Shopping cart

Saving..

Edit match video

Edit match settings

Who starts to play?

Runouts
Innings
Highbreaks

Set playing sequence

Write a comment

Follow
You need to log in to perform this action

Share this page

June 9, 2024

8 Ball Toernooi

8-Ball

Add players

Please wait...

Create player

Please wait...

New players will be added to your members section.

Results  

#NameMatches (won/lost)Frames (won/lost)Win percentage
1 Netherlands Michael Sagar
6 (6/0) 33 (26/7)
79%
2 Netherlands Youri Luiken
7 (5/2) 37 (24/13)
65%
3 Netherlands Rick Telehala
Boven 't IJ
5 (3/2) 23 (13/10)
57%
4 Netherlands Ron Versantvoort
8 (6/2) 34 (20/14)
59%
5 Netherlands jacco Bianchi
4 (2/2) 21 (9/12)
43%
5 Ireland Callum O'Sullivan
5 (3/2) 20 (9/11)
45%
7 Spain Roberto Gallego Diz
5 (3/2) 17 (11/6)
65%
7 Netherlands Jose Pedro
5 (3/2) 20 (12/8)
60%
9 Palestinian Territory Jordi Wattimena - Likumahuwa
3 (1/2) 11 (4/7)
36%
Show more
9 Netherlands Wim van Run
4 (2/2) 16 (8/8)
50%
9 Netherlands Maarten Poirters
4 (2/2) 12 (6/6)
50%
9 Netherlands Arjan Bons
4 (2/2) 15 (6/9)
40%
13 Netherlands Mirjam Alfons
Boven 't IJ
2 (0/2) 6 (0/6)
0%
13 Netherlands Luuc Otten
2 (0/2) 8 (2/6)
25%
13 Netherlands Greg Flanegin
3 (1/2) 11 (4/7)
36%
13 Spain Andrés Mena
3 (1/2) 11 (5/6)
45%
17 Netherlands Anja Wijling
2 (0/2) 9 (3/6)
33%
17 Netherlands luke hoeke
2 (0/2) 6 (0/6)
0%
17 Tunisia Freddy Khatib
2 (0/2) 7 (1/6)
14%
17 Netherlands Miriam Laurent
2 (0/2) 9 (3/6)
33%
17 Netherlands Pieter Braam
2 (0/2) 6 (0/6)
0%
Starts Jun 9, 2024, 11:00 AM (local time)
Entry open from May 26, 2024, 10:00 AM (local time)
Entry deadline Jun 10, 2024, 1:26 PM (local time)
Organizer Poolcafe Breda
Contact Roberto Gallego Diz (robertogallegodiz@gmail.com)
Format Double elimination (21 Participants)
Race to 3
Handicap No handicap

Schedule

BETA Try the new playing schedule (beta). Try now!
Waiting
Playing
Finished

Round 1

Race to 3
1   
Netherlands
Ron Versantvoort
Netherlands
Jose Pedro
Sun 11:38  Table 3
2   
Netherlands
Mirjam Alfons
Walk Over
 
3   
Spain
Andrés Mena
Netherlands
Maarten Poirters
Sun 11:38  Table 4
4   
Netherlands
Greg Flanegin
Netherlands
Wim van Run
Sun 11:38  Table 5
5   
Netherlands
Michael Sagar
Spain
Roberto Gallego Diz
Sun 11:39  Table 6
6   
Palestinian Territory
Jordi Wattimena - Likumahuwa
Walk Over
 
7   
Walk Over
Netherlands
Youri Luiken
 
8   
Netherlands
Arjan Bons
Netherlands
Anja Wijling
Sun 11:39  Table 7

Winner round 1

Race to 3
9   
Ireland
Callum O'Sullivan
Netherlands
Ron Versantvoort
Sun 12:13  Table 3
10   
Netherlands
Mirjam Alfons
Netherlands
Rick Telehala
Sun 11:42  Table 8
11   
Netherlands
jacco Bianchi
Spain
Andrés Mena
Sun 12:09  Table 6
12   
Netherlands
Wim van Run
Netherlands
Pieter Braam
Sun 12:27  Table 5
13   
Netherlands
Miriam Laurent
Netherlands
Michael Sagar
Sun 12:07  Table 4
14   
Palestinian Territory
Jordi Wattimena - Likumahuwa
Netherlands
luke hoeke
Sun 12:04  Table 8
15   
Netherlands
Luuc Otten
Netherlands
Youri Luiken
Sun 12:00  Table 9
16   
Netherlands
Arjan Bons
Tunisia
Freddy Khatib
Sun 12:27  Table 7

Loser round 1

Race to 3
17   
Netherlands
Jose Pedro
Tunisia
Freddy Khatib
Sun 12:48  Table 7
18   
Walk Over
Netherlands
Luuc Otten
 
19   
Netherlands
Maarten Poirters
Netherlands
luke hoeke
Sun 12:33  Table 8
20   
Netherlands
Greg Flanegin
Netherlands
Miriam Laurent
Sun 12:39  Table 3
21   
Spain
Roberto Gallego Diz
Netherlands
Pieter Braam
Sun 13:16  Table 3
22   
Walk Over
Spain
Andrés Mena
 
23   
Walk Over
Netherlands
Mirjam Alfons
 
24   
Netherlands
Anja Wijling
Netherlands
Ron Versantvoort
Sun 12:38  Table 4

Loser round 2

Race to 3
25   
Netherlands
Jose Pedro
Netherlands
Luuc Otten
Sun 13:16  Table 7
26   
Netherlands
Maarten Poirters
Netherlands
Greg Flanegin
Sun 13:44  Table 8
27   
Spain
Roberto Gallego Diz
Spain
Andrés Mena
Sun 14:00  Table 3
28   
Netherlands
Mirjam Alfons
Netherlands
Ron Versantvoort
Sun 13:38  Table 4

Winner round 2

Race to 4
29   
Ireland
Callum O'Sullivan
Netherlands
Rick Telehala
Sun 13:11  Table 8
30   
Netherlands
jacco Bianchi
Netherlands
Wim van Run
Sun 13:11  Table 5
31   
Netherlands
Michael Sagar
Palestinian Territory
Jordi Wattimena - Likumahuwa
Sun 13:44  Table 3
32   
Netherlands
Youri Luiken
Netherlands
Arjan Bons
Sun 13:12  Table 9

Loser round 3

Race to 3
33   
Netherlands
Jose Pedro
Netherlands
Wim van Run
Sun 13:59  Table 5
34   
Netherlands
Maarten Poirters
Ireland
Callum O'Sullivan
Sun 14:26  Table 7
35   
Spain
Roberto Gallego Diz
Netherlands
Arjan Bons
Sun 14:40  Table 3
36   
Netherlands
Ron Versantvoort
Palestinian Territory
Jordi Wattimena - Likumahuwa
Sun 14:22  Table 4

Loser round 4

Race to 3
37   
Netherlands
Jose Pedro
Ireland
Callum O'Sullivan
Sun 15:09  Table 7
38   
Spain
Roberto Gallego Diz
Netherlands
Ron Versantvoort
Sun 15:16  Table 5

Winner round 3

Race to 5
39   
Netherlands
Rick Telehala
Netherlands
jacco Bianchi
Sun 15:03  Table 4
40   
Netherlands
Michael Sagar
Netherlands
Youri Luiken
Sun 15:03  Table 3

Loser round 5

Race to 4
41   
Ireland
Callum O'Sullivan
Netherlands
Youri Luiken
Sun 15:54  Table 3
42   
Netherlands
Ron Versantvoort
Netherlands
jacco Bianchi
Sun 15:55  Table 4

Loser round 6

Race to 4
43   
Netherlands
Youri Luiken
Netherlands
Ron Versantvoort
Sun 16:57  Table 4

Winners qualification

Race to 5
44   
Netherlands
Rick Telehala
Netherlands
Michael Sagar
Sun 16:57  Table 3

Losers qualification

Race to 5
45   
Netherlands
Youri Luiken
Netherlands
Rick Telehala
Sun 17:44  Table 3

Final

Race to 6
46   
Netherlands
Michael Sagar
Netherlands
Youri Luiken
Sun 18:18  Table 3
47   
Netherlands
Michael Sagar
Netherlands
Youri Luiken
 

Comments

Chat ()
Last message from:
    Please log in to comment

    Participants