Shopping cart

Saving..

Edit match video

Edit match settings

Runouts
Innings

Winner of the lag

Set playing sequence

Write a comment

Follow
You need to log in to perform this action

Share this page

October 4, 2019

BV Schierstein Series

Multiball

Add players

Please wait...

Create player

Please wait...

New players will be added to your members section.

Results  

#NameMatches (won/lost)Frames (won/lost)Win percentage
1 Werner Mollner
6 (6/0) 48 (28/20)
58%
2 Robert Žarko
7 (5/2) 55 (31/24)
56%
3 Christoph Möhringer
6 (4/2) 41 (26/15)
63%
3 Markus Schöniger
6 (4/2) 48 (28/20)
58%
5 Rattapol Sassmann
Infinity of Pool
4 (3/1) 31 (16/15)
52%
5 Leon Baumfalk
3 (2/1) 25 (13/12)
52%
5 Hermann Neumann
3 (2/1) 25 (13/12)
52%
5 Sezer Aktun
5 (3/2) 30 (16/14)
53%
9 Ahmet Hasbal
3 (1/2) 20 (10/10)
50%
Show more
9 Arpad Szell
4 (2/2) 29 (14/15)
48%
9 Marco Schmidt
4 (2/2) 26 (14/12)
54%
9 Heiko Baumfalk
4 (2/2) 26 (15/11)
58%
13 Denise Steinmetz
3 (1/2) 24 (12/12)
50%
13 Pascual Parra
2 (0/2) 13 (4/9)
31%
13 Salvatore Congiu
3 (1/2) 21 (9/12)
43%
13 Engin Kesen
2 (0/2) 15 (5/10)
33%
17 Oktay Piro
2 (0/2) 11 (3/8)
27%
17 Sascha Haas
3 (1/2) 18 (8/10)
44%
17 Tamara Schmidt
2 (0/2) 12 (3/9)
25%
17 Oliver Wunder
2 (0/2) 16 (6/10)
38%
17 Shervin Rahimi
2 (0/2) 10 (1/9)
10%
17 Marko Nikolis
2 (0/2) 12 (3/9)
25%
Starts Oct 4, 2019, 8:00 PM (local time)
Format Double elimination (22 Participants)
Race to 5
Handicap No handicap
Organizer Infinity of Pool
Contact Sascha Haas (saschahaas41@gmail.com)
More info
BV Schierstein Series 2019/2020

Jeweils Freitags ab 20 Uhr
Bis 16 Teilnehmern Gruppenmodus
Ab 16 Teilnehmern Doppel K.O
Viertelfinale Einfach K.O
10 Ball auf 4 GW
9 Ball auf 5 GW

Startgeld: 10 Geld
1. 40% 2. 30% 3.-4. 15%

Anmeldung: infinityofpool@outlook.com
Wiesbadener Landstraße 16, 65203 Wiesbaden-Amöneburg

Schedule

Waiting
Playing
Finished

Round 1

Race to 5
1   
Germany
Sezer Aktun
Walk Over
 
2   
Puerto Rico
Oktay Piro
Germany
Marco Schmidt
Fri 20:01  Table 1
3   
Spain
Pascual Parra
Walk Over
 
4   
Walk Over
Germany
Hermann Neumann
 
5   
Germany
Tamara Schmidt
Walk Over
 
6   
Germany
Denise Steinmetz
Germany
Werner Mollner
Fri 20:33  Table 3
7   
Serbia
Marko Nikolis
Croatia
Robert Žarko
Fri 20:01  Table 2
8   
Walk Over
Germany
Oliver Wunder
 
9   
Germany
Markus Schöniger
Walk Over
 
10   
Germany
Arpad Szell
Thailand
Rattapol Sassmann
Fri 20:01  Table 3
11   
Germany
Sascha Haas
Italy
Salvatore Congiu
Fri 20:01  Table 4
12   
Walk Over
Turkey
Ahmet Hasbal
 
13   
Germany
Engin Kesen
Walk Over
 
14   
Walk Over
Germany
Leon Baumfalk
 
15   
Germany
Christoph Möhringer
Germany
Shervin Rahimi
Fri 20:01  Table 5
16   
Walk Over
Germany
Heiko Baumfalk
 

Winner round 1

Race to 5
17   
Germany
Sezer Aktun
Germany
Marco Schmidt
Fri 21:05  Table 6
18   
Spain
Pascual Parra
Germany
Hermann Neumann
Fri 20:01  Table 6
19   
Germany
Tamara Schmidt
Germany
Werner Mollner
Fri 21:37  Table 3
20   
Croatia
Robert Žarko
Germany
Oliver Wunder
Fri 20:53  Table 5
21   
Germany
Markus Schöniger
Thailand
Rattapol Sassmann
Fri 20:35  Table 4
22   
Germany
Sascha Haas
Turkey
Ahmet Hasbal
Fri 20:36  Table 2
23   
Germany
Engin Kesen
Germany
Leon Baumfalk
Fri 20:01  Table 7
24   
Germany
Christoph Möhringer
Germany
Heiko Baumfalk
Fri 21:01  Table 1

Loser round 1

Race to 5
25   
Walk Over
Puerto Rico
Oktay Piro
 
26   
Walk Over
Walk Over
 
27   
Walk Over
Germany
Denise Steinmetz
 
28   
Serbia
Marko Nikolis
Walk Over
 
29   
Walk Over
Germany
Arpad Szell
 
30   
Italy
Salvatore Congiu
Walk Over
 
31   
Walk Over
Walk Over
 
32   
Germany
Shervin Rahimi
Walk Over
 

Loser round 2

Race to 5
33   
Puerto Rico
Oktay Piro
Germany
Heiko Baumfalk
Fri 21:50  Table 1
34   
Walk Over
Germany
Engin Kesen
 
35   
Germany
Denise Steinmetz
Germany
Sascha Haas
Fri 21:37  Table 2
36   
Serbia
Marko Nikolis
Germany
Markus Schöniger
Fri 21:16  Table 7
37   
Germany
Arpad Szell
Germany
Oliver Wunder
Fri 21:30  Table 5
38   
Italy
Salvatore Congiu
Germany
Tamara Schmidt
Fri 22:17  Table 2
39   
Walk Over
Spain
Pascual Parra
 
40   
Germany
Shervin Rahimi
Germany
Sezer Aktun
Fri 21:44  Table 6

Winners qualification

Race to 4
41   
Germany
Marco Schmidt
Germany
Hermann Neumann
Fri 21:53  Table 4
42   
Germany
Werner Mollner
Croatia
Robert Žarko
Fri 22:14  Table 3
43   
Thailand
Rattapol Sassmann
Turkey
Ahmet Hasbal
Fri 21:17  Table 4
44   
Germany
Leon Baumfalk
Germany
Christoph Möhringer
Fri 22:06  Table 5

Loser round 3

Race to 5
45   
Germany
Heiko Baumfalk
Germany
Engin Kesen
Fri 22:36  Table 6
46   
Germany
Denise Steinmetz
Germany
Markus Schöniger
Fri 22:26  Table 7
47   
Germany
Arpad Szell
Italy
Salvatore Congiu
Fri 23:05  Table 2
48   
Spain
Pascual Parra
Germany
Sezer Aktun
Fri 21:45  Table 6

Losers qualification

Race to 5
49   
Germany
Heiko Baumfalk
Croatia
Robert Žarko
Fri 23:20  Table 6
50   
Germany
Markus Schöniger
Germany
Marco Schmidt
Fri 23:08  Table 5
51   
Germany
Arpad Szell
Germany
Christoph Möhringer
Fri 23:48  Table 3
52   
Germany
Sezer Aktun
Turkey
Ahmet Hasbal
Fri 22:44  Table 4

Quarter final

Race to 5
53   
Germany
Hermann Neumann
Germany
Markus Schöniger
Sat 00:04  Table 5
54   
Germany
Werner Mollner
Germany
Sezer Aktun
Sat 00:07  Table 4
55   
Thailand
Rattapol Sassmann
Germany
Christoph Möhringer
Sat 00:22  Table 3
56   
Germany
Leon Baumfalk
Croatia
Robert Žarko
Sat 00:17  Table 6

Semi final

Race to 5
57   
Germany
Markus Schöniger
Germany
Werner Mollner
Sat 01:08  Table 5
58   
Germany
Christoph Möhringer
Croatia
Robert Žarko
Sat 01:29  Table 3

Final

Race to 5
59   
Germany
Werner Mollner
Croatia
Robert Žarko
Sat 01:30 

Comments

Chat ()
Last message from:
    Please log in to comment

    Participants