Shopping cart

Saving..

Edit match video

Edit match settings

Runouts
Innings

Winner of the lag

Set playing sequence

Write a comment

Follow
You need to log in to perform this action

Share this page

May 8, 2021

8 ball tour - Clasa A - Wolves

8-Ball

Add players

Please wait...

Create player

Please wait...

New players will be added to your members section.

Results  

#NameMatches (won/lost)Frames (won/lost)Win percentage Points
1 Octavian Piatac
7 (7/0) 57 (41/16)
72%
1000
2 Daniel Munteanu
6 (5/1) 52 (34/18)
65%
800
3 Dragos Botezatu
6 (5/1) 49 (32/17)
65%
680
3 Mircea Axente
6 (4/2) 45 (25/20)
56%
680
5 Cristi Sava
5 (3/2) 44 (21/23)
48%
579
5 Tudor Razvan
4 (2/2) 32 (16/16)
50%
579
5 Cheosea Viorel
5 (2/3) 38 (20/18)
53%
579
5 Alexdinks Alexdinks
5 (3/2) 42 (20/22)
48%
579
9 Radu Nicolae Marica
4 (2/2) 27 (16/11)
59%
345
Show more
9 Antonius Catalin Piatac
3 (1/2) 20 (9/11)
45%
345
9 Dragos Hirtanu
4 (2/2) 27 (14/13)
52%
345
9 Dima Alin
4 (2/2) 31 (15/16)
48%
345
13 Alexe Cezar
4 (1/3) 27 (8/19)
30%
241
13 Cojocariu Gabriel
4 (1/3) 31 (13/18)
42%
241
13 Andrei Vlad Vasile
3 (0/3) 17 (2/15)
12%
241
13 Ionut Radulescu
4 (2/2) 30 (13/17)
43%
241
17 Cristian Edmond Sorin
4 (0/4) 28 (8/20)
29%
170
17 Badoiu Ionut
4 (0/4) 30 (10/20)
33%
170
17 Nedelcu Bogdan
4 (1/3) 29 (11/18)
38%
170
Entry deadline May 8, 2021, 11:00 AM (local time)
Starts May 8, 2021, 10:00 AM (local time)
Format Round robin (19 Participants)
Race to 5
Handicap No handicap
Rankings Clasament general and Sezon 2020-2021
Organizer Elite Pool
Contact Dragos Botezatu (dbotezatu12@gmail.com, +40756553845)
More info
Turneu tip A, dedicat tuturor jucatorilor

Format- Bila 8, round robin ( grupe). Capi de serie in baza clasamentului general
Race to 5 in grupe, 6 sferturi, 7 in semifinale si 8 in finala.

Taxa participare : jucatori noi si juniori 20 de lei,
30 de lei pentru Amatori si Semi-Pro
50 de lei pentru Elite
Fiecare jucator va beneficia de cate o bautura (reprezentand 20% din taxele de inscriere). 10 % va merge pentru acoperi medalii si cupe. Restul de 70% din taxa de participare va constitui fondul de premiere.
Maximul participantilor fiind de 32.

Premii: puncte conform pontajului clasei A, bani, trofeu si medalii/

Round-robin standings

Group A Ranking method
Pos Name Played Win Tie Lose fw fl fs RO Lags Bonus avg Points
1 Dragos Botezatu 4 4 0 0 20 5 15 0 0 0 0.8 4
2 Cristi Sava 4 3 0 1 18 17 1 0 0 0 0.514 3
3 Dragos Hirtanu 4 2 0 2 14 13 1 0 0 0 0.519 2
4 Cojocariu Gabriel 4 1 0 3 13 18 -5 0 0 0 0.419 1
5 Cristian Edmond Sorin 4 0 0 4 8 20 -12 0 0 0 0.286 0
Group B Ranking method
Pos Name Played Win Tie Lose fw fl fs RO Lags Bonus avg Points
1 Daniel Munteanu 3 3 0 0 15 1 14 0 0 0 0.938 3
2 Tudor Razvan 3 2 0 1 11 10 1 0 0 0 0.524 2
3 Antonius Catalin Piatac 3 1 0 2 9 11 -2 0 0 0 0.45 1
4 Andrei Vlad Vasile 3 0 0 3 2 15 -13 0 0 0 0.118 0
Group C Ranking method
Pos Name Played Win Tie Lose fw fl fs RO Lags Bonus avg Points
1 Mircea Axente 4 3 0 1 16 9 7 0 0 0 0.64 3
2 Cheosea Viorel 4 2 0 2 17 12 5 0 0 0 0.586 2
3 Dima Alin 4 2 0 2 15 16 -1 0 0 0 0.484 2
4 Ionut Radulescu 4 2 0 2 13 17 -4 0 0 0 0.433 2
5 Nedelcu Bogdan 4 1 0 3 11 18 -7 0 0 0 0.379 1
Group D Ranking method
Pos Name Played Win Tie Lose fw fl fs RO Lags Bonus avg Points
1 Octavian Piatac 4 4 0 0 20 4 16 0 0 0 0.833 4
2 Alexdinks Alexdinks 4 3 0 1 16 16 0 0 0 0 0.5 3
3 Radu Nicolae Marica 4 2 0 2 16 11 5 0 0 0 0.593 2
4 Alexe Cezar 4 1 0 3 8 19 -11 0 0 0 0.296 1
5 Badoiu Ionut 4 0 0 4 10 20 -10 0 0 0 0.333 0

Schedule

Waiting
Playing
Finished

Round 1

Race to 5
1-A   
Romania
Dragos Botezatu
Romania
Cojocariu Gabriel
Sat 10:14  Table 1
2-A   
Romania
Dragos Hirtanu
Romania
Cristian Edmond Sorin
Sat 10:15  Table 2
3-B   
Romania
Tudor Razvan
Romania
Antonius Catalin Piatac
Sat 10:15  Table 3
4-B   
Daniel Munteanu
Romania
Andrei Vlad Vasile
Sat 10:26  Table 4
5-C   
Romania
Cheosea Viorel
Romania
Dima Alin
Sat 10:15 
6-C   
Romania
Mircea Axente
Romania
Ionut Radulescu
Sat 10:15 
7-D   
Romania
Radu Nicolae Marica
Romania
Badoiu Ionut
Sat 10:15 
8-D   
Romania
Octavian Piatac
Romania
Alexe Cezar
Sat 10:15 

Round 2

Race to 5
9-A   
Romania
Cojocariu Gabriel
Romania
Cristian Edmond Sorin
Sat 11:20 
10-A   
Romania
Dragos Botezatu
Romania
Cristi Sava
Sat 10:56  Table 1
11-B   
Romania
Tudor Razvan
Romania
Andrei Vlad Vasile
Sat 11:44  Table 3
12-B   
Romania
Antonius Catalin Piatac
Daniel Munteanu
Sat 11:45  Table 1
13-C   
Romania
Dima Alin
Romania
Ionut Radulescu
Sat 12:25  Table 6
14-C   
Romania
Cheosea Viorel
Romania
Nedelcu Bogdan
Sat 11:45  Table 5
15-D   
Romania
Badoiu Ionut
Romania
Alexe Cezar
Sat 11:45 
16-D   
Romania
Radu Nicolae Marica
Alexdinks Alexdinks
Sat 10:59 

Round 3

Race to 5
17-A   
Romania
Cristian Edmond Sorin
Romania
Cristi Sava
Sat 12:29  Table 2
18-A   
Romania
Cojocariu Gabriel
Romania
Dragos Hirtanu
Sat 12:27  Table 7
19-B   
Romania
Tudor Razvan
Daniel Munteanu
Sat 12:44  Table 1
20-B   
Romania
Andrei Vlad Vasile
Romania
Antonius Catalin Piatac
Sat 12:44 
21-C   
Romania
Ionut Radulescu
Romania
Nedelcu Bogdan
Sat 14:28  Table 1
22-C   
Romania
Dima Alin
Romania
Mircea Axente
Sat 14:28  Table 4
23-D   
Romania
Alexe Cezar
Alexdinks Alexdinks
Sat 12:46 
24-D   
Romania
Badoiu Ionut
Romania
Octavian Piatac
Sat 12:29  Table 4

Round 4

Race to 5
25-A   
Romania
Cristi Sava
Romania
Dragos Hirtanu
Sat 13:50 
26-A   
Romania
Cristian Edmond Sorin
Romania
Dragos Botezatu
Sat 13:50  Table 3
27-C   
Romania
Nedelcu Bogdan
Romania
Mircea Axente
Sat 13:21  Table 4
28-C   
Romania
Ionut Radulescu
Romania
Cheosea Viorel
Sat 13:22  Table 1
29-D   
Alexdinks Alexdinks
Romania
Octavian Piatac
Sat 14:36 
30-D   
Romania
Alexe Cezar
Romania
Radu Nicolae Marica
Sat 14:32 

Round 5

Race to 5
31-A   
Romania
Dragos Hirtanu
Romania
Dragos Botezatu
Sat 15:21 
32-A   
Romania
Cristi Sava
Romania
Cojocariu Gabriel
Sat 15:21 
33-C   
Romania
Mircea Axente
Romania
Cheosea Viorel
Sat 14:41 
34-C   
Romania
Nedelcu Bogdan
Romania
Dima Alin
Sat 15:28 
35-D   
Romania
Octavian Piatac
Romania
Radu Nicolae Marica
Sat 16:01 
36-D   
Alexdinks Alexdinks
Romania
Badoiu Ionut
Sat 16:02 

Quarter final

Race to 6
37   
Romania
Dragos Botezatu
Romania
Tudor Razvan
Sat 17:03 
38   
Romania
Cristi Sava
Daniel Munteanu
Sat 17:03 
39   
Romania
Mircea Axente
Alexdinks Alexdinks
Sat 17:03 
40   
Romania
Cheosea Viorel
Romania
Octavian Piatac
Sat 17:03 

Semi final

Race to 7
41   
Romania
Dragos Botezatu
Daniel Munteanu
Sat 20:53 
42   
Romania
Mircea Axente
Romania
Octavian Piatac
 

Final

Race to 8
43   
Daniel Munteanu
Romania
Octavian Piatac
Sat 20:54 

Comments

Chat ()
Last message from:
    Please log in to comment

    Participants