Saving..

Edit match video

Write a comment

Edit handicap

Update handicap for :

Follow
You need to log in to perform this action
Share

Share this page

October 8, 2018

Amatørturnering Oslo Biljardsenter

Add players

Please wait...
8-Ball

Results  

#NameMatches (won/lost)Frames (won/lost)Win percentage
1 Adil
6 (5/1) 15 (10/5)
67%
2 Torkel Rønningen
6 (5/1) 15 (11/4)
73%
3 Frode Larsen
Ask BC
5 (3/2) 12 (6/6)
50%
3 Adrian Gawlak
4 (2/2) 10 (6/4)
60%
5 Thomas Erichsen
4 (3/1) 9 (7/2)
78%
5 Alex Hoang Hai Nguyen
4 (3/1) 10 (7/3)
70%
5 Huan Bao Ngo
4 (2/2) 8 (4/4)
50%
5 Per Christian Slåtta
3 (1/2) 8 (3/5)
38%
9 Øyvind Stenhaug
3 (1/2) 6 (2/4)
33%
9 Audun Brede
3 (1/2) 7 (3/4)
43%
9 Philippe Béal
3 (1/2) 8 (3/5)
38%
9 Janna Braseth
2 (1/1) 5 (2/3)
40%
13 Ridvan Avdi
3 (0/3) 6 (0/6)
0%
13 Sundaramanikandan K
3 (0/3) 7 (1/6)
14%
13 Tomas Gryczon
3 (0/3) 8 (2/6)
25%
Starts Oct 8, 2018, 6:00 PM (local time)
Format Round robin (16 Participants)
Race to 2
Handicap No handicap
Organizer Oslo BK

Round-robin standings

Group A Ranking method
Pos Name Played Win Tie Lose fw fl fs avg Points
1 Thomas Erichsen 3 3 0 0 6 0 6 1 3
2 Adil 3 2 0 1 4 3 1 0.571 2
3 Øyvind Stenhaug 3 1 0 2 2 4 -2 0.333 1
4 Sundaramanikandan K 3 0 0 3 1 6 -5 0.143 0
Group B Ranking method
Pos Name Played Win Tie Lose fw fl fs avg Points
1 Alex Hoang Hai Nguyen 3 3 0 0 6 1 5 0.857 3
2 Frode Larsen 3 2 0 1 4 3 1 0.571 2
3 Philippe Béal 3 1 0 2 3 5 -2 0.375 1
4 Tomas Gryczon 3 0 0 3 2 6 -4 0.25 0
Group C Ranking method
Pos Name Played Win Tie Lose fw fl fs avg Points
1 Adrian Gawlak 2 1 0 1 3 2 1 0.6 1
2 Per Christian Slåtta 2 1 0 1 3 3 0 0.5 1
3 Janna Braseth 2 1 0 1 2 3 -1 0.4 1
4 Maria 0 0 0 0 0 0 0 0 0
Group D Ranking method
Pos Name Played Win Tie Lose fw fl fs avg Points
1 Torkel Rønningen 3 3 0 0 6 1 5 0.857 3
2 Huan Bao Ngo 3 2 0 1 4 2 2 0.667 2
3 Audun Brede 3 1 0 2 3 4 -1 0.429 1
4 Ridvan Avdi 3 0 0 3 0 6 -6 0 0

Schedule

Waiting
Playing
Finished

Round 1

Race to 2
1-A
Norway
Øyvind Stenhaug
Norway
Adil
Mon 18:13  Table 5   
2-A
Norway
Thomas Erichsen
India
Sundaramanikandan K
Mon 18:13  Table 7   
3-B
Norway
Tomas Gryczon
Norway
Alex Hoang Hai Nguyen
Mon 18:14  Table 8   
4-B
Norway
Frode Larsen
Norway
Philippe Béal
Mon 18:14  Table 9   
5-C
Poland
Adrian Gawlak
Norway
Janna Braseth
Mon 18:14  Table 10   
6-C
Norway
Per Christian Slåtta
Norway
Maria
  Table 11   
7-D
Huan Bao Ngo
Norway
Torkel Rønningen
Mon 18:14  Table 12   
8-D
Norway
Audun Brede
Norway
Ridvan Avdi
Mon 18:14  Table 13   

Round 2

Race to 2
9-A
Norway
Øyvind Stenhaug
India
Sundaramanikandan K
Mon 18:33    
10-A
Norway
Adil
Norway
Thomas Erichsen
Mon 18:33    
11-B
Norway
Tomas Gryczon
Norway
Philippe Béal
Mon 18:39  Table 9   
12-B
Norway
Alex Hoang Hai Nguyen
Norway
Frode Larsen
Mon 18:38    
13-C
Poland
Adrian Gawlak
Norway
Maria
    
14-C
Norway
Janna Braseth
Norway
Per Christian Slåtta
Mon 18:37    
15-D
Huan Bao Ngo
Norway
Ridvan Avdi
Mon 18:42  Table 12   
16-D
Norway
Torkel Rønningen
Norway
Audun Brede
Mon 18:40    

Round 3

Race to 2
17-A
Norway
Øyvind Stenhaug
Norway
Thomas Erichsen
Mon 19:15    
18-A
India
Sundaramanikandan K
Norway
Adil
Mon 19:46    
19-B
Norway
Tomas Gryczon
Norway
Frode Larsen
Mon 19:24    
20-B
Norway
Philippe Béal
Norway
Alex Hoang Hai Nguyen
Mon 19:24    
21-C
Poland
Adrian Gawlak
Norway
Per Christian Slåtta
Mon 19:57    
22-C
Norway
Maria
Norway
Janna Braseth
    
23-D
Huan Bao Ngo
Norway
Audun Brede
Mon 19:45    
24-D
Norway
Ridvan Avdi
Norway
Torkel Rønningen
Mon 19:25    

Quarter final

Race to 2
25
Norway
Thomas Erichsen
Norway
Frode Larsen
Mon 20:28    
26
Norway
Adil
Norway
Alex Hoang Hai Nguyen
Mon 20:28    
27
Poland
Adrian Gawlak
Huan Bao Ngo
Mon 20:28    
28
Norway
Per Christian Slåtta
Norway
Torkel Rønningen
Mon 20:27    

Semi final

Race to 2
29
Norway
Frode Larsen
Norway
Adil
Mon 20:42    
30
Poland
Adrian Gawlak
Norway
Torkel Rønningen
Mon 21:33    

Final

Race to 2
31
Norway
Adil
Norway
Torkel Rønningen
Mon 21:34    

Comments

Chat ()
Last message from:
    Please log in to comment