Shopping cart

Saving..

Edit match video

Edit match settings

Runouts
Innings

Winner of the lag

Set playing sequence

Write a comment

Follow
You need to log in to perform this action

Share this page

September 18, 2021

44+ R1 (Seniors & Ladies) 14.1 Borlänge

Straightpool
Tack för din anmälan till 44+ i Borlänge. Om du inte redan gjort det - Vänligen uppdatera din cuescoreprofil med foto samt vilken förening du representerar.
Tack för din anmälan till 44+ i Borlänge. Om du inte redan gjort det - Vänligen uppdatera din cuescoreprofil med foto samt vilken förening du representerar.

Add players

Please wait...

Create player

Please wait...

New players will be added to your members section.

Entry deadline Sep 15, 2021, 11:59 PM (local time)
Starts Sep 18, 2021, 10:00 AM (local time)
Format Double to Single elimination (35 Participants)
Race to 75
Handicap No handicap
Dresscode
Rankings Swedish Pool Tour 44+
Organizer Svenska Biljardförbundet and Borlänge Biljardklubb
Contact Ola Forsberg (olaforsberg4@hotmail.com, 0707664541)
More info
44+ R1 (Seniors & Ladies) 14.1

Avanmälan på grund av corona kommer inte att bestraffas så länge det görs innan tävlingsstart. Avanmälan på grund av annan sjukdom eller annan orsak skall om möjligt göras innan lottning för tävlingen lagts upp, annars innan tävlingsstart. Görs ingen giltig avanmälan kommer föreningen att få en faktura för spelarens startavgift.

Spelare som redan använder CueScore ska använda sitt konto för att anmäla sig till tävling.

Spelare som saknar CueScore-konto måste registrera sig för att kunna anmäla sig till tävling.

Notera att det kan finnas dubbletter, dvs. att ditt namn redan finns i systemet utan att du har inloggningsuppgifter. Klicka då på "Gör anspråk på denna profil" och följ instruktionerna.

För övrig information såsom startavgifter, priser, berättigad att delta osv, se Nationella Tävlingsbestämmelserna för Pool på www.biljardforbundet.se

https://www.biljardforbundet.se/globalassets/svenska-biljardforbundet-pool2/dokument/tavlingsbestammelser-pool/tavlingsbestammelser-pool-2021-01-01-v2.pdf

Schedule

Waiting
Playing
Finished

Round 1

Race to 75
1   
Sweden
Senharip Azar
Walk Over
 
2   
Sweden
Monika Margeta
Sweden
Thorgny Lindqvist
Sat 09:34  Table 6
3   
Sweden
Magnus Lindgren
Walk Over
 
4   
Walk Over
Sweden
Ann-Sofie Löfgren
 
5   
Sweden
Roger Åkerblom
Walk Over
 
6   
Walk Over
Sweden
Per Lindgren
 
7   
Sweden
Sören Nilsson
Walk Over
 
8   
Walk Over
Sweden
Mahmut Mutto
 
9   
Sweden
Patrik Enbom
Walk Over
 
10   
Walk Over
Sweden
Dan Andersson
 
11   
Sweden
Louise Furberg
Walk Over
 
12   
Walk Over
Sweden
Glenn Andersson
 
13   
Sweden
Peter Eriksson
Walk Over
 
14   
Walk Over
Sweden
Marcus Chamat
 
15   
Sweden
Mats Frösemo
Walk Over
 
16   
Walk Over
Sweden
Mats Elfroos
 
17   
Sweden
David Larsson
Walk Over
 
18   
Sweden
John Jenuwein
Sweden
Andreas Pettersson
Sat 09:01  Table 2
19   
Sweden
Peter Åkesson
Walk Over
 
20   
Walk Over
Sweden
Conny Frodig
 
21   
Sweden
Fredrik Löfqvist
Walk Over
 
22   
Walk Over
Sweden
Lars-Göran Strand
 
23   
Sweden
Magnus Strand
Walk Over
 
24   
Walk Over
Sweden
Johan Svanberg
 
25   
Sweden
Morgan Norberg
Walk Over
 
26   
Walk Over
Sweden
Lars Mehtälä
 
27   
Sweden
Ola Forsberg
Walk Over
 
28   
Walk Over
Sweden
Stefan Ericson
 
29   
Sweden
Tom Eksell
Walk Over
 
30   
Walk Over
Sweden
Kai Kraft
 
31   
Sweden
Tom Storm
Sweden
Sten Järledal
Sat 09:00  Table 1
32   
Walk Over
Sweden
Kent Karlsson
 

Winners qualification

Race to 75
33   
Sweden
Senharip Azar
Sweden
Thorgny Lindqvist
Sat 11:13  Table 6
34   
Sweden
Magnus Lindgren
Sweden
Ann-Sofie Löfgren
Sat 10:07  Table 5
35   
Sweden
Roger Åkerblom
Sweden
Per Lindgren
Sat 09:00  Table 3
36   
Sweden
Sören Nilsson
Sweden
Mahmut Mutto
Sat 10:29  Table 4
37   
Sweden
Patrik Enbom
Sweden
Dan Andersson
Sat 09:00  Table 5
38   
Sweden
Louise Furberg
Sweden
Glenn Andersson
Sat 09:42  Table 7
39   
Sweden
Peter Eriksson
Sweden
Marcus Chamat
Sat 09:57  Table 2
40   
Sweden
Mats Frösemo
Sweden
Mats Elfroos
Sat 09:24  Table 8
41   
Sweden
David Larsson
Sweden
Andreas Pettersson
Sat 10:15  Table 1
42   
Sweden
Peter Åkesson
Sweden
Conny Frodig
Sat 10:38  Table 3
43   
Sweden
Fredrik Löfqvist
Sweden
Lars-Göran Strand
Sat 09:01  Table 4
44   
Sweden
Magnus Strand
Sweden
Johan Svanberg
Sat 10:40  Table 7
45   
Sweden
Morgan Norberg
Sweden
Lars Mehtälä
Sat 10:44  Table 1
46   
Sweden
Ola Forsberg
Sweden
Stefan Ericson
Sat 10:53  Table 2
47   
Sweden
Tom Eksell
Sweden
Kai Kraft
Sat 10:59  Table 8
48   
Sweden
Tom Storm
Sweden
Kent Karlsson
Sat 11:14  Table 5

Loser round 1

Race to 75
49   
Walk Over
Sweden
Monika Margeta
 
50   
Walk Over
Walk Over
 
51   
Walk Over
Walk Over
 
52   
Walk Over
Walk Over
 
53   
Walk Over
Walk Over
 
54   
Walk Over
Walk Over
 
55   
Walk Over
Walk Over
 
56   
Walk Over
Walk Over
 
57   
Walk Over
Sweden
John Jenuwein
 
58   
Walk Over
Walk Over
 
59   
Walk Over
Walk Over
 
60   
Walk Over
Walk Over
 
61   
Walk Over
Walk Over
 
62   
Walk Over
Walk Over
 
63   
Walk Over
Walk Over
 
64   
Sweden
Sten Järledal
Walk Over
 

Losers qualification

Race to 75
65   
Sweden
Monika Margeta
Sweden
Kent Karlsson
Sat 11:54  Table 1
66   
Walk Over
Sweden
Kai Kraft
 
67   
Walk Over
Sweden
Stefan Ericson
 
68   
Walk Over
Sweden
Lars Mehtälä
 
69   
Walk Over
Sweden
Johan Svanberg
 
70   
Walk Over
Sweden
Lars-Göran Strand
 
71   
Walk Over
Sweden
Peter Åkesson
 
72   
Walk Over
Sweden
Andreas Pettersson
 
73   
Sweden
John Jenuwein
Sweden
Mats Frösemo
Sat 11:53  Table 3
74   
Walk Over
Sweden
Peter Eriksson
 
75   
Walk Over
Sweden
Glenn Andersson
 
76   
Walk Over
Sweden
Patrik Enbom
 
77   
Walk Over
Sweden
Sören Nilsson
 
78   
Walk Over
Sweden
Roger Åkerblom
 
79   
Walk Over
Sweden
Ann-Sofie Löfgren
 
80   
Sweden
Sten Järledal
Sweden
Thorgny Lindqvist
Sat 12:21  Table 2

Last thirtytwo

Race to 75
81   
Sweden
Senharip Azar
Sweden
Roger Åkerblom
Sat 13:05  Table 1
82   
Sweden
Magnus Lindgren
Sweden
Andreas Pettersson
Sat 13:06  Table 4
83   
Sweden
Per Lindgren
Sweden
Patrik Enbom
Sat 13:06  Table 5
84   
Sweden
Mahmut Mutto
Sweden
Glenn Andersson
Sat 13:06  Table 7
85   
Sweden
Dan Andersson
Sweden
Sten Järledal
Sat 13:17  Table 2
86   
Sweden
Louise Furberg
Sweden
Sören Nilsson
Sat 13:06  Table 6
87   
Sweden
Marcus Chamat
Sweden
Mats Frösemo
Sat 13:17  Table 3
88   
Sweden
Mats Elfroos
Sweden
Lars-Göran Strand
Sat 13:09  Table 8
89   
Sweden
David Larsson
Sweden
Kent Karlsson
Sat 13:47  Table 2
90   
Sweden
Conny Frodig
Sweden
Lars Mehtälä
Sat 13:52  Table 8
91   
Sweden
Fredrik Löfqvist
Sweden
Stefan Ericson
Sat 14:10  Table 3
92   
Sweden
Magnus Strand
Sweden
Kai Kraft
Sat 14:15  Table 4
93   
Sweden
Morgan Norberg
Sweden
Ann-Sofie Löfgren
Sat 14:15  Table 5
94   
Sweden
Ola Forsberg
Sweden
Peter Åkesson
Sat 14:25  Table 6
95   
Sweden
Tom Eksell
Sweden
Peter Eriksson
Sat 14:33  Table 7
96   
Sweden
Tom Storm
Sweden
Johan Svanberg
Sat 14:39  Table 1

Last sixteen

Race to 75
97   
Sweden
Senharip Azar
Sweden
Andreas Pettersson
Sat 15:13  Table 3
98   
Sweden
Per Lindgren
Sweden
Mahmut Mutto
Sat 15:14  Table 2
99   
Sweden
Dan Andersson
Sweden
Louise Furberg
Sat 15:24  Table 6
100   
Sweden
Marcus Chamat
Sweden
Mats Elfroos
Sat 15:31  Table 8
101   
Sweden
David Larsson
Sweden
Lars Mehtälä
Sat 15:44  Table 5
102   
Sweden
Stefan Ericson
Sweden
Magnus Strand
Sat 16:03  Table 4
103   
Sweden
Morgan Norberg
Sweden
Ola Forsberg
Sat 15:57  Table 7
104   
Sweden
Tom Eksell
Sweden
Tom Storm
Sat 16:06  Table 1

Quarter final

Race to 75
105   
Sweden
Senharip Azar
Sweden
Per Lindgren
Sat 16:57  Table 3
106   
Sweden
Dan Andersson
Sweden
Marcus Chamat
Sat 16:39  Table 8
107   
Sweden
David Larsson
Sweden
Stefan Ericson
Sat 17:37  Table 1
108   
Sweden
Ola Forsberg
Sweden
Tom Storm
Sat 17:15  Table 2

Semi final

Race to 75
109   
Sweden
Senharip Azar
Sweden
Marcus Chamat
Sat 18:23  Table 2
110   
Sweden
David Larsson
Sweden
Tom Storm
Sat 18:28  Table 1

Final

Race to 75
111   
Sweden
Marcus Chamat
Sweden
David Larsson
Sat 19:32  Table 2

Comments

Chat ()
Last message from:
    Please log in to comment

    Participants