Saving..

Edit match video

Edit match settings

Runouts
Innings

Write a comment

Edit handicap

Update handicap for :

Follow
You need to log in to perform this action

Share this page

September 2, 2018

Boven 't IJ B-ranking

10-Ball

Add players

Please wait...

Results  

#NameMatches (won/lost)Frames (won/lost)Win percentage Points
1 Tim De Ruyter
6 (6/0) 41 (29/12)
71%
250
2 Gilliano Smit
7 (6/1) 43 (28/15)
65%
180
3 Jan van Lierop
6 (5/1) 39 (26/13)
67%
140
3 Ivar Saris
8 (6/2) 41 (28/13)
68%
140
5 Jan Rempe
Boven 't IJ
5 (4/1) 32 (19/13)
59%
100
5 Rienus Gennissen
5 (4/1) 32 (19/13)
59%
100
5 Joris van Amersvoort
Plan B
7 (5/2) 36 (21/15)
58%
100
5 Radjis Ramoutar
6 (4/2) 32 (16/16)
50%
100
9 Jur Kous
Plan B
5 (3/2) 30 (16/14)
53%
60
Show more
9 Michael Verbeek
6 (4/2) 29 (15/14)
52%
60
9 Otman Acharrat
6 (4/2) 29 (16/13)
55%
60
9 Jerrel Nanhekhan
4 (3/1) 22 (13/9)
59%
60
9 Erlanga Shaltiel
4 (3/1) 24 (15/9)
63%
60
9 Maarten Kous
5 (3/2) 30 (17/13)
57%
60
9 Jacob Siemaszko
6 (4/2) 29 (15/14)
52%
60
9 Thijs Kuiken
4 (3/1) 25 (13/12)
52%
60
17 Koos Schreuder
5 (3/2) 25 (14/11)
56%
50
17 Ralf Zigahn
4 (2/2) 19 (11/8)
58%
50
17 Jeroen van der Linde
3 (1/2) 14 (7/7)
50%
50
17 Chaka Sanichar
5 (3/2) 24 (12/12)
50%
50
17 Michael Sagar
4 (2/2) 19 (8/11)
42%
50
17 Rick Telehala
3 (1/2) 13 (5/8)
38%
50
17 Rodrigo Matias
4 (2/2) 22 (11/11)
50%
50
17 Chris Gee
4 (2/2) 21 (9/12)
43%
50
25 Mirjam Alfons
4 (2/2) 19 (10/9)
53%
40
25 Patrick Lie-kiauw
Thurston Rotterdam
4 (2/2) 20 (11/9)
55%
40
25 Sander Tetelepta
4 (2/2) 21 (10/11)
48%
40
25 Aytel Soliano
3 (1/2) 12 (4/8)
33%
40
25 Maan Sadal
3 (1/2) 15 (8/7)
53%
40
25 Alan Wooter
4 (2/2) 19 (9/10)
47%
40
25 Nima Dabiran Zohouri
Boven 't IJ
3 (1/2) 13 (5/8)
38%
40
25 Daniel Kandi
4 (2/2) 17 (9/8)
53%
40
33 Henk Gessel
3 (1/2) 15 (8/7)
53%
30
33 Erik de Boer
2 (0/2) 10 (3/7)
30%
30
33 Hervis Hamid
3 (1/2) 18 (8/10)
44%
30
33 Davith Denes Hiwat
3 (1/2) 13 (5/8)
38%
30
33 Stefan Bakker
Boven 't IJ
3 (1/2) 13 (6/7)
46%
30
33 Remy Nijssen
3 (1/2) 13 (5/8)
38%
30
33 Diana Meijer
Plan B
3 (1/2) 17 (7/10)
41%
30
33 Bart Auée
2 (0/2) 11 (4/7)
36%
30
33 Yucel Hos
Sportcafe Alkmaar
3 (1/2) 13 (5/8)
38%
30
33 Brian Paulson
3 (1/2) 15 (6/9)
40%
30
33 Patrick de Vries
2 (0/2) 11 (4/7)
36%
30
33 Olesya Bila
3 (1/2) 13 (5/8)
38%
30
33 Rustam Ahmedbaev
2 (0/2) 10 (3/7)
30%
30
33 Floris Willaert
Plan B
3 (1/2) 17 (7/10)
41%
30
33 Remco Homan
3 (1/2) 14 (4/10)
29%
30
33 Dolf Hollestelle
2 (0/2) 11 (4/7)
36%
30
49 Jean Paul Kievit
Plan B
2 (0/2) 11 (4/7)
36%
20
49 Kevin den Hartigh
Plan B
2 (0/2) 8 (1/7)
13%
20
49 Ad Lachchi
2 (0/2) 10 (3/7)
30%
20
49 Mieke Meijer
2 (0/2) 9 (2/7)
22%
20
49 Wachik Akopjan
2 (0/2) 9 (2/7)
22%
20
49 Renzo Huizinga
2 (0/2) 11 (4/7)
36%
20
49 Alexander Alekberov
2 (0/2) 11 (4/7)
36%
20
49 Valen Tino
2 (0/2) 9 (2/7)
22%
20
49 Massimiliano Donini
2 (0/2) 9 (2/7)
22%
20
49 Bas van de Broek
2 (0/2) 8 (1/7)
13%
20
Entry deadline Sep 2, 2018, 1:04 PM (local time)
Starts Sep 2, 2018, 1:00 PM (local time)
Format Double elimination (59 Participants)
Race to 4
Handicap No handicap
Rankings Pool Ranking Nederland and Boven 't IJ ranking
Organizer Boven 't IJ
Contact Jan Rempe (jan.rempke@gmail.com, +31 06-34849113), Gijs van Schaik , Bertan Isik and Yusuf Kaman (yusuf.kaman@hotmail.com, +31 06-39774228)
More info
Locatie: Buikslotermeeplein 145, 1025 ET, Amsterdam
Tel.Nr: 020-6341792
Zaal open: 12:00
Toernooi start: 13:00

Schedule

Waiting
Playing
Finished

Round 1

Race to 4
1   
Netherlands
Maan Sadal
Walk Over
 
2   
Netherlands
Jan van Lierop
Netherlands
Aytel Soliano
Sun 13:23 
3   
Netherlands
Jur Kous
Netherlands
Ivar Saris
Sun 13:23 
4   
Netherlands
Jean Paul Kievit
Netherlands
Chaka Sanichar
Sun 13:23 
5   
Netherlands
Mike van Doornik
Netherlands
Jeroen van der Linde
Sun 13:22 
6   
Netherlands
Patrick de Vries
Netherlands
Remco Homan
Sun 13:23 
7   
Netherlands
Remy Nijssen
South Africa
Rienus Gennissen
Sun 13:23 
8   
Netherlands
Valen Tino
Netherlands
Yucel Hos
Sun 13:23 
9   
Netherlands
Tim De Ruyter
Walk Over
 
10   
Netherlands
Patrick Lie-kiauw
Netherlands
Dolf Hollestelle
Sun 13:23 
11   
Netherlands
Chris Gee
Netherlands
Henk Gessel
Sun 13:23 
12   
Netherlands
Ad Lachchi
Netherlands
Hervis Hamid
Sun 13:23 
13   
Netherlands
Stefan Bakker
Netherlands
Diana Meijer
Sun 13:23 
14   
Netherlands
Erlanga Shaltiel
Italy
Massimiliano Donini
Sun 13:38 
15   
Netherlands
Bart Auée
Netherlands
Floris Willaert
Sun 13:47 
16   
Walk Over
Netherlands
Rick Telehala
 
17   
Iran
Nima Dabiran Zohouri
Walk Over
 
18   
Netherlands
Maarten Kous
Netherlands
Radjis Ramoutar
Sun 13:55 
19   
Netherlands
Alan Wooter
Netherlands
Jan Rempe
Sun 13:55 
20   
Netherlands
Koos Schreuder
Netherlands
Renzo Huizinga
Sun 14:00 
21   
Netherlands
Michael Verbeek
Netherlands
Sander Tetelepta
Sun 14:01 
22   
Mexico
Rodrigo Matias
Netherlands
Mieke Meijer
Sun 14:02 
23   
Poland
Jacob Siemaszko
Ukraine
Olesya Bila
Sun 14:10 
24   
Netherlands
Gilliano Smit
Netherlands
Wachik Akopjan
Sun 14:10 
25   
Netherlands
Alexander Alekberov
Netherlands
Otman Acharrat
Sun 14:13  Table 10
26   
Netherlands
Mirjam Alfons
Netherlands
Jerrel Nanhekhan
Sun 14:34  Table 13
27   
Netherlands
Kevin den Hartigh
Denmark
Daniel Kandi
Sun 14:37  Table 1
28   
Netherlands
Joris van Amersvoort
Netherlands
Michael Sagar
Sun 14:43  Table 9
29   
Netherlands
Brian Paulson
Netherlands
Davith Denes Hiwat
Sun 14:45  Table 8
30   
Netherlands
Ralf Zigahn
Netherlands
Bas van de Broek
Sun 14:46  Table 5
31   
Netherlands
Erik de Boer
Netherlands
Thijs Kuiken
Sun 14:46  Table 6
32   
Walk Over
Netherlands
Rustam Ahmedbaev
 

Winner round 1

Race to 4
33   
Netherlands
Maan Sadal
Netherlands
Jan van Lierop
Sun 14:48  Table 7
34   
Netherlands
Jur Kous
Netherlands
Chaka Sanichar
Sun 14:54  Table 12
35   
Netherlands
Jeroen van der Linde
Netherlands
Remco Homan
Sun 14:57  Table 11
36   
South Africa
Rienus Gennissen
Netherlands
Yucel Hos
Sun 15:01  Table 10
37   
Netherlands
Tim De Ruyter
Netherlands
Patrick Lie-kiauw
Sun 15:31  Table 10
38   
Netherlands
Chris Gee
Netherlands
Hervis Hamid
Sun 15:34  Table 5
39   
Netherlands
Diana Meijer
Netherlands
Erlanga Shaltiel
Sun 15:34  Table 7
40   
Netherlands
Floris Willaert
Netherlands
Rick Telehala
Sun 15:36  Table 6
41   
Iran
Nima Dabiran Zohouri
Netherlands
Maarten Kous
Sun 15:41  Table 9
42   
Netherlands
Jan Rempe
Netherlands
Koos Schreuder
Sun 15:42  Table 1
43   
Netherlands
Sander Tetelepta
Mexico
Rodrigo Matias
Sun 15:50  Table 11
44   
Poland
Jacob Siemaszko
Netherlands
Gilliano Smit
Sun 15:57  Table 12
45   
Netherlands
Otman Acharrat
Netherlands
Jerrel Nanhekhan
Sun 16:06  Table 10
46   
Denmark
Daniel Kandi
Netherlands
Michael Sagar
Sun 16:06  Table 13
47   
Netherlands
Brian Paulson
Netherlands
Ralf Zigahn
Sun 16:08  Table 6
48   
Netherlands
Thijs Kuiken
Netherlands
Rustam Ahmedbaev
Sun 16:22  Table 7

Loser round 1

Race to 3
49   
Walk Over
Netherlands
Aytel Soliano
 
50   
Netherlands
Ivar Saris
Netherlands
Jean Paul Kievit
Sun 15:07  Table 1
51   
Netherlands
Mike van Doornik
Netherlands
Patrick de Vries
 
52   
Netherlands
Remy Nijssen
Netherlands
Valen Tino
Sun 15:10  Table 5
53   
Walk Over
Netherlands
Dolf Hollestelle
 
54   
Netherlands
Henk Gessel
Netherlands
Ad Lachchi
Sun 15:30  Table 11
55   
Netherlands
Stefan Bakker
Italy
Massimiliano Donini
Sun 15:31  Table 13
56   
Netherlands
Bart Auée
Walk Over
 
57   
Walk Over
Netherlands
Radjis Ramoutar
 
58   
Netherlands
Alan Wooter
Netherlands
Renzo Huizinga
Sun 15:36  Table 8
59   
Netherlands
Michael Verbeek
Netherlands
Mieke Meijer
Sun 15:36  Table 12
60   
Ukraine
Olesya Bila
Netherlands
Wachik Akopjan
Sun 16:08  Table 8
61   
Netherlands
Alexander Alekberov
Netherlands
Mirjam Alfons
Sun 16:15  Table 9
62   
Netherlands
Kevin den Hartigh
Netherlands
Joris van Amersvoort
Sun 16:29  Table 5
63   
Netherlands
Davith Denes Hiwat
Netherlands
Bas van de Broek
Sun 16:35  Table 1
64   
Netherlands
Erik de Boer
Walk Over
 

Loser round 2

Race to 3
65   
Netherlands
Aytel Soliano
Netherlands
Rustam Ahmedbaev
Sun 17:11  Table 9
66   
Netherlands
Ivar Saris
Netherlands
Brian Paulson
Sun 16:52  Table 6
67   
Netherlands
Patrick de Vries
Denmark
Daniel Kandi
Sun 16:59  Table 5
68   
Netherlands
Remy Nijssen
Netherlands
Otman Acharrat
Sun 17:00  Table 13
69   
Netherlands
Dolf Hollestelle
Poland
Jacob Siemaszko
Sun 17:08  Table 8
70   
Netherlands
Henk Gessel
Netherlands
Sander Tetelepta
Sun 17:14  Table 1
71   
Netherlands
Stefan Bakker
Netherlands
Koos Schreuder
Sun 16:39  Table 13
72   
Netherlands
Bart Auée
Iran
Nima Dabiran Zohouri
Sun 16:42  Table 8
73   
Netherlands
Radjis Ramoutar
Netherlands
Floris Willaert
Sun 16:42  Table 10
74   
Netherlands
Alan Wooter
Netherlands
Diana Meijer
Sun 16:43  Table 11
75   
Netherlands
Michael Verbeek
Netherlands
Hervis Hamid
Sun 16:48  Table 12
76   
Ukraine
Olesya Bila
Netherlands
Patrick Lie-kiauw
Sun 17:05  Table 7
77   
Netherlands
Mirjam Alfons
Netherlands
Yucel Hos
Sun 17:22  Table 11
78   
Netherlands
Joris van Amersvoort
Netherlands
Remco Homan
Sun 17:22  Table 6
79   
Netherlands
Davith Denes Hiwat
Netherlands
Chaka Sanichar
Sun 17:23  Table 10
80   
Netherlands
Erik de Boer
Netherlands
Maan Sadal
Sun 17:25  Table 7

Winners qualification

Race to 4
81   
Netherlands
Jan van Lierop
Netherlands
Jur Kous
Sun 17:27  Table 5
82   
Netherlands
Jeroen van der Linde
South Africa
Rienus Gennissen
Sun 17:27  Table 12
83   
Netherlands
Tim De Ruyter
Netherlands
Chris Gee
Sun 17:31  Table 13
84   
Netherlands
Erlanga Shaltiel
Netherlands
Rick Telehala
Sun 17:40  Table 6
85   
Netherlands
Maarten Kous
Netherlands
Jan Rempe
Sun 17:42  Table 7
86   
Mexico
Rodrigo Matias
Netherlands
Gilliano Smit
Sun 17:43  Table 11
87   
Netherlands
Jerrel Nanhekhan
Netherlands
Michael Sagar
Sun 17:46  Table 10
88   
Netherlands
Ralf Zigahn
Netherlands
Thijs Kuiken
Sun 17:46  Table 9

Loser round 3

Race to 3
89   
Netherlands
Aytel Soliano
Netherlands
Ivar Saris
Sun 17:48  Table 8
90   
Denmark
Daniel Kandi
Netherlands
Otman Acharrat
Sun 18:02  Table 1
91   
Poland
Jacob Siemaszko
Netherlands
Sander Tetelepta
Sun 18:04  Table 12
92   
Netherlands
Koos Schreuder
Iran
Nima Dabiran Zohouri
Sun 18:10  Table 8
93   
Netherlands
Radjis Ramoutar
Netherlands
Alan Wooter
Sun 18:11  Table 11
94   
Netherlands
Michael Verbeek
Netherlands
Patrick Lie-kiauw
Sun 18:13  Table 10
95   
Netherlands
Mirjam Alfons
Netherlands
Joris van Amersvoort
Sun 18:14  Table 13
96   
Netherlands
Chaka Sanichar
Netherlands
Maan Sadal
Sun 18:14  Table 5

Losers qualification

Race to 3
97   
Netherlands
Ivar Saris
Netherlands
Rick Telehala
Sun 18:31  Table 6
98   
Netherlands
Otman Acharrat
Netherlands
Chris Gee
Sun 18:31  Table 7
99   
Poland
Jacob Siemaszko
Netherlands
Jeroen van der Linde
Sun 18:31  Table 12
100   
Netherlands
Koos Schreuder
Netherlands
Jur Kous
Sun 18:35  Table 8
101   
Netherlands
Radjis Ramoutar
Netherlands
Ralf Zigahn
Sun 18:47  Table 5
102   
Netherlands
Michael Verbeek
Netherlands
Michael Sagar
Sun 18:39  Table 10
103   
Netherlands
Joris van Amersvoort
Mexico
Rodrigo Matias
Sun 18:57  Table 13
104   
Netherlands
Chaka Sanichar
Netherlands
Maarten Kous
Sun 18:48  Table 11

Last sixteen

Race to 5
105   
Netherlands
Jan van Lierop
Netherlands
Michael Verbeek
Sun 19:29  Table 13
106   
South Africa
Rienus Gennissen
Netherlands
Jur Kous
Sun 19:31  Table 12
107   
Netherlands
Tim De Ruyter
Netherlands
Maarten Kous
Sun 19:31  Table 11
108   
Netherlands
Erlanga Shaltiel
Netherlands
Radjis Ramoutar
Sun 19:29  Table 10
109   
Netherlands
Jan Rempe
Netherlands
Otman Acharrat
Sun 19:29  Table 6
110   
Netherlands
Gilliano Smit
Poland
Jacob Siemaszko
Sun 19:29  Table 5
111   
Netherlands
Jerrel Nanhekhan
Netherlands
Ivar Saris
Sun 19:30  Table 8
112   
Netherlands
Thijs Kuiken
Netherlands
Joris van Amersvoort
Sun 19:30  Table 7

Quarter final

Race to 5
113   
Netherlands
Jan van Lierop
South Africa
Rienus Gennissen
Sun 20:47  Table 13
114   
Netherlands
Tim De Ruyter
Netherlands
Radjis Ramoutar
Sun 21:14  Table 9
115   
Netherlands
Jan Rempe
Netherlands
Gilliano Smit
Sun 20:47  Table 12
116   
Netherlands
Ivar Saris
Netherlands
Joris van Amersvoort
Sun 20:47  Table 11

Semi final

Race to 4
117   
Netherlands
Jan van Lierop
Netherlands
Tim De Ruyter
Sun 22:00  Table 12
118   
Netherlands
Gilliano Smit
Netherlands
Ivar Saris
Sun 22:00  Table 13

Final

Race to 6
119   
Netherlands
Tim De Ruyter
Netherlands
Gilliano Smit
Sun 23:40  Table 11

Comments

Chat ()
Last message from:
    Please log in to comment