Shopping cart

Saving..

Edit match video

Edit match settings

Runouts
Innings

Winner of the lag

Set playing sequence

Write a comment

Follow
You need to log in to perform this action

Share this page

August 20, 2022

9-Pallo Pohjanmaan Mestaruus 2022 (yleinen)

9-Ball

Add players

Please wait...

Create player

Please wait...

New players will be added to your members section.

Results  

#NameMatches (won/lost)Frames (won/lost)Win percentage Points
1 Stefan Sellberg
The Club Vaasa
7 (6/1) 54 (34/20)
63%
1250
2 Simo Korpela
6 (5/1) 54 (32/22)
59%
1000
3 Johan Blomqvist
5 (4/1) 36 (25/11)
69%
750
3 Petri Suomela
7 (5/2) 50 (30/20)
60%
750
5 Tuomas Hollanti
5 (3/2) 43 (23/20)
53%
500
5 Jukka Ranta-Maunus
Galaxie United Seinäjoki
3 (2/1) 21 (11/10)
52%
500
5 Jari Keskimäki
5 (3/2) 39 (21/18)
54%
500
5 Phạm Hải
3 (2/1) 23 (14/9)
61%
500
9 Timo Wolff
5 (3/2) 34 (20/14)
59%
300
Show more
9 Jukka Hollanti
3 (1/2) 24 (10/14)
42%
300
9 Eeli Nykälä
3 (1/2) 23 (9/14)
39%
300
9 Tomi Riiki
4 (2/2) 24 (11/13)
46%
300
13 Juha-Matti Järvinen
3 (1/2) 21 (9/12)
43%
200
13 Juho Ranta-Maunus
3 (1/2) 18 (5/13)
28%
200
13 Marko Hollanti
3 (1/2) 25 (11/14)
44%
200
13 Tatu Perälä
4 (2/2) 22 (12/10)
55%
200
17 Mikael Unger
3 (1/2) 22 (9/13)
41%
150
17 Teemu Vähänen
2 (0/2) 14 (4/10)
29%
150
17 Jari Kauppinen
3 (1/2) 23 (12/11)
52%
150
17 Binh Nguyen
2 (0/2) 15 (5/10)
33%
150
17 Sami Lahti
The Club Vaasa
2 (0/2) 11 (1/10)
9%
150
17 Long Nguyen
2 (0/2) 14 (4/10)
29%
150
17 Claudiu Petre
2 (0/2) 15 (5/10)
33%
150
17 veli-matti mansikka-aho
3 (1/2) 18 (7/11)
39%
150
25 Petteri Hollanti
2 (0/2) 15 (5/10)
33%
100
Entry deadline Aug 19, 2022, 9:00 PM (local time)
Starts Aug 20, 2022, 10:00 AM (local time)
Format Double to Single elimination (25 Participants)
Race to 5
Handicap No handicap
Rankings Pohjanmaan Mestaruudet
Organizer The Club Vaasa
Contact Teemu Vähänen (t.vahanen@gmail.com) and Jari Kauppinen (jari.kauppinen@fi.abb.com)
More info
The Club järjestää 9-pallon Pohjanmaan mestaruuskisat

Yleinen turnaus
Lauantaina 20.8.
The Clubilla
Pelit alkaa klo 10
Ilmoittautuminen päättyy pe 19.8. Klo 21

Osallistumismaksut 15e.
pelit 5-7 voittoon.
Vuoro aloitukset.


HUOM!!
!!Ilmoittautumisen voi tehdä ainoastaan CueScoren kautta!!
Ilmoittautuminen vaatii rekisteröinnin CueScoreen.
Tämä rekisteröinti on ilmainen

THE CLUB OSOITE
Rauhankatu 22, 2 krs
65100 Vaasa


Pelaajan tulee asua pohjanmaalla.
Kisasta tietoa lisää.
info@theclub.fi

Pohjanmaan mestaruuksia 2022-2023:
Straight pool 15.10
Yleinen The club
Naiset Prosali (finaali The Clubilla)
8-pallo 18.2
10-pallo 20.5

Schedule

Waiting
Playing
Finished

Round 1

Race to 5
1   
Finland
Stefan Sellberg
Walk Over
 
2   
Romania
Claudiu Petre
Finland
Johan Blomqvist
Sat 09:44  Table 1
3   
Finland
Tomi Riiki
Finland
Petteri Hollanti
Sat 09:44  Table 2
4   
Finland
Tatu Perälä
Finland
Mikael Unger
Sat 09:44  Table 3
5   
Finland
Jukka Ranta-Maunus
Walk Over
 
6   
Finland
veli-matti mansikka-aho
Finland
Sami Lahti
Sat 09:44  Table 4
7   
Finland
Juho Ranta-Maunus
Finland
Timo Wolff
Sat 10:41  Table 3
8   
Walk Over
Finland
Jukka Hollanti
 
9   
Finland
Eeli Nykälä
Walk Over
 
10   
Finland
Jari Kauppinen
Vietnam
Binh Nguyen
Sat 09:44  Table 6
11   
Finland
Petri Suomela
Finland
Juha-Matti Järvinen
Sat 10:32  Table 1
12   
Walk Over
Vietnam
Phạm Hải
 
13   
Finland
Marko Hollanti
Walk Over
 
14   
Finland
Tuomas Hollanti
Vietnam
Long Nguyen
Sat 10:41  Table 4
15   
Finland
Teemu Vähänen
Finland
Simo Korpela
Sat 09:44  Table 5
16   
Walk Over
Finland
Jari Keskimäki
 

Winner round 1

Race to 5
17   
Finland
Stefan Sellberg
Finland
Johan Blomqvist
Sat 10:45  Table 5
18   
Finland
Tomi Riiki
Finland
Tatu Perälä
Sat 11:21  Table 2
19   
Finland
Jukka Ranta-Maunus
Finland
veli-matti mansikka-aho
Sat 11:07  Table 6
20   
Finland
Timo Wolff
Finland
Jukka Hollanti
Sat 12:00  Table 4
21   
Finland
Eeli Nykälä
Finland
Jari Kauppinen
Sat 12:13  Table 2
22   
Finland
Petri Suomela
Vietnam
Phạm Hải
Sat 11:49  Table 1
23   
Finland
Marko Hollanti
Finland
Tuomas Hollanti
Sat 12:17  Table 3
24   
Finland
Simo Korpela
Finland
Jari Keskimäki
Sat 11:29  Table 3

Loser round 1

Race to 5
25   
Walk Over
Romania
Claudiu Petre
 
26   
Finland
Petteri Hollanti
Finland
Mikael Unger
Sat 11:23  Table 5
27   
Walk Over
Finland
Sami Lahti
 
28   
Finland
Juho Ranta-Maunus
Walk Over
 
29   
Walk Over
Vietnam
Binh Nguyen
 
30   
Finland
Juha-Matti Järvinen
Walk Over
 
31   
Walk Over
Vietnam
Long Nguyen
 
32   
Finland
Teemu Vähänen
Walk Over
 

Loser round 2

Race to 5
33   
Romania
Claudiu Petre
Finland
Jari Keskimäki
Sat 12:37  Table 1
34   
Finland
Mikael Unger
Finland
Marko Hollanti
Sat 13:14  Table 6
35   
Finland
Sami Lahti
Finland
Petri Suomela
Sat 12:40  Table 6
36   
Finland
Juho Ranta-Maunus
Finland
Jari Kauppinen
Sat 13:37  Table 2
37   
Vietnam
Binh Nguyen
Finland
Timo Wolff
Sat 13:14  Table 3
38   
Finland
Juha-Matti Järvinen
Finland
veli-matti mansikka-aho
Sat 11:56  Table 6
39   
Vietnam
Long Nguyen
Finland
Tatu Perälä
Sat 12:41  Table 5
40   
Finland
Teemu Vähänen
Finland
Stefan Sellberg
Sat 12:59  Table 4

Winners qualification

Race to 5
41   
Finland
Johan Blomqvist
Finland
Tomi Riiki
Sat 13:19  Table 5
42   
Finland
Jukka Ranta-Maunus
Finland
Jukka Hollanti
R1
Sat 13:37  Table 1
43   
Finland
Eeli Nykälä
Vietnam
Phạm Hải
Sat 13:47  Table 4
44   
Finland
Tuomas Hollanti
Finland
Simo Korpela
Sat 13:49  Table 5

Loser round 3

Race to 5
45   
Finland
Jari Keskimäki
Finland
Marko Hollanti
Sat 14:33  Table 4
46   
Finland
Petri Suomela
Finland
Juho Ranta-Maunus
Sat 14:37  Table 2
47   
Finland
Timo Wolff
Finland
Juha-Matti Järvinen
Sat 14:34  Table 3
48   
Finland
Tatu Perälä
Finland
Stefan Sellberg
Sat 14:16  Table 6

Losers qualification

Race to 5
49   
Finland
Jari Keskimäki
Finland
Jukka Hollanti
Sat 15:13  Table 4
50   
Finland
Petri Suomela
Finland
Tomi Riiki
Sat 15:20  Table 5
51   
Finland
Timo Wolff
Finland
Tuomas Hollanti
Sat 15:48  Table 3
52   
Finland
Stefan Sellberg
Finland
Eeli Nykälä
Sat 15:14  Table 6

Quarter final

Race to 6
53   
Finland
Johan Blomqvist
Finland
Tuomas Hollanti
Sat 16:42  Table 4
54   
Finland
Jukka Ranta-Maunus
Finland
Stefan Sellberg
Sat 16:42  Table 3
55   
Vietnam
Phạm Hải
Finland
Petri Suomela
Sat 16:42  Table 5
56   
Finland
Simo Korpela
Finland
Jari Keskimäki
Sat 16:42  Table 6

Semi final

Race to 6
57   
Finland
Johan Blomqvist
Finland
Stefan Sellberg
Sat 17:59  Table 4
58   
Finland
Petri Suomela
Finland
Simo Korpela
Sat 18:09  Table 5

Final

Race to 7
59   
Finland
Stefan Sellberg
Finland
Simo Korpela
Sat 19:54  Table 6

Comments

Chat ()
Last message from:
    Please log in to comment

    Participants