Loser round 2

Race to 7
25   
Spain
Jorge L. Cossio Lazaro
Spain
Oscar Campos Saburido
Fri 22:34  Table 3
26   
Spain
Raúl Martín Muela
Spain
Jose Luis González Pérez
Fri 20:52  Table 2
27   
Italy
Gabriele Crovetto
Spain
Benito Perez Vazquez
Fri 20:33  Table 4
28   
Spain
Ruben Hernandez
Spain
Marcos Rodiño Portela
Fri 21:54  Table 6

Winners qualification

Race to 7
29   
Spain
Francisco Jose Diaz Pizarro
Spain
José Antonio del Puerto
Fri 20:50  Table 1
30   
Spain
David Nuñez Blanco
Spain
Efrén Bustos
Fri 21:49  Table 5
31   
Spain
Marc Codina Llonch
Spain
Ignacio Fernández Martínez de Ubago
Fri 21:26  Table 1
32   
Spain
Fran Doval
Argentina
Ruben Omar Docampo
Fri 22:13  Table 4

Losers qualification

Race to 7
33   
Spain
Oscar Campos Saburido
Spain
David Nuñez Blanco
Sat 00:18  Table 3
34   
Spain
Raúl Martín Muela
Spain
José Antonio del Puerto
Fri 22:01  Table 2
35   
Italy
Gabriele Crovetto
Spain
Fran Doval
Sat 00:15  Table 4
36   
Spain
Marcos Rodiño Portela
Spain
Marc Codina Llonch
Fri 23:08  Table 6

Comments

Chat ()
Last message from:
    Please log in to comment