Shopping cart

Saving..

Edit match video

Edit match settings

Runouts
Innings

Winner of the lag

Set playing sequence

Write a comment

Follow
You need to log in to perform this action

Share this page

August 29, 2020

ABC Treningscamp '20 - Turnering

10-Ball

Add players

Please wait...

Create player

Please wait...

New players will be added to your members section.

Results  

#NameMatches (won/lost)Frames (won/lost)Win percentage Points
1 Thomas Aleksander Fjæran
Ask BC
5 (4/1) 30 (18/12)
60%
100
2 Henrik Herrebrøden
Unique BK
5 (4/1) 27 (17/10)
63%
87
3 Ole Kristian Rudshavn
Oslo BK
4 (2/2) 25 (12/13)
48%
74
3 Geir Holmqvist
Ask BC
4 (3/1) 24 (16/8)
67%
74
5 Jan Kjetil Nordrum
Gjøvik&Raufoss BK
3 (1/2) 24 (10/14)
42%
61
5 Mats Brujordet Schjetne
Ask BC
3 (1/2) 21 (11/10)
52%
61
7 Didrik Vatne
Ask BC
3 (0/3) 25 (10/15)
40%
55
7 Odd Martin Asp
Ask BC
3 (0/3) 18 (3/15)
17%
55
Entry deadline Aug 29, 2020, 7:16 PM (local time)
Starts Aug 29, 2020, 7:00 PM (local time)
Format Round robin (8 Participants)
Race to 6
Handicap No handicap
Organizer Ask BC

Round-robin standings

Group A Ranking method
Pos Name Played Win Tie Lose fw fl fs RO Lags Bonus avg Points
1 Henrik Herrebrøden 3 3 0 0 15 7 8 0 0 0 0.682 3
2 Thomas Aleksander Fjæran 3 2 0 1 14 11 3 0 0 0 0.56 2
3 Mats Brujordet Schjetne 3 1 0 2 11 10 1 0 0 0 0.524 1
4 Odd Martin Asp 3 0 0 3 3 15 -12 0 0 0 0.167 0
Group B Ranking method
Pos Name Played Win Tie Lose fw fl fs RO Lags Bonus avg Points
1 Geir Holmqvist 3 3 0 0 15 6 9 0 0 0 0.714 3
2 Ole Kristian Rudshavn 3 2 0 1 11 11 0 0 0 0 0.5 2
3 Jan Kjetil Nordrum 3 1 0 2 10 14 -4 0 0 0 0.417 1
4 Didrik Vatne 3 0 0 3 10 15 -5 0 0 0 0.4 0

Schedule

Waiting
Playing
Finished

Round 1

Race to 5
1-A   
Norway
Mats Brujordet Schjetne
Norway
Henrik Herrebrøden
Sat 19:05  Table 5
2-A   
Norway
Odd Martin Asp
Norway
Thomas Aleksander Bjørnson Fjæran
Sat 19:05  Table 4
3-B   
Norway
Ole Kristian Rudshavn
Norway
Geir Holmqvist
Sat 19:05  Table 3
4-B   
Norway
Jan Kjetil Nordrum
Norway
Didrik Vatne
Sat 19:05  Table 2

Round 2

Race to 5
5-A   
Norway
Mats Brujordet Schjetne
Norway
Thomas Aleksander Bjørnson Fjæran
Sat 19:45  Table 5
6-A   
Norway
Henrik Herrebrøden
Norway
Odd Martin Asp
Sat 19:45  Table 4
7-B   
Norway
Ole Kristian Rudshavn
Norway
Didrik Vatne
Sat 20:10  Table 2
8-B   
Norway
Geir Holmqvist
Norway
Jan Kjetil Nordrum
Sat 19:52  Table 3

Round 3

Race to 5
9-A   
Norway
Mats Brujordet Schjetne
Norway
Odd Martin Asp
Sat 20:28  Table 5
10-A   
Norway
Thomas Aleksander Bjørnson Fjæran
Norway
Henrik Herrebrøden
Sat 20:28  Table 4
11-B   
Norway
Ole Kristian Rudshavn
Norway
Jan Kjetil Nordrum
Sat 20:50  Table 3
12-B   
Norway
Didrik Vatne
Norway
Geir Holmqvist
Sat 20:46  Table 2

Semi final

Race to 2
13   
Norway
Henrik Herrebrøden
Norway
Ole Kristian Rudshavn
Sun 12:37  Table 2
14   
Norway
Thomas Aleksander Bjørnson Fjæran
Norway
Geir Holmqvist
Sun 12:37  Table 5

Final

Race to 2
15   
Norway
Henrik Herrebrøden
Norway
Thomas Aleksander Bjørnson Fjæran
Sun 13:29  Table 2

Comments

Chat ()
Last message from:
    Please log in to comment

    Participants