Shopping cart

Saving..

Edit match video

Edit match settings

Runouts
Innings

Winner of the lag

Set playing sequence

Write a comment

Follow
You need to log in to perform this action

Share this page

October 2, 2020

BV Schierstein Series

Multiball

Add players

Please wait...

Create player

Please wait...

New players will be added to your members section.

Results  

#NameMatches (won/lost)Frames (won/lost)Win percentage
1 Thomas Kirsch
7 (6/1) 46 (29/17)
63%
2 Thomas Pinkert
8 (6/2) 45 (28/17)
62%
3 Ahmet Hasbal
5 (4/1) 30 (17/13)
57%
3 Stefan Tauer
4 (3/1) 29 (16/13)
55%
5 David Vu
3 (2/1) 20 (13/7)
65%
5 Achim Braunbeck
5 (3/2) 34 (21/13)
62%
5 Eni Topulli
5 (3/2) 28 (15/13)
54%
5 Thomas Schlegemilch
3 (2/1) 15 (9/6)
60%
9 Oktay Piro
4 (2/2) 24 (13/11)
54%
Show more
9 Robert Žarko
3 (1/2) 18 (7/11)
39%
9 Ariyan Velayati
4 (2/2) 28 (13/15)
46%
9 Christian Roller
4 (2/2) 30 (14/16)
47%
13 Rattapol Sassmann
Infinity of Pool
3 (1/2) 20 (10/10)
50%
13 Hans-Jürgen Eigler
4 (2/2) 29 (13/16)
45%
13 Engin Kesen
4 (2/2) 21 (12/9)
57%
13 Oliver Schumacher
3 (1/2) 20 (10/10)
50%
17 Dietmar Banyay
2 (0/2) 11 (2/9)
18%
17 Emin Habibov
3 (1/2) 21 (10/11)
48%
17 Zlatibor Micic
2 (0/2) 13 (4/9)
31%
17 Salvatore Congiu
2 (0/2) 11 (3/8)
27%
17 Mala Malla
2 (0/2) 14 (5/9)
36%
17 Dominik Braunbeck
2 (0/2) 12 (2/10)
17%
17 Hakan Kaya
2 (0/2) 10 (1/9)
10%
17 Roberto Garcia
2 (0/2) 11 (3/8)
27%
Starts Oct 2, 2020, 8:00 PM (local time)
Format Double elimination (24 Participants)
Race to 5
Handicap No handicap
Organizer Infinity of Pool
Contact Sascha Haas (saschahaas41@gmail.com)
More info
BV Schierstein Series 2020/2021

Jeweils freitags ab 20 Uhr
24er Feld Doppel K.O
Viertelfinale Einfach K.O
10 Ball auf 4 GW
9 Ball auf 5 GW

Startgeld: 10 Euro
1. 40% 2. 30% 3.-4. 15%

Anmeldung: infinityofpool@outlook.com
Wiesbadener Landstraße 16, 65203 Wiesbaden-Amöneburg

Schedule

Waiting
Playing
Finished

Round 1

Race to 5
1   
Iran
Ariyan Velayati
Germany
Achim Braunbeck
Fri 20:00  Table 1
2   
Germany
Engin Kesen
Serbia
Mala Malla
Fri 20:00  Table 2
3   
Germany
Thomas Pinkert
Germany
Dietmar Banyay
Fri 20:00  Table 3
4   
Thailand
Rattapol Sassmann
Albania
Eni Topulli
Fri 20:00  Table 4
5   
Serbia
Zlatibor Micic
Germany
Thomas Kirsch
Fri 20:00  Table 5
6   
Italy
Salvatore Congiu
Turkey
Ahmet Hasbal
Fri 20:00  Table 6
7   
Germany
Roberto Garcia
Germany
Hans-Jürgen Eigler
Fri 20:00  Table 7
8   
Puerto Rico
Oktay Piro
Azerbaijan
Emin Habibov
Fri 20:35  Table 6

Winner round 1

Race to 5
9   
Germany
Dominik Braunbeck
Germany
Achim Braunbeck
Fri 21:18  Table 1
10   
Germany
Engin Kesen
Germany
Stefan Tauer
Fri 20:44  Table 2
11   
Germany
David Vu
Germany
Thomas Pinkert
Fri 20:34  Table 3
12   
Albania
Eni Topulli
Germany
Oliver Schumacher
Fri 20:38  Table 4
13   
Germany
Hakan Kaya
Germany
Thomas Kirsch
Fri 20:55  Table 1
14   
Turkey
Ahmet Hasbal
Germany
Christian Roller
Fri 20:45  Table 5
15   
Germany
Thomas Schlegemilch
Germany
Hans-Jürgen Eigler
Fri 21:18  Table 7
16   
Azerbaijan
Emin Habibov
Croatia
Robert Žarko
Fri 21:25  Table 6

Loser round 1

Race to 5
17   
Iran
Ariyan Velayati
Azerbaijan
Emin Habibov
Fri 22:29  Table 6
18   
Serbia
Mala Malla
Germany
Hans-Jürgen Eigler
Fri 22:16  Table 5
19   
Germany
Dietmar Banyay
Germany
Christian Roller
Fri 21:40  Table 5
20   
Thailand
Rattapol Sassmann
Germany
Hakan Kaya
Fri 21:27  Table 3
21   
Serbia
Zlatibor Micic
Germany
Oliver Schumacher
Fri 21:13  Table 4
22   
Italy
Salvatore Congiu
Germany
Thomas Pinkert
Fri 21:40  Table 4
23   
Germany
Roberto Garcia
Germany
Engin Kesen
Fri 21:41  Table 2
24   
Puerto Rico
Oktay Piro
Germany
Dominik Braunbeck
Fri 22:07  Table 7

Loser round 2

Race to 5
25   
Iran
Ariyan Velayati
Germany
Hans-Jürgen Eigler
Fri 23:07  Table 5
26   
Germany
Christian Roller
Thailand
Rattapol Sassmann
Fri 22:19  Table 3
27   
Germany
Oliver Schumacher
Germany
Thomas Pinkert
Fri 22:34  Table 2
28   
Germany
Engin Kesen
Puerto Rico
Oktay Piro
Fri 22:55  Table 7

Winners qualification

Race to 5
29   
Germany
Achim Braunbeck
Germany
Stefan Tauer
Fri 22:34  Table 1
30   
Germany
David Vu
Albania
Eni Topulli
Fri 21:51  Table 3
31   
Germany
Thomas Kirsch
Turkey
Ahmet Hasbal
Fri 21:51  Table 1
32   
Germany
Thomas Schlegemilch
Croatia
Robert Žarko
Fri 22:34  Table 4

Losers qualification

Race to 5
33   
Iran
Ariyan Velayati
Albania
Eni Topulli
Sat 01:03  Table 5
34   
Germany
Christian Roller
Germany
Achim Braunbeck
Sat 00:10  Table 1
35   
Germany
Thomas Pinkert
Croatia
Robert Žarko
Sat 00:22  Table 2
36   
Puerto Rico
Oktay Piro
Germany
Thomas Kirsch
Fri 23:44  Table 3

Quarter final

Race to 5
37   
Germany
Stefan Tauer
Albania
Eni Topulli
Sat 01:12 
38   
Germany
David Vu
Germany
Thomas Kirsch
Sat 01:12 
39   
Turkey
Ahmet Hasbal
Germany
Achim Braunbeck
Sat 01:12 
40   
Germany
Thomas Schlegemilch
Germany
Thomas Pinkert
Sat 01:12 

Semi final

Race to 5
41   
Germany
Stefan Tauer
Germany
Thomas Kirsch
Sat 02:07  Table 5
42   
Turkey
Ahmet Hasbal
Germany
Thomas Pinkert
Sat 02:07  Table 6

Final

Race to 5
43   
Germany
Thomas Kirsch
Germany
Thomas Pinkert
Sat 02:57  Table 5

Comments

Chat ()
Last message from:
    Please log in to comment

    Participants