Shopping cart

Saving..

Edit match video

Edit match settings

Runouts
Innings

Winner of the lag

Set playing sequence

Write a comment

Follow
You need to log in to perform this action

Share this page

November 1, 2022

9-Pallo Viikkokisat @ The Club Vaasa #14/19

9-Ball

Add players

Please wait...

Create player

Please wait...

New players will be added to your members section.

Results  

#NameMatches (won/lost)Frames (won/lost)Win percentage Points
1 Jonathan Nylen
6 (6/0) 24 (18/6)
75%
1250
2 Lari Honkanen
6 (5/1) 28 (17/11)
61%
1000
3 Jari Kauppinen
6 (4/2) 25 (15/10)
60%
750
3 Patrik Bexar
5 (3/2) 21 (12/9)
57%
750
5 Kim Käldman
5 (3/2) 19 (10/9)
53%
600
5 Matti Katajisto
5 (3/2) 21 (12/9)
57%
600
5 Johan Blomqvist
3 (2/1) 11 (7/4)
64%
600
5 Kaj Johansson
4 (3/1) 17 (11/6)
65%
600
9 Jonne Welling
4 (2/2) 13 (7/6)
54%
450
Show more
9 Simo Korpela
4 (2/2) 16 (6/10)
38%
450
9 Petri Suomela
4 (2/2) 19 (10/9)
53%
450
9 Long Nguyen
2 (1/1) 10 (5/5)
50%
450
9 Tiia Korpela
2 (1/1) 9 (4/5)
44%
450
9 Frida Svarvars
3 (2/1) 10 (7/3)
70%
450
9 Claudiu Petre
3 (2/1) 11 (7/4)
64%
450
9 Tomi Riiki
3 (1/2) 13 (5/8)
38%
450
17 Miika Korpela
3 (1/2) 15 (7/8)
47%
325
17 Mikael Unger
3 (1/2) 11 (4/7)
36%
325
17 Juha-Matti Järvinen
3 (1/2) 15 (7/8)
47%
325
17 Mikko Suuronen
2 (0/2) 9 (3/6)
33%
325
17 Janne Lahti
2 (0/2) 6 (0/6)
0%
325
17 Oskar Juszczyk
2 (0/2) 7 (0/7)
0%
325
17 Konsta Kiviniemi
2 (0/2) 9 (3/6)
33%
325
17 Malik Fajic
2 (0/2) 7 (1/6)
14%
325
25 Timo Wolff
2 (0/2) 9 (3/6)
33%
225
25 Binh Nguyen
2 (0/2) 7 (1/6)
14%
225
25 Amer Velic
2 (0/2) 10 (4/6)
40%
225
Entry deadline Nov 1, 2022, 5:20 PM (local time)
Starts Nov 1, 2022, 5:30 PM (local time)
Format Double to Single elimination (27 Participants)
Race to 3
Handicap With handicap
Rankings Syksy 2022 Viikkokisa Ranking
Organizer The Club Vaasa
Contact Teemu Vähänen (t.vahanen@gmail.com)
More info
pelataan 9-palloa.
Pelit pelataan 3 voittoon.
Vuoro aloitukset (huom vaihtunut)
Pallo tasoitukset (6 pallosta 9 palloon).
Kitchen sääntöä ei ole.
Kaikki aloittavat nollasta.
MAX 32 pelaajaa.

Osallistumismaksu 10e (mielellään tasaraha)

Ilmoittautuminen loppuu 17:20
Pelit alkaa 17:30

Viikkokisa ilmoittautumislinkki:


Linkki the Club vaasa Ry/viikkokisat
https://sites.google.com/view/theclubbilliardsvaasa/viikko-kisat?authuser=0


The clubin osoite on Rauhankatu 22, 2krs.
Kevään 2022 tulevat viikkokisat

Elokuu

Ti 2. (9-Pallo) #1
Ti 9. (9-Pallo) #2
Ti 16. (9-Pallo) #3
Ti 23. (9-Pallo) #4
Ti 30. (9-Pallo) #5

Syyskuu

Ti 6. (9-Pallo) #6
Ti 13. (9-Pallo) #7
Ti 20. (9-Pallo) #8
Ti 27. (9-Pallo) #9

Lokakuu

Ti 4. (9-Pallo) #10
Ti 11. (9-Pallo) #11
Ti 18. (9-Pallo) #12
Ti 25. (9-Pallo) #13

Marraskuu

Ti 1. (9-Pallo) #14
Ti 8. (9-Pallo) #15
Ti 15. (9-Pallo) #16
Ti 22. (9-Pallo) #17
Ti 29. (9-Pallo) #18

Joulukuu

Ti 5 tai 7 katsellaan tarkemmin kuinka laitetaan. (9-Pallo) #19




FINAALI TI 13.12.2022 Klo 17:30 (pelimuodosta äänestetään the club Forumilla Facebookissa).

MUUTOKSET MAHDOLLISIA
#theclubbilliardsvaasa
#theclubvaasa
#theclub
#TCBV
#Viikkokisat

Finaaliturnaus pidetään toukokuussa tiistaina 13.12. normaalin viikkokisan paikalla.



The final tournament will be held in May on Tuesday 13.12. at the place of the normal weekly game



Den sista turneringen kommer att hållas i maj tisdag 13.12. på platsen för det normala veckospel.

Linkki:
https://docs.google.com/spreadsheets/d/11UPZ-z2WT-zWtWsDiI7O7gk8P5oyutSdA1TOcEMmzU4/edit?usp=sharing

Schedule

Waiting
Playing
Finished

Round 1

Race to 3
1   
Finland
Konsta Kiviniemi
Walk Over
 
2   
Romania
Claudiu Petre
6
Finland
Janne Lahti
8
Tue 17:55  Table 7
3   
Finland
Juha-Matti Järvinen
8
Finland
Amer Velic
6
Tue 17:26  Table 2
4   
Finland
Jonathan Nylen
9
Finland
Petri Suomela
9
Tue 17:26  Table 3
5   
Vietnam
Long Nguyen
Walk Over
 
6   
Finland
Mikko Suuronen
7
Finland
Miika Korpela
6
Tue 17:26  Table 4
7   
Poland
Oskar Juszczyk
7
Finland
Jonne Welling
8
Tue 17:26  Table 5
8   
Walk Over
Finland
Johan Blomqvist
 
9   
Finland
Patrik Bexar
Walk Over
 
10   
Finland
Lari Honkanen
9
Bosnia and Herzegovina
Malik Fajic
6
Tue 17:26  Table 6
11   
Vietnam
Binh Nguyen
8
Finland
Matti Katajisto
7
Tue 17:26  Table 7
12   
Finland
Kaj Johansson
6
Finland
Kim Käldman
6
Tue 17:26  Table 8
13   
Finland
Mikael Unger
6
Finland
Timo Wolff
8
Tue 17:26  Table 1
14   
Finland
Frida Svarvars
6
Finland
Simo Korpela
9
Tue 17:58  Table 5
15   
Finland
Jari Kauppinen
8
Finland
Tomi Riiki
8
Tue 17:58  Table 6
16   
Walk Over
Finland
Tiia Korpela
 

Winners qualification

Race to 3
17   
Finland
Konsta Kiviniemi
7
Romania
Claudiu Petre
6
Tue 18:20  Table 7
18   
Finland
Juha-Matti Järvinen
8
Finland
Jonathan Nylen
9
Tue 18:05  Table 2
19   
Vietnam
Long Nguyen
6
Finland
Miika Korpela
6
Tue 18:03  Table 4
20   
Finland
Jonne Welling
8
Finland
Johan Blomqvist
9
Tue 17:59  Table 1
21   
Finland
Patrik Bexar
8
Finland
Lari Honkanen
9
Tue 18:03  Table 3
22   
Finland
Matti Katajisto
7
Finland
Kaj Johansson
6
Tue 18:22  Table 6
23   
Finland
Mikael Unger
6
Finland
Frida Svarvars
6
Tue 18:10  Table 8
24   
Finland
Jari Kauppinen
8
Finland
Tiia Korpela
7
Tue 18:30  Table 2

Loser round 1

Race to 3
25   
Walk Over
Finland
Janne Lahti
 
26   
Finland
Amer Velic
6
Finland
Petri Suomela
9
Tue 18:09  Table 5
27   
Walk Over
Finland
Mikko Suuronen
 
28   
Poland
Oskar Juszczyk
Walk Over
 
29   
Walk Over
Bosnia and Herzegovina
Malik Fajic
 
30   
Vietnam
Binh Nguyen
8
Finland
Kim Käldman
6
Tue 18:32  Table 8
31   
Finland
Timo Wolff
8
Finland
Simo Korpela
9
Tue 18:35  Table 3
32   
Finland
Tomi Riiki
Walk Over
 

Losers qualification

Race to 3
33   
Finland
Janne Lahti
8
Finland
Jari Kauppinen
8
Tue 19:12  Table 2
34   
Finland
Petri Suomela
9
Finland
Mikael Unger
6
Tue 18:46  Table 5
35   
Finland
Mikko Suuronen
7
Finland
Matti Katajisto
7
Tue 18:43  Table 6
36   
Poland
Oskar Juszczyk
7
Finland
Patrik Bexar
8
Tue 18:39  Table 4
37   
Bosnia and Herzegovina
Malik Fajic
6
Finland
Jonne Welling
8
Tue 18:47  Table 7
38   
Finland
Kim Käldman
6
Finland
Miika Korpela
6
Tue 19:07  Table 7
39   
Finland
Simo Korpela
9
Finland
Juha-Matti Järvinen
8
Tue 19:09  Table 3
40   
Finland
Tomi Riiki
8
Finland
Konsta Kiviniemi
7
Tue 18:52  Table 8

Last sixteen

Race to 3
41   
Romania
Claudiu Petre
6
Finland
Kim Käldman
6
Tue 19:38  Table 2
42   
Finland
Jonathan Nylen
9
R1
Finland
Simo Korpela
9
Tue 19:38  Table 3
43   
Vietnam
Long Nguyen
6
Finland
Patrik Bexar
8
Tue 19:38  Table 4
44   
Finland
Johan Blomqvist
9
Finland
Tomi Riiki
8
Tue 19:38  Table 5
45   
Finland
Lari Honkanen
9
Finland
Petri Suomela
9
Tue 19:38  Table 6
46   
Finland
Kaj Johansson
6
Finland
Jonne Welling
8
Tue 19:38  Table 7
47   
Finland
Frida Svarvars
6
Finland
Jari Kauppinen
8
Tue 19:38  Table 8
48   
Finland
Tiia Korpela
7
Finland
Matti Katajisto
7
Tue 19:58  Table 3

Quarter final

Race to 3
49   
Finland
Kim Käldman
6
Finland
Jonathan Nylen
9
Tue 20:10  Table 8
50   
Finland
Patrik Bexar
8
Finland
Johan Blomqvist
9
Tue 20:23  Table 6
51   
Finland
Lari Honkanen
9
Finland
Kaj Johansson
6
Tue 20:16  Table 7
52   
Finland
Jari Kauppinen
8
Finland
Matti Katajisto
7
Tue 20:30  Table 3

Semi final

Race to 3
53   
Finland
Jonathan Nylen
9
R1
Finland
Patrik Bexar
8
Tue 20:49  Table 8
54   
Finland
Lari Honkanen
9
Finland
Jari Kauppinen
8
Tue 21:13  Table 8

Final

Race to 3
55   
Finland
Jonathan Nylen
9
R1
Finland
Lari Honkanen
9
Tue 21:39  Table 8

Comments

Chat ()
Last message from:
    Please log in to comment

    Participants