Shopping cart

Saving..

Edit match video

Edit match settings

Runouts
Innings

Winner of the lag

Set playing sequence

Write a comment

Follow
You need to log in to perform this action

Share this page

September 6, 2022

9-Pallo Viikkokisat @ The Club Vaasa #6/19

9-Ball

Add players

Please wait...

Create player

Please wait...

New players will be added to your members section.

Results  

#NameMatches (won/lost)Frames (won/lost)Win percentage Points
1 Timo Wolff
6 (5/1) 25 (17/8)
68%
1250
2 Amer Velic
6 (4/2) 24 (14/10)
58%
1000
3 Jonathan Nylen
5 (3/2) 19 (10/9)
53%
750
3 Mikko Suuronen
5 (3/2) 20 (12/8)
60%
750
5 Kim Käldman
4 (2/2) 15 (6/9)
40%
600
5 Teemu Vähänen
3 (2/1) 10 (7/3)
70%
600
5 Stefan Sellberg
The Club Vaasa
3 (2/1) 11 (7/4)
64%
600
5 Tommie Bagge
4 (2/2) 14 (8/6)
57%
600
9 Miika Korpela
2 (1/1) 8 (4/4)
50%
450
Show more
9 Lari Honkanen
3 (2/1) 13 (8/5)
62%
450
9 Simo Korpela
3 (2/1) 12 (8/4)
67%
450
9 Petri Suomela
4 (2/2) 13 (7/6)
54%
450
9 Konsta Kiviniemi
2 (1/1) 8 (3/5)
38%
450
9 Sami Aholainen
3 (2/1) 11 (6/5)
55%
450
9 Kaj Johansson
3 (1/2) 9 (3/6)
33%
450
9 Tomi Riiki
2 (1/1) 8 (3/5)
38%
450
17 Juha-Matti Järvinen
3 (1/2) 14 (7/7)
50%
325
17 Jari Kauppinen
2 (0/2) 9 (3/6)
33%
325
17 André Näsi
2 (0/2) 7 (1/6)
14%
325
17 Oliver Kuhalampi
3 (1/2) 12 (4/8)
33%
325
17 Tiia Korpela
2 (0/2) 8 (2/6)
25%
325
17 Patrik Bexar
2 (0/2) 7 (1/6)
14%
325
17 Claudiu Petre
3 (1/2) 10 (3/7)
30%
325
17 veli-matti mansikka-aho
3 (1/2) 11 (5/6)
45%
325
Entry deadline Sep 6, 2022, 5:20 PM (local time)
Starts Sep 6, 2022, 5:30 PM (local time)
Format Double to Single elimination (24 Participants)
Race to 3
Handicap With handicap
Rankings Syksy 2022 Viikkokisa Ranking
Organizer The Club Vaasa
Contact Teemu Vähänen (t.vahanen@gmail.com)
More info
pelataan 9-palloa.
Pelit pelataan 3 voittoon.
Vuoro aloitukset (huom vaihtunut)
Pallo tasoitukset (6 pallosta 9 palloon).
Kitchen sääntöä ei ole.
Kaikki aloittavat nollasta.
MAX 32 pelaajaa.

Osallistumismaksu 10e (mielellään tasaraha)

Ilmoittautuminen loppuu 17:20
Pelit alkaa 17:30

Viikkokisa ilmoittautumislinkki:


Linkki the Club vaasa Ry/viikkokisat
https://sites.google.com/view/theclubbilliardsvaasa/viikko-kisat?authuser=0


The clubin osoite on Rauhankatu 22, 2krs.
Kevään 2022 tulevat viikkokisat

Elokuu

Ti 2. (9-Pallo) #1
Ti 9. (9-Pallo) #2
Ti 16. (9-Pallo) #3
Ti 23. (9-Pallo) #4
Ti 30. (9-Pallo) #5

Syyskuu

Ti 6. (9-Pallo) #6
Ti 13. (9-Pallo) #7
Ti 20. (9-Pallo) #8
Ti 27. (9-Pallo) #9

Lokakuu

Ti 4. (9-Pallo) #10
Ti 11. (9-Pallo) #11
Ti 18. (9-Pallo) #12
Ti 25. (9-Pallo) #13

Marraskuu

Ti 1. (9-Pallo) #14
Ti 8. (9-Pallo) #15
Ti 15. (9-Pallo) #16
Ti 22. (9-Pallo) #17
Ti 29. (9-Pallo) #18

Joulukuu

Ti 5 tai 7 katsellaan tarkemmin kuinka laitetaan. (9-Pallo) #19




FINAALI TI 13.12.2022 Klo 17:30 (pelimuodosta äänestetään the club Forumilla Facebookissa).

MUUTOKSET MAHDOLLISIA
#theclubbilliardsvaasa
#theclubvaasa
#theclub
#TCBV
#Viikkokisat

Finaaliturnaus pidetään toukokuussa tiistaina 13.12. normaalin viikkokisan paikalla.



The final tournament will be held in May on Tuesday 13.12. at the place of the normal weekly game



Den sista turneringen kommer att hållas i maj tisdag 13.12. på platsen för det normala veckospel.

Linkki:
https://docs.google.com/spreadsheets/d/11UPZ-z2WT-zWtWsDiI7O7gk8P5oyutSdA1TOcEMmzU4/edit?usp=sharing

Schedule

Waiting
Playing
Finished

Round 1

Race to 3
1   
Finland
Tommie Bagge
Walk Over
 
2   
Finland
Simo Korpela
9
Finland
Amer Velic
6
Tue 17:26  Table 6
3   
Romania
Claudiu Petre
6
Finland
Tiia Korpela
7
Tue 17:41  Table 6
4   
Walk Over
Finland
Stefan Sellberg
 
5   
Finland
Jari Kauppinen
Walk Over
 
6   
Finland
Lari Honkanen
9
Finland
Patrik Bexar
8
Tue 17:25  Table 5
7   
Finland
Oliver Kuhalampi
7
Finland
Timo Wolff
8
Tue 17:25  Table 4
8   
Walk Over
Finland
Miika Korpela
 
9   
Finland
Tomi Riiki
Walk Over
 
10   
Finland
veli-matti mansikka-aho
7
Finland
Kaj Johansson
6
Tue 17:25  Table 3
11   
Finland
Kim Käldman
6
Finland
Petri Suomela
9
Tue 17:25  Table 2
12   
Walk Over
Finland
Teemu Vähänen
 
13   
Finland
Mikko Suuronen
Walk Over
 
14   
Finland
Sami Aholainen
7
Finland
Jonathan Nylen
9
Tue 17:48  Table 3
15   
Finland
Juha-Matti Järvinen
8
Finland
André Näsi
7
Tue 17:26  Table 1
16   
Walk Over
Finland
Konsta Kiviniemi
 

Winners qualification

Race to 3
17   
Finland
Tommie Bagge
7
Finland
Simo Korpela
9
Tue 17:51  Table 2
18   
Romania
Claudiu Petre
6
Finland
Stefan Sellberg
9
Tue 18:13  Table 2
19   
Finland
Jari Kauppinen
8
Finland
Lari Honkanen
9
R1
Tue 17:54  Table 5
20   
Finland
Oliver Kuhalampi
7
Finland
Miika Korpela
6
Tue 17:55  Table 4
21   
Finland
Tomi Riiki
8
Finland
veli-matti mansikka-aho
7
Tue 17:51  Table 1
22   
Finland
Petri Suomela
9
Finland
Teemu Vähänen
8
Tue 18:06  Table 6
23   
Finland
Mikko Suuronen
7
Finland
Sami Aholainen
7
Tue 18:09  Table 3
24   
Finland
Juha-Matti Järvinen
8
Finland
Konsta Kiviniemi
7
Tue 18:11  Table 4

Loser round 1

Race to 3
25   
Walk Over
Finland
Amer Velic
 
26   
Finland
Tiia Korpela
Walk Over
 
27   
Walk Over
Finland
Patrik Bexar
 
28   
Finland
Timo Wolff
Walk Over
 
29   
Walk Over
Finland
Kaj Johansson
 
30   
Finland
Kim Käldman
Walk Over
 
31   
Walk Over
Finland
Jonathan Nylen
 
32   
Finland
André Näsi
Walk Over
 

Losers qualification

Race to 3
33   
Finland
Amer Velic
6
Finland
Juha-Matti Järvinen
8
Tue 18:42  Table 4
34   
Finland
Tiia Korpela
7
Finland
Mikko Suuronen
7
Tue 18:47  Table 3
35   
Finland
Patrik Bexar
8
Finland
Petri Suomela
9
Tue 18:25  Table 6
36   
Finland
Timo Wolff
8
Finland
veli-matti mansikka-aho
7
Tue 18:25  Table 1
37   
Finland
Kaj Johansson
6
Finland
Oliver Kuhalampi
7
Tue 18:18  Table 5
38   
Finland
Kim Käldman
6
Finland
Jari Kauppinen
8
Tue 18:29  Table 2
39   
Finland
Jonathan Nylen
9
R1
Romania
Claudiu Petre
6
Tue 18:40  Table 5
40   
Finland
André Näsi
7
Finland
Tommie Bagge
7
Tue 18:44  Table 6

Last sixteen

Race to 3
41   
Finland
Simo Korpela
9
Finland
Jonathan Nylen
9
Tue 19:21  Table 1
42   
Finland
Stefan Sellberg
9
Finland
Petri Suomela
9
Tue 19:45  Table 5
43   
Finland
Lari Honkanen
9
Finland
Timo Wolff
8
Tue 19:21  Table 2
44   
Finland
Miika Korpela
6
Finland
Kim Käldman
6
Tue 19:21  Table 3
45   
Finland
Tomi Riiki
8
Finland
Mikko Suuronen
7
Tue 19:21  Table 4
46   
Finland
Teemu Vähänen
8
Finland
Kaj Johansson
6
Tue 19:21  Table 5
47   
Finland
Sami Aholainen
7
Finland
Amer Velic
6
Tue 19:21  Table 6
48   
Finland
Konsta Kiviniemi
7
Finland
Tommie Bagge
7
Tue 19:42  Table 6

Quarter final

Race to 3
49   
Finland
Jonathan Nylen
9
Finland
Stefan Sellberg
9
Tue 20:14  Table 5
50   
Finland
Timo Wolff
8
Finland
Kim Käldman
6
Tue 19:55  Table 3
51   
Finland
Mikko Suuronen
7
Finland
Teemu Vähänen
8
Tue 19:55  Table 4
52   
Finland
Amer Velic
6
Finland
Tommie Bagge
7
Tue 20:02  Table 6

Semi final

Race to 3
53   
Finland
Jonathan Nylen
9
Finland
Timo Wolff
8
Tue 20:37  Table 5
54   
Finland
Mikko Suuronen
7
Finland
Amer Velic
6
Tue 20:21  Table 6

Final

Race to 3
55   
Finland
Timo Wolff
8
Finland
Amer Velic
6
Tue 21:04  Table 6

Comments

Chat ()
Last message from:
    Please log in to comment

    Participants