Saving..

Edit match video

Edit match settings

Runouts
Innings

Write a comment

Edit handicap

Update handicap for :

Follow
You need to log in to perform this action

Share this page

March 26, 2018

Amatørturnering 26 Mars. Oslo Biljardsenter

9-Ball

Add players

Please wait...

Results  

#NameMatches (won/lost)Frames (won/lost)Win percentage
1 Giena Tanilon
Fredrikstad BK
7 (6/1) 81 (55/26)
68%
2 Morten Falk
7 (5/2) 80 (48/32)
60%
3 Petter Olsen
6 (4/2) 74 (40/34)
54%
3 Mats Larsen
6 (4/2) 77 (44/33)
57%
5 Bernadette Bodo
Østkanten Biljardklubb
5 (1/4) 58 (20/38)
34%
5 Jamal Malik
5 (2/3) 61 (27/34)
44%
5 Mentor Nuredini
5 (1/4) 59 (25/34)
42%
5 Jimmy Andersson
5 (2/3) 54 (21/33)
39%
9 Philippe Béal
4 (1/3) 51 (20/31)
39%
9 Iselin Korslund
4 (1/3) 57 (26/31)
46%
Starts Mar 26, 2018, 6:00 PM (local time)
Format Round robin (10 Participants)
Race to 8
Handicap No handicap
Rankings Oslo BK Seeding for Amatørturneringa
Organizer Oslo BK
More info
Vi spiller 5a 9a der man får 1 poeng for ball nr 5 og 2 poeng for ball nr 9. Spilles ellers som 9 Ball. Velkommen til Oslo Biljardsenter :)

Round-robin standings

Group A Ranking method
Pos Name Played Win Tie Lose fw fl fs RO Lags Bonus avg Points
1 Giena Tanilon 4 3 0 1 31 16 15 0 0 0 0.66 3
2 Morten Falk 4 3 0 1 28 18 10 0 0 0 0.609 3
3 Jimmy Andersson 4 2 0 2 17 25 -8 0 0 0 0.405 2
4 Bernadette Bodo 4 1 0 3 18 30 -12 0 0 0 0.375 1
5 Iselin Korslund 4 1 0 3 26 31 -5 0 0 0 0.456 1
Group B Ranking method
Pos Name Played Win Tie Lose fw fl fs RO Lags Bonus avg Points
1 Petter Olsen 4 3 0 1 31 24 7 0 0 0 0.564 3
2 Mats Larsen 4 3 0 1 31 21 10 0 0 0 0.596 3
3 Jamal Malik 4 2 0 2 22 26 -4 0 0 0 0.458 2
4 Mentor Nuredini 4 1 0 3 24 26 -2 0 0 0 0.48 1
5 Philippe Béal 4 1 0 3 20 31 -11 0 0 0 0.392 1

Schedule

Waiting
Playing
Finished

Round 1

Race to 8
1-A   
Bernadette Bodo
Norway
Giena Tanilon
Mon 18:16  Table 6
2-A   
Norway
Morten Falk
Norway
Iselin Korslund
Mon 18:16  Table 7
3-B   
Mentor Nuredini
Petter Olsen
Mon 18:16  Table 8
4-B   
Norway
Mats Larsen
Norway
Jamal Malik
Mon 18:16  Table 9

Round 2

Race to 8
5-A   
Norway
Giena Tanilon
Norway
Iselin Korslund
Mon 18:48 
6-A   
Bernadette Bodo
Sweden
Jimmy Andersson
Mon 18:40 
7-B   
Petter Olsen
Norway
Jamal Malik
Mon 18:48 
8-B   
Mentor Nuredini
Norway
Philippe Béal
Mon 18:48 

Round 3

Race to 8
9-A   
Norway
Iselin Korslund
Sweden
Jimmy Andersson
Mon 19:19 
10-A   
Norway
Giena Tanilon
Norway
Morten Falk
Mon 19:19 
11-B   
Norway
Jamal Malik
Norway
Philippe Béal
Mon 19:21 
12-B   
Petter Olsen
Norway
Mats Larsen
Mon 19:20 

Round 4

Race to 8
13-A   
Sweden
Jimmy Andersson
Norway
Morten Falk
Mon 19:57 
14-A   
Norway
Iselin Korslund
Bernadette Bodo
Mon 19:57 
15-B   
Norway
Philippe Béal
Norway
Mats Larsen
Mon 19:54 
16-B   
Norway
Jamal Malik
Mentor Nuredini
Mon 19:54 

Round 5

Race to 8
17-A   
Norway
Morten Falk
Bernadette Bodo
Mon 20:39 
18-A   
Sweden
Jimmy Andersson
Norway
Giena Tanilon
Mon 20:24 
19-B   
Norway
Mats Larsen
Mentor Nuredini
Mon 20:24 
20-B   
Norway
Philippe Béal
Petter Olsen
Mon 20:24 

Quarter final

Race to 8
21   
Norway
Giena Tanilon
Mentor Nuredini
Mon 21:16 
22   
Sweden
Jimmy Andersson
Norway
Mats Larsen
Mon 21:16 
23   
Norway
Morten Falk
Norway
Jamal Malik
Mon 21:16 
24   
Bernadette Bodo
Petter Olsen
Mon 21:19 

Semi final

Race to 8
25   
Norway
Giena Tanilon
Norway
Mats Larsen
Mon 21:43 
26   
Norway
Morten Falk
Petter Olsen
Mon 22:11 

Final

Race to 8
27   
Norway
Giena Tanilon
Norway
Morten Falk
Mon 22:13 

Comments

Chat ()
Last message from:
    Please log in to comment