Shopping cart

Saving..

Edit match video

Edit match settings

Who starts to play?

Runouts
Innings
Highbreaks

Set playing sequence

Write a comment

Follow
You need to log in to perform this action

Share this page

March 4, 2023

BCK Snooker kk-kisat 4.3. 2023

Snooker

Add players

Please wait...

Create player

Please wait...

New players will be added to your members section.

Results  

#NameMatches (won/lost)Frames (won/lost)Win percentageHighest break Points
1 Eetu Piipponen
5 (5/0) 12 (10/2)
83%
50
2 Finland Leevi Laine
6 (4/2) 9 (5/4)
56%
40
3 Finland Sami Pasanen
6 (4/2) 11 (7/4)
64%
30
3 Finland Janne Fabricius
3 (2/1) 7 (4/3)
57%
30
5 Finland Joonas Fontell
4 (2/2) 8 (4/4)
50%
25
5 Finland Sami Timonen
3 (1/2) 6 (2/4)
33%
25
7 Finland Marko Hiltunen
3 (1/2) 4 (1/3)
25%
20
7 Finland Mikko Keränen
3 (1/2) 5 (2/3)
40%
20
9 Finland Elias Salo
3 (1/2) 4 (1/3)
25%
10
9 Finland Petteri Koskivuori
3 (1/2) 6 (3/3)
50%
10
9 Finland Joni Hiltunen
3 (1/2) 6 (3/3)
50%
10
9 Finland Oskari Mykkänen
2 (0/2) 3 (0/3)
0%
10
13 Finland Eetu Inkeroinen
2 (0/2) 3 (0/3)
0%
5
Starts Mar 4, 2023, 9:00 AM (local time)
Entry deadline Mar 2, 2023, 5:00 PM (local time)
Organizer Billiard Club Kuopio
Contact Janne Fabricius (janne.fabricius@opedu.kuopio.fi)
Rankings BCK Snooker kk-kisaranking 2022-2023
Format Double to Single elimination (13 Participants)
Race to 2
Handicap With handicap
More info
Siitäpä sitten. 5 ensimmäistä paria samassa järjestyksessä pöydille eli 9.00 starttaa

Pöytä 5
Piipponen vs Keränen

Pöytä 6
Salo vs Koskivuori

Pöytä 7
Inkeroinen vs Fontell

Pöytä 8
Mykkänen vs J Hiltunen

Pöytä 9
M Hiltunen vs Pasanen

Seuraavat aloittavat pelien valmistumisjärjestyksessä.

Myöhästymiset
15 min frame
30 min peli

Tervetuloa!

*********

Tervetuloa snooker-kisoihin lauantaina 4.3. klo 9.00 alkaen Kuopion Biljardiklubille Itkonniemenkatu 15

Osallistumismaksu 20e, vierasmaksu +5e. High break kisa +5e. Ilmoittautuminen päättyy to 2.3. klo 17, arvonta ja kaavion julkistus samana iltana. Peruessa osallistumisensa arvonnan jälkeen maksetaan normaali kisamaksu.

Pelataan täydellä pakalla tuplakaaviolla paras kolmesta (kontra 6 red, ei tasoituksia). Loser side paras yhdestä.
4/8 cup. Finaalit paras kolmesta kokonaan täyteen pakkaan.

Miss-sääntö 2 palautusta cup-vaiheessa, ennen sitä ei käytössä. Otteluissa alkusarjassa max kesto 2 tuntia. Rajan ylittyessä jatketaan suoraan siitä tilanteesta, johon peli on edennyt ja pelataan 10min shoot outin säännöillä ja peli päättyy siihen.

Myöhästymiset
15min frame
30min peli

Tasoitukset päättää jury.

Max 24 pelaajaa,
loput varasijoille.

Palkinnot 24 pelaajaa

1. 300e
2. 100e
3.-4. 40e

Ilmoittautuminen cuescore.com/BCK
tai suoraan allekirjoittaneelle.

Janne Fabricius
0400778791

Schedule

BETA Try the new playing schedule (beta). Try now!
Waiting
Playing
Finished

Round 1

Best of 3
1   
Walk Over
Walk Over
 
2   
Eetu Piipponen
Walk Over
 
3   
Walk Over
Finland
Petteri Koskivuori
 
4   
Finland
Eetu Inkeroinen
Walk Over
 
5   
Walk Over
Walk Over
 
6   
Finland
Oskari Mykkänen
Walk Over
 
7   
Walk Over
Finland
Sami Pasanen
 
8   
Walk Over
Walk Over
 

Winner round 1

Best of 3
9   
Finland
Leevi Laine
Walk Over
 
10   
Eetu Piipponen
Finland
Mikko Keränen
Sat 09:07  Table 5
11   
Finland
Elias Salo
Finland
Petteri Koskivuori
Sat 09:07  Table 6
12   
Finland
Eetu Inkeroinen
Finland
Joonas Fontell
Sat 09:07  Table 7
13   
Finland
Sami Timonen
Walk Over
 
14   
Finland
Oskari Mykkänen
Finland
Joni Hiltunen
Sat 09:07  Table 8
15   
Finland
Marko Hiltunen
Finland
Sami Pasanen
Sat 09:07  Table 9
16   
Walk Over
Finland
Janne Fabricius
 

Loser round 1

Best of 3
17   
Walk Over
Walk Over
 
18   
Walk Over
Finland
Marko Hiltunen
 
19   
Walk Over
Finland
Oskari Mykkänen
 
20   
Walk Over
Walk Over
 
21   
Walk Over
Finland
Eetu Inkeroinen
 
22   
Walk Over
Finland
Elias Salo
 
23   
Walk Over
Finland
Mikko Keränen
 
24   
Walk Over
Walk Over
 

Loser round 2

Best of 3
25   
Walk Over
Finland
Marko Hiltunen
 
26   
Finland
Oskari Mykkänen
Walk Over
 
27   
Finland
Eetu Inkeroinen
Finland
Elias Salo
Sat 10:16  Table 7
28   
Finland
Mikko Keränen
Walk Over
 

Winner round 2

Best of 3
29   
Finland
Leevi Laine
Eetu Piipponen
Sat 10:06  Table 5
30   
Finland
Petteri Koskivuori
Finland
Joonas Fontell
Sat 10:27  Table 6
31   
Finland
Sami Timonen
Finland
Joni Hiltunen
Sat 10:06  Table 8
32   
Finland
Sami Pasanen
Finland
Janne Fabricius
Sat 11:05  Table 9

Loser round 3

Best of 3
33   
Finland
Marko Hiltunen
Finland
Petteri Koskivuori
Sat 11:44  Table 6
34   
Finland
Oskari Mykkänen
Finland
Leevi Laine
Sat 11:07 
35   
Finland
Elias Salo
Finland
Sami Pasanen
Sat 12:07  Table 9
36   
Finland
Mikko Keränen
Finland
Joni Hiltunen
Sat 11:24  Table 7

Loser round 4

Best of 3
37   
Finland
Marko Hiltunen
Finland
Leevi Laine
Sat 12:31  Table 6
38   
Finland
Sami Pasanen
Finland
Mikko Keränen
Sat 12:38  Table 9

Winners qualification

Best of 3
39   
Eetu Piipponen
Finland
Joonas Fontell
Sat 11:44  Table 5
40   
Finland
Sami Timonen
Finland
Janne Fabricius
Sat 12:07  Table 7

Losers qualification

Best of 1
41   
Finland
Leevi Laine
Finland
Sami Timonen
Sat 14:00  Table 6
42   
Finland
Sami Pasanen
Finland
Joonas Fontell
Sat 13:10  Table 9

Semi final

Best of 3
43   
Eetu Piipponen
Finland
Sami Pasanen
Sat 14:31  Table 6
44   
Finland
Janne Fabricius
Finland
Leevi Laine
Sat 14:31  Table 5

Final

Best of 3
45   
Eetu Piipponen
Finland
Leevi Laine
Sat 16:55 

Comments

Chat ()
Last message from:
    Please log in to comment

    Participants