Shopping cart

Saving..

Edit match video

Edit match settings

Runouts
Innings

Winner of the lag

Set playing sequence

Write a comment

Follow
You need to log in to perform this action

Share this page

November 3, 2018

8-pallo PoolBar open 03.11.2018

8-Ball

Add players

Please wait...

Create player

Please wait...

New players will be added to your members section.

Entry deadline Nov 1, 2018, 9:00 PM (local time)
Starts Nov 3, 2018, 10:00 AM (local time)
Format Double elimination (48 Participants)
Race to 5
Handicap With handicap
Organizer PoolBar
Contact Toni Valtonen (valtonen_7@hotmail.com)
More info
Päivämäärä: Lauantai 03.11.2018
Alkamisaika: Kello 10:00 Ovet aukeavat kello 09:30
Pöydät: 4kpl BCE 9" + 3kpl Dynamic 9"
Pelipallot: Aramith TV Pro-Cup
Pelimuoto: 8-pallo 5-voittoon tasoituksilla (vuoroaloitukset, magic rackit)
Pelitapa: Tuplaeliminaatiokaavio 64/16 cup
Osallistumismaksu: 15€
Osallistujamäärä: Max. 48

Kilpailunjohtaja:
Toni Valtonen
045-1170199

Pelipaikan tiedot:
Riihimäen Poolbar
Kauppakuja 3-5
11100 Riihimäki
https://poolbar.fi/

Palkinnot:
I - 50% Palkinto-osuudesta (360€ täydellä määrällä)
II - 25% Palkinto-osuudesta (180€ täydellä määrällä)
III - 12,5% Palkinto-osuudesta (90€ täydellä määrällä)
III - 12,5% Palkinto-osuudesta (90€ täydellä määrällä)

Tasoitukset:
-2 - FPT taso
-1 - 1. Divari taso
+0 - 2. Divari taso
+1 - Haastajasarja taso
+2 - Harrastelija / Aloittelija taso

Schedule

Waiting
Playing
Finished

Round 1

Race to 5
1   
Finland
Micke Granholm
Walk Over
 
2   
Finland
Matti Ovaska
0
Finland
Antti Valkama
0
Sat 09:25  Table 1
3   
Finland
Matti Nummenranta
1
Finland
Seppo Lindelöf
2
Sat 09:25  Table 2
4   
Walk Over
Finland
Paavo Vaari
 
5   
Finland
Topias Niemi
Walk Over
 
6   
Finland
Niko Järvinen
1
Finland
Pasi Pyrä
1
Sat 09:25  Table 3
7   
Finland
Mikko Anttila
1
Finland
Toni Häkkinen
-1
Sat 09:25  Table 4
8   
Walk Over
Finland
Tuukka Naumanen
 
9   
Finland
Toni Huhtanen
Walk Over
 
10   
Finland
Sami Vanne
1
Finland
Mikko Anttila Jr.
1
Sat 09:25  Table 5
11   
Finland
Mikko Silfverberg
1
Finland
Kennet Gadd
1
Sat 09:25  Table 6
12   
Walk Over
Finland
Arto Sutela
 
13   
Finland
Sami Huhtanen
Walk Over
 
14   
Finland
Mikko Viremo
-1
Finland
Antti Silvennoinen
1
Sat 09:25  Table 7
15   
Finland
Toni Valtonen
-1
Finland
Tomi Honkasalo
1
Sat 11:12  Table 1
16   
Walk Over
Finland
Esa Nurmela
 
17   
Finland
Nam Tiengtam
Walk Over
 
18   
Finland
Jenny Moilanen
1
Finland
Mika Riikonen
-2
Sat 10:34  Table 2
19   
Finland
Riikka Näyskä
2
Finland
Jani Utriainen
0
Sat 10:41  Table 3
20   
Walk Over
Finland
Pihla Korvenranta
 
21   
Finland
Jukka Tähtinen
Walk Over
 
22   
Finland
Joni Savolainen
-1
Finland
Joakim Westlin
0
Sat 10:46  Table 6
23   
Finland
Leena Mäkinen
2
Finland
Tommi Uusitalo
2
Sat 10:51  Table 4
24   
Walk Over
Finland
Moona Korhonen
 
25   
Finland
Ville Leppä
Walk Over
 
26   
Finland
Jarkko Mäkelä
1
Finland
Mikael Salonen
1
Sat 10:52  Table 5
27   
Finland
Jorma Lempinen
2
Finland
Ville Mäkinen
1
Sat 11:46  Table 7
28   
Walk Over
Finland
Aleksi Lehto
 
29   
Finland
Juha Laaksonen
Walk Over
 
30   
Finland
Heidi Räty
1
Finland
Timo Koljonen
1
Sat 11:59  Table 2
31   
Finland
Tatu Piilola
0
Finland
Jussi Muurainen
0
Sat 12:02  Table 1
32   
Walk Over
Finland
Tuomo Malinen
 

Winner round 1

Race to 5
33   
Finland
Micke Granholm
1
Finland
Matti Ovaska
0
Sat 12:11  Table 4
34   
Finland
Matti Nummenranta
1
Finland
Paavo Vaari
1
Sat 12:11  Table 5
35   
Finland
Topias Niemi
-1
Finland
Niko Järvinen
1
Sat 12:33  Table 3
36   
Finland
Mikko Anttila
1
Finland
Tuukka Naumanen
-1
Sat 12:44  Table 7
37   
Finland
Toni Huhtanen
1
Finland
Mikko Anttila Jr.
1
Sat 12:45  Table 6
38   
Finland
Mikko Silfverberg
1
Finland
Arto Sutela
1
Sat 12:59  Table 4
39   
Finland
Sami Huhtanen
1
Finland
Mikko Viremo
-1
Sat 13:10  Table 2
40   
Finland
Toni Valtonen
-1
Finland
Esa Nurmela
0
Sat 13:21  Table 1
41   
Finland
Nam Tiengtam
1
Finland
Jenny Moilanen
1
Sat 13:14  Table 5
42   
Finland
Riikka Näyskä
2
Finland
Pihla Korvenranta
2
Sat 13:32  Table 6
43   
Finland
Jukka Tähtinen
1
Finland
Joni Savolainen
-1
Sat 13:59  Table 7
44   
Finland
Tommi Uusitalo
2
Finland
Moona Korhonen
1
Sat 14:09  Table 4
45   
Finland
Ville Leppä
-1
Finland
Jarkko Mäkelä
1
Sat 14:11  Table 2
46   
Finland
Ville Mäkinen
1
Finland
Aleksi Lehto
1
Sat 14:24  Table 5
47   
Finland
Juha Laaksonen
-1
Finland
Timo Koljonen
1
Sat 14:25  Table 1
48   
Finland
Jussi Muurainen
0
Finland
Tuomo Malinen
0
Sat 14:36  Table 3

Loser round 1

Race to 5
49   
Walk Over
Finland
Antti Valkama
 
50   
Finland
Seppo Lindelöf
Walk Over
 
51   
Walk Over
Finland
Pasi Pyrä
 
52   
Finland
Toni Häkkinen
Walk Over
 
53   
Walk Over
Finland
Sami Vanne
 
54   
Finland
Kennet Gadd
Walk Over
 
55   
Walk Over
Finland
Antti Silvennoinen
 
56   
Finland
Tomi Honkasalo
Walk Over
 
57   
Walk Over
Finland
Mika Riikonen
 
58   
Finland
Jani Utriainen
Walk Over
 
59   
Walk Over
Finland
Joakim Westlin
 
60   
Finland
Leena Mäkinen
Walk Over
 
61   
Walk Over
Finland
Mikael Salonen
 
62   
Finland
Jorma Lempinen
Walk Over
 
63   
Walk Over
Finland
Heidi Räty
 
64   
Finland
Tatu Piilola
Walk Over
 

Loser round 2

Race to 5
65   
Finland
Antti Valkama
0
Finland
Tuomo Malinen
0
Sat 16:29  Table 1
66   
Finland
Seppo Lindelöf
2
Finland
Timo Koljonen
1
Sat 15:58  Table 2
67   
Finland
Pasi Pyrä
1
Finland
Aleksi Lehto
1
Sat 16:06  Table 3
68   
Finland
Toni Häkkinen
-1
Finland
Jarkko Mäkelä
1
Sat 15:41  Table 6
69   
Finland
Sami Vanne
1
Finland
Tommi Uusitalo
2
Sat 15:34  Table 5
70   
Finland
Kennet Gadd
1
Finland
Jukka Tähtinen
1
Sat 15:56  Table 4
71   
Finland
Antti Silvennoinen
1
Finland
Riikka Näyskä
2
Sat 16:38  Table 6
72   
Finland
Tomi Honkasalo
1
Finland
Nam Tiengtam
1
Sat 14:59  Table 4
73   
Finland
Mika Riikonen
-2
Finland
Toni Valtonen
-1
Sat 15:28  Table 1
74   
Finland
Jani Utriainen
0
Finland
Sami Huhtanen
1
Sat 15:02  Table 7
75   
Finland
Joakim Westlin
0
Finland
Arto Sutela
1
Sat 15:06  Table 2
76   
Finland
Leena Mäkinen
2
Finland
Toni Huhtanen
1
 
77   
Finland
Mikael Salonen
1
Finland
Tuukka Naumanen
-1
Sat 16:14  Table 7
78   
Finland
Jorma Lempinen
2
Finland
Topias Niemi
-1
Sat 16:20  Table 5
79   
Finland
Heidi Räty
1
Finland
Matti Nummenranta
1
Sat 16:49  Table 3
80   
Finland
Tatu Piilola
0
Finland
Matti Ovaska
0
Sat 17:12  Table 7

Winners qualification

Race to 5
81   
Finland
Micke Granholm
1
Finland
Paavo Vaari
1
Sat 17:20  Table 2
82   
Finland
Niko Järvinen
1
Finland
Mikko Anttila
1
Sat 17:31  Table 4
83   
Finland
Mikko Anttila Jr.
1
Finland
Mikko Silfverberg
1
Sat 17:32  Table 5
84   
Finland
Mikko Viremo
-1
Finland
Esa Nurmela
0
Sat 17:48  Table 1
85   
Finland
Jenny Moilanen
1
Finland
Pihla Korvenranta
2
Sat 17:58  Table 3
86   
Finland
Joni Savolainen
-1
Finland
Moona Korhonen
1
Sat 18:03  Table 6
87   
Finland
Ville Leppä
-1
Finland
Ville Mäkinen
1
Sat 18:20  Table 2
88   
Finland
Juha Laaksonen
-1
Finland
Jussi Muurainen
0
Sat 18:20  Table 4

Loser round 3

Race to 5
89   
Finland
Antti Valkama
0
Finland
Seppo Lindelöf
2
Sat 18:27  Table 7
90   
Finland
Pasi Pyrä
1
Finland
Toni Häkkinen
-1
Sat 18:57  Table 1
91   
Finland
Sami Vanne
1
Finland
Kennet Gadd
1
Sat 19:00  Table 5
92   
Finland
Riikka Näyskä
2
Finland
Tomi Honkasalo
1
Sat 19:30  Table 3
93   
Finland
Mika Riikonen
-2
Finland
Sami Huhtanen
1
Sat 19:51  Table 1
94   
Finland
Joakim Westlin
0
Finland
Toni Huhtanen
1
Sat 19:51  Table 7
95   
Finland
Tuukka Naumanen
-1
Finland
Topias Niemi
-1
Sat 20:00  Table 4
96   
Finland
Matti Nummenranta
1
Finland
Tatu Piilola
0
Sat 20:00  Table 2

Losers qualification

Race to 5
97   
Finland
Antti Valkama
0
Finland
Esa Nurmela
0
Sat 20:08  Table 6
98   
Finland
Toni Häkkinen
-1
Finland
Mikko Anttila Jr.
1
Sat 20:15  Table 5
99   
Finland
Kennet Gadd
1
Finland
Niko Järvinen
1
Sat 20:47  Table 3
100   
Finland
Riikka Näyskä
2
Finland
Micke Granholm
1
Sat 20:50  Table 1
101   
Finland
Mika Riikonen
-2
Finland
Jussi Muurainen
0
Sat 20:59  Table 4
102   
Finland
Joakim Westlin
0
Finland
Ville Mäkinen
1
Sat 21:22  Table 5
103   
Finland
Tuukka Naumanen
-1
Finland
Joni Savolainen
-1
Sat 21:02  Table 7
104   
Finland
Matti Nummenranta
1
Finland
Jenny Moilanen
1
Sat 21:53  Table 2

Last sixteen

Race to 5
105   
Finland
Paavo Vaari
1
Finland
Joakim Westlin
0
Sat 23:18  Table 1
106   
Finland
Mikko Anttila
1
Finland
Micke Granholm
1
Sat 22:08  Table 1
107   
Finland
Mikko Silfverberg
1
Finland
Antti Valkama
0
Sat 22:08  Table 3
108   
Finland
Mikko Viremo
-1
Finland
Toni Häkkinen
-1
Sat 22:08  Table 6
109   
Finland
Pihla Korvenranta
2
Finland
Mika Riikonen
-2
Sat 22:56  Table 3
110   
Finland
Moona Korhonen
1
Finland
Jenny Moilanen
1
Sat 23:08  Table 2
111   
Finland
Ville Leppä
-1
Finland
Tuukka Naumanen
-1
Sat 22:28  Table 4
112   
Finland
Juha Laaksonen
-1
Finland
Niko Järvinen
1
Sat 22:27  Table 7

Quarter final

Race to 5
113   
Finland
Paavo Vaari
1
Finland
Mikko Anttila
1
Sun 00:16  Table 1
114   
Finland
Mikko Silfverberg
1
Finland
Toni Häkkinen
-1
Sat 23:29  Table 5
115   
Finland
Pihla Korvenranta
2
Finland
Jenny Moilanen
1
Sun 00:39  Table 2
116   
Finland
Ville Leppä
-1
Finland
Niko Järvinen
1
Sat 23:57  Table 4

Semi final

Race to 5
117   
Finland
Paavo Vaari
1
Finland
Toni Häkkinen
-1
 
118   
Finland
Pihla Korvenranta
2
Finland
Ville Leppä
-1
 

Final

Race to 5
119   
Winner of match 117
Winner of match 118
 

Comments

Chat ()
Last message from:
    Please log in to comment

    Participants