Shopping cart

Saving..

Edit match video

Edit match settings

Runouts
Innings

Winner of the lag

Set playing sequence

Write a comment

Follow
You need to log in to perform this action

Share this page

September 27, 2022

9-Pallo Viikkokisat @ The Club Vaasa #9/19

9-Ball

Add players

Please wait...

Create player

Please wait...

New players will be added to your members section.

Results  

#NameMatches (won/lost)Frames (won/lost)Win percentage Points
1 Simo Korpela
5 (5/0) 18 (15/3)
83%
1250
2 Päivi Salo
7 (5/2) 27 (15/12)
56%
1000
3 Konsta Kiviniemi
6 (4/2) 24 (15/9)
63%
750
3 Tomi Riiki
5 (3/2) 19 (9/10)
47%
750
5 Matti Katajisto
5 (3/2) 20 (12/8)
60%
600
5 Juha-Matti Järvinen
5 (3/2) 17 (9/8)
53%
600
5 Binh Nguyen
5 (3/2) 22 (10/12)
45%
600
5 Long Nguyen
5 (3/2) 20 (11/9)
55%
600
9 Miika Korpela
3 (2/1) 13 (8/5)
62%
450
Show more
9 Lari Honkanen
4 (2/2) 17 (9/8)
53%
450
9 Jonathan Nylen
3 (2/1) 12 (6/6)
50%
450
9 Johan Blomqvist
3 (2/1) 12 (7/5)
58%
450
9 Miika Norrena
2 (1/1) 9 (4/5)
44%
450
9 Mikko Suuronen
3 (2/1) 12 (8/4)
67%
450
9 Petri Suomela
2 (1/1) 9 (5/4)
56%
450
9 Sami Aholainen
2 (1/1) 8 (4/4)
50%
450
17 Juho Reini
2 (0/2) 9 (3/6)
33%
325
17 Timo Wolff
3 (1/2) 14 (7/7)
50%
325
17 Jari Kauppinen
3 (1/2) 12 (6/6)
50%
325
17 Marko Kallio
2 (0/2) 9 (3/6)
33%
325
17 Stefan Sellberg
The Club Vaasa
3 (1/2) 11 (5/6)
45%
325
17 Oskar Juszczyk
2 (0/2) 8 (2/6)
25%
325
17 Malik Fajic
3 (1/2) 13 (5/8)
38%
325
17 Patrik Bexar
3 (1/2) 13 (5/8)
38%
325
25 Kaj Johansson
2 (0/2) 8 (2/6)
25%
225
25 Amer Velic
2 (0/2) 7 (1/6)
14%
225
25 Tiia Korpela
2 (0/2) 9 (3/6)
33%
225
25 Tommie Bagge
2 (0/2) 6 (0/6)
0%
225
Entry deadline Sep 27, 2022, 5:20 PM (local time)
Starts Sep 27, 2022, 8:30 PM (local time)
Format Double to Single elimination (28 Participants)
Race to 3
Handicap With handicap
Rankings Syksy 2022 Viikkokisa Ranking
Organizer The Club Vaasa
Contact Teemu Vähänen (t.vahanen@gmail.com)
More info
pelataan 9-palloa.
Pelit pelataan 3 voittoon.
Vuoro aloitukset (huom vaihtunut)
Pallo tasoitukset (6 pallosta 9 palloon).
Kitchen sääntöä ei ole.
Kaikki aloittavat nollasta.
MAX 32 pelaajaa.

Osallistumismaksu 10e (mielellään tasaraha)

Ilmoittautuminen loppuu 17:20
Pelit alkaa 17:30

Viikkokisa ilmoittautumislinkki:


Linkki the Club vaasa Ry/viikkokisat
https://sites.google.com/view/theclubbilliardsvaasa/viikko-kisat?authuser=0


The clubin osoite on Rauhankatu 22, 2krs.
Kevään 2022 tulevat viikkokisat

Elokuu

Ti 2. (9-Pallo) #1
Ti 9. (9-Pallo) #2
Ti 16. (9-Pallo) #3
Ti 23. (9-Pallo) #4
Ti 30. (9-Pallo) #5

Syyskuu

Ti 6. (9-Pallo) #6
Ti 13. (9-Pallo) #7
Ti 20. (9-Pallo) #8
Ti 27. (9-Pallo) #9

Lokakuu

Ti 4. (9-Pallo) #10
Ti 11. (9-Pallo) #11
Ti 18. (9-Pallo) #12
Ti 25. (9-Pallo) #13

Marraskuu

Ti 1. (9-Pallo) #14
Ti 8. (9-Pallo) #15
Ti 15. (9-Pallo) #16
Ti 22. (9-Pallo) #17
Ti 29. (9-Pallo) #18

Joulukuu

Ti 5 tai 7 katsellaan tarkemmin kuinka laitetaan. (9-Pallo) #19




FINAALI TI 13.12.2022 Klo 17:30 (pelimuodosta äänestetään the club Forumilla Facebookissa).

MUUTOKSET MAHDOLLISIA
#theclubbilliardsvaasa
#theclubvaasa
#theclub
#TCBV
#Viikkokisat

Finaaliturnaus pidetään toukokuussa tiistaina 13.12. normaalin viikkokisan paikalla.



The final tournament will be held in May on Tuesday 13.12. at the place of the normal weekly game



Den sista turneringen kommer att hållas i maj tisdag 13.12. på platsen för det normala veckospel.

Linkki:
https://docs.google.com/spreadsheets/d/11UPZ-z2WT-zWtWsDiI7O7gk8P5oyutSdA1TOcEMmzU4/edit?usp=sharing

Schedule

Waiting
Playing
Finished

Round 1

Race to 3
1   
Finland
Sami Aholainen
Walk Over
 
2   
Vietnam
Long Nguyen
6
Finland
Marko Kallio
6
Tue 17:30  Table 1
3   
Finland
Patrik Bexar
8
Finland
Tiia Korpela
7
Tue 17:30  Table 2
4   
Finland
Lari Honkanen
9
Finland
Jonathan Nylen
9
Tue 17:30  Table 3
5   
Finland
Jari Kauppinen
8
Finland
Kaj Johansson
6
Tue 17:30  Table 4
6   
Bosnia and Herzegovina
Malik Fajic
6
Finland
Johan Blomqvist
9
Tue 17:30  Table 5
7   
Finland
Timo Wolff
8
Finland
Juho Reini
8
Tue 17:30  Table 6
8   
Walk Over
Finland
Simo Korpela
 
9   
Finland
Miika Norrena
Walk Over
 
10   
Finland
Matti Katajisto
7
Finland
Tomi Riiki
8
Tue 17:30  Table 7
11   
Finland
Mikko Suuronen
7
Finland
Tommie Bagge
7
Tue 17:46  Table 5
12   
Finland
Konsta Kiviniemi
7
Finland
Päivi Salo
6
Tue 17:51  Table 7
13   
Finland
Amer Velic
6
Finland
Miika Korpela
6
Tue 17:30  Table 8
14   
Finland
Juha-Matti Järvinen
8
Finland
Stefan Sellberg
9
Tue 17:53  Table 8
15   
Vietnam
Binh Nguyen
8
Poland
Oskar Juszczyk
7
Tue 17:56  Table 4
16   
Walk Over
Finland
Petri Suomela
 

Winners qualification

Race to 3
17   
Finland
Sami Aholainen
7
Vietnam
Long Nguyen
6
Tue 18:02  Table 5
18   
Finland
Patrik Bexar
8
Finland
Jonathan Nylen
9
Tue 18:13  Table 8
19   
Finland
Jari Kauppinen
8
Finland
Johan Blomqvist
9
Tue 17:58  Table 3
20   
Finland
Timo Wolff
8
Finland
Simo Korpela
9
Tue 17:58  Table 2
21   
Finland
Miika Norrena
7
Finland
Matti Katajisto
7
Tue 17:58  Table 6
22   
Finland
Mikko Suuronen
7
Finland
Konsta Kiviniemi
7
Tue 18:14  Table 7
23   
Finland
Miika Korpela
6
Finland
Stefan Sellberg
9
Tue 18:18  Table 3
24   
Vietnam
Binh Nguyen
8
Finland
Petri Suomela
9
Tue 18:36  Table 4

Loser round 1

Race to 3
25   
Walk Over
Finland
Marko Kallio
 
26   
Finland
Tiia Korpela
7
Finland
Lari Honkanen
9
Tue 18:28  Table 2
27   
Finland
Kaj Johansson
6
Bosnia and Herzegovina
Malik Fajic
6
Tue 18:32  Table 6
28   
Finland
Juho Reini
Walk Over
 
29   
Walk Over
Finland
Tomi Riiki
 
30   
Finland
Tommie Bagge
7
Finland
Päivi Salo
6
Tue 18:35  Table 7
31   
Finland
Amer Velic
6
Finland
Juha-Matti Järvinen
8
Tue 18:35  Table 8
32   
Poland
Oskar Juszczyk
Walk Over
 

Losers qualification

Race to 3
33   
Finland
Marko Kallio
6
Vietnam
Binh Nguyen
8
Tue 19:20  Table 3
34   
Finland
Lari Honkanen
9
Finland
Stefan Sellberg
9
Tue 19:00  Table 8
35   
Bosnia and Herzegovina
Malik Fajic
6
Finland
Konsta Kiviniemi
7
Tue 19:09  Table 6
36   
Finland
Juho Reini
8
Finland
Matti Katajisto
7
Tue 18:40  Table 3
37   
Finland
Tomi Riiki
8
Finland
Timo Wolff
8
Tue 18:43  Table 5
38   
Finland
Päivi Salo
6
Finland
Jari Kauppinen
8
Tue 19:04  Table 7
39   
Finland
Juha-Matti Järvinen
8
Finland
Patrik Bexar
8
Tue 19:12  Table 4
40   
Poland
Oskar Juszczyk
7
Vietnam
Long Nguyen
6
Tue 19:21  Table 5

Last sixteen

Race to 3
41   
Finland
Sami Aholainen
7
Finland
Tomi Riiki
8
Tue 20:03  Table 3
42   
Finland
Jonathan Nylen
9
Finland
Matti Katajisto
7
Tue 20:03  Table 4
43   
Finland
Johan Blomqvist
9
Finland
Juha-Matti Järvinen
8
Tue 20:03  Table 5
44   
Finland
Simo Korpela
9
Finland
Lari Honkanen
9
Tue 20:03  Table 6
45   
Finland
Miika Norrena
7
Finland
Konsta Kiviniemi
7
Tue 20:03  Table 7
46   
Finland
Mikko Suuronen
7
Vietnam
Long Nguyen
6
Tue 20:03  Table 8
47   
Finland
Miika Korpela
6
Vietnam
Binh Nguyen
8
Tue 20:18  Table 4
48   
Finland
Petri Suomela
9
Finland
Päivi Salo
6
Tue 20:26  Table 7

Quarter final

Race to 3
49   
Finland
Tomi Riiki
8
Finland
Matti Katajisto
7
Tue 20:45  Table 5
50   
Finland
Juha-Matti Järvinen
8
Finland
Simo Korpela
9
Tue 20:28  Table 6
51   
Finland
Konsta Kiviniemi
7
Vietnam
Long Nguyen
6
Tue 20:33  Table 8
52   
Vietnam
Binh Nguyen
8
Finland
Päivi Salo
6
Tue 20:59  Table 8

Semi final

Race to 3
53   
Finland
Tomi Riiki
8
Finland
Simo Korpela
9
Tue 21:11  Table 7
54   
Finland
Konsta Kiviniemi
7
Finland
Päivi Salo
6
Tue 21:12  Table 8

Final

Race to 3
55   
Finland
Simo Korpela
9
Finland
Päivi Salo
6
Tue 21:42  Table 8

Comments

Chat ()
Last message from:
    Please log in to comment

    Participants