Shopping cart

Saving..

Edit match video

Edit match settings

Runouts
Innings

Winner of the lag

Set playing sequence

Write a comment

Follow
You need to log in to perform this action

Share this page

August 28, 2022

44+ R3 10-ball, Eskilstuna

10-Ball
Tack för din anmälan till 44+ R3 i Eskilstuna Om du inte redan gjort det - Vänligen uppdatera din cuescoreprofil med foto samt vilken förening du representerar.
Tack för din anmälan till 44+ R3 i Eskilstuna Om du inte redan gjort det - Vänligen uppdatera din cuescoreprofil med foto samt vilken förening du representerar.

Add players

Please wait...

Create player

Please wait...

New players will be added to your members section.

Results  

#NameMatches (won/lost)Frames (won/lost)Win percentage Points
1 Stefan Ericson
Biljardklubben Stöten
6 (6/0) 52 (36/16)
69%
1000
2 Andreas Pettersson
Biljardklubben Stöten
7 (5/2) 68 (35/33)
51%
800
3 Marcus Sjöberg
Gefle Biljardklubb
6 (4/2) 49 (31/18)
63%
700
3 Mats Elfroos
Biljardklubben Stöten
7 (5/2) 66 (39/27)
59%
700
5 Jarmo Talvén
Biljardklubben Stöten
4 (3/1) 31 (19/12)
61%
600
5 Toraj Larki
Uppsala Biljardsällskap
5 (3/2) 47 (23/24)
49%
600
5 Ulrika Andersson
Familjens BF
4 (3/1) 39 (23/16)
59%
600
5 Håkan Larsson
Gefle Biljardklubb
4 (3/1) 35 (19/16)
54%
600
9 Dan Andersson
Gefle Biljardklubb
3 (2/1) 32 (17/15)
53%
500
Show more
9 Johan Svanberg
Karlskoga Biljardklubb
4 (2/2) 40 (20/20)
50%
500
9 Roger Åkerblom
Västerås Biljardsällskap
4 (2/2) 36 (18/18)
50%
500
9 Louise Furberg
3 (2/1) 26 (16/10)
62%
500
9 Denis Dujso
Skaraborgs BK
3 (2/1) 30 (17/13)
57%
500
9 Magnus Vesterlund
Familjens BF
4 (3/1) 36 (22/14)
61%
500
9 Fredrik Löfqvist
4 (2/2) 35 (18/17)
51%
500
9 Peter Eriksson
Karlskoga Biljardklubb
4 (2/2) 38 (19/19)
50%
500
17 Björn Karlsson
Old Fellows Billiard Club
3 (1/2) 30 (13/17)
43%
400
17 Aimo Nikkilä
Familjens BF
3 (1/2) 26 (9/17)
35%
400
17 Morgan Norberg
BK Milen
3 (1/2) 25 (13/12)
52%
400
17 Jörgen Svensson
Skaraborgs BK
3 (1/2) 26 (12/14)
46%
400
17 Laszlo Szili
Kville Biljard Club
3 (1/2) 25 (9/16)
36%
400
17 Kent Karlsson
Karlskoga Biljardklubb
3 (1/2) 30 (13/17)
43%
400
17 Andreas Aksoy
Kristinehamns Biljardklubb
3 (1/2) 27 (11/16)
41%
400
17 Glenn Andersson
Biljardklubben Stöten
3 (1/2) 29 (14/15)
48%
400
25 Annika Cecilia Nilsson familjens bf
Familjens BF
2 (0/2) 19 (7/12)
37%
400
25 Kai Kraft
Biljardären Biljardklubb
2 (0/2) 21 (9/12)
43%
400
25 Björn Odelbrink
Stockholms Biljardsällskap
2 (0/2) 21 (9/12)
43%
400
25 Ann-Sofie Löfgren
2 (0/2) 16 (4/12)
25%
400
25 Mahmut Mutto
Kville Biljard Club
2 (0/2) 19 (7/12)
37%
400
25 Dieter Rinkenberg
2 (0/2) 14 (2/12)
14%
400
25 Johan Larsson
Familjens BF
2 (0/2) 17 (5/12)
29%
400
25 Alireza Hafezi
Västerås Biljardsällskap
2 (0/2) 19 (7/12)
37%
400
33 Jörgen svedlund
Sandviken biljardförening
2 (0/2) 16 (4/12)
25%
300
9991 Patrik Enbom
Västerås Biljardsällskap
0 (0/0) 0 (0/0)
0%
0
Entry deadline Aug 24, 2022, 11:59 PM (local time)
Starts Aug 28, 2022, 10:00 AM (local time)
Format Double to Single elimination (34 Participants)
Race to 6
Handicap No handicap
Dresscode §11.7.1 Klädkod SPT, 44+ touren, 14-1 touren
Rankings Swedish 44+ tour 2022
Organizer Svenska Biljardförbundet and Biljardklubben Stöten
Contact Conny Frodig (larsconny@hotmail.com, 0736364170)
More info
Helgens tävlingar ingår i Svenska 44+ touren 2022 och lyder under de tävlingsbestämmelser som började gälla 1 januari 2022.

Avanmälan på grund av corona kommer inte att bestraffas så länge det görs innan tävlingsstart. Avanmälan på grund av annan sjukdom eller annan orsak skall om möjligt göras innan lottning för tävlingen lagts upp, annars innan tävlingsstart. Görs ingen giltig avanmälan kommer föreningen att få en faktura för spelarens startavgift.

Spelare som redan använder CueScore ska använda sitt konto för att anmäla sig till tävling.

Spelare som saknar CueScore-konto måste registrera sig för att kunna anmäla sig till tävling.

Notera att det kan finnas dubbletter, dvs. att ditt namn redan finns i systemet utan att du har inloggningsuppgifter. Klicka då på "Gör anspråk på denna profil" och följ instruktionerna.

För övrig information såsom startavgifter, priser, berättigad att delta osv, se Nationella Tävlingsbestämmelserna för Pool på www.biljardforbundet.se

https://www.biljardforbundet.se/globalassets/svenska-biljardforbundet-pool2/dokument/tavlingsbestammelser-pool/nationella-poolbestammelser-2022-01-01.pdf

Schedule

Waiting
Playing
Finished

Round 1

Race to 6
1   
Sweden
Mats Elfroos
Walk Over
 
2   
Sweden
Ulrika Andersson
Sweden
Patrik Enbom
Sun 10:00 
3   
Sweden
Björn Karlsson
Walk Over
 
4   
Walk Over
Sweden
Kai Kraft
 
5   
Sweden
Roger Åkerblom
Walk Over
 
6   
Walk Over
Sweden
Alireza Hafezi
 
7   
Sweden
Denis Dujso
Walk Over
 
8   
Walk Over
Sweden
Peter Eriksson
 
9   
Sweden
Morgan Norberg
Walk Over
 
10   
Walk Over
Sweden
Aimo Nikkilä Familjen bf
 
11   
Sweden
Annika Cecilia Nilsson familjens bf
Walk Over
 
12   
Walk Over
Sweden
Louise Furberg
 
13   
Sweden
Kent Karlsson
Walk Over
 
14   
Walk Over
Sweden
Johan Larsson
 
15   
Sweden
Marcus Sjöberg
Walk Over
 
16   
Walk Over
Sweden
Dan Andersson
 
17   
Sweden
Stefan Ericson
Walk Over
 
18   
Walk Over
Sweden
Andreas Pettersson
 
19   
Sweden
Jörgen Svensson
Walk Over
 
20   
Walk Over
Sweden
Ann-Sofie Löfgren
 
21   
Sweden
Glenn Andersson
Walk Over
 
22   
Walk Over
Sweden
Håkan Larsson
 
23   
Sweden
Andreas Aksoy
Walk Over
 
24   
Walk Over
Sweden
Mahmut Mutto
 
25   
Sweden
Fredrik Löfqvist
Walk Over
 
26   
Walk Over
Sweden
Toraj Larki
 
27   
Germany
Dieter Rinkenberg
Walk Over
 
28   
Walk Over
Sweden
Jarmo Talvén
 
29   
Sweden
Laszlo Szili
Walk Over
 
30   
Walk Over
Sweden
Björn Odelbrink
 
31   
Sweden
Magnus Vesterlund
Sweden
Jörgen svedlund
Sun 10:09  Table 2
32   
Walk Over
Sweden
Johan Svanberg
 

Winner round 1

Race to 6
33   
Sweden
Mats Elfroos
Sweden
Ulrika Andersson
Sun 10:30  Table 6
34   
Sweden
Björn Karlsson
Sweden
Kai Kraft
Sun 10:03  Table 3
35   
Sweden
Roger Åkerblom
Sweden
Alireza Hafezi
Sun 10:04  Table 4
36   
Sweden
Denis Dujso
Sweden
Peter Eriksson
Sun 10:04  Table 5
37   
Sweden
Morgan Norberg
Sweden
Aimo Nikkilä Familjen bf
Sun 10:04  Table 6
38   
Sweden
Annika Cecilia Nilsson familjens bf
Sweden
Louise Furberg
Sun 10:04  Table 7
39   
Sweden
Kent Karlsson
Sweden
Johan Larsson
Sun 10:04  Table 8
40   
Sweden
Marcus Sjöberg
Sweden
Dan Andersson
Sun 10:04  Table 9
41   
Sweden
Stefan Ericson
Sweden
Andreas Pettersson
Sun 10:49 
42   
Sweden
Jörgen Svensson
Sweden
Ann-Sofie Löfgren
Sun 10:59  Table 9
43   
Sweden
Glenn Andersson
Sweden
Håkan Larsson
Sun 11:04  Table 7
44   
Sweden
Andreas Aksoy
Sweden
Mahmut Mutto
Sun 10:09  Table 1
45   
Sweden
Fredrik Löfqvist
Sweden
Toraj Larki
Sun 11:06  Table 8
46   
Germany
Dieter Rinkenberg
Sweden
Jarmo Talvén
Sun 11:14  Table 5
47   
Sweden
Laszlo Szili
Sweden
Björn Odelbrink
Sun 11:14  Table 1
48   
Sweden
Magnus Vesterlund
Sweden
Johan Svanberg
Sun 11:16  Table 4

Loser round 1

Race to 6
49   
Walk Over
Walk Over
 
50   
Walk Over
Walk Over
 
51   
Walk Over
Walk Over
 
52   
Walk Over
Walk Over
 
53   
Walk Over
Walk Over
 
54   
Walk Over
Walk Over
 
55   
Walk Over
Walk Over
 
56   
Walk Over
Walk Over
 
57   
Walk Over
Walk Over
 
58   
Walk Over
Walk Over
 
59   
Walk Over
Walk Over
 
60   
Walk Over
Walk Over
 
61   
Walk Over
Walk Over
 
62   
Walk Over
Walk Over
 
63   
Walk Over
Walk Over
 
64   
Sweden
Jörgen svedlund
Walk Over
 

Loser round 2

Race to 6
65   
Walk Over
Sweden
Johan Svanberg
 
66   
Walk Over
Sweden
Björn Odelbrink
 
67   
Walk Over
Germany
Dieter Rinkenberg
 
68   
Walk Over
Sweden
Fredrik Löfqvist
 
69   
Walk Over
Sweden
Mahmut Mutto
 
70   
Walk Over
Sweden
Glenn Andersson
 
71   
Walk Over
Sweden
Ann-Sofie Löfgren
 
72   
Walk Over
Sweden
Andreas Pettersson
 
73   
Walk Over
Sweden
Marcus Sjöberg
 
74   
Walk Over
Sweden
Johan Larsson
 
75   
Walk Over
Sweden
Annika Cecilia Nilsson familjens bf
 
76   
Walk Over
Sweden
Aimo Nikkilä Familjen bf
 
77   
Walk Over
Sweden
Peter Eriksson
 
78   
Walk Over
Sweden
Alireza Hafezi
 
79   
Walk Over
Sweden
Kai Kraft
 
80   
Sweden
Jörgen svedlund
Sweden
Mats Elfroos
Sun 12:14  Table 9

Winners qualification

Race to 6
81   
Sweden
Ulrika Andersson
Sweden
Björn Karlsson
Sun 12:15  Table 8
82   
Sweden
Roger Åkerblom
Sweden
Denis Dujso
Sun 11:33  Table 3
83   
Sweden
Morgan Norberg
Sweden
Louise Furberg
Sun 11:44  Table 6
84   
Sweden
Kent Karlsson
Sweden
Dan Andersson
Sun 11:44  Table 2
85   
Sweden
Stefan Ericson
Sweden
Jörgen Svensson
Sun 12:20  Table 5
86   
Sweden
Håkan Larsson
Sweden
Andreas Aksoy
Sun 12:44  Table 7
87   
Sweden
Toraj Larki
Sweden
Jarmo Talvén
Sun 12:22  Table 6
88   
Sweden
Laszlo Szili
Sweden
Magnus Vesterlund
Sun 12:51  Table 2

Loser round 3

Race to 6
89   
Sweden
Johan Svanberg
Sweden
Björn Odelbrink
Sun 12:51  Table 1
90   
Germany
Dieter Rinkenberg
Sweden
Fredrik Löfqvist
Sun 12:46  Table 4
91   
Sweden
Mahmut Mutto
Sweden
Glenn Andersson
Sun 12:46  Table 3
92   
Sweden
Ann-Sofie Löfgren
Sweden
Andreas Pettersson
Sun 13:05  Table 9
93   
Sweden
Marcus Sjöberg
Sweden
Johan Larsson
Sun 13:15  Table 8
94   
Sweden
Annika Cecilia Nilsson familjens bf
Sweden
Aimo Nikkilä Familjen bf
Sun 13:29  Table 4
95   
Sweden
Peter Eriksson
Sweden
Alireza Hafezi
Sun 13:34  Table 6
96   
Sweden
Kai Kraft
Sweden
Mats Elfroos
Sun 13:38  Table 7

Losers qualification

Race to 6
97   
Sweden
Johan Svanberg
Sweden
Kent Karlsson
Sun 14:09  Table 1
98   
Sweden
Fredrik Löfqvist
Sweden
Morgan Norberg
Sun 13:42  Table 5
99   
Sweden
Glenn Andersson
Sweden
Roger Åkerblom
Sun 13:55  Table 3
100   
Sweden
Andreas Pettersson
Sweden
Björn Karlsson
Sun 14:09  Table 9
101   
Sweden
Marcus Sjöberg
Sweden
Laszlo Szili
Sun 13:58  Table 8
102   
Sweden
Aimo Nikkilä Familjen bf
Sweden
Toraj Larki
Sun 15:15  Table 5
103   
Sweden
Peter Eriksson
Sweden
Andreas Aksoy
Sun 14:50  Table 6
104   
Sweden
Mats Elfroos
Sweden
Jörgen Svensson
Sun 15:22  Table 7

Last sixteen

Race to 6
105   
Sweden
Ulrika Andersson
Sweden
Roger Åkerblom
Sun 15:35  Table 8
106   
Sweden
Denis Dujso
Sweden
Andreas Pettersson
Sun 15:35  Table 9
107   
Sweden
Louise Furberg
Sweden
Toraj Larki
Sun 16:15  Table 5
108   
Sweden
Dan Andersson
Sweden
Mats Elfroos
Sun 15:46  Table 7
109   
Sweden
Stefan Ericson
Sweden
Peter Eriksson
Sun 15:51  Table 6
110   
Sweden
Håkan Larsson
Sweden
Johan Svanberg
Sun 15:37  Table 1
111   
Sweden
Jarmo Talvén
Sweden
Fredrik Löfqvist
Sun 15:37  Table 4
112   
Sweden
Magnus Vesterlund
Sweden
Marcus Sjöberg
Sun 15:46  Table 3

Quarter final

Race to 6
113   
Sweden
Ulrika Andersson
Sweden
Andreas Pettersson
Sun 17:22 
114   
Sweden
Toraj Larki
Sweden
Mats Elfroos
Sun 17:20  Table 5
115   
Sweden
Stefan Ericson
Sweden
Håkan Larsson
Sun 17:10  Table 6
116   
Sweden
Jarmo Talvén
Sweden
Marcus Sjöberg
Sun 16:56  Table 7

Semi final

Race to 6
117   
Sweden
Andreas Pettersson
Sweden
Mats Elfroos
Sun 18:55  Table 9
118   
Sweden
Stefan Ericson
Sweden
Marcus Sjöberg
Sun 18:55  Table 6

Final

Race to 6
119   
Sweden
Andreas Pettersson
Sweden
Stefan Ericson
Sun 20:49  Table 6

Comments

Chat ()
Last message from:
    Please log in to comment

    Participants