Saving..

Edit match video

Edit match settings

Runouts
Innings

Write a comment

Edit handicap

Update handicap for :

Follow
You need to log in to perform this action

Share this page

October 24 - October 26, 2016

5th Annual Steinway Classic

10-Ball

Add players

Please wait...

Results  

#NameMatches (won/lost)Frames (won/lost)Win percentage
1 Jayson Shaw
7 (7/0) 111 (69/42)
62%
2 Shane Van Boening
9 (7/2) 132 (78/54)
59%
3 Carlo Biado
7 (5/2) 102 (57/45)
56%
4 Mika Immonen
10 (8/2) 141 (81/60)
57%
5 Ko Ping Chung (秉中柯)
6 (4/2) 81 (43/38)
53%
5 Vilmos Földes
7 (5/2) 98 (55/43)
56%
7 Ruslan Chinahov
6 (4/2) 78 (47/31)
60%
7 Lee Van Corteza
7 (5/2) 97 (57/40)
59%
9 Ko Pin-Yi (秉逸柯)
7 (5/2) 98 (56/42)
57%
Show more
9 Dennis Orcullo
6 (4/2) 75 (44/31)
59%
9 Chang Jung Lin
6 (4/2) 82 (50/32)
61%
9 Kai Lun Hsu
6 (4/2) 79 (46/33)
58%
13 Alex Kazakis
KING8
6 (4/2) 83 (50/33)
60%
13 Darren Appleton
6 (4/2) 80 (46/34)
58%
13 Earl Strickland
7 (5/2) 98 (58/40)
59%
13 Nick Malaj
Hill-Hill
7 (5/2) 98 (55/43)
56%
17 Nick Ekonomopoulos
6 (4/2) 84 (40/44)
48%
17 Ralf Souquet
4 (2/2) 63 (29/34)
46%
17 Francisco Sanchez Ruiz
5 (3/2) 62 (32/30)
52%
17 Ramil Gallego
4 (2/2) 66 (33/33)
50%
17 Jui An Hsu
4 (2/2) 56 (25/31)
45%
17 Rodney Morris
4 (2/2) 55 (29/26)
53%
17 Raj Hundal
5 (3/2) 72 (37/35)
51%
17 Benji Buckley
6 (4/2) 83 (45/38)
54%
25 Jani Siekkinen
5 (3/2) 71 (38/33)
54%
25 Wu Kun Lin
4 (2/2) 55 (33/22)
60%
25 Alan Rolon Rosado
5 (3/2) 74 (39/35)
53%
25 Tzu Chien Wei
4 (2/2) 64 (31/33)
48%
25 Zion Zvi
4 (2/2) 58 (32/26)
55%
25 Patrick Chang
5 (3/2) 65 (38/27)
58%
25 David Alcaide Bermudez
4 (2/2) 58 (31/27)
53%
25 Kevin Cheng
4 (2/2) 56 (28/28)
50%
33 Damianos Giallourakis
Oslo BK
4 (2/2) 56 (30/26)
54%
33 Denis Grabe
4 (2/2) 52 (26/26)
50%
33 Hsieh Chia Chen
3 (1/2) 41 (17/24)
41%
33 Warren Kiamco
3 (1/2) 42 (18/24)
43%
33 Luis Butler
3 (1/2) 38 (15/23)
39%
33 Mhet Vergara
3 (1/2) 39 (19/20)
49%
33 Miguel Batista
4 (2/2) 54 (24/30)
44%
33 Rick Sleeper
4 (2/2) 53 (24/29)
45%
33 Ruben Bautista
4 (2/2) 49 (23/26)
47%
33 Victor Nau
3 (1/2) 36 (16/20)
44%
33 Jonathan Smith
4 (2/2) 54 (25/29)
46%
33 Billy Thorpe
3 (1/2) 46 (24/22)
52%
33 Raphael Dabreo
3 (1/2) 43 (22/21)
51%
33 John Morra
4 (2/2) 51 (25/26)
49%
33 Mike DeLawder
3 (1/2) 39 (14/25)
36%
33 Josh Roberts
3 (1/2) 48 (22/26)
46%
49 Yang Ching Shun
2 (0/2) 30 (12/18)
40%
49 Clyde Matta
2 (0/2) 23 (5/18)
22%
49 Jarrod Clowery
2 (0/2) 29 (11/18)
38%
49 Koka Davladze
3 (1/2) 41 (19/22)
46%
49 Pedro Botta
3 (1/2) 46 (21/25)
46%
49 Robert Parrish
3 (1/2) 38 (18/20)
47%
49 Robert Pole
2 (0/2) 30 (12/18)
40%
49 Ryan Boursse
3 (1/2) 41 (16/25)
39%
49 Linas Veselka
2 (0/2) 20 (2/18)
10%
49 Hunter Lombardo
2 (0/2) 30 (12/18)
40%
49 Elvis Rodriguez
3 (1/2) 37 (14/23)
38%
49 Jorge Rodriguez
2 (0/2) 27 (9/18)
33%
49 Jeremy Sossei
3 (1/2) 41 (20/21)
49%
49 Petri Makkonen
3 (1/2) 39 (19/20)
49%
49 Frankie Hernandez
3 (1/2) 40 (20/20)
50%
49 Sean C Morgan
3 (1/2) 41 (20/21)
49%
65 Abel Barriento
1 (0/1) 11 (2/9)
18%
65 Bill Cote
2 (0/2) 29 (11/18)
38%
65 Eric Kwon
2 (0/2) 23 (5/18)
22%
65 Frank Gaetani
2 (0/2) 23 (5/18)
22%
65 Jesse Palone
2 (0/2) 31 (13/18)
42%
65 Jonathan Hernandez
2 (0/2) 24 (6/18)
25%
65 Juan Guzman
2 (0/2) 26 (8/18)
31%
65 Rhys Chen
2 (0/2) 28 (10/18)
36%
65 Stewart Warnock
2 (0/2) 27 (9/18)
33%
65 Tony Liang
2 (0/2) 27 (9/18)
33%
65 Robert Ferry
2 (0/2) 25 (7/18)
28%
65 Lee Kang
2 (0/2) 25 (7/18)
28%
65 Ron Mason
2 (0/2) 20 (2/18)
10%
65 Michael Yednak
2 (0/2) 24 (6/18)
25%
Starts Oct 24, 2016, 12:00 PM (local time)
Format Double elimination (78 Participants)
Race to 9
Handicap No handicap
Dresscode
Contact Tony Robles (TonyRoblesNYC@gmail.com)

Video / Livestream

Schedule

Waiting
Playing
Finished

Round 1

Race to 9
1   
Greece
Alex Kazakis
Walk Over
 
2   
Greece
Robert Parrish
Walk Over
 
3   
England
Benji Buckley
Walk Over
 
4   
Walk Over
Philippines
Carlo Biado
 
5   
Philippines
Mhet Vergara
Walk Over
 
6   
Honduras
Elvis Rodriguez
United States
Robert Ferry
Mon 17:26 
7   
United States
Raphael Dabreo
Walk Over
 
8   
Walk Over
Philippines
Lee Van Corteza
 
9   
United States
Michael Yednak
Walk Over
 
10   
Walk Over
Russia
Ruslan Chinakhov
 
11   
United States
Mike DeLawder
Walk Over
 
12   
United States
Frankie Hernandez
United States
Rick Sleeper
Mon 17:26 
13   
Chinese Taipei
Yi Ko Pin
Walk Over
 
14   
Walk Over
Taiwan
Jui An Hsu
 
15   
Dominican Republic
Juan Guzman
Walk Over
 
16   
Walk Over
United States
Billy Thorpe
 
17   
United States
Jarrod Clowery
Walk Over
 
18   
Taiwan
Tzu Chien Wei
Estonia
Denis Grabe
Mon 17:26 
19   
Greece
Nick Malaj
Walk Over
 
20   
United States
Eric Kwon
Philippines
Dennis Orcollo
Mon 17:27 
21   
Germany
Ralf Souquet
Walk Over
 
22   
Walk Over
United States
Josh Roberts
 
23   
United States
Jeremy Sossei
Walk Over
 
24   
Puerto Rico
Pedro Botta
United States
Earl Strickland
Mon 17:27 
25   
Poland
Linas Veselka
Walk Over
 
26   
Walk Over
United States
Shane Van Boening
 
27   
Israel
Zion Zvi
Walk Over
 
28   
Finland
Jani Sekkinen
Puerto Rico
Miguel Batista
Mon 17:27 
29   
South Korea
Lee Kang
Walk Over
 
30   
Walk Over
Spain
Francisco Sanchez Ruiz
 
31   
United States
Clyde Matta
Walk Over
 
32   
United States
Jesse Palone
United Kingdom
Darren Appleton
Mon 17:27 
33   
United States
Ryan Boursse
Walk Over
 
34   
Walk Over
Puerto Rico
Luis Butler
 
35   
Chinese Taipei
Chang Jun Lin
Walk Over
 
36   
Mexico
Ruben Bautista
Greece
Damianos Yiallourakis
Mon 17:28 
37   
Spain
David Alcaide
Walk Over
 
38   
Walk Over
Puerto Rico
Jonathan Hernandez
 
39   
United States
Jorge Rodriguez
Walk Over
 
40   
Walk Over
Scotland
Jayson Shaw
 
41   
Jamaica
Rhys Chen
Walk Over
 
42   
United States
Bill Cote
United States
Jonathan Smith
Mon 17:28 
43   
India
Raj Hundal
Walk Over
 
44   
Walk Over
Philippines
Ramil Gallego
 
45   
United States
Sean Morgan
Walk Over
 
46   
Chinese Taipei
Kai Lun Hsu
United States
Ron Mason
Mon 17:28 
47   
United States
Victor Nau
Walk Over
 
48   
Walk Over
United States
Abel Barriento
 
49   
Chinese Taipei
Kevin Cheng
Walk Over
 
50   
Georgia
Koka Davladze
Finland
Mika Immonen
Mon 17:29 
51   
United States
Hunter Lombardo
Walk Over
 
52   
Philippines
Warren Kiamco
Walk Over
 
53   
Hungary
Vilmos Foldes
Walk Over
 
54   
United Kingdom
Stewart Warnock
Walk Over
 
55   
United States
Robert Pole
Walk Over
 
56   
Puerto Rico
Alan Rolon Rosado
Taiwan
Patrick Chang
 
57   
Chinese Taipei
Wu Kun Lin
Walk Over
 
58   
Chinese Taipei
Chung Ko Ping
Walk Over
 
59   
Finland
Petri Makkonen
Walk Over
 
60   
Chinese Taipei
Hsieh Chia Chen
Walk Over
 
61   
Taiwan
Yang Ching Shun
Walk Over
 
62   
Greece
Nikos Ekonomopoulos
China
Tony Liang
Mon 17:31 
63   
United States
Rodney Morris
Walk Over
 
64   
United States
Frank Gaetani
Canada
John Morra
Mon 17:31 

Winner round 1

Race to 9
65   
Greece
Alex Kazakis
Greece
Robert Parrish
Mon 17:33 
66   
England
Benji Buckley
Philippines
Carlo Biado
Mon 17:33 
67   
Philippines
Mhet Vergara
Honduras
Elvis Rodriguez
Mon 17:34 
68   
United States
Raphael Dabreo
Philippines
Lee Van Corteza
Mon 19:59 
69   
United States
Michael Yednak
Russia
Ruslan Chinakhov
Mon 17:34 
70   
United States
Mike DeLawder
United States
Frankie Hernandez
Mon 20:00 
71   
Chinese Taipei
Yi Ko Pin
Taiwan
Jui An Hsu
Mon 17:35 
72   
Dominican Republic
Juan Guzman
United States
Billy Thorpe
Mon 17:42 
73   
United States
Jarrod Clowery
Estonia
Denis Grabe
Mon 17:42 
74   
Greece
Nick Malaj
Philippines
Dennis Orcollo
Mon 20:00 
75   
Germany
Ralf Souquet
United States
Josh Roberts
Mon 20:00 
76   
United States
Jeremy Sossei
United States
Earl Strickland
Mon 20:00 
77   
Poland
Linas Veselka
United States
Shane Van Boening
Mon 17:42 
78   
Israel
Zion Zvi
Puerto Rico
Miguel Batista
Mon 20:01 
79   
South Korea
Lee Kang
Spain
Francisco Sanchez Ruiz
Mon 17:42 
80   
United States
Clyde Matta
United Kingdom
Darren Appleton
Mon 17:42 
81   
United States
Ryan Boursse
Puerto Rico
Luis Butler
Mon 17:42 
82   
Chinese Taipei
Chang Jun Lin
Mexico
Ruben Bautista
Mon 20:01 
83   
Spain
David Alcaide
Puerto Rico
Jonathan Hernandez
Mon 17:42 
84   
United States
Jorge Rodriguez
Scotland
Jayson Shaw
Mon 20:02 
85   
Jamaica
Rhys Chen
United States
Jonathan Smith
Mon 20:02 
86   
India
Raj Hundal
Philippines
Ramil Gallego
Mon 17:42 
87   
United States
Sean Morgan
Chinese Taipei
Kai Lun Hsu
Mon 17:43 
88   
United States
Victor Nau
United States
Abel Barriento
Mon 17:43 
89   
Chinese Taipei
Kevin Cheng
Finland
Mika Immonen
Mon 20:02 
90   
United States
Hunter Lombardo
Philippines
Warren Kiamco
Mon 20:02 
91   
Hungary
Vilmos Foldes
United Kingdom
Stewart Warnock
Mon 17:43 
92   
United States
Robert Pole
Puerto Rico
Alan Rolon Rosado
Mon 17:43 
93   
Chinese Taipei
Wu Kun Lin
Chinese Taipei
Chung Ko Ping
Mon 20:02 
94   
Finland
Petri Makkonen
Chinese Taipei
Hsieh Chia Chen
Mon 17:36 
95   
Taiwan
Yang Ching Shun
Greece
Nikos Ekonomopoulos
Mon 20:02 
96   
United States
Rodney Morris
Canada
John Morra
Mon 20:03 

Loser round 1

Race to 9
97   
Walk Over
Walk Over
 
98   
Walk Over
Walk Over
 
99   
Walk Over
United States
Robert Ferry
 
100   
Walk Over
Walk Over
 
101   
Walk Over
Walk Over
 
102   
Walk Over
United States
Rick Sleeper
 
103   
Walk Over
Walk Over
 
104   
Walk Over
Walk Over
 
105   
Walk Over
Taiwan
Tzu Chien Wei
 
106   
Walk Over
United States
Eric Kwon
 
107   
Walk Over
Walk Over
 
108   
Walk Over
Puerto Rico
Pedro Botta
 
109   
Walk Over
Walk Over
 
110   
Walk Over
Finland
Jani Sekkinen
 
111   
Walk Over
Walk Over
 
112   
Walk Over
United States
Jesse Palone
 
113   
Walk Over
Walk Over
 
114   
Walk Over
Greece
Damianos Yiallourakis
 
115   
Walk Over
Walk Over
 
116   
Walk Over
Walk Over
 
117   
Walk Over
United States
Bill Cote
 
118   
Walk Over
Walk Over
 
119   
Walk Over
United States
Ron Mason
 
120   
Walk Over
Walk Over
 
121   
Walk Over
Georgia
Koka Davladze
 
122   
Walk Over
Walk Over
 
123   
Walk Over
Walk Over
 
124   
Walk Over
Taiwan
Patrick Chang
 
125   
Walk Over
Walk Over
 
126   
Walk Over
Walk Over
 
127   
Walk Over
China
Tony Liang
 
128   
Walk Over
United States
Frank Gaetani
 

Loser round 2

Race to 9
129   
Walk Over
Canada
John Morra
 
130   
Walk Over
Taiwan
Yang Ching Shun
 
131   
United States
Robert Ferry
Finland
Petri Makkonen
Mon 17:44 
132   
Walk Over
Chinese Taipei
Wu Kun Lin
 
133   
Walk Over
United States
Robert Pole
 
134   
United States
Rick Sleeper
United Kingdom
Stewart Warnock
Mon 20:03 
135   
Walk Over
United States
Hunter Lombardo
 
136   
Walk Over
Chinese Taipei
Kevin Cheng
 
137   
Taiwan
Tzu Chien Wei
United States
Abel Barriento
 
138   
United States
Eric Kwon
United States
Sean Morgan
Mon 20:04 
139   
Walk Over
India
Raj Hundal
 
140   
Puerto Rico
Pedro Botta
Jamaica
Rhys Chen
Mon 20:48 
141   
Walk Over
United States
Jorge Rodriguez
 
142   
Finland
Jani Sekkinen
Puerto Rico
Jonathan Hernandez
Mon 17:45 
143   
Walk Over
Mexico
Ruben Bautista
 
144   
United States
Jesse Palone
United States
Ryan Boursse
Mon 20:05 
145   
Walk Over
United States
Clyde Matta
 
146   
Greece
Damianos Yiallourakis
South Korea
Lee Kang
Mon 20:04 
147   
Walk Over
Israel
Zion Zvi
 
148   
Walk Over
Poland
Linas Veselka
 
149   
United States
Bill Cote
United States
Jeremy Sossei
Mon 20:05 
150   
Walk Over
United States
Josh Roberts
 
151   
United States
Ron Mason
Greece
Nick Malaj
Mon 20:05 
152   
Walk Over
United States
Jarrod Clowery
 
153   
Georgia
Koka Davladze
Dominican Republic
Juan Guzman
Mon 20:06 
154   
Walk Over
Chinese Taipei
Yi Ko Pin
 
155   
Walk Over
United States
Frankie Hernandez
 
156   
Taiwan
Patrick Chang
United States
Michael Yednak
Mon 20:04 
157   
Walk Over
United States
Raphael Dabreo
 
158   
Walk Over
Honduras
Elvis Rodriguez
 
159   
China
Tony Liang
England
Benji Buckley
Mon 20:04 
160   
United States
Frank Gaetani
Greece
Robert Parrish
Mon 20:06 

Winner round 2

Race to 9
161   
Greece
Alex Kazakis
Philippines
Carlo Biado
Mon 22:30 
162   
Philippines
Mhet Vergara
Philippines
Lee Van Corteza
Mon 20:35 
163   
Russia
Ruslan Chinakhov
United States
Mike DeLawder
Mon 20:36 
164   
Taiwan
Jui An Hsu
United States
Billy Thorpe
Mon 22:30 
165   
Estonia
Denis Grabe
Philippines
Dennis Orcollo
Mon 20:12 
166   
Germany
Ralf Souquet
United States
Earl Strickland
Mon 22:31 
167   
United States
Shane Van Boening
Puerto Rico
Miguel Batista
Mon 20:36 
168   
Spain
Francisco Sanchez Ruiz
United Kingdom
Darren Appleton
Mon 22:31 
169   
Puerto Rico
Luis Butler
Chinese Taipei
Chang Jun Lin
Mon 22:31 
170   
Spain
David Alcaide
Scotland
Jayson Shaw
Mon 22:31 
171   
United States
Jonathan Smith
Philippines
Ramil Gallego
Mon 22:31 
172   
Chinese Taipei
Kai Lun Hsu
United States
Victor Nau
Mon 22:32 
173   
Finland
Mika Immonen
Philippines
Warren Kiamco
Mon 22:32 
174   
Hungary
Vilmos Foldes
Puerto Rico
Alan Rolon Rosado
Mon 20:06 
175   
Chinese Taipei
Chung Ko Ping
Chinese Taipei
Hsieh Chia Chen
Mon 22:32 
176   
Greece
Nikos Ekonomopoulos
United States
Rodney Morris
Mon 22:32 

Loser round 3

Race to 9
177   
Canada
John Morra
Taiwan
Yang Ching Shun
Mon 22:33 
178   
Finland
Petri Makkonen
Chinese Taipei
Wu Kun Lin
Mon 22:33 
179   
United States
Robert Pole
United States
Rick Sleeper
Mon 22:33 
180   
United States
Hunter Lombardo
Chinese Taipei
Kevin Cheng
Mon 22:34 
181   
Taiwan
Tzu Chien Wei
United States
Sean Morgan
Mon 23:16 
182   
India
Raj Hundal
Puerto Rico
Pedro Botta
Mon 23:16 
183   
United States
Jorge Rodriguez
Finland
Jani Sekkinen
Mon 20:15 
184   
Mexico
Ruben Bautista
United States
Ryan Boursse
Mon 20:15 
185   
United States
Clyde Matta
Greece
Damianos Yiallourakis
Mon 22:33 
186   
Israel
Zion Zvi
Poland
Linas Veselka
Mon 20:07 
187   
United States
Jeremy Sossei
United States
Josh Roberts
Mon 22:34 
188   
Greece
Nick Malaj
United States
Jarrod Clowery
Mon 20:37 
189   
Georgia
Koka Davladze
Chinese Taipei
Yi Ko Pin
Mon 22:34 
190   
United States
Frankie Hernandez
Taiwan
Patrick Chang
Mon 20:43 
191   
United States
Raphael Dabreo
Honduras
Elvis Rodriguez
Mon 20:07 
192   
England
Benji Buckley
Greece
Robert Parrish
Mon 20:07 

Loser round 4

Race to 9
193   
Canada
John Morra
Spain
Francisco Sanchez Ruiz
Tue 12:00 
194   
Chinese Taipei
Wu Kun Lin
Puerto Rico
Miguel Batista
Tue 12:00 
195   
United States
Rick Sleeper
United States
Earl Strickland
Tue 12:00 
196   
Chinese Taipei
Kevin Cheng
Estonia
Denis Grabe
Tue 12:00 
197   
Taiwan
Tzu Chien Wei
United States
Billy Thorpe
Tue 12:00 
198   
India
Raj Hundal
United States
Mike DeLawder
Tue 12:00 
199   
Finland
Jani Sekkinen
Philippines
Mhet Vergara
Tue 12:00 
200   
Mexico
Ruben Bautista
Greece
Alex Kazakis
Tue 12:00 
201   
Greece
Damianos Yiallourakis
Greece
Nikos Ekonomopoulos
Tue 12:00 
202   
Israel
Zion Zvi
Chinese Taipei
Hsieh Chia Chen
Tue 12:00 
203   
United States
Josh Roberts
Puerto Rico
Alan Rolon Rosado
Tue 12:00 
204   
Greece
Nick Malaj
Philippines
Warren Kiamco
Tue 12:00 
205   
Chinese Taipei
Yi Ko Pin
United States
Victor Nau
Tue 12:00 
206   
Taiwan
Patrick Chang
United States
Jonathan Smith
Tue 12:00 
207   
United States
Raphael Dabreo
Spain
David Alcaide
Tue 12:00 
208   
England
Benji Buckley
Puerto Rico
Luis Butler
Tue 12:00 

Winner round 3

Race to 9
209   
Philippines
Carlo Biado
Philippines
Lee Van Corteza
Tue 13:00  Table 27
210   
Russia
Ruslan Chinakhov
Taiwan
Jui An Hsu
Tue 13:00  Table 22
211   
Philippines
Dennis Orcollo
Germany
Ralf Souquet
Tue 13:00  Table 15
212   
United States
Shane Van Boening
United Kingdom
Darren Appleton
Tue 13:00  Table 9
213   
Chinese Taipei
Chang Jun Lin
Scotland
Jayson Shaw
Tue 13:00  Table 14
214   
Philippines
Ramil Gallego
Chinese Taipei
Kai Lun Hsu
Tue 13:00  Table 16
215   
Finland
Mika Immonen
Hungary
Vilmos Foldes
Tue 13:00  Table 26
216   
Chinese Taipei
Chung Ko Ping
United States
Rodney Morris
Tue 13:00  Table 19

Loser round 5

Race to 9
217   
Spain
Francisco Sanchez Ruiz
Chinese Taipei
Wu Kun Lin
Tue 14:22  Table 17
218   
United States
Earl Strickland
Chinese Taipei
Kevin Cheng
 
219   
Taiwan
Tzu Chien Wei
India
Raj Hundal
Tue 14:39  Table 20
220   
Finland
Jani Sekkinen
Greece
Alex Kazakis
Tue 14:39  Table 25
221   
Greece
Nikos Ekonomopoulos
Israel
Zion Zvi
Tue 14:40  Table 13
222   
Puerto Rico
Alan Rolon Rosado
Greece
Nick Malaj
Tue 14:40  Table 18
223   
Chinese Taipei
Yi Ko Pin
Taiwan
Patrick Chang
Tue 14:08  Table 24
224   
Spain
David Alcaide
England
Benji Buckley
Tue 14:08  Table 23

Loser round 6

Race to 9
225   
Spain
Francisco Sanchez Ruiz
Chinese Taipei
Chang Jun Lin
Tue 15:19  Table 15
226   
United States
Earl Strickland
Philippines
Ramil Gallego
Tue 15:30  Table 9
227   
India
Raj Hundal
Finland
Mika Immonen
Tue 16:37  Table 19
228   
Greece
Alex Kazakis
United States
Rodney Morris
Tue 15:40  Table 22
229   
Greece
Nikos Ekonomopoulos
Philippines
Lee Van Corteza
Tue 15:50  Table 23
230   
Greece
Nick Malaj
Taiwan
Jui An Hsu
Tue 15:19  Table 14
231   
Chinese Taipei
Yi Ko Pin
Germany
Ralf Souquet
Tue 15:52  Table 13
232   
England
Benji Buckley
United Kingdom
Darren Appleton
Tue 15:40  Table 16

Winner round 4

Race to 9
233   
Philippines
Carlo Biado
Russia
Ruslan Chinakhov
Tue 16:36  Table 15
234   
Philippines
Dennis Orcollo
United States
Shane Van Boening
Tue 16:54  Table 9
235   
Scotland
Jayson Shaw
Chinese Taipei
Kai Lun Hsu
Tue 17:13  Table 14
236   
Hungary
Vilmos Foldes
Chinese Taipei
Chung Ko Ping
Tue 15:31  Table 27

Loser round 7

Race to 9
237   
Chinese Taipei
Chang Jun Lin
United States
Earl Strickland
Tue 17:36  Table 23
238   
Finland
Mika Immonen
Greece
Alex Kazakis
Tue 17:36  Table 18
239   
Philippines
Lee Van Corteza
Greece
Nick Malaj
Tue 17:28  Table 27
240   
Chinese Taipei
Yi Ko Pin
United Kingdom
Darren Appleton
Tue 18:49  Table 9

Loser round 8

Race to 9
241   
Chinese Taipei
Chang Jun Lin
Russia
Ruslan Chinakhov
Tue 18:49  Table 13
242   
Finland
Mika Immonen
Philippines
Dennis Orcollo
Tue 19:12  Table 27
243   
Philippines
Lee Van Corteza
Chinese Taipei
Kai Lun Hsu
Tue 18:57  Table 22
244   
Chinese Taipei
Yi Ko Pin
Hungary
Vilmos Foldes
Tue 20:22  Table 14

Winner round 5

Race to 9
245   
Philippines
Carlo Biado
United States
Shane Van Boening
Tue 18:31  Table 14
246   
Scotland
Jayson Shaw
Chinese Taipei
Chung Ko Ping
Tue 18:22  Table 9

Loser round 9

Race to 9
247   
Russia
Ruslan Chinakhov
Finland
Mika Immonen
Wed 13:00  Table 9
248   
Philippines
Lee Van Corteza
Hungary
Vilmos Foldes
Wed 13:00  Table 13

Loser round 10

Race to 9
249   
Finland
Mika Immonen
Chinese Taipei
Chung Ko Ping
Wed 15:21  Table 13
250   
Hungary
Vilmos Foldes
United States
Shane Van Boening
Wed 15:21  Table 9

Winners qualification

Race to 9
251   
Philippines
Carlo Biado
Scotland
Jayson Shaw
Wed 16:51  Table 9

Loser round 11

Race to 9
252   
Finland
Mika Immonen
United States
Shane Van Boening
Wed 18:11  Table 9

Losers qualification

Race to 9
253   
United States
Shane Van Boening
Philippines
Carlo Biado
Wed 20:11  Table 9

Final

Race to 15
254   
Scotland
Jayson Shaw
United States
Shane Van Boening
Wed 21:32  Table 9

Comments

Chat ()
Last message from:
    Please log in to comment