Shopping cart

Saving..

Edit match video

Edit match settings

Who starts to play?

Runouts
Innings
Highbreaks

Set playing sequence

Write a comment

Follow
You need to log in to perform this action

Share this page

July 30, 2023

9 Ball Sunday Funday

9-Ball

Add players

Please wait...

Create player

Please wait...

New players will be added to your members section.

Results  

#NameMatches (won/lost)Frames (won/lost)Win percentage
1 United Kingdom Imran Majid
6 (6/0) 49 (36/13)
73%
2 Bosnia and Herzegovina Sanjin Pehlivanovic
6 (4/2) 51 (34/17)
67%
3 Guyana Ramesh Danny Gokhul
5 (4/1) 40 (23/17)
58%
3 United Kingdom Rod Altes
5 (3/2) 41 (25/16)
61%
5 United Kingdom Tom Staveley
4 (2/2) 34 (16/18)
47%
5 England Liam Wartig
4 (1/3) 33 (12/21)
36%
5 Northern Ireland Chris Alexander
4 (2/2) 34 (17/17)
50%
5 England Oliver Lawrence
4 (2/2) 31 (14/17)
45%
9 United Kingdom Sunny Garib
3 (1/2) 25 (12/13)
48%
9 United Kingdom Hassan Aljumaili
3 (1/2) 23 (9/14)
39%
9 Saudi Arabia Dhari Alduraibi
3 (1/2) 17 (5/12)
29%
9 Lithuania Dmitrijus Teriajevas
3 (2/1) 26 (14/12)
54%
13 England Spencer Oliver
3 (1/2) 24 (11/13)
46%
13 South Korea Dan Suh
3 (1/2) 23 (9/14)
39%
13 England Krishen Sookhraz
3 (0/3) 18 (3/15)
17%
13 Greece Dimitris Siampanis
West of England Billiards and Snooker Foundation
3 (0/3) 19 (4/15)
21%
Starts Jul 30, 2023, 11:00 AM (local time)
Format Round robin (16 Participants)
Race to 5
Handicap No handicap
Organizer Spots8stripes

Round-robin standings

Group A Ranking method
Pos Name Played Win Tie Lose fw fl fs RO Lags Bonus avg Points
1 Rod Altes 3 2 0 1 14 8 6 0 0 0 0.636 2
2 Oliver Lawrence 3 2 0 1 13 10 3 0 0 0 0.565 2
3 Dmitrijus Teriajevas 3 2 0 1 14 12 2 0 0 0 0.538 2
4 Dimitris Siampanis 3 0 0 3 4 15 -11 0 0 0 0.211 0
Group B Ranking method
Pos Name Played Win Tie Lose fw fl fs RO Lags Bonus avg Points
1 Imran Majid 3 3 0 0 15 2 13 0 0 0 0.882 3
2 Liam Wartig 3 1 0 2 11 14 -3 0 0 0 0.44 1
3 Hassan Aljumaili 3 1 0 2 9 14 -5 0 0 0 0.391 1
4 Dan Suh 3 1 0 2 9 14 -5 0 0 0 0.391 1
Group C Ranking method
Pos Name Played Win Tie Lose fw fl fs RO Lags Bonus avg Points
1 Ramesh Danny Gokhul 3 3 0 0 15 5 10 1 0 0 0.75 3
2 Sanjin Pehlivanovic 3 2 0 1 14 5 9 0 0 0 0.737 2
3 Dhari Alduraibi 3 1 0 2 5 12 -7 0 0 0 0.294 1
4 Krishen Sookhraz 3 0 0 3 3 15 -12 0 0 0 0.167 0
Group D Ranking method
Pos Name Played Win Tie Lose fw fl fs RO Lags Bonus avg Points
1 Chris Alexander 3 2 0 1 13 10 3 0 0 0 0.565 2
2 Tom Staveley 3 2 0 1 11 11 0 0 0 0 0.5 2
3 Sunny Garib 3 1 0 2 12 13 -1 0 0 0 0.48 1
4 Spencer Oliver 3 1 0 2 11 13 -2 0 0 0 0.458 1

Schedule

Waiting
Playing
Finished

Round 1

Race to 5
1-A   
Lithuania
Dmitrijus Teriajevas
England
Oliver Lawrence
Sun 11:18  Table 95
2-A   
Greece
Dimitris Siampanis
United Kingdom
Rod Altes
Sun 11:18  Table 91
3-B   
South Korea
Dan Suh
United Kingdom
Imran Majid
Sun 11:18  Table 94
4-B   
United Kingdom
Hassan Aljumaili
England
Liam Wartig
Sun 11:18  Table 92
5-C   
Saudi Arabia
Dhari Alduraibi
Guyana
Ramesh Danny Gokhul
Sun 11:18  Table 93
6-C   
Bosnia and Herzegovina
Sanjin Pehlivanovic
England
Krishen Sookhraz
Sun 11:45  Table 94
7-D   
Northern Ireland
Chris Alexander
United Kingdom
Sunny Garib
Sun 12:51  Table 94
8-D   
England
Spencer Oliver
United Kingdom
Tom Staveley
Sun 11:57  Table 93

Round 2

Race to 5
9-A   
Lithuania
Dmitrijus Teriajevas
United Kingdom
Rod Altes
Sun 12:24  Table 95
10-A   
England
Oliver Lawrence
Greece
Dimitris Siampanis
Sun 13:22  Table 93
11-B   
South Korea
Dan Suh
England
Liam Wartig
Sun 12:24  Table 92
12-B   
United Kingdom
Imran Majid
United Kingdom
Hassan Aljumaili
Sun 12:57  Table 93
13-C   
Saudi Arabia
Dhari Alduraibi
England
Krishen Sookhraz
Sun 12:23  Table 91
14-C   
Guyana
Ramesh Danny Gokhul
Bosnia and Herzegovina
Sanjin Pehlivanovic
Sun 12:11  Table 94
15-D   
Northern Ireland
Chris Alexander
United Kingdom
Tom Staveley
Sun 13:47  Table 94
16-D   
United Kingdom
Sunny Garib
England
Spencer Oliver
Sun 13:54  Table 93

Round 3

Race to 5
17-A   
Lithuania
Dmitrijus Teriajevas
Greece
Dimitris Siampanis
Sun 14:08  Table 95
18-A   
United Kingdom
Rod Altes
England
Oliver Lawrence
Sun 14:21  Table 94
19-B   
South Korea
Dan Suh
United Kingdom
Hassan Aljumaili
Sun 13:33  Table 91
20-B   
England
Liam Wartig
United Kingdom
Imran Majid
Sun 13:33  Table 95
21-C   
Saudi Arabia
Dhari Alduraibi
Bosnia and Herzegovina
Sanjin Pehlivanovic
Sun 13:33  Table 92
22-C   
England
Krishen Sookhraz
Guyana
Ramesh Danny Gokhul
R1
Sun 14:02  Table 92
23-D   
Northern Ireland
Chris Alexander
England
Spencer Oliver
Sun 14:52  Table 91
24-D   
United Kingdom
Tom Staveley
United Kingdom
Sunny Garib
Sun 14:52  Table 92

Quarter final

Race to 7
25   
United Kingdom
Rod Altes
England
Liam Wartig
Sun 15:49  Table 91
26   
England
Oliver Lawrence
United Kingdom
Imran Majid
Sun 15:49  Table 95
27   
Guyana
Ramesh Danny Gokhul
United Kingdom
Tom Staveley
R1
Sun 15:49  Table 93
28   
Bosnia and Herzegovina
Sanjin Pehlivanovic
R2
Northern Ireland
Chris Alexander
Sun 15:49  Table 94

Semi final

Race to 7
29   
United Kingdom
Rod Altes
United Kingdom
Imran Majid
Sun 16:38  Table 94
30   
Guyana
Ramesh Danny Gokhul
Bosnia and Herzegovina
Sanjin Pehlivanovic
Sun 17:04  Table 95

Final

Race to 7
31   
United Kingdom
Imran Majid
Bosnia and Herzegovina
Sanjin Pehlivanovic
Sun 17:55  Table 94

Comments

Chat ()
Last message from:
    Please log in to comment

    Participants