Saving..

Edit match video

Edit match settings

Runouts
Innings

Set playing sequence

Write a comment

Edit handicap

Update handicap for :

Follow
You need to log in to perform this action

Share this page

December 27 - December 28, 2019

9-Ball Bezirksligacup

9-Ball

Add players

Please wait...

Results  

#NameMatches (won/lost)Frames (won/lost)Win percentage
1 Michael Becker
27 (7/1) 45 (31/14)
69%
2 Frank Rahl
27 (7/1) 38 (30/8)
79%
3 Jörg Becker
26 (3/4) 40 (21/19)
53%
3 Bülent Ypsilon
26 (5/2) 42 (24/18)
57%
5 Giuseppe Ingrasci
25 (5/1) 32 (20/12)
63%
5 Dominic Schmidt
25 (3/3) 32 (16/16)
50%
5 Jörg Buchwald
25 (4/2) 34 (17/17)
50%
5 Matthias Gasch
25 (2/4) 32 (15/17)
47%
9 Christian Krause
24 (3/2) 27 (17/10)
63%
Show more
9 Pascal Reimann
24 (4/1) 27 (19/8)
70%
9 Petra Nacke
24 (2/3) 28 (12/16)
43%
9 Kai Mühlhoff
24 (3/2) 29 (17/12)
59%
9 Tatjana Kasper-Wilk
24 (4/1) 22 (16/6)
73%
9 Antonio Gargiullo
24 (3/2) 29 (15/14)
52%
9 Justin Schmidt
24 (1/4) 27 (10/17)
37%
9 Maurice Schmidt
24 (2/3) 25 (9/16)
36%
17 Svetlana Dedic
23 (1/3) 24 (9/15)
38%
18 Sascha Sievers
23 (1/3) 20 (8/12)
40%
19 Peter Sirrenberg
23 (1/3) 21 (8/13)
38%
20 Tanja Ricks
23 (1/3) 22 (8/14)
36%
21 Fabian Reimann
23 (1/3) 23 (8/15)
35%
22 Dirk Schmidt
23 (0/4) 21 (5/16)
24%
23 Alexander Born
23 (0/4) 18 (2/16)
11%
24 Freilos 1
23 (0/4) 16 (0/16)
0%
Entry deadline Dec 27, 2019, 8:00 PM (local time)
Starts Dec 27, 2019, 8:00 PM (local time)
Format Round robin (24 Participants)
Race to 4
Handicap No handicap
Organizer BSV Wuppertal
Contact Johannes Bahrmann (johannes.bahrmann@web.de)

Round-robin standings

Group A Ranking method
Pos Name Played Win Tie Lose fw fl fs RO Lags Bonus avg Points
1 Frank Rahl 23 4 19 0 16 0 16 0 0 0 1 4
2 Tatjana Kasper-Wilk 23 4 19 0 16 2 14 0 0 0 0.889 4
3 Pascal Reimann 23 4 19 0 16 4 12 0 0 0 0.8 4
4 Giuseppe Ingrasci 23 4 19 0 16 8 8 0 0 0 0.667 4
5 Michael Becker 23 3 19 1 15 8 7 0 0 0 0.652 3
5 Kai Mühlhoff 23 3 19 1 15 8 7 0 0 0 0.652 3
7 Christian Krause 23 3 19 1 14 6 8 0 0 0 0.7 3
8 Antonio Gargiullo 23 3 19 1 14 10 4 0 0 0 0.583 3
9 Bülent Ypsilon 23 3 19 1 14 12 2 0 0 0 0.538 3
10 Jörg Buchwald 23 3 19 1 12 10 2 0 0 0 0.545 3
11 Dominic Schmidt 23 2 19 2 12 10 2 0 0 0 0.545 2
12 Petra Nacke 23 2 19 2 10 12 -2 0 0 0 0.455 2
13 Maurice Schmidt 23 2 19 2 9 12 -3 0 0 0 0.429 2
14 Jörg Becker 23 1 19 3 12 12 0 0 0 0 0.5 1
15 Matthias Gasch 23 1 19 3 9 13 -4 0 0 0 0.409 1
15 Justin Schmidt 23 1 19 3 9 13 -4 0 0 0 0.409 1
17 Svetlana Dedic 23 1 19 3 9 15 -6 0 0 0 0.375 1
18 Sascha Sievers 23 1 19 3 8 12 -4 0 0 0 0.4 1
19 Peter Sirrenberg 23 1 19 3 8 13 -5 0 0 0 0.381 1
20 Tanja Ricks 23 1 19 3 8 14 -6 0 0 0 0.364 1
21 Fabian Reimann 23 1 19 3 8 15 -7 0 0 0 0.348 1
22 Dirk Schmidt 23 0 19 4 5 16 -11 0 0 0 0.238 0
23 Alexander Born 23 0 19 4 2 16 -14 0 0 0 0.111 0
24 Freilos 1 23 0 19 4 0 16 -16 0 0 0 0 0

Schedule

Waiting
Playing
Finished

Round 1

Race to 4
1   
Germany
Frank Rahl
Turkey
Bülent Ypsilon
Fri 20:39 
2   
Germany
Antonio Gargiullo
Germany
Kai Mühlhoff
Fri 20:39 
3   
Germany
Peter Sirrenberg
Germany
Maurice Schmidt
Fri 20:39 
4   
Germany
Michael Becker
Germany
Sascha Sievers
Fri 20:39 
5   
Germany
Matthias Gasch
Tanja Ricks
Fri 20:39 
6   
Germany
Tatjana Kasper-Wilk
Germany
Pascal Reimann
Fri 20:39 
7   
Germany
Petra Nacke
Germany
Christian Krause
Fri 20:39 
8   
Germany
Jörg Becker
Germany
Dominic Schmidt
Fri 20:39 
9   
Germany
Svetlana Dedic
Germany
Alexander Born
Fri 20:39 
10   
Germany
Dirk Schmidt
Germany
Fabian Reimann
Fri 20:39 
11   
Germany
Jörg Buchwald
Germany
Freilos 1
Fri 20:39 
12   
Italy
Giuseppe Ingrasci
Germany
Justin Schmidt
Fri 20:39 

Round 2

Race to 4
13   
Germany
Frank Rahl
Germany
Kai Mühlhoff
Fri 20:39 
14   
Turkey
Bülent Ypsilon
Germany
Maurice Schmidt
Fri 20:39 
15   
Germany
Antonio Gargiullo
Germany
Sascha Sievers
Fri 20:39 
16   
Germany
Peter Sirrenberg
Tanja Ricks
Fri 20:39 
17   
Germany
Michael Becker
Germany
Pascal Reimann
Fri 20:39 
18   
Germany
Matthias Gasch
Germany
Christian Krause
Fri 20:39 
19   
Germany
Tatjana Kasper-Wilk
Germany
Dominic Schmidt
Fri 20:39 
20   
Germany
Petra Nacke
Germany
Alexander Born
Fri 20:39 
21   
Germany
Jörg Becker
Germany
Fabian Reimann
Fri 20:39 
22   
Germany
Svetlana Dedic
Germany
Freilos 1
Fri 20:40 
23   
Germany
Dirk Schmidt
Germany
Justin Schmidt
Fri 20:40 
24   
Germany
Jörg Buchwald
Italy
Giuseppe Ingrasci
Fri 20:40 

Round 3

Race to 4
25   
Germany
Frank Rahl
Germany
Maurice Schmidt
Fri 20:40 
26   
Germany
Kai Mühlhoff
Germany
Sascha Sievers
Fri 20:40 
27   
Turkey
Bülent Ypsilon
Tanja Ricks
Fri 20:40 
28   
Germany
Antonio Gargiullo
Germany
Pascal Reimann
Fri 20:40 
29   
Germany
Peter Sirrenberg
Germany
Christian Krause
Fri 20:40 
30   
Germany
Michael Becker
Germany
Dominic Schmidt
Fri 20:40 
31   
Germany
Matthias Gasch
Germany
Alexander Born
Fri 20:40 
32   
Germany
Tatjana Kasper-Wilk
Germany
Fabian Reimann
Fri 20:40 
33   
Germany
Petra Nacke
Germany
Freilos 1
Fri 20:40 
34   
Germany
Jörg Becker
Germany
Justin Schmidt
Fri 20:40 
35   
Germany
Svetlana Dedic
Italy
Giuseppe Ingrasci
Fri 20:40 
36   
Germany
Dirk Schmidt
Germany
Jörg Buchwald
Fri 20:40 

Round 4

Race to 4
37   
Germany
Frank Rahl
Germany
Sascha Sievers
Fri 20:40 
38   
Germany
Maurice Schmidt
Tanja Ricks
Fri 20:40 
39   
Germany
Kai Mühlhoff
Germany
Pascal Reimann
Fri 20:40 
40   
Turkey
Bülent Ypsilon
Germany
Christian Krause
Fri 20:40 
41   
Germany
Antonio Gargiullo
Germany
Dominic Schmidt
Fri 20:40 
42   
Germany
Peter Sirrenberg
Germany
Alexander Born
Fri 20:40 
43   
Germany
Michael Becker
Germany
Fabian Reimann
Fri 20:40 
44   
Germany
Matthias Gasch
Germany
Freilos 1
Fri 20:40 
45   
Germany
Tatjana Kasper-Wilk
Germany
Justin Schmidt
Fri 20:40 
46   
Germany
Petra Nacke
Italy
Giuseppe Ingrasci
Fri 20:40 
47   
Germany
Jörg Becker
Germany
Jörg Buchwald
Fri 20:40 
48   
Germany
Svetlana Dedic
Germany
Dirk Schmidt
Fri 20:40 

Round 5

Race to 4
49   
Germany
Frank Rahl
Tanja Ricks
Fri 20:40 
50   
Germany
Sascha Sievers
Germany
Pascal Reimann
Fri 20:40 
51   
Germany
Maurice Schmidt
Germany
Christian Krause
Fri 20:40 
52   
Germany
Kai Mühlhoff
Germany
Dominic Schmidt
Fri 20:40 
53   
Turkey
Bülent Ypsilon
Germany
Alexander Born
Fri 20:40 
54   
Germany
Antonio Gargiullo
Germany
Fabian Reimann
Fri 20:40 
55   
Germany
Peter Sirrenberg
Germany
Freilos 1
Fri 20:40 
56   
Germany
Michael Becker
Germany
Justin Schmidt
Fri 20:40 
57   
Germany
Matthias Gasch
Italy
Giuseppe Ingrasci
Fri 20:40 
58   
Germany
Tatjana Kasper-Wilk
Germany
Jörg Buchwald
Fri 20:40 
59   
Germany
Petra Nacke
Germany
Dirk Schmidt
Fri 20:40 
60   
Germany
Jörg Becker
Germany
Svetlana Dedic
Fri 20:40 

Round 6

Race to 4
61   
Germany
Frank Rahl
Germany
Pascal Reimann
Fri 20:41 
62   
Tanja Ricks
Germany
Christian Krause
Fri 20:41 
63   
Germany
Sascha Sievers
Germany
Dominic Schmidt
Fri 20:41 
64   
Germany
Maurice Schmidt
Germany
Alexander Born
Fri 20:41 
65   
Germany
Kai Mühlhoff
Germany
Fabian Reimann
Fri 20:41 
66   
Turkey
Bülent Ypsilon
Germany
Freilos 1
Fri 20:41 
67   
Germany
Antonio Gargiullo
Germany
Justin Schmidt
Fri 20:41 
68   
Germany
Peter Sirrenberg
Italy
Giuseppe Ingrasci
Fri 20:41 
69   
Germany
Michael Becker
Germany
Jörg Buchwald
Fri 20:41 
70   
Germany
Matthias Gasch
Germany
Dirk Schmidt
Fri 20:41 
71   
Germany
Tatjana Kasper-Wilk
Germany
Svetlana Dedic
Fri 20:41 
72   
Germany
Petra Nacke
Germany
Jörg Becker
Fri 20:41 

Round 7

Race to 4
73   
Germany
Frank Rahl
Germany
Christian Krause
Fri 20:41 
74   
Germany
Pascal Reimann
Germany
Dominic Schmidt
Fri 20:41 
75   
Tanja Ricks
Germany
Alexander Born
Fri 20:41 
76   
Germany
Sascha Sievers
Germany
Fabian Reimann
Fri 20:41 
77   
Germany
Maurice Schmidt
Germany
Freilos 1
Fri 20:41 
78   
Germany
Kai Mühlhoff
Germany
Justin Schmidt
Fri 20:41 
79   
Turkey
Bülent Ypsilon
Italy
Giuseppe Ingrasci
Fri 20:41 
80   
Germany
Antonio Gargiullo
Germany
Jörg Buchwald
Fri 20:41 
81   
Germany
Peter Sirrenberg
Germany
Dirk Schmidt
Fri 20:41 
82   
Germany
Michael Becker
Germany
Svetlana Dedic
Fri 20:41 
83   
Germany
Matthias Gasch
Germany
Jörg Becker
Fri 20:41 
84   
Germany
Tatjana Kasper-Wilk
Germany
Petra Nacke
Fri 20:41 

Round 8

Race to 4
85   
Germany
Frank Rahl
Germany
Dominic Schmidt
Fri 20:42 
86   
Germany
Christian Krause
Germany
Alexander Born
Fri 20:42 
87   
Germany
Pascal Reimann
Germany
Fabian Reimann
Fri 20:42 
88   
Tanja Ricks
Germany
Freilos 1
Fri 20:41 
89   
Germany
Sascha Sievers
Germany
Justin Schmidt
Fri 20:41 
90   
Germany
Maurice Schmidt
Italy
Giuseppe Ingrasci
Fri 20:41 
91   
Germany
Kai Mühlhoff
Germany
Jörg Buchwald
Fri 20:41 
92   
Turkey
Bülent Ypsilon
Germany
Dirk Schmidt
Fri 20:42 
93   
Germany
Antonio Gargiullo
Germany
Svetlana Dedic
Fri 20:41 
94   
Germany
Peter Sirrenberg
Germany
Jörg Becker
Fri 20:41 
95   
Germany
Michael Becker
Germany
Petra Nacke
Fri 20:41 
96   
Germany
Matthias Gasch
Germany
Tatjana Kasper-Wilk
Fri 20:41 

Round 9

Race to 4
97   
Germany
Frank Rahl
Germany
Alexander Born
Fri 20:34  Table 1
98   
Germany
Dominic Schmidt
Germany
Fabian Reimann
Fri 20:34  Table 2
99   
Germany
Christian Krause
Germany
Freilos 1
Fri 20:34  Table 12
100   
Germany
Pascal Reimann
Germany
Justin Schmidt
Fri 20:34  Table 3
101   
Tanja Ricks
Italy
Giuseppe Ingrasci
Fri 20:34  Table 4
102   
Germany
Sascha Sievers
Germany
Jörg Buchwald
Fri 20:34  Table 5
103   
Germany
Maurice Schmidt
Germany
Dirk Schmidt
Fri 20:34  Table 6
104   
Germany
Kai Mühlhoff
Germany
Svetlana Dedic
Fri 20:34  Table 7
105   
Turkey
Bülent Ypsilon
Germany
Jörg Becker
Fri 20:34  Table 8
106   
Germany
Antonio Gargiullo
Germany
Petra Nacke
Fri 20:34  Table 9
107   
Germany
Peter Sirrenberg
Germany
Tatjana Kasper-Wilk
Fri 20:34  Table 10
108   
Germany
Michael Becker
Germany
Matthias Gasch
Fri 20:34  Table 11

Round 10

Race to 4
109   
Germany
Frank Rahl
Germany
Fabian Reimann
Fri 20:42 
110   
Germany
Alexander Born
Germany
Freilos 1
Fri 20:42 
111   
Germany
Dominic Schmidt
Germany
Justin Schmidt
Fri 20:42 
112   
Germany
Christian Krause
Italy
Giuseppe Ingrasci
Fri 20:42 
113   
Germany
Pascal Reimann
Germany
Jörg Buchwald
Fri 20:42 
114   
Tanja Ricks
Germany
Dirk Schmidt
Fri 20:42 
115   
Germany
Sascha Sievers
Germany
Svetlana Dedic
Fri 20:42 
116   
Germany
Maurice Schmidt
Germany
Jörg Becker
Fri 20:42 
117   
Germany
Kai Mühlhoff
Germany
Petra Nacke
Fri 20:42 
118   
Turkey
Bülent Ypsilon
Germany
Tatjana Kasper-Wilk
Fri 20:42 
119   
Germany
Antonio Gargiullo
Germany
Matthias Gasch
Fri 20:42 
120   
Germany
Peter Sirrenberg
Germany
Michael Becker
Fri 20:42 

Round 11

Race to 4
121   
Germany
Frank Rahl
Germany
Freilos 1
Fri 20:42  Table 12
122   
Germany
Fabian Reimann
Germany
Justin Schmidt
Fri 20:42  Table 1
123   
Germany
Alexander Born
Italy
Giuseppe Ingrasci
Fri 20:42  Table 2
124   
Germany
Dominic Schmidt
Germany
Jörg Buchwald
Fri 20:42  Table 3
125   
Germany
Christian Krause
Germany
Dirk Schmidt
Fri 20:42  Table 4
126   
Germany
Pascal Reimann
Germany
Svetlana Dedic
Fri 20:42  Table 5
127   
Tanja Ricks
Germany
Jörg Becker
Fri 20:42  Table 6
128   
Germany
Sascha Sievers
Germany
Petra Nacke
Fri 20:42  Table 7
129   
Germany
Maurice Schmidt
Germany
Tatjana Kasper-Wilk
Fri 20:42  Table 8
130   
Germany
Kai Mühlhoff
Germany
Matthias Gasch
Fri 20:42  Table 9
131   
Turkey
Bülent Ypsilon
Germany
Michael Becker
Fri 20:42  Table 10
132   
Germany
Antonio Gargiullo
Germany
Peter Sirrenberg
Fri 20:43  Table 11

Round 12

Race to 4
133   
Germany
Frank Rahl
Germany
Justin Schmidt
Fri 20:49 
134   
Germany
Freilos 1
Italy
Giuseppe Ingrasci
Fri 20:49 
135   
Germany
Fabian Reimann
Germany
Jörg Buchwald
Fri 20:43 
136   
Germany
Alexander Born
Germany
Dirk Schmidt
Fri 20:43 
137   
Germany
Dominic Schmidt
Germany
Svetlana Dedic
Fri 20:43 
138   
Germany
Christian Krause
Germany
Jörg Becker
Fri 20:49 
139   
Germany
Pascal Reimann
Germany
Petra Nacke
Fri 20:49 
140   
Tanja Ricks
Germany
Tatjana Kasper-Wilk
Fri 20:49 
141   
Germany
Sascha Sievers
Germany
Matthias Gasch
Fri 20:43 
142   
Germany
Maurice Schmidt
Germany
Michael Becker
Fri 20:43 
143   
Germany
Kai Mühlhoff
Germany
Peter Sirrenberg
Fri 20:43 
144   
Turkey
Bülent Ypsilon
Germany
Antonio Gargiullo
Fri 20:43 

Round 13

Race to 4
145   
Germany
Frank Rahl
Italy
Giuseppe Ingrasci
Fri 20:43 
146   
Germany
Justin Schmidt
Germany
Jörg Buchwald
Fri 20:43 
147   
Germany
Freilos 1
Germany
Dirk Schmidt
Fri 20:49 
148   
Germany
Fabian Reimann
Germany
Svetlana Dedic
Fri 20:43 
149   
Germany
Alexander Born
Germany
Jörg Becker
Fri 20:43 
150   
Germany
Dominic Schmidt
Germany
Petra Nacke
Fri 20:43 
151   
Germany
Christian Krause
Germany
Tatjana Kasper-Wilk
Fri 20:53 
152   
Germany
Pascal Reimann
Germany
Matthias Gasch
Fri 20:53 
153   
Tanja Ricks
Germany
Michael Becker
Fri 20:43 
154   
Germany
Sascha Sievers
Germany
Peter Sirrenberg
Fri 20:43 
155   
Germany
Maurice Schmidt
Germany
Antonio Gargiullo
Fri 20:43 
156   
Germany
Kai Mühlhoff
Turkey
Bülent Ypsilon
Fri 20:43 

Round 14

Race to 4
157   
Germany
Frank Rahl
Germany
Jörg Buchwald
Fri 20:53  Table 1
158   
Italy
Giuseppe Ingrasci
Germany
Dirk Schmidt
Fri 20:53  Table 2
159   
Germany
Justin Schmidt
Germany
Svetlana Dedic
Fri 20:49  Table 3
160   
Germany
Freilos 1
Germany
Jörg Becker
Fri 20:53  Table 12
161   
Germany
Fabian Reimann
Germany
Petra Nacke
Fri 20:53  Table 4
162   
Germany
Alexander Born
Germany
Tatjana Kasper-Wilk
Fri 20:53  Table 5
163   
Germany
Dominic Schmidt
Germany
Matthias Gasch
Fri 20:49  Table 6
164   
Germany
Christian Krause
Germany
Michael Becker
Fri 20:49  Table 7
165   
Germany
Pascal Reimann
Germany
Peter Sirrenberg
Fri 20:49  Table 8
166   
Tanja Ricks
Germany
Antonio Gargiullo
Fri 20:43  Table 9
167   
Germany
Sascha Sievers
Turkey
Bülent Ypsilon
Fri 20:43  Table 10
168   
Germany
Maurice Schmidt
Germany
Kai Mühlhoff
Fri 20:43  Table 11

Round 15

Race to 4
169   
Germany
Frank Rahl
Germany
Dirk Schmidt
Fri 19:36  Table 1
170   
Germany
Jörg Buchwald
Germany
Svetlana Dedic
Fri 19:36  Table 2
171   
Italy
Giuseppe Ingrasci
Germany
Jörg Becker
Fri 19:36  Table 3
172   
Germany
Justin Schmidt
Germany
Petra Nacke
Fri 19:36  Table 4
173   
Germany
Freilos 1
Germany
Tatjana Kasper-Wilk
Fri 19:36  Table 12
174   
Germany
Fabian Reimann
Germany
Matthias Gasch
Fri 19:36  Table 5
175   
Germany
Alexander Born
Germany
Michael Becker
Fri 19:36  Table 6
176   
Germany
Dominic Schmidt
Germany
Peter Sirrenberg
Fri 19:36  Table 7
177   
Germany
Christian Krause
Germany
Antonio Gargiullo
Fri 19:36  Table 8
178   
Germany
Pascal Reimann
Turkey
Bülent Ypsilon
Fri 19:36  Table 9
179   
Tanja Ricks
Germany
Kai Mühlhoff
Fri 19:36  Table 10
180   
Germany
Sascha Sievers
Germany
Maurice Schmidt
Fri 19:36  Table 11

Round 16

Race to 4
181   
Germany
Frank Rahl
Germany
Svetlana Dedic
Fri 20:49 
182   
Germany
Dirk Schmidt
Germany
Jörg Becker
Fri 20:49 
183   
Germany
Jörg Buchwald
Germany
Petra Nacke
Fri 20:49 
184   
Italy
Giuseppe Ingrasci
Germany
Tatjana Kasper-Wilk
Fri 20:49 
185   
Germany
Justin Schmidt
Germany
Matthias Gasch
Fri 20:49 
186   
Germany
Freilos 1
Germany
Michael Becker
Fri 20:49 
187   
Germany
Fabian Reimann
Germany
Peter Sirrenberg
Fri 20:49 
188   
Germany
Alexander Born
Germany
Antonio Gargiullo
Fri 20:49 
189   
Germany
Dominic Schmidt
Turkey
Bülent Ypsilon
Fri 20:49 
190   
Germany
Christian Krause
Germany
Kai Mühlhoff
Fri 20:43 
191   
Germany
Pascal Reimann
Germany
Maurice Schmidt
Fri 20:43 
192   
Tanja Ricks
Germany
Sascha Sievers
Fri 20:43 

Round 17

Race to 4
193   
Germany
Frank Rahl
Germany
Jörg Becker
Fri 20:43 
194   
Germany
Svetlana Dedic
Germany
Petra Nacke
Fri 20:43 
195   
Germany
Dirk Schmidt
Germany
Tatjana Kasper-Wilk
Fri 20:43 
196   
Germany
Jörg Buchwald
Germany
Matthias Gasch
Fri 20:44 
197   
Italy
Giuseppe Ingrasci
Germany
Michael Becker
Fri 20:44 
198   
Germany
Justin Schmidt
Germany
Peter Sirrenberg
Fri 20:44 
199   
Germany
Freilos 1
Germany
Antonio Gargiullo
Fri 20:44 
200   
Germany
Fabian Reimann
Turkey
Bülent Ypsilon
Fri 20:44 
201   
Germany
Alexander Born
Germany
Kai Mühlhoff
Fri 20:44 
202   
Germany
Dominic Schmidt
Germany
Maurice Schmidt
Fri 20:53 
203   
Germany
Christian Krause
Germany
Sascha Sievers
Fri 20:53 
204   
Germany
Pascal Reimann
Tanja Ricks
Fri 20:50 

Round 18

Race to 4
205   
Germany
Frank Rahl
Germany
Petra Nacke
Fri 20:44 
206   
Germany
Jörg Becker
Germany
Tatjana Kasper-Wilk
Fri 20:53 
207   
Germany
Svetlana Dedic
Germany
Matthias Gasch
Fri 20:50 
208   
Germany
Dirk Schmidt
Germany
Michael Becker
Fri 20:50 
209   
Germany
Jörg Buchwald
Germany
Peter Sirrenberg
Fri 20:50 
210   
Italy
Giuseppe Ingrasci
Germany
Antonio Gargiullo
Fri 20:50 
211   
Germany
Justin Schmidt
Turkey
Bülent Ypsilon
Fri 20:44 
212   
Germany
Freilos 1
Germany
Kai Mühlhoff
Fri 20:50 
213   
Germany
Fabian Reimann
Germany
Maurice Schmidt
Fri 20:50 
214   
Germany
Alexander Born
Germany
Sascha Sievers
Fri 20:44 
215   
Germany
Dominic Schmidt
Tanja Ricks
Fri 20:44 
216   
Germany
Christian Krause
Germany
Pascal Reimann
Fri 20:50 

Round 19

Race to 4
217   
Germany
Frank Rahl
Germany
Tatjana Kasper-Wilk
Fri 20:54 
218   
Germany
Petra Nacke
Germany
Matthias Gasch
Fri 20:54 
219   
Germany
Jörg Becker
Germany
Michael Becker
Fri 20:54 
220   
Germany
Svetlana Dedic
Germany
Peter Sirrenberg
Fri 20:44 
221   
Germany
Dirk Schmidt
Germany
Antonio Gargiullo
Fri 20:50 
222   
Germany
Jörg Buchwald
Turkey
Bülent Ypsilon
Fri 20:44 
223   
Italy
Giuseppe Ingrasci
Germany
Kai Mühlhoff
Fri 20:44 
224   
Germany
Justin Schmidt
Germany
Maurice Schmidt
Fri 20:44 
225   
Germany
Freilos 1
Germany
Sascha Sievers
Fri 20:44 
226   
Germany
Fabian Reimann
Tanja Ricks
Fri 20:44 
227   
Germany
Alexander Born
Germany
Pascal Reimann
Fri 20:44 
228   
Germany
Dominic Schmidt
Germany
Christian Krause
Fri 20:44 

Round 20

Race to 4
229   
Germany
Frank Rahl
Germany
Matthias Gasch
Fri 20:44 
230   
Germany
Tatjana Kasper-Wilk
Germany
Michael Becker
Fri 20:50 
231   
Germany
Petra Nacke
Germany
Peter Sirrenberg
Fri 20:50 
232   
Germany
Jörg Becker
Germany
Antonio Gargiullo
Fri 20:50 
233   
Germany
Svetlana Dedic
Turkey
Bülent Ypsilon
Fri 20:50 
234   
Germany
Dirk Schmidt
Germany
Kai Mühlhoff
Fri 20:44 
235   
Germany
Jörg Buchwald
Germany
Maurice Schmidt
Fri 20:50 
236   
Italy
Giuseppe Ingrasci
Germany
Sascha Sievers
Fri 20:50 
237   
Germany
Justin Schmidt
Tanja Ricks
Fri 20:44 
238   
Germany
Freilos 1
Germany
Pascal Reimann
Fri 20:44 
239   
Germany
Fabian Reimann
Germany
Christian Krause
Fri 20:44 
240   
Germany
Alexander Born
Germany
Dominic Schmidt
Fri 20:50 

Round 21

Race to 4
241   
Germany
Frank Rahl
Germany
Michael Becker
Fri 20:50 
242   
Germany
Matthias Gasch
Germany
Peter Sirrenberg
Fri 20:50 
243   
Germany
Tatjana Kasper-Wilk
Germany
Antonio Gargiullo
Fri 20:44 
244   
Germany
Petra Nacke
Turkey
Bülent Ypsilon
Fri 20:44 
245   
Germany
Jörg Becker
Germany
Kai Mühlhoff
Fri 20:44 
246   
Germany
Svetlana Dedic
Germany
Maurice Schmidt
Fri 20:44 
247   
Germany
Dirk Schmidt
Germany
Sascha Sievers
Fri 20:44 
248   
Germany
Jörg Buchwald
Tanja Ricks
Fri 20:44 
249   
Italy
Giuseppe Ingrasci
Germany
Pascal Reimann
Fri 20:44 
250   
Germany
Justin Schmidt
Germany
Christian Krause
Fri 20:44 
251   
Germany
Freilos 1
Germany
Dominic Schmidt
Fri 20:44 
252   
Germany
Fabian Reimann
Germany
Alexander Born
Fri 20:50 

Round 22

Race to 4
253   
Germany
Frank Rahl
Germany
Peter Sirrenberg
Fri 20:44 
254   
Germany
Michael Becker
Germany
Antonio Gargiullo
Fri 20:44 
255   
Germany
Matthias Gasch
Turkey
Bülent Ypsilon
Fri 20:44 
256   
Germany
Tatjana Kasper-Wilk
Germany
Kai Mühlhoff
Fri 20:50 
257   
Germany
Petra Nacke
Germany
Maurice Schmidt
Fri 20:50 
258   
Germany
Jörg Becker
Germany
Sascha Sievers
Fri 20:50 
259   
Germany
Svetlana Dedic
Tanja Ricks
Fri 20:44 
260   
Germany
Dirk Schmidt
Germany
Pascal Reimann
Fri 20:44 
261   
Germany
Jörg Buchwald
Germany
Christian Krause
Fri 20:44 
262   
Italy
Giuseppe Ingrasci
Germany
Dominic Schmidt
Fri 20:51 
263   
Germany
Justin Schmidt
Germany
Alexander Born
Fri 20:51 
264   
Germany
Freilos 1
Germany
Fabian Reimann
Fri 20:51 

Round 23

Race to 4
265   
Germany
Frank Rahl
Germany
Antonio Gargiullo
Fri 20:44 
266   
Germany
Peter Sirrenberg
Turkey
Bülent Ypsilon
Fri 20:44 
267   
Germany
Michael Becker
Germany
Kai Mühlhoff
Fri 20:44 
268   
Germany
Matthias Gasch
Germany
Maurice Schmidt
Fri 20:44 
269   
Germany
Tatjana Kasper-Wilk
Germany
Sascha Sievers
Fri 20:45 
270   
Germany
Petra Nacke
Tanja Ricks
Fri 20:45 
271   
Germany
Jörg Becker
Germany
Pascal Reimann
Fri 20:45 
272   
Germany
Svetlana Dedic
Germany
Christian Krause
Fri 20:45 
273   
Germany
Dirk Schmidt
Germany
Dominic Schmidt
Fri 20:45 
274   
Germany
Jörg Buchwald
Germany
Alexander Born
Fri 20:45 
275   
Italy
Giuseppe Ingrasci
Germany
Fabian Reimann
Fri 20:45 
276   
Germany
Justin Schmidt
Germany
Freilos 1
Fri 20:45 

Last sixteen

Race to 4
277   
Germany
Frank Rahl
Germany
Justin Schmidt
Fri 23:25  Table 1
278   
Germany
Tatjana Kasper-Wilk
Germany
Matthias Gasch
Fri 23:25  Table 2
279   
Germany
Pascal Reimann
Germany
Jörg Becker
Fri 23:25  Table 3
280   
Italy
Giuseppe Ingrasci
Germany
Maurice Schmidt
Fri 23:25  Table 4
281   
Germany
Michael Becker
Germany
Petra Nacke
Fri 23:25  Table 5
282   
Germany
Kai Mühlhoff
Germany
Dominic Schmidt
Fri 23:25  Table 6
283   
Germany
Christian Krause
Germany
Jörg Buchwald
Fri 23:25  Table 7
284   
Germany
Antonio Gargiullo
Turkey
Bülent Ypsilon
Fri 23:25  Table 8

Quarter final

Race to 4
285   
Germany
Frank Rahl
Germany
Matthias Gasch
Sat 00:22  Table 5
286   
Germany
Jörg Becker
Italy
Giuseppe Ingrasci
Sat 00:22  Table 6
287   
Germany
Michael Becker
Germany
Dominic Schmidt
Sat 00:22  Table 7
288   
Germany
Jörg Buchwald
Turkey
Bülent Ypsilon
Sat 00:22  Table 8

Semi final

Race to 4
289   
Germany
Frank Rahl
Germany
Jörg Becker
Sat 01:21  Table 7
290   
Germany
Michael Becker
Turkey
Bülent Ypsilon
Sat 01:21  Table 8

Final

Race to 4
291   
Germany
Frank Rahl
Germany
Michael Becker
  Table 7

Comments

Chat ()
Last message from:
    Please log in to comment