Saving..

Edit match video

Edit match settings

Runouts
Innings

Set playing sequence

Write a comment

Edit handicap

Update handicap for :

Follow
You need to log in to perform this action

Share this page

August 2, 2020

5:a-9:a

Add players

Please wait...
Entry deadline Aug 2, 2020, 2:15 PM (local time)
Starts Aug 2, 2020, 2:15 PM (local time)
Format Double elimination (14 Participants)
Race to 21
Handicap With handicap
Organizer BK Milen

Schedule

Waiting
Playing
Finished

Round 1

Race to 21
1   
Sweden
Kent Bäckberg
Walk Over
 
2   
Sweden
Elias
7
Sweden
Hampus Andersson
11
Sun 14:15 
3   
Sweden
Jose Arganaraz
-5
Sweden
Emrik
10
Sun 14:17 
4   
Sweden
Anders Holm
-0.5
Sweden
Sia Siavash
-4
Sun 14:53 
5   
Palestinian Territory
Wim van Ooijen
7.5
Janne Samuelsson
10
Sun 14:17 
6   
Sweden
chi-chi
-5
Sweden
Deman
6.5
Sun 14:17 
7   
Sweden
kristofer carlgren
-10.5
Chile
Jorge Robles
3.5
Sun 14:19 
8   
Walk Over
Sweden
Ted W
 

Winner round 1

Race to 21
9   
Sweden
Kent Bäckberg
5
Sweden
Elias
7
Sun 15:35 
10   
Sweden
Jose Arganaraz
-5
Sweden
Anders Holm
-0.5
Sun 16:14 
11   
Palestinian Territory
Wim van Ooijen
7.5
Sweden
chi-chi
-5
Sun 15:46 
12   
Chile
Jorge Robles
3.5
Sweden
Ted W
13.5
Sun 15:36 

Loser round 1

Race to 21
13   
Walk Over
Sweden
Hampus Andersson
 
14   
Sweden
Emrik
10
Sweden
Sia Siavash
-4
Sun 15:53 
15   
Janne Samuelsson
10
Sweden
Deman
6.5
Sun 15:42 
16   
Sweden
kristofer carlgren
Walk Over
 

Loser round 2

Race to 21
17   
Sweden
Hampus Andersson
11
Chile
Jorge Robles
3.5
Sun 16:48 
18   
Sweden
Sia Siavash
-4
Sweden
chi-chi
-5
Sun 16:57 
19   
Sweden
Deman
6.5
Sweden
Jose Arganaraz
-5
Sun 17:13 
20   
Sweden
kristofer carlgren
-10.5
Sweden
Elias
7
Sun 16:33 

Winners qualification

Race to 21
21   
Sweden
Kent Bäckberg
5
Sweden
Anders Holm
-0.5
Sun 17:47 
22   
Palestinian Territory
Wim van Ooijen
7.5
Sweden
Ted W
13.5
Sun 16:50 

Loser round 3

Race to 21
23   
Sweden
Hampus Andersson
11
Sweden
chi-chi
-5
Sun 18:03 
24   
Sweden
Deman
6.5
Sweden
kristofer carlgren
-10.5
Sun 18:12 

Losers qualification

Race to 21
25   
Sweden
Hampus Andersson
11
Sweden
Anders Holm
-0.5
Sun 18:40 
26   
Sweden
kristofer carlgren
-10.5
Sweden
Ted W
13.5
Sun 20:40 

Semi final

Race to 21
27   
Sweden
Kent Bäckberg
5
Sweden
Ted W
13.5
Sun 20:41 
28   
Palestinian Territory
Wim van Ooijen
7.5
Sweden
Anders Holm
-0.5
Sun 19:30 

Final

Race to 21
29   
Sweden
Kent Bäckberg
5
Palestinian Territory
Wim van Ooijen
7.5
Sun 21:32 

Comments

Chat ()
Last message from:
    Please log in to comment