Shopping cart

Saving..

Edit match video

Edit match settings

Runouts
Innings

Winner of the lag

Set playing sequence

Write a comment

Follow
You need to log in to perform this action

Share this page

September 13, 2022

9-Pallo Viikkokisat @ The Club Vaasa #7/19

9-Ball

Add players

Please wait...

Create player

Please wait...

New players will be added to your members section.

Results  

#NameMatches (won/lost)Frames (won/lost)Win percentage Points
1 Lari Honkanen
6 (6/0) 27 (18/9)
67%
1250
2 Oskar Juszczyk
6 (4/2) 23 (14/9)
61%
1000
3 Jonathan Nylen
5 (4/1) 21 (14/7)
67%
750
3 Tiia Korpela
6 (4/2) 26 (15/11)
58%
750
5 Marko Kallio
4 (2/2) 16 (8/8)
50%
600
5 Petri Suomela
3 (2/1) 12 (6/6)
50%
600
5 Konsta Kiviniemi
3 (2/1) 13 (8/5)
62%
600
5 Malik Fajic
5 (3/2) 21 (11/10)
52%
600
9 Miika Korpela
3 (1/2) 13 (6/7)
46%
450
Show more
9 Matti Katajisto
4 (2/2) 15 (7/8)
47%
450
9 Mikael Unger
3 (2/1) 13 (7/6)
54%
450
9 Timo Wolff
3 (1/2) 13 (6/7)
46%
450
9 Teemu Vähänen
3 (2/1) 14 (7/7)
50%
450
9 Simo Korpela
3 (2/1) 9 (6/3)
67%
450
9 Stefan Sellberg
The Club Vaasa
3 (2/1) 13 (8/5)
62%
450
9 Sami Aholainen
3 (1/2) 14 (6/8)
43%
450
17 Johan Blomqvist
3 (1/2) 14 (6/8)
43%
325
17 Mikko Suuronen
3 (1/2) 11 (5/6)
45%
325
17 Binh Nguyen
2 (0/2) 6 (0/6)
0%
325
17 Kaj Johansson
2 (0/2) 8 (2/6)
25%
325
17 Amer Velic
2 (0/2) 9 (3/6)
33%
325
17 Patrik Bexar
3 (1/2) 11 (4/7)
36%
325
17 Tommie Bagge
2 (0/2) 9 (3/6)
33%
325
17 Tomi Riiki
2 (0/2) 9 (3/6)
33%
325
25 Juha-Matti Järvinen
2 (0/2) 9 (3/6)
33%
225
25 Christian Österberg
2 (0/2) 9 (3/6)
33%
225
Entry deadline Sep 13, 2022, 5:20 PM (local time)
Starts Sep 13, 2022, 5:30 PM (local time)
Format Double to Single elimination (26 Participants)
Race to 3
Handicap With handicap
Rankings Syksy 2022 Viikkokisa Ranking
Organizer The Club Vaasa
Contact Teemu Vähänen (t.vahanen@gmail.com)
More info
pelataan 9-palloa.
Pelit pelataan 3 voittoon.
Vuoro aloitukset (huom vaihtunut)
Pallo tasoitukset (6 pallosta 9 palloon).
Kitchen sääntöä ei ole.
Kaikki aloittavat nollasta.
MAX 32 pelaajaa.

Osallistumismaksu 10e (mielellään tasaraha)

Ilmoittautuminen loppuu 17:20
Pelit alkaa 17:30

Viikkokisa ilmoittautumislinkki:


Linkki the Club vaasa Ry/viikkokisat
https://sites.google.com/view/theclubbilliardsvaasa/viikko-kisat?authuser=0


The clubin osoite on Rauhankatu 22, 2krs.
Kevään 2022 tulevat viikkokisat

Elokuu

Ti 2. (9-Pallo) #1
Ti 9. (9-Pallo) #2
Ti 16. (9-Pallo) #3
Ti 23. (9-Pallo) #4
Ti 30. (9-Pallo) #5

Syyskuu

Ti 6. (9-Pallo) #6
Ti 13. (9-Pallo) #7
Ti 20. (9-Pallo) #8
Ti 27. (9-Pallo) #9

Lokakuu

Ti 4. (9-Pallo) #10
Ti 11. (9-Pallo) #11
Ti 18. (9-Pallo) #12
Ti 25. (9-Pallo) #13

Marraskuu

Ti 1. (9-Pallo) #14
Ti 8. (9-Pallo) #15
Ti 15. (9-Pallo) #16
Ti 22. (9-Pallo) #17
Ti 29. (9-Pallo) #18

Joulukuu

Ti 5 tai 7 katsellaan tarkemmin kuinka laitetaan. (9-Pallo) #19




FINAALI TI 13.12.2022 Klo 17:30 (pelimuodosta äänestetään the club Forumilla Facebookissa).

MUUTOKSET MAHDOLLISIA
#theclubbilliardsvaasa
#theclubvaasa
#theclub
#TCBV
#Viikkokisat

Finaaliturnaus pidetään toukokuussa tiistaina 13.12. normaalin viikkokisan paikalla.



The final tournament will be held in May on Tuesday 13.12. at the place of the normal weekly game



Den sista turneringen kommer att hållas i maj tisdag 13.12. på platsen för det normala veckospel.

Linkki:
https://docs.google.com/spreadsheets/d/11UPZ-z2WT-zWtWsDiI7O7gk8P5oyutSdA1TOcEMmzU4/edit?usp=sharing

Schedule

Waiting
Playing
Finished

Round 1

Race to 3
1   
Finland
Petri Suomela
Walk Over
 
2   
Finland
Tiia Korpela
7
Vietnam
Binh Nguyen
8
Tue 17:24  Table 2
3   
Bosnia and Herzegovina
Malik Fajic
6
Finland
Lari Honkanen
9
Tue 17:24  Table 3
4   
Finland
Juha-Matti Järvinen
8
Finland
Patrik Bexar
8
Tue 17:24  Table 4
5   
Finland
Tommie Bagge
Walk Over
 
6   
Finland
Stefan Sellberg
9
Finland
Marko Kallio
6
Tue 17:24  Table 1
7   
Finland
Miika Korpela
6
Finland
Jonathan Nylen
9
Tue 17:24  Table 5
8   
Walk Over
Finland
Timo Wolff
 
9   
Finland
Amer Velic
Walk Over
 
10   
Finland
Tomi Riiki
8
Finland
Teemu Vähänen
8
Tue 17:24  Table 6
11   
Finland
Sami Aholainen
7
Finland
Johan Blomqvist
9
Tue 17:48  Table 5
12   
Walk Over
Finland
Konsta Kiviniemi
 
13   
Finland
Matti Katajisto
7
Finland
Mikko Suuronen
7
Tue 17:49  Table 4
14   
Finland
Christian Österberg
7
Finland
Mikael Unger
6
Tue 17:53  Table 6
15   
Finland
Kaj Johansson
6
Finland
Simo Korpela
9
Tue 17:55  Table 1
16   
Walk Over
Poland
Oskar Juszczyk
 

Winners qualification

Race to 3
17   
Finland
Petri Suomela
9
Finland
Tiia Korpela
7
Tue 17:59  Table 2
18   
Finland
Lari Honkanen
9
R1
Finland
Patrik Bexar
8
Tue 17:57  Table 3
19   
Finland
Tommie Bagge
7
Finland
Stefan Sellberg
9
Tue 18:17  Table 1
20   
Finland
Jonathan Nylen
9
Finland
Timo Wolff
8
Tue 18:07  Table 4
21   
Finland
Amer Velic
6
Finland
Teemu Vähänen
8
Tue 18:20  Table 3
22   
Finland
Johan Blomqvist
9
Finland
Konsta Kiviniemi
7
Tue 18:22  Table 5
23   
Finland
Mikko Suuronen
7
Finland
Mikael Unger
6
Tue 18:21  Table 6
24   
Finland
Simo Korpela
9
Poland
Oskar Juszczyk
7
Tue 18:31  Table 4

Loser round 1

Race to 3
25   
Walk Over
Vietnam
Binh Nguyen
 
26   
Bosnia and Herzegovina
Malik Fajic
6
Finland
Juha-Matti Järvinen
8
Tue 18:33  Table 1
27   
Walk Over
Finland
Marko Kallio
 
28   
Finland
Miika Korpela
Walk Over
 
29   
Walk Over
Finland
Tomi Riiki
 
30   
Finland
Sami Aholainen
Walk Over
 
31   
Finland
Matti Katajisto
7
Finland
Christian Österberg
7
Tue 18:34  Table 2
32   
Finland
Kaj Johansson
Walk Over
 

Losers qualification

Race to 3
33   
Vietnam
Binh Nguyen
8
Poland
Oskar Juszczyk
7
Tue 18:49  Table 4
34   
Bosnia and Herzegovina
Malik Fajic
6
Finland
Mikko Suuronen
7
Tue 19:05  Table 1
35   
Finland
Marko Kallio
6
Finland
Johan Blomqvist
9
Tue 18:47  Table 3
36   
Finland
Miika Korpela
6
Finland
Amer Velic
6
Tue 18:54  Table 6
37   
Finland
Tomi Riiki
8
Finland
Timo Wolff
8
Tue 18:42  Table 5
38   
Finland
Sami Aholainen
7
Finland
Tommie Bagge
7
Tue 19:15  Table 2
39   
Finland
Matti Katajisto
7
Finland
Patrik Bexar
8
Tue 19:17  Table 6
40   
Finland
Kaj Johansson
6
Finland
Tiia Korpela
7
Tue 19:18  Table 5

Last sixteen

Race to 3
41   
Finland
Petri Suomela
9
Finland
Matti Katajisto
7
Tue 20:00  Table 2
42   
Finland
Lari Honkanen
9
Finland
Timo Wolff
8
Tue 20:00  Table 3
43   
Finland
Stefan Sellberg
9
Bosnia and Herzegovina
Malik Fajic
6
Tue 20:00  Table 1
44   
Finland
Jonathan Nylen
9
Finland
Miika Korpela
6
Tue 20:00  Table 4
45   
Finland
Teemu Vähänen
8
Finland
Tiia Korpela
7
Tue 20:00  Table 5
46   
Finland
Konsta Kiviniemi
7
Finland
Sami Aholainen
7
Tue 20:00  Table 6
47   
Finland
Mikael Unger
6
Poland
Oskar Juszczyk
7
Tue 20:25  Table 1
48   
Finland
Simo Korpela
9
Finland
Marko Kallio
6
Tue 20:25  Table 6

Quarter final

Race to 3
49   
Finland
Petri Suomela
9
Finland
Lari Honkanen
9
Tue 20:37  Table 3
50   
Bosnia and Herzegovina
Malik Fajic
6
Finland
Jonathan Nylen
9
Tue 20:37  Table 4
51   
Finland
Tiia Korpela
7
Finland
Konsta Kiviniemi
7
Tue 20:37  Table 5
52   
Poland
Oskar Juszczyk
7
Finland
Marko Kallio
6
Tue 20:57  Table 4

Semi final

Race to 3
53   
Finland
Lari Honkanen
9
Finland
Jonathan Nylen
9
Tue 20:56  Table 6
54   
Finland
Tiia Korpela
7
Poland
Oskar Juszczyk
7
Tue 21:25  Table 5

Final

Race to 3
55   
Finland
Lari Honkanen
9
R1
Poland
Oskar Juszczyk
7
Tue 22:01  Table 6

Comments

Chat ()
Last message from:
    Please log in to comment

    Participants