Shopping cart

Saving..

Edit match video

Edit match settings

Runouts
Innings

Winner of the lag

Set playing sequence

Write a comment

Follow
You need to log in to perform this action

Share this page

October 4, 2022

9-Pallo Viikkokisat @ The Club Vaasa #10/19

9-Ball

Add players

Please wait...

Create player

Please wait...

New players will be added to your members section.

Results  

#NameMatches (won/lost)Frames (won/lost)Win percentage Points
1 Stefan Sellberg
The Club Vaasa
6 (6/0) 24 (18/6)
75%
1250
2 Simo Korpela
6 (5/1) 21 (16/5)
76%
1000
3 Juha-Matti Järvinen
6 (4/2) 24 (14/10)
58%
750
3 Janne Lahti
5 (4/1) 22 (13/9)
59%
750
5 Teemu Verto
5 (3/2) 20 (10/10)
50%
600
5 Amer Velic
5 (3/2) 20 (10/10)
50%
600
5 Tiia Korpela
4 (3/1) 17 (11/6)
65%
600
5 Patrik Bexar
4 (2/2) 18 (9/9)
50%
600
9 Mikael Unger
3 (2/1) 11 (7/4)
64%
450
Show more
9 Lari Honkanen
4 (2/2) 18 (9/9)
50%
450
9 Jonathan Nylen
3 (2/1) 11 (6/5)
55%
450
9 Miika Norrena
4 (2/2) 14 (7/7)
50%
450
9 Mikko Suuronen
4 (2/2) 19 (9/10)
47%
450
9 Kaj Johansson
4 (2/2) 19 (9/10)
47%
450
9 Malik Fajic
3 (2/1) 12 (6/6)
50%
450
9 Claudiu Petre
3 (2/1) 12 (7/5)
58%
450
17 Juho Reini
2 (0/2) 8 (2/6)
25%
325
17 Jonne Welling
3 (1/2) 11 (4/7)
36%
325
17 Timo Wolff
3 (1/2) 12 (5/7)
42%
325
17 Jari Kauppinen
3 (1/2) 14 (7/7)
50%
325
17 André Näsi
3 (1/2) 14 (7/7)
50%
325
17 Sami Aholainen
3 (1/2) 11 (5/6)
45%
325
17 Tommie Bagge
3 (1/2) 14 (6/8)
43%
325
17 Tomi Riiki
3 (1/2) 12 (5/7)
42%
325
25 Miika Korpela
2 (0/2) 8 (2/6)
25%
225
25 Janne Isokangas
2 (0/2) 8 (2/6)
25%
225
25 Jarno Finskas
2 (0/2) 8 (2/6)
25%
225
25 Johan Blomqvist
2 (0/2) 8 (2/6)
25%
225
25 Binh Nguyen
2 (0/2) 10 (4/6)
40%
225
25 Christian Österberg
2 (0/2) 8 (2/6)
25%
225
25 Konsta Kiviniemi
2 (0/2) 8 (2/6)
25%
225
Entry deadline Oct 4, 2022, 5:35 PM (local time)
Starts Oct 4, 2022, 5:35 PM (local time)
Format Double to Single elimination (31 Participants)
Race to 3
Handicap With handicap
Rankings Syksy 2022 Viikkokisa Ranking
Organizer The Club Vaasa
Contact Teemu Vähänen (t.vahanen@gmail.com)
More info
pelataan 9-palloa.
Pelit pelataan 3 voittoon.
Vuoro aloitukset (huom vaihtunut)
Pallo tasoitukset (6 pallosta 9 palloon).
Kitchen sääntöä ei ole.
Kaikki aloittavat nollasta.
MAX 32 pelaajaa.

Osallistumismaksu 10e (mielellään tasaraha)

Ilmoittautuminen loppuu 17:20
Pelit alkaa 17:30

Viikkokisa ilmoittautumislinkki:


Linkki the Club vaasa Ry/viikkokisat
https://sites.google.com/view/theclubbilliardsvaasa/viikko-kisat?authuser=0


The clubin osoite on Rauhankatu 22, 2krs.
Kevään 2022 tulevat viikkokisat

Elokuu

Ti 2. (9-Pallo) #1
Ti 9. (9-Pallo) #2
Ti 16. (9-Pallo) #3
Ti 23. (9-Pallo) #4
Ti 30. (9-Pallo) #5

Syyskuu

Ti 6. (9-Pallo) #6
Ti 13. (9-Pallo) #7
Ti 20. (9-Pallo) #8
Ti 27. (9-Pallo) #9

Lokakuu

Ti 4. (9-Pallo) #10
Ti 11. (9-Pallo) #11
Ti 18. (9-Pallo) #12
Ti 25. (9-Pallo) #13

Marraskuu

Ti 1. (9-Pallo) #14
Ti 8. (9-Pallo) #15
Ti 15. (9-Pallo) #16
Ti 22. (9-Pallo) #17
Ti 29. (9-Pallo) #18

Joulukuu

Ti 5 tai 7 katsellaan tarkemmin kuinka laitetaan. (9-Pallo) #19




FINAALI TI 13.12.2022 Klo 17:30 (pelimuodosta äänestetään the club Forumilla Facebookissa).

MUUTOKSET MAHDOLLISIA
#theclubbilliardsvaasa
#theclubvaasa
#theclub
#TCBV
#Viikkokisat

Finaaliturnaus pidetään toukokuussa tiistaina 13.12. normaalin viikkokisan paikalla.



The final tournament will be held in May on Tuesday 13.12. at the place of the normal weekly game



Den sista turneringen kommer att hållas i maj tisdag 13.12. på platsen för det normala veckospel.

Linkki:
https://docs.google.com/spreadsheets/d/11UPZ-z2WT-zWtWsDiI7O7gk8P5oyutSdA1TOcEMmzU4/edit?usp=sharing

Schedule

Waiting
Playing
Finished

Round 1

Race to 3
1   
Finland
Patrik Bexar
Walk Over
 
2   
Finland
Tiia Korpela
7
Finland
Juho Reini
8
Tue 17:33  Table 1
3   
Finland
Johan Blomqvist
9
Finland
Stefan Sellberg
9
Tue 17:33  Table 2
4   
Finland
Timo Wolff
8
Finland
Sami Aholainen
7
Tue 17:33  Table 3
5   
Finland
Christian Österberg
8
Finland
Jari Kauppinen
8
Tue 17:33  Table 4
6   
Finland
Tomi Riiki
8
Finland
Jonathan Nylen
9
Tue 17:33  Table 5
7   
Finland
Konsta Kiviniemi
7
Finland
Janne Lahti
8
Tue 17:51  Table 1
8   
Finland
André Näsi
7
Finland
Miika Norrena
7
Tue 17:33  Table 7
9   
Finland
Jonne Welling
8
Finland
Janne Isokangas
6
Tue 17:33  Table 8
10   
Finland
Amer Velic
6
Romania
Claudiu Petre
6
Tue 17:35  Table 6
11   
Finland
Simo Korpela
9
Finland
Jarno Finskas
7
Tue 17:56  Table 3
12   
Finland
Mikko Suuronen
7
Finland
Kaj Johansson
6
Tue 17:56  Table 5
13   
Finland
Lari Honkanen
9
Finland
Miika Korpela
6
Tue 17:57  Table 4
14   
Finland
Juha-Matti Järvinen
8
Bosnia and Herzegovina
Malik Fajic
6
Tue 17:58  Table 8
15   
Finland
Teemu Verto
8
Vietnam
Binh Nguyen
8
Tue 17:59  Table 2
16   
Finland
Mikael Unger
6
Finland
Tommie Bagge
7
Tue 18:01  Table 6

Winners qualification

Race to 3
17   
Finland
Patrik Bexar
8
Finland
Tiia Korpela
7
Tue 18:09  Table 7
18   
Finland
Stefan Sellberg
9
Finland
Sami Aholainen
7
Tue 18:14  Table 3
19   
Finland
Jari Kauppinen
8
Finland
Jonathan Nylen
9
R1
Tue 18:16  Table 4
20   
Finland
Janne Lahti
8
Finland
André Näsi
7
Tue 18:27  Table 1
21   
Finland
Jonne Welling
8
Romania
Claudiu Petre
6
Tue 18:19  Table 8
22   
Finland
Simo Korpela
9
Finland
Kaj Johansson
6
Tue 18:35  Table 5
23   
Finland
Lari Honkanen
9
Bosnia and Herzegovina
Malik Fajic
6
Tue 18:27  Table 6
24   
Finland
Teemu Verto
8
Finland
Mikael Unger
6
Tue 18:38  Table 2

Loser round 1

Race to 3
25   
Walk Over
Finland
Juho Reini
 
26   
Finland
Johan Blomqvist
9
Finland
Timo Wolff
8
Tue 18:33  Table 3
27   
Finland
Christian Österberg
8
Finland
Tomi Riiki
8
Tue 18:35  Table 7
28   
Finland
Konsta Kiviniemi
7
Finland
Miika Norrena
7
Tue 18:40  Table 8
29   
Finland
Janne Isokangas
6
Finland
Amer Velic
6
Tue 18:46  Table 4
30   
Finland
Jarno Finskas
7
Finland
Mikko Suuronen
7
Tue 18:51  Table 3
31   
Finland
Miika Korpela
6
Finland
Juha-Matti Järvinen
8
Tue 18:53  Table 6
32   
Vietnam
Binh Nguyen
8
Finland
Tommie Bagge
7
Tue 18:59  Table 8

Losers qualification

Race to 3
33   
Finland
Juho Reini
8
Finland
Teemu Verto
8
Tue 19:04  Table 2
34   
Finland
Timo Wolff
8
Finland
Lari Honkanen
9
R1
Tue 19:02  Table 7
35   
Finland
Tomi Riiki
8
Finland
Kaj Johansson
6
Tue 19:05  Table 5
36   
Finland
Miika Norrena
7
Finland
Jonne Welling
8
Tue 19:10  Table 6
37   
Finland
Amer Velic
6
Finland
André Näsi
7
Tue 19:17  Table 4
38   
Finland
Mikko Suuronen
7
Finland
Jari Kauppinen
8
Tue 19:28  Table 3
39   
Finland
Juha-Matti Järvinen
8
Finland
Sami Aholainen
7
Tue 19:30  Table 7
40   
Finland
Tommie Bagge
7
Finland
Patrik Bexar
8
Tue 19:42  Table 8

Last sixteen

Race to 3
41   
Finland
Tiia Korpela
7
Finland
Mikko Suuronen
7
Tue 20:26  Table 3
42   
Finland
Stefan Sellberg
9
Finland
Lari Honkanen
9
Tue 20:26  Table 2
43   
Finland
Jonathan Nylen
9
Finland
Teemu Verto
8
Tue 20:26  Table 4
44   
Finland
Janne Lahti
8
Finland
Kaj Johansson
6
Tue 20:26  Table 5
45   
Romania
Claudiu Petre
6
Finland
Amer Velic
6
Tue 20:26  Table 6
46   
Finland
Simo Korpela
9
Finland
Miika Norrena
7
Tue 20:26  Table 7
47   
Bosnia and Herzegovina
Malik Fajic
6
Finland
Juha-Matti Järvinen
8
Tue 20:26  Table 8
48   
Finland
Mikael Unger
6
Finland
Patrik Bexar
8
Tue 20:41  Table 8

Quarter final

Race to 3
49   
Finland
Tiia Korpela
7
Finland
Stefan Sellberg
9
Tue 21:02  Table 3
50   
Finland
Teemu Verto
8
Finland
Janne Lahti
8
Tue 21:07  Table 5
51   
Finland
Amer Velic
6
Finland
Simo Korpela
9
Tue 20:50  Table 7
52   
Finland
Juha-Matti Järvinen
8
Finland
Patrik Bexar
8
Tue 21:04  Table 8

Semi final

Race to 3
53   
Finland
Stefan Sellberg
9
Finland
Janne Lahti
8
Tue 21:42  Table 7
54   
Finland
Simo Korpela
9
Finland
Juha-Matti Järvinen
8
Tue 21:37  Table 8

Final

Race to 3
55   
Finland
Stefan Sellberg
9
Finland
Simo Korpela
9
Tue 22:06  Table 7

Comments

Chat ()
Last message from:
    Please log in to comment

    Participants