Shopping cart

Saving..

Edit match video

Edit match settings

Runouts
Innings

Winner of the lag

Set playing sequence

Write a comment

Follow
You need to log in to perform this action

Share this page

October 18, 2022

9-Pallo Viikkokisat @ The Club Vaasa #12/19

9-Ball

Add players

Please wait...

Create player

Please wait...

New players will be added to your members section.

Results  

#NameMatches (won/lost)Frames (won/lost)Win percentage Points
1 Jonathan Nylen
6 (6/0) 24 (18/6)
75%
1250
2 Stefan Sellberg
The Club Vaasa
6 (5/1) 20 (15/5)
75%
1000
3 Mikael Unger
5 (4/1) 21 (12/9)
57%
750
3 Patrik Bexar
6 (4/2) 25 (15/10)
60%
750
5 Miika Korpela
5 (3/2) 21 (11/10)
52%
600
5 Jari Kauppinen
4 (2/2) 17 (8/9)
47%
600
5 Tiia Korpela
4 (2/2) 18 (10/8)
56%
600
5 Tommie Bagge
3 (2/1) 13 (8/5)
62%
600
9 Kim Käldman
3 (1/2) 11 (5/6)
45%
450
Show more
9 Matti Katajisto
4 (2/2) 14 (6/8)
43%
450
9 Lari Honkanen
4 (2/2) 17 (10/7)
59%
450
9 Simo Korpela
3 (2/1) 12 (7/5)
58%
450
9 Mikko Suuronen
3 (1/2) 13 (5/8)
38%
450
9 Teemu Verto
3 (2/1) 11 (7/4)
64%
450
9 Amer Velic
3 (2/1) 12 (7/5)
58%
450
9 Tomi Riiki
3 (2/1) 13 (7/6)
54%
450
17 Juha-Matti Järvinen
3 (1/2) 10 (3/7)
30%
325
17 Jonne Welling
2 (0/2) 8 (2/6)
25%
325
17 Päivi Salo
3 (1/2) 11 (3/8)
27%
325
17 Binh Nguyen
3 (1/2) 11 (5/6)
45%
325
17 Janne Lahti
3 (1/2) 13 (7/6)
54%
325
17 Teemu Nikula
2 (0/2) 8 (2/6)
25%
325
17 Christian Österberg
2 (0/2) 8 (2/6)
25%
325
17 Sami Aholainen
3 (1/2) 13 (5/8)
38%
325
25 Timo Wolff
2 (0/2) 7 (1/6)
14%
225
25 Kaj Johansson
2 (0/2) 7 (1/6)
14%
225
25 Malik Fajic
2 (0/2) 8 (2/6)
25%
225
25 Claudiu Petre
2 (0/2) 10 (4/6)
40%
225
Entry deadline Oct 18, 2022, 5:20 PM (local time)
Starts Oct 18, 2022, 5:30 PM (local time)
Format Double to Single elimination (28 Participants)
Race to 3
Handicap With handicap
Rankings Syksy 2022 Viikkokisa Ranking
Organizer The Club Vaasa
Contact Teemu Vähänen (t.vahanen@gmail.com)
More info
pelataan 9-palloa.
Pelit pelataan 3 voittoon.
Vuoro aloitukset (huom vaihtunut)
Pallo tasoitukset (6 pallosta 9 palloon).
Kitchen sääntöä ei ole.
Kaikki aloittavat nollasta.
MAX 32 pelaajaa.

Osallistumismaksu 10e (mielellään tasaraha)

Ilmoittautuminen loppuu 17:20
Pelit alkaa 17:30

Viikkokisa ilmoittautumislinkki:


Linkki the Club vaasa Ry/viikkokisat
https://sites.google.com/view/theclubbilliardsvaasa/viikko-kisat?authuser=0


The clubin osoite on Rauhankatu 22, 2krs.
Kevään 2022 tulevat viikkokisat

Elokuu

Ti 2. (9-Pallo) #1
Ti 9. (9-Pallo) #2
Ti 16. (9-Pallo) #3
Ti 23. (9-Pallo) #4
Ti 30. (9-Pallo) #5

Syyskuu

Ti 6. (9-Pallo) #6
Ti 13. (9-Pallo) #7
Ti 20. (9-Pallo) #8
Ti 27. (9-Pallo) #9

Lokakuu

Ti 4. (9-Pallo) #10
Ti 11. (9-Pallo) #11
Ti 18. (9-Pallo) #12
Ti 25. (9-Pallo) #13

Marraskuu

Ti 1. (9-Pallo) #14
Ti 8. (9-Pallo) #15
Ti 15. (9-Pallo) #16
Ti 22. (9-Pallo) #17
Ti 29. (9-Pallo) #18

Joulukuu

Ti 5 tai 7 katsellaan tarkemmin kuinka laitetaan. (9-Pallo) #19




FINAALI TI 13.12.2022 Klo 17:30 (pelimuodosta äänestetään the club Forumilla Facebookissa).

MUUTOKSET MAHDOLLISIA
#theclubbilliardsvaasa
#theclubvaasa
#theclub
#TCBV
#Viikkokisat

Finaaliturnaus pidetään toukokuussa tiistaina 13.12. normaalin viikkokisan paikalla.



The final tournament will be held in May on Tuesday 13.12. at the place of the normal weekly game



Den sista turneringen kommer att hållas i maj tisdag 13.12. på platsen för det normala veckospel.

Linkki:
https://docs.google.com/spreadsheets/d/11UPZ-z2WT-zWtWsDiI7O7gk8P5oyutSdA1TOcEMmzU4/edit?usp=sharing

Schedule

Waiting
Playing
Finished

Round 1

Race to 3
1   
Finland
Jonne Welling
Walk Over
 
2   
Finland
Tomi Riiki
8
Finland
Jari Kauppinen
8
Tue 17:31  Table 2
3   
Finland
Patrik Bexar
8
Finland
Kaj Johansson
6
Tue 17:31  Table 3
4   
Finland
Juha-Matti Järvinen
8
Finland
Stefan Sellberg
9
Tue 17:31  Table 1
5   
Romania
Claudiu Petre
6
Finland
Mikael Unger
6
Tue 17:31  Table 4
6   
Finland
Päivi Salo
6
Vietnam
Binh Nguyen
8
Tue 17:45  Table 1
7   
Finland
Mikko Suuronen
7
Finland
Teemu Verto
8
Tue 17:31  Table 6
8   
Walk Over
Finland
Kim Käldman
 
9   
Finland
Tommie Bagge
Walk Over
 
10   
Finland
Teemu Nikula
8
Finland
Sami Aholainen
7
Tue 17:31  Table 7
11   
Finland
Miika Korpela
6
Finland
Lari Honkanen
9
R1
Tue 17:31  Table 8
12   
Finland
Timo Wolff
8
Finland
Jonathan Nylen
9
Tue 17:34  Table 5
13   
Finland
Janne Lahti
8
Finland
Simo Korpela
9
Tue 17:48  Table 3
14   
Finland
Matti Katajisto
7
Bosnia and Herzegovina
Malik Fajic
6
Tue 17:49  Table 8
15   
Finland
Tiia Korpela
7
Finland
Amer Velic
6
Tue 17:54  Table 5
16   
Walk Over
Finland
Christian Österberg
 

Winners qualification

Race to 3
17   
Finland
Jonne Welling
8
Finland
Tomi Riiki
8
Tue 17:58  Table 2
18   
Finland
Patrik Bexar
8
Finland
Stefan Sellberg
9
Tue 18:09  Table 1
19   
Finland
Mikael Unger
6
Vietnam
Binh Nguyen
8
Tue 18:16  Table 8
20   
Finland
Teemu Verto
8
Finland
Kim Käldman
6
Tue 18:04  Table 6
21   
Finland
Tommie Bagge
7
Finland
Sami Aholainen
7
Tue 18:05  Table 7
22   
Finland
Lari Honkanen
9
R1
Finland
Jonathan Nylen
9
Tue 18:05  Table 4
23   
Finland
Simo Korpela
9
Finland
Matti Katajisto
7
Tue 18:25  Table 3
24   
Finland
Amer Velic
6
Finland
Christian Österberg
8
Tue 18:28  Table 5

Loser round 1

Race to 3
25   
Walk Over
Finland
Jari Kauppinen
 
26   
Finland
Kaj Johansson
6
Finland
Juha-Matti Järvinen
8
Tue 18:23  Table 2
27   
Romania
Claudiu Petre
6
Finland
Päivi Salo
6
Tue 18:26  Table 7
28   
Finland
Mikko Suuronen
Walk Over
 
29   
Walk Over
Finland
Teemu Nikula
 
30   
Finland
Miika Korpela
6
Finland
Timo Wolff
8
Tue 18:28  Table 1
31   
Finland
Janne Lahti
8
Bosnia and Herzegovina
Malik Fajic
6
Tue 18:28  Table 6
32   
Finland
Tiia Korpela
Walk Over
 

Losers qualification

Race to 3
33   
Finland
Jari Kauppinen
8
Finland
Christian Österberg
8
Tue 18:45  Table 5
34   
Finland
Juha-Matti Järvinen
8
Finland
Matti Katajisto
7
Tue 19:00  Table 3
35   
Finland
Päivi Salo
6
Finland
Lari Honkanen
9
Tue 19:00  Table 7
36   
Finland
Mikko Suuronen
7
Finland
Sami Aholainen
7
Tue 18:35  Table 4
37   
Finland
Teemu Nikula
8
Finland
Kim Käldman
6
Tue 18:33  Table 8
38   
Finland
Miika Korpela
6
Vietnam
Binh Nguyen
8
Tue 18:49  Table 1
39   
Finland
Janne Lahti
8
Finland
Patrik Bexar
8
Tue 18:51  Table 6
40   
Finland
Tiia Korpela
7
Finland
Jonne Welling
8
Tue 18:49  Table 2

Last sixteen

Race to 3
41   
Finland
Tomi Riiki
8
Finland
Jari Kauppinen
8
Tue 19:34  Table 3
42   
Finland
Stefan Sellberg
9
Finland
Mikko Suuronen
7
Tue 19:34  Table 2
43   
Finland
Mikael Unger
6
Finland
Kim Käldman
6
Tue 19:34  Table 4
44   
Finland
Teemu Verto
8
Finland
Tiia Korpela
7
Tue 19:34  Table 5
45   
Finland
Tommie Bagge
7
Finland
Lari Honkanen
9
Tue 19:34  Table 6
46   
Finland
Jonathan Nylen
9
Finland
Matti Katajisto
7
Tue 19:34  Table 7
47   
Finland
Simo Korpela
9
Finland
Miika Korpela
6
Tue 19:35  Table 8
48   
Finland
Amer Velic
6
Finland
Patrik Bexar
8
Tue 19:53  Table 7

Quarter final

Race to 3
49   
Finland
Jari Kauppinen
8
Finland
Stefan Sellberg
9
Tue 20:09  Table 2
50   
Finland
Mikael Unger
6
Finland
Tiia Korpela
7
Tue 20:11  Table 7
51   
Finland
Tommie Bagge
7
Finland
Jonathan Nylen
9
Tue 20:26  Table 6
52   
Finland
Miika Korpela
6
Finland
Patrik Bexar
8
Tue 20:16  Table 5

Semi final

Race to 3
53   
Finland
Stefan Sellberg
9
Finland
Mikael Unger
6
Tue 20:55  Table 3
54   
Finland
Jonathan Nylen
9
Finland
Patrik Bexar
8
Tue 21:00  Table 7

Final

Race to 3
55   
Finland
Stefan Sellberg
9
Finland
Jonathan Nylen
9
Tue 21:26  Table 7

Comments

Chat ()
Last message from:
    Please log in to comment

    Participants