Shopping cart

Saving..

Edit match video

Edit match settings

Runouts
Innings

Winner of the lag

Set playing sequence

Write a comment

Follow
You need to log in to perform this action

Share this page

November 29, 2022

9-Pallo Viikkokisat @ The Club Vaasa #18/19

9-Ball

Add players

Please wait...

Create player

Please wait...

New players will be added to your members section.

Results  

#NameMatches (won/lost)Frames (won/lost)Win percentage Points
1 Johan Blomqvist
7 (6/1) 29 (18/11)
62%
1250
2 Kaj Johansson
6 (4/2) 26 (15/11)
58%
1000
3 Marko Kallio
6 (4/2) 27 (13/14)
48%
750
3 Amer Velic
5 (4/1) 21 (13/8)
62%
750
5 Jonathan Nylen
3 (2/1) 11 (7/4)
64%
500
5 Simo Korpela
5 (3/2) 21 (12/9)
57%
500
5 Mikko Suuronen
3 (2/1) 10 (7/3)
70%
500
5 Claudiu Petre
4 (3/1) 17 (11/6)
65%
500
9 Miika Korpela
4 (2/2) 15 (7/8)
47%
300
Show more
9 Teemu Vähänen
3 (1/2) 11 (5/6)
45%
300
9 Patrik Bexar
4 (2/2) 17 (9/8)
53%
300
9 Reijo Kohtala
3 (1/2) 12 (5/7)
42%
300
13 Mikael Unger
3 (1/2) 12 (6/6)
50%
200
13 Timo Wolff
3 (1/2) 14 (6/8)
43%
200
13 Teemu Verto
2 (0/2) 8 (2/6)
25%
200
13 Malik Fajic
3 (1/2) 15 (7/8)
47%
200
17 Juha-Matti Järvinen
2 (0/2) 9 (3/6)
33%
150
17 Eddie Lindbom
2 (0/2) 9 (3/6)
33%
150
17 Binh Nguyen
3 (1/2) 12 (5/7)
42%
150
17 Janne Lahti
3 (1/2) 11 (3/8)
27%
150
17 Tiia Korpela
2 (0/2) 8 (2/6)
25%
150
17 Tommie Bagge
2 (0/2) 9 (3/6)
33%
150
Entry deadline Nov 29, 2022, 5:20 PM (local time)
Starts Nov 29, 2022, 5:30 PM (local time)
Format Double to Single elimination (22 Participants)
Race to 3
Handicap With handicap
Rankings Syksy 2022 Viikkokisa Ranking
Organizer The Club Vaasa
Contact Teemu Vähänen (t.vahanen@gmail.com)
More info
pelataan 9-palloa.
Pelit pelataan 3 voittoon.
Vuoro aloitukset (huom vaihtunut)
Pallo tasoitukset (6 pallosta 9 palloon).
Kitchen sääntöä ei ole.
Kaikki aloittavat nollasta.
MAX 32 pelaajaa.

Osallistumismaksu 10e (mielellään tasaraha)

Ilmoittautuminen loppuu 17:20
Pelit alkaa 17:30

Viikkokisa ilmoittautumislinkki:


Linkki the Club vaasa Ry/viikkokisat
https://sites.google.com/view/theclubbilliardsvaasa/viikko-kisat?authuser=0


The clubin osoite on Rauhankatu 22, 2krs.
Kevään 2022 tulevat viikkokisat

Elokuu

Ti 2. (9-Pallo) #1
Ti 9. (9-Pallo) #2
Ti 16. (9-Pallo) #3
Ti 23. (9-Pallo) #4
Ti 30. (9-Pallo) #5

Syyskuu

Ti 6. (9-Pallo) #6
Ti 13. (9-Pallo) #7
Ti 20. (9-Pallo) #8
Ti 27. (9-Pallo) #9

Lokakuu

Ti 4. (9-Pallo) #10
Ti 11. (9-Pallo) #11
Ti 18. (9-Pallo) #12
Ti 25. (9-Pallo) #13

Marraskuu

Ti 1. (9-Pallo) #14
Ti 8. (9-Pallo) #15
Ti 15. (9-Pallo) #16
Ti 22. (9-Pallo) #17
Ti 29. (9-Pallo) #18

Joulukuu

Ti 5 tai 7 katsellaan tarkemmin kuinka laitetaan. (9-Pallo) #19




FINAALI TI 13.12.2022 Klo 17:30 (pelimuodosta äänestetään the club Forumilla Facebookissa).

MUUTOKSET MAHDOLLISIA
#theclubbilliardsvaasa
#theclubvaasa
#theclub
#TCBV
#Viikkokisat

Finaaliturnaus pidetään toukokuussa tiistaina 13.12. normaalin viikkokisan paikalla.



The final tournament will be held in May on Tuesday 13.12. at the place of the normal weekly game



Den sista turneringen kommer att hållas i maj tisdag 13.12. på platsen för det normala veckospel.

Linkki:
https://docs.google.com/spreadsheets/d/11UPZ-z2WT-zWtWsDiI7O7gk8P5oyutSdA1TOcEMmzU4/edit?usp=sharing

Schedule

Waiting
Playing
Finished

Round 1

Race to 3
1   
Finland
Mikko Suuronen
Walk Over
 
2   
Finland
Janne Lahti
8
Finland
Simo Korpela
9
Tue 17:27  Table 2
3   
Finland
Reijo Kohtala
Walk Over
 
4   
Walk Over
Finland
Kaj Johansson
 
5   
Finland
Miika Korpela
Walk Over
 
6   
Romania
Claudiu Petre
6
Bosnia and Herzegovina
Malik Fajic
6
Tue 17:27  Table 3
7   
Finland
Tommie Bagge
7
Vietnam
Binh Nguyen
8
Tue 17:56  Table 8
8   
Walk Over
Finland
Teemu Vähänen
 
9   
Finland
Marko Kallio
Walk Over
 
10   
Finland
Amer Velic
6
Finland
Timo Wolff
8
Tue 17:27  Table 6
11   
Finland
Tiia Korpela
7
Finland
Patrik Bexar
8
Tue 17:28  Table 7
12   
Walk Over
Finland
Eddie Lindbom
 
13   
Finland
Jonathan Nylen
Walk Over
 
14   
Walk Over
Finland
Teemu Verto
 
15   
Finland
Johan Blomqvist
9
Finland
Mikael Unger
6
Tue 17:28  Table 8
16   
Walk Over
Finland
Juha-Matti Järvinen
 

Winner round 1

Race to 3
17   
Finland
Mikko Suuronen
7
Finland
Janne Lahti
8
Tue 17:55  Table 4
18   
Finland
Reijo Kohtala
7
Finland
Kaj Johansson
6
Tue 17:28  Table 5
19   
Finland
Miika Korpela
6
Romania
Claudiu Petre
6
Tue 18:03  Table 3
20   
Vietnam
Binh Nguyen
8
Finland
Teemu Vähänen
8
Tue 18:22  Table 8
21   
Finland
Marko Kallio
6
Finland
Amer Velic
6
Tue 18:02  Table 6
22   
Finland
Patrik Bexar
8
Finland
Eddie Lindbom
6
Tue 18:02  Table 7
23   
Finland
Jonathan Nylen
9
R2
Finland
Teemu Verto
R1
Tue 17:31  Table 4
24   
Finland
Johan Blomqvist
9
Finland
Juha-Matti Järvinen
8
Tue 18:01  Table 5

Loser round 1

Race to 3
25   
Walk Over
Finland
Simo Korpela
 
26   
Walk Over
Walk Over
 
27   
Walk Over
Bosnia and Herzegovina
Malik Fajic
 
28   
Finland
Tommie Bagge
Walk Over
 
29   
Walk Over
Finland
Timo Wolff
 
30   
Finland
Tiia Korpela
Walk Over
 
31   
Walk Over
Walk Over
 
32   
Finland
Mikael Unger
Walk Over
 

Loser round 2

Race to 3
33   
Finland
Simo Korpela
9
Finland
Juha-Matti Järvinen
8
Tue 18:33  Table 7
34   
Walk Over
Finland
Teemu Verto
 
35   
Bosnia and Herzegovina
Malik Fajic
6
R1
Finland
Eddie Lindbom
6
Tue 18:33  Table 5
36   
Finland
Tommie Bagge
7
Finland
Marko Kallio
6
Tue 18:32  Table 6
37   
Finland
Timo Wolff
8
Vietnam
Binh Nguyen
8
Tue 18:38  Table 8
38   
Finland
Tiia Korpela
7
Finland
Miika Korpela
6
Tue 18:21  Table 3
39   
Walk Over
Finland
Kaj Johansson
 
40   
Finland
Mikael Unger
6
Finland
Janne Lahti
8
Tue 18:17  Table 4

Winners qualification

Race to 3
41   
Finland
Mikko Suuronen
7
Finland
Reijo Kohtala
7
Tue 18:49  Table 4
42   
Romania
Claudiu Petre
6
Finland
Teemu Vähänen
8
Tue 18:54  Table 3
43   
Finland
Amer Velic
6
Finland
Patrik Bexar
8
Tue 18:54  Table 7
44   
Finland
Jonathan Nylen
9
R1
Finland
Johan Blomqvist
9
Tue 19:03  Table 5

Loser round 3

Race to 3
45   
Finland
Simo Korpela
9
Finland
Teemu Verto
Tue 19:07  Table 4
46   
Bosnia and Herzegovina
Malik Fajic
6
Finland
Marko Kallio
6
Tue 19:22  Table 6
47   
Finland
Timo Wolff
8
Finland
Miika Korpela
6
Tue 19:17  Table 3
48   
Finland
Kaj Johansson
6
Finland
Mikael Unger
6
Tue 19:09  Table 8

Losers qualification

Race to 3
49   
Finland
Simo Korpela
9
Finland
Teemu Vähänen
8
Tue 19:43  Table 5
50   
Finland
Marko Kallio
6
Finland
Reijo Kohtala
7
Tue 19:52  Table 6
51   
Finland
Miika Korpela
6
Finland
Johan Blomqvist
9
Tue 19:43  Table 7
52   
Finland
Kaj Johansson
6
Finland
Patrik Bexar
8
Tue 19:53  Table 8

Quarter final

Race to 3
53   
Finland
Mikko Suuronen
7
Finland
Johan Blomqvist
9
Tue 20:35  Table 5
54   
Romania
Claudiu Petre
6
Finland
Marko Kallio
6
Tue 20:35  Table 6
55   
Finland
Amer Velic
6
Finland
Simo Korpela
9
Tue 20:35  Table 7
56   
Finland
Jonathan Nylen
9
Finland
Kaj Johansson
6
Tue 20:35  Table 8

Semi final

Race to 3
57   
Finland
Johan Blomqvist
9
Finland
Marko Kallio
6
Tue 21:03  Table 7
58   
Finland
Amer Velic
6
Finland
Kaj Johansson
6
Tue 21:08  Table 8

Final

Race to 3
59   
Finland
Johan Blomqvist
9
Finland
Kaj Johansson
6
Tue 21:31  Table 8

Comments

Chat ()
Last message from:
    Please log in to comment

    Participants