Shopping cart

Saving..

Edit match video

Edit match settings

Runouts
Innings

Winner of the lag

Set playing sequence

Write a comment

Follow
You need to log in to perform this action

Share this page

April 24, 2022

BM 10Ball Unterfranken

10-Ball

Add players

Please wait...

Create player

Please wait...

New players will be added to your members section.

Results  

#NameMatches (won/lost)Frames (won/lost)Win percentage
1 Johannes Schmitt
5 (5/0) 36 (28/8)
78%
2 Zlatan Coralic
6 (5/1) 49 (32/17)
65%
3 Lukas Lubczyk
5 (3/2) 39 (24/15)
62%
4 Yiannis Charlaftis
5 (4/1) 36 (23/13)
64%
5 Martin Gilmer
4 (2/2) 32 (15/17)
47%
5 Patrick Gast
4 (2/2) 27 (14/13)
52%
5 Sebastian Rudek
4 (2/2) 25 (12/13)
48%
5 Kai Aldinger
3 (1/2) 17 (6/11)
35%
9 Michael Walter
3 (1/2) 20 (10/10)
50%
9 Vinh Nguyen
2 (0/2) 10 (0/10)
0%
9 Daniel Vetter
3 (1/2) 20 (7/13)
35%
9 Kristian Nazikov
3 (2/1) 22 (10/12)
45%
13 Cem Durukan
3 (0/3) 22 (7/15)
32%
13 Enrick Spoerer
3 (0/3) 24 (9/15)
38%
13 Luca Craciunescu
3 (0/3) 15 (0/15)
0%
Starts Apr 24, 2022, 10:00 AM (local time)
Format Round robin (15 Participants)
Race to 5
Handicap No handicap
Organizer 1. PBC Würzburg/KT

Round-robin standings

Group A Ranking method
Pos Name Played Win Tie Lose fw fl fs RO Lags Bonus avg Points
1 Johannes Schmitt 2 2 0 0 10 0 10 0 0 0 1 2
2 Kai Aldinger 2 1 0 1 5 5 0 0 0 0 0.5 1
3 Vinh Nguyen 2 0 0 2 0 10 -10 0 0 0 0 0
Group B Ranking method
Pos Name Played Win Tie Lose fw fl fs RO Lags Bonus avg Points
1 Yiannis Charlaftis 3 3 0 0 15 7 8 0 0 0 0.682 3
2 Lukas Lubczyk 3 2 0 1 14 8 6 0 0 0 0.636 2
3 Daniel Vetter 3 1 0 2 7 13 -6 0 0 0 0.35 1
4 Cem Durukan 3 0 0 3 7 15 -8 0 0 0 0.318 0
Group C Ranking method
Pos Name Played Win Tie Lose fw fl fs RO Lags Bonus avg Points
1 Martin Gilmer 3 2 0 1 14 11 3 0 0 0 0.56 2
2 Sebastian Rudek 3 2 0 1 12 7 5 0 0 0 0.632 2
3 Kristian Nazikov 3 2 0 1 10 12 -2 0 0 0 0.455 2
4 Enrick Spoerer 3 0 0 3 9 15 -6 0 0 0 0.375 0
Group D Ranking method
Pos Name Played Win Tie Lose fw fl fs RO Lags Bonus avg Points
1 Zlatan Coralic 3 3 0 0 15 6 9 0 0 0 0.714 3
2 Patrick Gast 3 2 0 1 13 7 6 0 0 0 0.65 2
3 Michael Walter 3 1 0 2 10 10 0 0 0 0 0.5 1
4 Luca Craciunescu 3 0 0 3 0 15 -15 0 0 0 0 0

Schedule

Waiting
Playing
Finished

Round 1

Race to 5
1-A   
Vietnam
Vinh Nguyen
Germany
Johannes Schmitt
Sun 10:11  Table 1
2-B   
Turkey
Cem Durukan
Greece
Yiannis Charlaftis
Sun 10:11  Table 2
3-B   
Germany
Lukas Lubczyk
Germany
Daniel Vetter
Sun 10:11  Table 3
4-C   
Germany
Sebastian Rudek
Germany
Martin Gilmer
Sun 10:11  Table 4
5-C   
Bulgaria
Kristian Nazikov
Germany
Enrick Spoerer
Sun 10:11  Table 5
6-D   
Germany
Luca Craciunescu
Germany
Michael Walter
Sun 10:11  Table 6
7-D   
Bosnia and Herzegovina
Zlatan Coralic
Germany
Patrick Gast
Sun 10:11  Table 7

Round 2

Race to 5
8-A   
Germany
Johannes Schmitt
Germany
Kai Aldinger
Sun 10:47  Table 1
9-B   
Turkey
Cem Durukan
Germany
Daniel Vetter
Sun 10:48  Table 2
10-B   
Greece
Yiannis Charlaftis
Germany
Lukas Lubczyk
Sun 10:49  Table 3
11-C   
Germany
Sebastian Rudek
Germany
Enrick Spoerer
Sun 11:09  Table 4
12-C   
Germany
Martin Gilmer
Bulgaria
Kristian Nazikov
Sun 11:09  Table 5
13-D   
Germany
Luca Craciunescu
Germany
Patrick Gast
Sun 11:10  Table 6
14-D   
Germany
Michael Walter
Bosnia and Herzegovina
Zlatan Coralic
Sun 11:10  Table 7

Round 3

Race to 5
15-A   
Germany
Kai Aldinger
Vietnam
Vinh Nguyen
Sun 11:21  Table 1
16-B   
Turkey
Cem Durukan
Germany
Lukas Lubczyk
Sun 11:41  Table 2
17-B   
Germany
Daniel Vetter
Greece
Yiannis Charlaftis
Sun 11:41  Table 3
18-C   
Germany
Sebastian Rudek
Bulgaria
Kristian Nazikov
Sun 12:23  Table 4
19-C   
Germany
Enrick Spoerer
Germany
Martin Gilmer
Sun 12:23  Table 5
20-D   
Germany
Luca Craciunescu
Bosnia and Herzegovina
Zlatan Coralic
Sun 12:09  Table 6
21-D   
Germany
Patrick Gast
Germany
Michael Walter
Sun 12:09  Table 7

Quarter final

Race to 6
22   
Germany
Johannes Schmitt
Germany
Patrick Gast
Sun 13:16  Table 1
23   
Greece
Yiannis Charlaftis
Germany
Sebastian Rudek
Sun 13:16  Table 2
24   
Germany
Martin Gilmer
Germany
Lukas Lubczyk
Sun 13:16  Table 3
25   
Bosnia and Herzegovina
Zlatan Coralic
Germany
Kai Aldinger
Sun 13:16  Table 4

Semi final

Race to 6
26   
Germany
Johannes Schmitt
Greece
Yiannis Charlaftis
Sun 14:10  Table 1
27   
Germany
Lukas Lubczyk
Bosnia and Herzegovina
Zlatan Coralic
Sun 14:10  Table 3

Final

Race to 6
28   
Germany
Johannes Schmitt
Bosnia and Herzegovina
Zlatan Coralic
Sun 15:28  Table 3

Comments

Chat ()
Last message from:
    Please log in to comment

    Participants