Shopping cart

Saving..

Edit match video

Edit match settings

Runouts
Innings

Winner of the lag

Set playing sequence

Write a comment

Follow
You need to log in to perform this action

Share this page

August 30, 2022

9-Pallo Viikkokisat @ The Club Vaasa #5/19

9-Ball

Add players

Please wait...

Create player

Please wait...

New players will be added to your members section.

Results  

#NameMatches (won/lost)Frames (won/lost)Win percentage Points
1 Tomi Riiki
6 (5/1) 25 (16/9)
64%
1250
2 Petri Suomela
6 (5/1) 25 (16/9)
64%
1000
3 Miika Korpela
5 (4/1) 20 (12/8)
60%
750
3 Tiia Korpela
4 (3/1) 16 (10/6)
63%
750
5 Lari Honkanen
4 (2/2) 14 (7/7)
50%
600
5 Simo Korpela
4 (3/1) 14 (10/4)
71%
600
5 Jari Kauppinen
4 (2/2) 19 (10/9)
53%
600
5 Marko Kallio
4 (2/2) 14 (7/7)
50%
600
9 Juho Reini
3 (1/2) 13 (5/8)
38%
450
Show more
9 Juha-Matti Järvinen
3 (1/2) 13 (5/8)
38%
450
9 Johan Blomqvist
2 (1/1) 8 (3/5)
38%
450
9 Mikko Suuronen
4 (2/2) 19 (9/10)
47%
450
9 Binh Nguyen
3 (1/2) 14 (7/7)
50%
450
9 Oliver Kuhalampi
2 (1/1) 8 (3/5)
38%
450
9 Sami Aholainen
2 (1/1) 8 (4/4)
50%
450
9 Amer Velic
2 (1/1) 9 (5/4)
56%
450
17 Mikael Unger
2 (0/2) 10 (4/6)
40%
325
17 Jonathan Nylen
2 (0/2) 9 (3/6)
33%
325
17 Timo Wolff
3 (1/2) 15 (7/8)
47%
325
17 Oskar Juszczyk
2 (0/2) 8 (2/6)
25%
325
17 Kaj Johansson
3 (1/2) 13 (6/7)
46%
325
17 Patrik Bexar
2 (0/2) 8 (2/6)
25%
325
17 veli-matti mansikka-aho
2 (0/2) 8 (2/6)
25%
325
Entry deadline Aug 30, 2022, 5:20 PM (local time)
Starts Aug 30, 2022, 5:30 PM (local time)
Format Double to Single elimination (23 Participants)
Race to 3
Handicap With handicap
Rankings Syksy 2022 Viikkokisa Ranking
Organizer The Club Vaasa
Contact Teemu Vähänen (t.vahanen@gmail.com)
More info
pelataan 9-palloa.
Pelit pelataan 3 voittoon.
Vuoro aloitukset (huom vaihtunut)
Pallo tasoitukset (6 pallosta 9 palloon).
Kitchen sääntöä ei ole.
Kaikki aloittavat nollasta.
MAX 32 pelaajaa.

Osallistumismaksu 10e (mielellään tasaraha)

Ilmoittautuminen loppuu 17:20
Pelit alkaa 17:30

Viikkokisa ilmoittautumislinkki:


Linkki the Club vaasa Ry/viikkokisat
https://sites.google.com/view/theclubbilliardsvaasa/viikko-kisat?authuser=0


The clubin osoite on Rauhankatu 22, 2krs.
Kevään 2022 tulevat viikkokisat

Elokuu

Ti 2. (9-Pallo) #1
Ti 9. (9-Pallo) #2
Ti 16. (9-Pallo) #3
Ti 23. (9-Pallo) #4
Ti 30. (9-Pallo) #5

Syyskuu

Ti 6. (9-Pallo) #6
Ti 13. (9-Pallo) #7
Ti 20. (9-Pallo) #8
Ti 27. (9-Pallo) #9

Lokakuu

Ti 4. (9-Pallo) #10
Ti 11. (9-Pallo) #11
Ti 18. (9-Pallo) #12
Ti 25. (9-Pallo) #13

Marraskuu

Ti 1. (9-Pallo) #14
Ti 8. (9-Pallo) #15
Ti 15. (9-Pallo) #16
Ti 22. (9-Pallo) #17
Ti 29. (9-Pallo) #18

Joulukuu

Ti 5 tai 7 katsellaan tarkemmin kuinka laitetaan. (9-Pallo) #19




FINAALI TI 13.12.2022 Klo 17:30 (pelimuodosta äänestetään the club Forumilla Facebookissa).

MUUTOKSET MAHDOLLISIA
#theclubbilliardsvaasa
#theclubvaasa
#theclub
#TCBV
#Viikkokisat

Finaaliturnaus pidetään toukokuussa tiistaina 13.12. normaalin viikkokisan paikalla.



The final tournament will be held in May on Tuesday 13.12. at the place of the normal weekly game



Den sista turneringen kommer att hållas i maj tisdag 13.12. på platsen för det normala veckospel.

Linkki:
https://docs.google.com/spreadsheets/d/11UPZ-z2WT-zWtWsDiI7O7gk8P5oyutSdA1TOcEMmzU4/edit?usp=sharing

Schedule

Waiting
Playing
Finished

Round 1

Race to 3
1   
Finland
Amer Velic
Walk Over
 
2   
Finland
Mikko Suuronen
7
Finland
Jonathan Nylen
9
Tue 17:28  Table 2
3   
Poland
Oskar Juszczyk
Walk Over
 
4   
Walk Over
Finland
Sami Aholainen
 
5   
Finland
veli-matti mansikka-aho
Walk Over
 
6   
Finland
Juha-Matti Järvinen
8
Finland
Simo Korpela
9
Tue 17:28  Table 1
7   
Finland
Miika Korpela
6
Finland
Juho Reini
8
Tue 17:28  Table 3
8   
Walk Over
Finland
Patrik Bexar
 
9   
Finland
Oliver Kuhalampi
Walk Over
 
10   
Finland
Jari Kauppinen
8
Finland
Timo Wolff
8
Tue 17:28  Table 4
11   
Finland
Lari Honkanen
9
Finland
Kaj Johansson
6
Tue 17:28  Table 5
12   
Walk Over
Finland
Tiia Korpela
 
13   
Finland
Johan Blomqvist
Walk Over
 
14   
Finland
Tomi Riiki
8
Vietnam
Binh Nguyen
8
Tue 17:28  Table 6
15   
Finland
Petri Suomela
9
Finland
Mikael Unger
6
Tue 17:50  Table 1
16   
Walk Over
Finland
Marko Kallio
 

Winners qualification

Race to 3
17   
Finland
Amer Velic
6
Finland
Mikko Suuronen
7
Tue 18:08  Table 6
18   
Poland
Oskar Juszczyk
7
Finland
Sami Aholainen
7
Tue 17:55  Table 3
19   
Finland
veli-matti mansikka-aho
7
Finland
Simo Korpela
9
Tue 18:23  Table 1
20   
Finland
Miika Korpela
6
Finland
Patrik Bexar
8
Tue 18:01  Table 2
21   
Finland
Oliver Kuhalampi
7
Finland
Timo Wolff
8
Tue 18:21  Table 4
22   
Finland
Kaj Johansson
6
Finland
Tiia Korpela
6
Tue 18:13  Table 5
23   
Finland
Johan Blomqvist
9
Vietnam
Binh Nguyen
8
Tue 18:17  Table 2
24   
Finland
Petri Suomela
9
Finland
Marko Kallio
6
Tue 18:24  Table 3

Loser round 1

Race to 3
25   
Walk Over
Finland
Jonathan Nylen
 
26   
Walk Over
Walk Over
 
27   
Walk Over
Finland
Juha-Matti Järvinen
 
28   
Finland
Juho Reini
Walk Over
 
29   
Walk Over
Finland
Jari Kauppinen
 
30   
Finland
Lari Honkanen
Walk Over
 
31   
Walk Over
Finland
Tomi Riiki
 
32   
Finland
Mikael Unger
Walk Over
 

Losers qualification

Race to 3
33   
Finland
Jonathan Nylen
9
Finland
Marko Kallio
6
Tue 18:51  Table 3
34   
Walk Over
Vietnam
Binh Nguyen
 
35   
Finland
Juha-Matti Järvinen
8
Finland
Kaj Johansson
6
Tue 18:49  Table 4
36   
Finland
Juho Reini
8
Finland
Timo Wolff
8
Tue 19:06  Table 6
37   
Finland
Jari Kauppinen
8
Finland
Patrik Bexar
8
Tue 18:36  Table 6
38   
Finland
Lari Honkanen
9
Finland
veli-matti mansikka-aho
7
Tue 18:46  Table 1
39   
Finland
Tomi Riiki
8
Poland
Oskar Juszczyk
7
Tue 18:42  Table 5
40   
Finland
Mikael Unger
6
Finland
Mikko Suuronen
7
Tue 18:43  Table 2

Last sixteen

Race to 3
41   
Finland
Amer Velic
6
Finland
Tomi Riiki
8
Tue 19:41  Table 4
42   
Finland
Sami Aholainen
7
Finland
Jari Kauppinen
8
Tue 19:41  Table 5
43   
Finland
Simo Korpela
9
Finland
Juho Reini
8
Tue 19:41  Table 3
44   
Finland
Miika Korpela
6
Finland
Mikko Suuronen
7
Tue 19:41  Table 6
45   
Finland
Oliver Kuhalampi
7
Finland
Lari Honkanen
9
Tue 19:55  Table 3
46   
Finland
Tiia Korpela
6
Finland
Juha-Matti Järvinen
8
Tue 20:12  Table 3
47   
Finland
Johan Blomqvist
9
Finland
Marko Kallio
6
Tue 20:12  Table 5
48   
Finland
Petri Suomela
9
Vietnam
Binh Nguyen
8
Tue 20:13  Table 4

Quarter final

Race to 3
49   
Finland
Tomi Riiki
8
Finland
Jari Kauppinen
8
Tue 20:14  Table 6
50   
Finland
Simo Korpela
9
Finland
Miika Korpela
6
Tue 20:14  Table 2
51   
Finland
Lari Honkanen
9
Finland
Tiia Korpela
6
Tue 21:02  Table 6
52   
Finland
Marko Kallio
6
Finland
Petri Suomela
9
Tue 20:53  Table 4

Semi final

Race to 3
53   
Finland
Tomi Riiki
8
Finland
Miika Korpela
6
Tue 20:46  Table 6
54   
Finland
Tiia Korpela
6
Finland
Petri Suomela
9
Tue 21:22  Table 6

Final

Race to 3
55   
Finland
Tomi Riiki
8
Finland
Petri Suomela
9
Tue 21:49  Table 6

Comments

Chat ()
Last message from:
    Please log in to comment

    Participants