Saving..

Edit match video

Edit match settings

Runouts
Innings

Set playing sequence

Write a comment

Edit handicap

Update handicap for :

Follow
You need to log in to perform this action

Share this page

June 29, 2020

9 BALL TOERNOOI 29/6

9-Ball

Add players

Please wait...

Results  

#NameMatches (won/lost)Frames (won/lost)Win percentage
1 David van Streepen
7 (6/1) 39 (26/13)
67%
2 Peter de Vries
6 (5/1) 34 (23/11)
68%
3 Christopher Dean
Plan B
7 (5/2) 41 (23/18)
56%
3 Floris Willaert
Plan B
4 (3/1) 19 (12/7)
63%
5 Wouter Janssen
5 (3/2) 27 (13/14)
48%
5 Jur Kous
Plan B
5 (3/2) 26 (14/12)
54%
5 Michael Verbeek
Plan B
4 (3/1) 24 (13/11)
54%
5 Richard V Velthoven
Plan B
4 (3/1) 21 (13/8)
62%
9 Matt Parker
4 (2/2) 19 (9/10)
47%
Show more
9 Casper Verstegen
Plan B
4 (2/2) 23 (13/10)
57%
9 Auryn Ramer
4 (2/2) 23 (11/12)
48%
9 ian bruton
4 (2/2) 22 (10/12)
45%
13 Randy Wattimena
3 (1/2) 14 (6/8)
43%
13 Ramin Ismayilov
3 (1/2) 16 (7/9)
44%
13 Krijn Schuurman
3 (1/2) 21 (10/11)
48%
13 Vincent Van Gogh
3 (1/2) 16 (8/8)
50%
17 Ijsbrand Bergisch
Plan B
2 (0/2) 14 (6/8)
43%
17 James Myers
2 (0/2) 12 (4/8)
33%
17 Marieke de Boer
2 (0/2) 12 (4/8)
33%
17 Matus Poruban
2 (0/2) 9 (1/8)
11%
17 Casper Caldecourt
2 (0/2) 10 (3/7)
30%
17 Jolien Schuurman
2 (0/2) 9 (1/8)
11%
17 Antonio Ferreira kaspers
2 (0/2) 12 (4/8)
33%
17 Bence Mihálka
2 (0/2) 11 (3/8)
27%
Starts Jun 29, 2020, 7:30 PM (local time)
Format Double elimination (24 Participants)
Race to 4
Handicap No handicap
Dresscode Lekker duits
Organizer Plan B
Contact Plann Bee
More info
Maandag doen we weer een 9ball toernooi op de maandagavond. Start 1930, Kosten zijn 15eu de neus en top 4 krijgt uitbetaald. Mindere goden krijgen de 8ball als ze willen, ze mogen ook natuurlijk zonder handicap over de knie. 1e 110, 2e 60, 3/4e 35. Vol is vol, max 24 spelers.

Schedule

Waiting
Playing
Finished

Round 1

Race to 4
1   
Netherlands
Ijsbrand Bergisch
Netherlands
Michael Verbeek
Mon 19:33  Table 1
2   
Netherlands
Casper Verstegen
Netherlands
Jolien Schuurman
Mon 19:41  Table 8
3   
Netherlands
Auryn Ramer
Portugal
Antonio Ferreira kaspers
Mon 19:36  Table 2
4   
Netherlands
Peter de Vries
Netherlands
Marieke de Boer
Mon 19:36  Table 3
5   
Netherlands
David van Streepen
United Kingdom
James Myers
Mon 19:40  Table 6
6   
United Kingdom
Christopher Dean
Netherlands
Matt Parker
Mon 19:37  Table 4
7   
Hungary
Bence Mihálka
Netherlands
Richard V Velthoven
Mon 19:37  Table 5
8   
Slovakia
Matus Poruban
Netherlands
Jur Kous
Mon 19:37  Table 7

Winner round 1

Race to 4
9   
Netherlands
Vincent Van Gogh
Netherlands
Michael Verbeek
Mon 20:12  Table 1
10   
Netherlands
Casper Verstegen
Ireland
ian bruton
Mon 20:30  Table 8
11   
England
Casper Caldecourt
Netherlands
Auryn Ramer
Mon 20:29  Table 2
12   
Netherlands
Peter de Vries
Netherlands
Randy Wattimena
Mon 20:22  Table 4
13   
Azerbaijan
Ramin Ismayilov
Netherlands
David van Streepen
Mon 20:12  Table 6
14   
United Kingdom
Christopher Dean
Netherlands
Floris Willaert
Mon 20:23  Table 3
15   
Netherlands
Wouter Janssen
Netherlands
Richard V Velthoven
Mon 20:08  Table 5
16   
Netherlands
Jur Kous
Netherlands
Krijn Schuurman
Mon 19:59  Table 7

Loser round 1

Race to 4
17   
Netherlands
Ijsbrand Bergisch
Netherlands
Krijn Schuurman
Mon 20:36  Table 7
18   
Netherlands
Jolien Schuurman
Netherlands
Wouter Janssen
Mon 20:34  Table 6
19   
Portugal
Antonio Ferreira kaspers
United Kingdom
Christopher Dean
Mon 21:02  Table 3
20   
Netherlands
Marieke de Boer
Azerbaijan
Ramin Ismayilov
Mon 20:33  Table 5
21   
United Kingdom
James Myers
Netherlands
Randy Wattimena
Mon 21:02  Table 6
22   
Netherlands
Matt Parker
England
Casper Caldecourt
Mon 21:00  Table 2
23   
Hungary
Bence Mihálka
Ireland
ian bruton
Mon 20:45  Table 8
24   
Slovakia
Matus Poruban
Netherlands
Vincent Van Gogh
Mon 20:40  Table 1

Loser round 2

Race to 3
25   
Netherlands
Krijn Schuurman
Netherlands
Wouter Janssen
Mon 21:10  Table 7
26   
United Kingdom
Christopher Dean
Azerbaijan
Ramin Ismayilov
Mon 21:30  Table 4
27   
Netherlands
Randy Wattimena
Netherlands
Matt Parker
Mon 21:35  Table 2
28   
Ireland
ian bruton
Netherlands
Vincent Van Gogh
Mon 21:39  Table 1

Winners qualification

Race to 4
29   
Netherlands
Michael Verbeek
Netherlands
Casper Verstegen
Mon 21:07  Table 1
30   
Netherlands
Auryn Ramer
Netherlands
Peter de Vries
Mon 21:06  Table 4
31   
Netherlands
David van Streepen
Netherlands
Floris Willaert
Mon 21:11  Table 5
32   
Netherlands
Richard V Velthoven
Netherlands
Jur Kous
Mon 21:28  Table 3

Losers qualification

Race to 4
33   
Netherlands
Wouter Janssen
Netherlands
Auryn Ramer
Mon 21:49  Table 7
34   
United Kingdom
Christopher Dean
Netherlands
Casper Verstegen
Mon 22:59 
35   
Netherlands
Matt Parker
Netherlands
Jur Kous
Mon 22:02  Table 2
36   
Ireland
ian bruton
Netherlands
David van Streepen
Mon 22:40  Table 1

Quarter final

Race to 4
37   
Netherlands
Michael Verbeek
United Kingdom
Christopher Dean
Mon 23:00  Table 1
38   
Netherlands
Peter de Vries
Netherlands
Wouter Janssen
Mon 23:00  Table 2
39   
Netherlands
Floris Willaert
Netherlands
Jur Kous
Mon 23:00  Table 3
40   
Netherlands
Richard V Velthoven
Netherlands
David van Streepen
Mon 23:00  Table 4

Semi final

Race to 4
41   
United Kingdom
Christopher Dean
Netherlands
Peter de Vries
Mon 23:40  Table 2
42   
Netherlands
Floris Willaert
Netherlands
David van Streepen
R3
Mon 23:40  Table 1

Final

Race to 4
43   
Netherlands
Peter de Vries
Netherlands
David van Streepen
Tue 00:25  Table 1

Comments

Chat ()
Last message from:
    Please log in to comment