Shopping cart

Saving..

Edit match video

Edit match settings

Runouts
Innings

Winner of the lag

Set playing sequence

Write a comment

Follow
You need to log in to perform this action

Share this page

October 25, 2022

9-Pallo Viikkokisat @ The Club Vaasa #13/19

9-Ball

Add players

Please wait...

Create player

Please wait...

New players will be added to your members section.

Results  

#NameMatches (won/lost)Frames (won/lost)Win percentage Points
1 Jonathan Nylen
6 (6/0) 23 (18/5)
78%
1250
2 Johan Blomqvist
6 (5/1) 23 (16/7)
70%
1000
3 Jari Kauppinen
5 (3/2) 23 (12/11)
52%
750
3 Stefan Sellberg
The Club Vaasa
5 (3/2) 19 (10/9)
53%
750
5 Mikael Unger
5 (3/2) 19 (11/8)
58%
600
5 Marko Kallio
4 (3/1) 16 (11/5)
69%
600
5 Konsta Kiviniemi
4 (2/2) 14 (6/8)
43%
600
5 Tomi Riiki
3 (2/1) 11 (6/5)
55%
600
9 Matti Katajisto
4 (2/2) 16 (9/7)
56%
450
Show more
9 Lari Honkanen
3 (2/1) 9 (6/3)
67%
450
9 Jonne Welling
3 (2/1) 11 (8/3)
73%
450
9 Timo Wolff
4 (2/2) 17 (9/8)
53%
450
9 André Näsi
3 (2/1) 13 (6/7)
46%
450
9 Petri Suomela
2 (1/1) 9 (4/5)
44%
450
9 Malik Fajic
3 (1/2) 10 (3/7)
30%
450
9 Patrik Bexar
3 (1/2) 13 (6/7)
46%
450
17 Miika Korpela
2 (0/2) 7 (1/6)
14%
325
17 Juho Reini
3 (1/2) 11 (3/8)
27%
325
17 Juha-Matti Järvinen
3 (1/2) 11 (4/7)
36%
325
17 Binh Nguyen
2 (0/2) 7 (1/6)
14%
325
17 Teemu Verto
2 (0/2) 9 (3/6)
33%
325
17 Kaj Johansson
3 (1/2) 12 (6/6)
50%
325
17 Amer Velic
3 (1/2) 13 (5/8)
38%
325
17 Tiia Korpela
3 (1/2) 12 (5/7)
42%
325
25 Mikko Suuronen
2 (0/2) 8 (2/6)
25%
225
25 Janne Lahti
2 (0/2) 10 (4/6)
40%
225
25 Tommie Bagge
2 (0/2) 8 (2/6)
25%
225
Entry deadline Oct 25, 2022, 5:20 PM (local time)
Starts Oct 25, 2022, 5:30 PM (local time)
Format Double to Single elimination (27 Participants)
Race to 3
Handicap With handicap
Rankings Syksy 2022 Viikkokisa Ranking
Organizer The Club Vaasa
Contact Teemu Vähänen (t.vahanen@gmail.com)
More info
pelataan 9-palloa.
Pelit pelataan 3 voittoon.
Vuoro aloitukset (huom vaihtunut)
Pallo tasoitukset (6 pallosta 9 palloon).
Kitchen sääntöä ei ole.
Kaikki aloittavat nollasta.
MAX 32 pelaajaa.

Osallistumismaksu 10e (mielellään tasaraha)

Ilmoittautuminen loppuu 17:20
Pelit alkaa 17:30

Viikkokisa ilmoittautumislinkki:


Linkki the Club vaasa Ry/viikkokisat
https://sites.google.com/view/theclubbilliardsvaasa/viikko-kisat?authuser=0


The clubin osoite on Rauhankatu 22, 2krs.
Kevään 2022 tulevat viikkokisat

Elokuu

Ti 2. (9-Pallo) #1
Ti 9. (9-Pallo) #2
Ti 16. (9-Pallo) #3
Ti 23. (9-Pallo) #4
Ti 30. (9-Pallo) #5

Syyskuu

Ti 6. (9-Pallo) #6
Ti 13. (9-Pallo) #7
Ti 20. (9-Pallo) #8
Ti 27. (9-Pallo) #9

Lokakuu

Ti 4. (9-Pallo) #10
Ti 11. (9-Pallo) #11
Ti 18. (9-Pallo) #12
Ti 25. (9-Pallo) #13

Marraskuu

Ti 1. (9-Pallo) #14
Ti 8. (9-Pallo) #15
Ti 15. (9-Pallo) #16
Ti 22. (9-Pallo) #17
Ti 29. (9-Pallo) #18

Joulukuu

Ti 5 tai 7 katsellaan tarkemmin kuinka laitetaan. (9-Pallo) #19




FINAALI TI 13.12.2022 Klo 17:30 (pelimuodosta äänestetään the club Forumilla Facebookissa).

MUUTOKSET MAHDOLLISIA
#theclubbilliardsvaasa
#theclubvaasa
#theclub
#TCBV
#Viikkokisat

Finaaliturnaus pidetään toukokuussa tiistaina 13.12. normaalin viikkokisan paikalla.



The final tournament will be held in May on Tuesday 13.12. at the place of the normal weekly game



Den sista turneringen kommer att hållas i maj tisdag 13.12. på platsen för det normala veckospel.

Linkki:
https://docs.google.com/spreadsheets/d/11UPZ-z2WT-zWtWsDiI7O7gk8P5oyutSdA1TOcEMmzU4/edit?usp=sharing

Schedule

Waiting
Playing
Finished

Round 1

Race to 3
1   
Finland
Patrik Bexar
Walk Over
 
2   
Finland
Teemu Verto
8
Finland
André Näsi
7
Tue 17:51  Table 7
3   
Finland
Mikael Unger
6
Finland
Jonathan Nylen
9
Tue 17:31  Table 3
4   
Finland
Juho Reini
8
Finland
Janne Lahti
8
Tue 17:31  Table 4
5   
Bosnia and Herzegovina
Malik Fajic
Walk Over
 
6   
Finland
Lari Honkanen
9
Finland
Konsta Kiviniemi
7
Tue 17:31  Table 5
7   
Vietnam
Binh Nguyen
8
Finland
Kaj Johansson
6
Tue 17:31  Table 6
8   
Walk Over
Finland
Tomi Riiki
 
9   
Finland
Stefan Sellberg
Walk Over
 
10   
Finland
Jari Kauppinen
8
Finland
Johan Blomqvist
9
Tue 17:31  Table 7
11   
Finland
Juha-Matti Järvinen
8
Finland
Jonne Welling
8
Tue 17:31  Table 8
12   
Finland
Tiia Korpela
7
Finland
Mikko Suuronen
7
Tue 17:31  Table 2
13   
Finland
Tommie Bagge
7
Finland
Marko Kallio
6
Tue 17:50  Table 8
14   
Finland
Amer Velic
6
Finland
Timo Wolff
8
Tue 17:56  Table 3
15   
Finland
Matti Katajisto
7
Finland
Miika Korpela
6
Tue 17:58  Table 6
16   
Walk Over
Finland
Petri Suomela
 

Winners qualification

Race to 3
17   
Finland
Patrik Bexar
8
R1
Finland
André Näsi
7
Tue 18:30  Table 7
18   
Finland
Jonathan Nylen
9
Finland
Juho Reini
8
Tue 18:04  Table 4
19   
Bosnia and Herzegovina
Malik Fajic
6
Finland
Lari Honkanen
9
Tue 17:59  Table 5
20   
Finland
Kaj Johansson
6
Finland
Tomi Riiki
8
Tue 18:01  Table 1
21   
Finland
Stefan Sellberg
9
Finland
Johan Blomqvist
9
Tue 18:04  Table 2
22   
Finland
Jonne Welling
8
Finland
Tiia Korpela
7
Tue 18:08  Table 8
23   
Finland
Marko Kallio
6
Finland
Amer Velic
6
Tue 18:30  Table 3
24   
Finland
Matti Katajisto
7
Finland
Petri Suomela
9
Tue 18:20  Table 4

Loser round 1

Race to 3
25   
Walk Over
Finland
Teemu Verto
 
26   
Finland
Mikael Unger
6
Finland
Janne Lahti
8
Tue 18:20  Table 2
27   
Walk Over
Finland
Konsta Kiviniemi
 
28   
Vietnam
Binh Nguyen
Walk Over
 
29   
Walk Over
Finland
Jari Kauppinen
 
30   
Finland
Juha-Matti Järvinen
8
Finland
Mikko Suuronen
7
Tue 18:21  Table 6
31   
Finland
Tommie Bagge
7
Finland
Timo Wolff
8
Tue 18:33  Table 1
32   
Finland
Miika Korpela
Walk Over
 

Losers qualification

Race to 3
33   
Finland
Teemu Verto
8
Finland
Matti Katajisto
7
Tue 18:52  Table 4
34   
Finland
Mikael Unger
6
Finland
Amer Velic
6
Tue 19:08  Table 8
35   
Finland
Konsta Kiviniemi
7
Finland
Tiia Korpela
7
Tue 18:36  Table 8
36   
Vietnam
Binh Nguyen
8
Finland
Stefan Sellberg
9
Tue 18:26  Table 5
37   
Finland
Jari Kauppinen
8
Finland
Kaj Johansson
6
Tue 18:44  Table 6
38   
Finland
Juha-Matti Järvinen
8
Bosnia and Herzegovina
Malik Fajic
6
Tue 18:47  Table 5
39   
Finland
Timo Wolff
8
Finland
Juho Reini
8
Tue 19:15  Table 1
40   
Finland
Miika Korpela
6
Finland
Patrik Bexar
8
Tue 19:01  Table 7

Last sixteen

Race to 3
41   
Finland
André Näsi
7
Finland
Mikael Unger
6
Tue 19:32  Table 3
42   
Finland
Jonathan Nylen
9
Finland
Matti Katajisto
7
Tue 19:33  Table 2
43   
Finland
Lari Honkanen
9
Finland
Stefan Sellberg
9
Tue 19:33  Table 1
44   
Finland
Tomi Riiki
8
Finland
Patrik Bexar
8
Tue 19:33  Table 4
45   
Finland
Johan Blomqvist
9
Finland
Timo Wolff
8
Tue 19:33  Table 5
46   
Finland
Jonne Welling
8
Finland
Konsta Kiviniemi
7
Tue 19:33  Table 6
47   
Finland
Marko Kallio
6
Bosnia and Herzegovina
Malik Fajic
6
Tue 19:33  Table 7
48   
Finland
Petri Suomela
9
Finland
Jari Kauppinen
8
Tue 19:33  Table 8

Quarter final

Race to 3
49   
Finland
Mikael Unger
6
Finland
Jonathan Nylen
9
Tue 19:59  Table 5
50   
Finland
Stefan Sellberg
9
Finland
Tomi Riiki
8
Tue 20:08  Table 6
51   
Finland
Johan Blomqvist
9
Finland
Konsta Kiviniemi
7
Tue 19:56  Table 7
52   
Finland
Marko Kallio
6
Finland
Jari Kauppinen
8
Tue 20:09  Table 8

Semi final

Race to 3
53   
Finland
Jonathan Nylen
9
Finland
Stefan Sellberg
9
Tue 20:44  Table 7
54   
Finland
Johan Blomqvist
9
Finland
Jari Kauppinen
8
Tue 20:40  Table 8

Final

Race to 3
55   
Finland
Jonathan Nylen
9
Finland
Johan Blomqvist
9
Tue 21:04  Table 8

Comments

Chat ()
Last message from:
    Please log in to comment

    Participants