Shopping cart

Saving..

Edit match video

Edit match settings

Who starts to play?

Runouts
Innings
Highbreaks

Set playing sequence

Write a comment

Follow
You need to log in to perform this action

Share this page

February 22, 2024

Broden viikkokisa vko 8 / 2024

9-Ball

Add players

Please wait...

Create player

Please wait...

New players will be added to your members section.

Results  

#NameMatches (won/lost)Frames (won/lost)Win percentage Points
1 Finland Casper Cappe Matikainen
5 (5/0) 20 (15/5)
75%
10
2 Finland Esa Kalela
6 (4/2) 25 (15/10)
60%
8
3 Philippines Roy Llena
4 (3/1) 18 (10/8)
56%
5
3 Finland Mikko Tommila
5 (3/2) 17 (10/7)
59%
5
5 Finland Ripon Kaiser
5 (3/2) 21 (11/10)
52%
2
5 Albania Bani Goxhaj
6 (4/2) 27 (16/11)
59%
2
5 Finland Sebastian Engström
3 (2/1) 11 (6/5)
55%
2
5 Finland Juha Pekkarinen
4 (3/1) 15 (12/3)
80%
2
9 Finland Jarmo Liljander
3 (1/2) 13 (6/7)
46%
2
Show more
9 Finland Sami Suominen
3 (1/2) 12 (4/8)
33%
2
9 Finland Robben Brinkas
3 (1/2) 11 (4/7)
36%
2
9 Finland Eero Vakkuri
3 (1/2) 11 (4/7)
36%
2
13 Finland Juha Saarinen
3 (1/2) 13 (6/7)
46%
2
13 Finland Miika Mehtälä
4 (2/2) 14 (8/6)
57%
2
13 Finland Alexandra Dahl
3 (1/2) 12 (5/7)
42%
2
13 Finland Aleksi Katainen
3 (1/2) 12 (4/8)
33%
2
17 Finland Miio Ronkonen
2 (0/2) 8 (2/6)
25%
2
17 Finland Joonas Saloheimo
2 (0/2) 8 (2/6)
25%
2
17 Finland Tuomas Elo
2 (0/2) 9 (3/6)
33%
2
17 Finland Arlind Sejdiu
2 (0/2) 7 (0/7)
0%
2
17 Finland Sauli Kivekäs
3 (1/2) 14 (6/8)
43%
2
Starts Feb 22, 2024, 6:00 PM (local time)
Entry deadline Feb 22, 2024, 5:45 PM (local time)
Organizer Brode Bar & Billiards
Rankings Kevätkausi 2024
Format Double to Single elimination (21 Participants)
Race to 3
Handicap With handicap
More info
Osallistumismaksu 10€, varauduthan tähän käteisellä.

Schedule

Waiting
Playing
Finished

Round 1

Race to 3
1   
Finland
Miika Mehtälä
0
Finland
Miio Ronkonen
-1
Thu 17:46  Table 1
2   
Finland
Casper Cappe Matikainen
Walk Over
 
3   
Finland
Juha Saarinen
0
Finland
Ripon Kaiser
0
Thu 17:46  Table 2
4   
Finland
Sauli Kivekäs
0
Finland
Tuomas Elo
0
Thu 17:46  Table 3
5   
Finland
Alexandra Dahl
1
Albania
Bani Goxhaj
0
Thu 17:46  Table 4
6   
Finland
Eero Vakkuri
Walk Over
 
7   
Walk Over
Finland
Mikko Tommila
 
8   
Finland
Juha Pekkarinen
-2
Finland
Arlind Sejdiu
0
Thu 17:46  Table 6

Winner round 1

Race to 3
9   
Finland
Jarmo Liljander
0
Finland
Miika Mehtälä
0
Thu 18:17  Table 1
10   
Finland
Casper Cappe Matikainen
-2
Finland
Esa Kalela
-1
R1
Thu 17:47  Table 7
11   
Finland
Sebastian Engström
0
Finland
Ripon Kaiser
0
Thu 18:24  Table 2
12   
Finland
Sauli Kivekäs
0
Finland
Sami Suominen
0
Thu 18:18  Table 3
13   
Philippines
Norman Llena
0
Albania
Bani Goxhaj
0
Thu 18:27  Table 4
14   
Finland
Eero Vakkuri
0
Finland
Joonas Saloheimo
-1
Thu 18:15  Table 6
15   
Finland
Robben Brinkas
0
Finland
Mikko Tommila
0
Thu 18:34  Table 7
16   
Finland
Juha Pekkarinen
-2
Finland
Aleksi Katainen
-1
Thu 18:46  Table 1

Loser round 1

Race to 3
17   
Finland
Miio Ronkonen
-1
Finland
Aleksi Katainen
-1
Thu 19:37  Table 1
18   
Walk Over
Finland
Mikko Tommila
 
19   
Finland
Juha Saarinen
0
Finland
Joonas Saloheimo
-1
Thu 18:51  Table 6
20   
Finland
Tuomas Elo
0
Albania
Bani Goxhaj
0
Thu 19:06  Table 4
21   
Finland
Alexandra Dahl
1
Finland
Sauli Kivekäs
0
Thu 18:53  Table 3
22   
Walk Over
Finland
Ripon Kaiser
 
23   
Walk Over
Finland
Esa Kalela
 
24   
Finland
Arlind Sejdiu
0
Finland
Miika Mehtälä
0
Thu 18:46 

Loser round 2

Race to 3
25   
Finland
Aleksi Katainen
-1
Finland
Mikko Tommila
0
Thu 20:03  Table 1
26   
Finland
Juha Saarinen
0
Albania
Bani Goxhaj
0
Thu 19:29  Table 6
27   
Finland
Alexandra Dahl
1
Finland
Ripon Kaiser
0
Thu 19:23  Table 3
28   
Finland
Esa Kalela
-1
Finland
Miika Mehtälä
0
Thu 18:47  Table 2

Winners qualification

Race to 3
29   
Finland
Jarmo Liljander
0
R1
Finland
Casper Cappe Matikainen
-2
Thu 19:04  Table 7
30   
Finland
Sebastian Engström
0
Finland
Sami Suominen
0
Thu 19:23  Table 2
31   
Philippines
Norman Llena
0
Finland
Eero Vakkuri
0
Thu 19:26  Table 4
32   
Finland
Robben Brinkas
0
Finland
Juha Pekkarinen
-2
R1
Thu 19:37  Table 3

Losers qualification

Race to 3
33   
Finland
Mikko Tommila
0
Finland
Sami Suominen
0
Thu 20:44  Table 1
34   
Albania
Bani Goxhaj
0
Finland
Jarmo Liljander
0
Thu 19:58  Table 2
35   
Finland
Ripon Kaiser
0
Finland
Robben Brinkas
0
Thu 20:00  Table 3
36   
Finland
Esa Kalela
-1
R1
Finland
Eero Vakkuri
0
Thu 19:54  Table 4

Quarter final

Race to 3
37   
Finland
Casper Cappe Matikainen
-2
Finland
Ripon Kaiser
0
Thu 21:03  Table 1
38   
Finland
Sebastian Engström
0
Finland
Mikko Tommila
0
Thu 21:03  Table 2
39   
Philippines
Norman Llena
0
Albania
Bani Goxhaj
0
Thu 21:03  Table 3
40   
Finland
Juha Pekkarinen
-2
Finland
Esa Kalela
-1
R2
Thu 21:03  Table 4

Semi final

Race to 3
41   
Finland
Casper Cappe Matikainen
-2
Finland
Mikko Tommila
0
Thu 21:24  Table 1
42   
Philippines
Norman Llena
0
Finland
Esa Kalela
-1
Thu 22:06  Table 4

Final

Race to 3
43   
Finland
Casper Cappe Matikainen
-2
Finland
Esa Kalela
-1
R1
Thu 22:40  Table 4

Comments

Chat ()
Last message from:
    Please log in to comment

    Participants