Saving..

Edit match video

Edit match settings

Runouts
Innings

Write a comment

Edit handicap

Update handicap for :

Follow
You need to log in to perform this action

Share this page

January 28, 2019

Amatørturnering Oslo Biljardsenter

9-Ball

Add players

Please wait...

Results  

#NameMatches (won/lost)Frames (won/lost)Win percentage
1 Knut Holm
9 (9/0) 53 (39/14)
74%
2 Hans Petter Ilstad
9 (5/4) 54 (28/26)
52%
3 Audun Brede
8 (5/3) 44 (28/16)
64%
3 Johannes Ulsund
8 (4/4) 47 (22/25)
47%
5 Ridvan Avdi
7 (3/4) 35 (15/20)
43%
5 Per Christian Slåtta
7 (6/1) 33 (27/6)
82%
5 Tomas Gryczon
7 (4/3) 35 (16/19)
46%
5 Tina Lindvall
7 (4/3) 44 (25/19)
57%
9 Rune Fevang
6 (2/4) 39 (20/19)
51%
9 Øivind Bakken
6 (3/3) 27 (13/14)
48%
11 Iselin Korslund
6 (1/5) 26 (6/20)
23%
11 Odin
6 (1/5) 28 (8/20)
29%
13 Silje Jacobsen
6 (1/5) 29 (6/23)
21%
13 Besar Avdi
6 (1/5) 28 (8/20)
29%
Starts Jan 28, 2019, 6:00 PM (local time)
Format Round robin (14 Participants)
Race to 4
Handicap No handicap
Organizer Oslo BK

Round-robin standings

Group A Ranking method
Pos Name Played Win Tie Lose fw fl fs RO Lags Bonus avg Points
1 Per Christian Slåtta 6 6 0 0 24 1 23 0 0 0 0.96 6
2 Tomas Gryczon 6 4 0 2 16 14 2 0 0 0 0.533 4
3 Hans Petter Ilstad 6 3 0 3 18 15 3 0 0 0 0.545 3
4 Ridvan Avdi 6 3 0 3 14 15 -1 0 0 0 0.483 3
5 Øivind Bakken 6 3 0 3 13 14 -1 0 0 0 0.481 3
6 Iselin Korslund 6 1 0 5 6 20 -14 0 0 0 0.231 1
7 Besar Avdi 6 1 0 5 8 20 -12 4 0 0 0.286 1
Group B Ranking method
Pos Name Played Win Tie Lose fw fl fs RO Lags Bonus avg Points
1 Knut Holm 6 6 0 0 24 9 15 0 0 0 0.727 6
2 Tina Lindvall 6 4 0 2 21 14 7 0 0 0 0.6 4
3 Audun Brede 6 4 0 2 19 11 8 0 0 0 0.633 4
4 Johannes Ulsund 6 3 0 3 15 17 -2 0 0 0 0.469 3
5 Rune Fevang 6 2 0 4 20 19 1 0 0 0 0.513 2
6 Odin 6 1 0 5 8 20 -12 0 0 0 0.286 1
7 Silje Jacobsen 6 1 0 5 6 23 -17 1 0 0 0.207 1

Schedule

Waiting
Playing
Finished

Round 1

Race to 4
1-A   
Hans Petter Ilstad
Norway
Iselin Korslund
Mon 18:29  Table 6
2-A   
Norway
Ridvan Avdi
Norway
Besar Avdi
Mon 18:29  Table 7
3-A   
Norway
Per Christian Slåtta
Norway
Øivind Bakken
Mon 18:29  Table 8
4-B   
Norway
Rune Fevang
Norway
Silje Jacobsen
Mon 18:30  Table 11
5-B   
Norway
Tina Lindvall
Norway
Odin
Mon 18:34  Table 12
6-B   
Norway
Audun Brede
Norway
Johannes Ulsund
Mon 18:34  Table 1

Round 2

Race to 4
7-A   
Norway
Iselin Korslund
Norway
Besar Avdi
Mon 18:37  Table 7
8-A   
Hans Petter Ilstad
Norway
Øivind Bakken
Mon 18:40  Table 8
9-A   
Norway
Ridvan Avdi
Norway
Tomas Gryczon
Mon 18:38  Table 6
10-B   
Norway
Silje Jacobsen
Norway
Odin
Mon 18:44  Table 11
11-B   
Norway
Rune Fevang
Norway
Johannes Ulsund
Mon 18:50  Table 1
12-B   
Norway
Tina Lindvall
Norway
Knut Holm
Mon 18:43  Table 12

Round 3

Race to 4
13-A   
Norway
Besar Avdi
Norway
Øivind Bakken
Mon 18:55  Table 8
14-A   
Norway
Iselin Korslund
Norway
Tomas Gryczon
Mon 18:54  Table 7
15-A   
Hans Petter Ilstad
Norway
Per Christian Slåtta
Mon 18:55  Table 6
16-B   
Norway
Odin
Norway
Johannes Ulsund
Mon 19:18  Table 8
17-B   
Norway
Silje Jacobsen
Norway
Knut Holm
Mon 19:04  Table 12
18-B   
Norway
Rune Fevang
Norway
Audun Brede
Mon 19:18  Table 1

Round 4

Race to 4
19-A   
Norway
Øivind Bakken
Norway
Tomas Gryczon
Mon 19:09  Table 7
20-A   
Norway
Besar Avdi
Norway
Per Christian Slåtta
Mon 19:15  Table 6
21-A   
Norway
Iselin Korslund
Norway
Ridvan Avdi
Mon 19:08  Table 8
22-B   
Norway
Johannes Ulsund
Norway
Knut Holm
Mon 19:56  Table 6
23-B   
Norway
Odin
Norway
Audun Brede
Mon 19:39  Table 8
24-B   
Norway
Silje Jacobsen
Norway
Tina Lindvall
Mon 19:21  Table 7

Round 5

Race to 4
25-A   
Norway
Tomas Gryczon
Norway
Per Christian Slåtta
Mon 19:32  Table 6
26-A   
Norway
Øivind Bakken
Norway
Ridvan Avdi
Mon 19:23  Table 12
27-A   
Norway
Besar Avdi
Hans Petter Ilstad
Mon 19:33  Table 4
28-B   
Norway
Knut Holm
Norway
Audun Brede
Mon 20:06  Table 6
29-B   
Norway
Johannes Ulsund
Norway
Tina Lindvall
Mon 19:36  Table 7
30-B   
Norway
Odin
Norway
Rune Fevang
Mon 20:01  Table 8

Round 6

Race to 4
31-A   
Norway
Per Christian Slåtta
Norway
Ridvan Avdi
Mon 19:48  Table 6
32-A   
Norway
Tomas Gryczon
Hans Petter Ilstad
Mon 20:21  Table 3
33-A   
Norway
Øivind Bakken
Norway
Iselin Korslund
Mon 19:40  Table 12
34-B   
Norway
Audun Brede
Norway
Tina Lindvall
Mon 20:13  Table 7
35-B   
Norway
Knut Holm
Norway
Rune Fevang
Mon 20:23  Table 6
36-B   
Norway
Johannes Ulsund
Norway
Silje Jacobsen
Mon 20:07  Table 12

Round 7

Race to 4
37-A   
Norway
Ridvan Avdi
Hans Petter Ilstad
Mon 20:40  Table 3
38-A   
Norway
Per Christian Slåtta
Norway
Iselin Korslund
Mon 20:00  Table 7
39-A   
Norway
Tomas Gryczon
Norway
Besar Avdi
Mon 20:03  Table 3
40-B   
Norway
Tina Lindvall
Norway
Rune Fevang
Mon 20:48  Table 7
41-B   
Norway
Audun Brede
Norway
Silje Jacobsen
Mon 20:49  Table 8
42-B   
Norway
Knut Holm
Norway
Odin
Mon 20:31  Table 6

Quarter final

Race to 5
43   
Norway
Per Christian Slåtta
Norway
Johannes Ulsund
Mon 21:28  Table 5
44   
Hans Petter Ilstad
Norway
Tina Lindvall
Mon 21:28  Table 6
45   
Norway
Tomas Gryczon
Norway
Audun Brede
Mon 21:28  Table 7
46   
Norway
Ridvan Avdi
Norway
Knut Holm
Mon 21:28  Table 8

Semi final

Race to 5
47   
Norway
Johannes Ulsund
Hans Petter Ilstad
Mon 22:03  Table 6
48   
Norway
Audun Brede
Norway
Knut Holm
Mon 21:49  Table 7

Final

Race to 5
49   
Hans Petter Ilstad
Norway
Knut Holm
Mon 22:22  Table 6

Comments

Chat ()
Last message from:
    Please log in to comment