Shopping cart

Saving..

Edit match video

Edit match settings

Runouts
Innings

Winner of the lag

Set playing sequence

Write a comment

Follow
You need to log in to perform this action

Share this page

October 8, 2021

BV Schierstein 10 Ball Hausturnier

10-Ball

Add players

Please wait...

Create player

Please wait...

New players will be added to your members section.

Results  

#NameMatches (won/lost)Frames (won/lost)Win percentage
1 Julian Thiel
7 (6/1) 46 (30/16)
65%
2 Emin Habibov
7 (6/1) 47 (29/18)
62%
3 Rattapol Sassmann
Infinity of Pool
6 (4/2) 36 (22/14)
61%
3 David Vu
6 (5/1) 37 (25/12)
68%
5 Ahmet Hasbal
5 (3/2) 30 (17/13)
57%
5 Engin Kesen
5 (3/2) 29 (15/14)
52%
5 Johannes Schmitt
5 (4/1) 28 (19/9)
68%
5 Mala Malla
5 (2/3) 27 (11/16)
41%
9 Christian Bubach
4 (2/2) 22 (13/9)
59%
Show more
10 Thomas Kirsch
4 (2/2) 23 (10/13)
43%
10 Arpad Szell
4 (2/2) 23 (12/11)
52%
10 Thomas Spamer
4 (2/2) 21 (9/12)
43%
10 André Strzalka
4 (2/2) 23 (9/14)
39%
14 Zlatibor Micic
4 (2/2) 21 (9/12)
43%
14 Hans-Jürgen Eigler
4 (1/3) 20 (7/13)
35%
14 Natalia Gabriel
4 (1/3) 26 (13/13)
50%
17 Markus Bal
4 (0/4) 22 (6/16)
27%
17 Carlo Zeinawi
4 (0/4) 21 (5/16)
24%
17 Stefan Tauer
4 (0/4) 22 (6/16)
27%
17 Tamara Schmidt
4 (0/4) 22 (6/16)
27%
Starts Oct 8, 2021, 8:00 PM (local time)
Format Round robin (20 Participants)
Race to 4
Handicap No handicap
Organizer Infinity of Pool
More info
BV Schierstein 10 Ball Hausturnier
Freitag 10.09.2021 20 Uhr
Max. 20 Teilnehmern 4x5er Gruppe
Die ersten 2 der Gruppe kommen weiter
10 Ball auf 4 GW
Wechselbreak
Ab Viertelfinale Einfach K.O auf 5 GW

Startgeld: 15 Euro
1. 40% 2. 30% 3.-4. 15%

!!! Bitte beachten !!!
Die 3 Gs gelten: Geimpft, genesen, getestet
Bitte auf Mindestabstände achten
VORANMELDUNG ZWINGEND NÖTIG

Anmeldung: infinityofpool@outlook.com/Facebook Infinity of Pool
Wiesbadener Landstraße 16, 65203 Wiesbaden-Amöneburg

Round-robin standings

Group A Ranking method
Pos Name Played Win Tie Lose fw fl fs RO Lags Bonus avg Points
1 David Vu 4 4 0 0 16 3 13 0 0 0 0.842 4
2 Engin Kesen 4 3 0 1 12 9 3 0 0 0 0.571 3
3 Arpad Szell 4 2 0 2 12 11 1 0 0 0 0.522 2
4 Hans-Jürgen Eigler 4 1 0 3 7 13 -6 0 0 0 0.35 1
5 Carlo Zeinawi 4 0 0 4 5 16 -11 0 0 0 0.238 0
Group B Ranking method
Pos Name Played Win Tie Lose fw fl fs RO Lags Bonus avg Points
1 Emin Habibov 4 4 0 0 16 6 10 0 0 0 0.727 4
2 Ahmet Hasbal 4 3 0 1 13 8 5 0 0 0 0.619 3
3 André Strzalka 4 2 0 2 9 14 -5 0 0 0 0.391 2
4 Natalia Gabriel 4 1 0 3 13 13 0 0 0 0 0.5 1
5 Tamara Schmidt 4 0 0 4 6 16 -10 0 0 0 0.273 0
Group C Ranking method
Pos Name Played Win Tie Lose fw fl fs RO Lags Bonus avg Points
1 Julian Thiel 4 3 0 1 15 7 8 0 0 0 0.682 3
2 Rattapol Sassmann 4 3 0 1 14 6 8 0 0 0 0.7 3
3 Thomas Kirsch 4 2 0 2 10 13 -3 0 0 0 0.435 2
4 Zlatibor Micic 4 2 0 2 9 12 -3 0 0 0 0.429 2
5 Markus Bal 4 0 0 4 6 16 -10 0 0 0 0.273 0
Group D Ranking method
Pos Name Played Win Tie Lose fw fl fs RO Lags Bonus avg Points
1 Johannes Schmitt 4 4 0 0 16 4 12 1 0 0 0.8 4
2 Christian Bubach 4 2 0 2 13 9 4 0 0 0 0.591 2
3 Thomas Spamer 4 2 0 2 9 12 -3 0 0 0 0.429 2
4 Mala Malla 4 2 0 2 8 11 -3 0 0 0 0.421 2
5 Stefan Tauer 4 0 0 4 6 16 -10 0 0 0 0.273 0

Schedule

Waiting
Playing
Finished

Round 1

Race to 4
1-A   
Germany
Hans-Jürgen Eigler
Germany
Engin Kesen
Fri 20:05  Table 1
2-A   
Germany
David Vu
Germany
Carlo Zeinawi
Fri 20:05  Table 2
3-B   
Germany
Tamara Schmidt
Germany
Natalia Gabriel
Fri 20:05  Table 5
4-B   
Azerbaijan
Emin Habibov
Germany
André Strzalka
Fri 20:05  Table 3
5-C   
Germany
Markus Bal
Thailand
Rattapol Sassmann
Fri 20:06  Table 4
6-C   
Germany
Thomas Kirsch
Serbia
Zlatibor Micic
Fri 20:05  Table 6
7-D   
Germany
Christian Bubach
Serbia
Mala Malla
Fri 20:37  Table 2
8-D   
Germany
Stefan Tauer
Germany
Thomas Spamer
Fri 20:05  Table 7

Round 2

Race to 4
9-A   
Germany
Engin Kesen
Germany
Carlo Zeinawi
Fri 20:55  Table 7
10-A   
Germany
Hans-Jürgen Eigler
Germany
Arpad Szell
Fri 20:49  Table 1
11-B   
Germany
Natalia Gabriel
Germany
André Strzalka
Fri 20:51  Table 5
12-B   
Germany
Tamara Schmidt
Turkey
Ahmet Hasbal
Fri 20:56  Table 3
13-C   
Thailand
Rattapol Sassmann
Serbia
Zlatibor Micic
Fri 20:39  Table 4
14-C   
Germany
Markus Bal
Germany
Julian Thiel
Fri 20:38  Table 6
15-D   
Serbia
Mala Malla
Germany
Thomas Spamer
Fri 21:20  Table 2
16-D   
Germany
Christian Bubach
Germany
Johannes Schmitt
R1
Fri 21:34  Table 5

Round 3

Race to 4
17-A   
Germany
Carlo Zeinawi
Germany
Arpad Szell
Fri 22:13  Table 3
18-A   
Germany
Engin Kesen
Germany
David Vu
Fri 22:56  Table 7
19-B   
Germany
André Strzalka
Turkey
Ahmet Hasbal
Fri 21:40  Table 3
20-B   
Germany
Natalia Gabriel
Azerbaijan
Emin Habibov
Fri 21:37  Table 4
21-C   
Serbia
Zlatibor Micic
Germany
Julian Thiel
Fri 21:11  Table 6
22-C   
Thailand
Rattapol Sassmann
Germany
Thomas Kirsch
Fri 23:26  Table 1
23-D   
Germany
Thomas Spamer
Germany
Johannes Schmitt
Fri 21:02  Table 4
24-D   
Serbia
Mala Malla
Germany
Stefan Tauer
Fri 21:35  Table 2

Round 4

Race to 4
25-A   
Germany
Arpad Szell
Germany
David Vu
Fri 21:27  Table 1
26-A   
Germany
Carlo Zeinawi
Germany
Hans-Jürgen Eigler
Fri 21:35  Table 7
27-B   
Turkey
Ahmet Hasbal
Azerbaijan
Emin Habibov
Fri 22:20  Table 6
28-B   
Germany
André Strzalka
Germany
Tamara Schmidt
Fri 22:20  Table 4
29-C   
Germany
Julian Thiel
Germany
Thomas Kirsch
Fri 22:02  Table 1
30-C   
Serbia
Zlatibor Micic
Germany
Markus Bal
Fri 21:42  Table 6
31-D   
Germany
Johannes Schmitt
Germany
Stefan Tauer
Fri 22:34  Table 5
32-D   
Germany
Thomas Spamer
Germany
Christian Bubach
Fri 22:35  Table 2

Round 5

Race to 4
33-A   
Germany
David Vu
Germany
Hans-Jürgen Eigler
Fri 22:13  Table 7
34-A   
Germany
Arpad Szell
Germany
Engin Kesen
Fri 23:26  Table 5
35-B   
Azerbaijan
Emin Habibov
Germany
Tamara Schmidt
Fri 23:14  Table 6
36-B   
Turkey
Ahmet Hasbal
Germany
Natalia Gabriel
Fri 23:09  Table 4
37-C   
Germany
Thomas Kirsch
Germany
Markus Bal
Fri 22:48  Table 1
38-C   
Germany
Julian Thiel
Thailand
Rattapol Sassmann
Fri 22:55  Table 5
39-D   
Germany
Stefan Tauer
Germany
Christian Bubach
Fri 23:14  Table 2
40-D   
Germany
Johannes Schmitt
Serbia
Mala Malla
Fri 23:02  Table 3

Quarter final

Race to 5
41   
Germany
David Vu
Turkey
Ahmet Hasbal
Sat 00:12  Table 6
42   
Germany
Engin Kesen
Azerbaijan
Emin Habibov
Sat 00:12  Table 4
43   
Germany
Julian Thiel
Serbia
Mala Malla
Sat 00:12  Table 3
44   
Thailand
Rattapol Sassmann
Germany
Johannes Schmitt
Sat 00:12  Table 5

Semi final

Race to 5
45   
Germany
David Vu
Azerbaijan
Emin Habibov
Sat 01:35  Table 6
46   
Germany
Julian Thiel
Thailand
Rattapol Sassmann
Sat 01:19  Table 5

Final

Race to 5
47   
Azerbaijan
Emin Habibov
Germany
Julian Thiel
Sat 03:54  Table 4

Comments

Chat ()
Last message from:
    Please log in to comment

    Participants