Shopping cart

Saving..

Edit match video

Edit match settings

Runouts
Innings

Winner of the lag

Set playing sequence

Write a comment

Follow
You need to log in to perform this action

Share this page

September 19, 2021

44+ R1(Seniors & Ladies) 9-ball Borlänge

9-Ball
Tack för din anmälan till 44+ i Borlänge. Om du inte redan gjort det - Vänligen uppdatera din cuescoreprofil med foto samt vilken förening du representerar.
Tack för din anmälan till 44+ i Borlänge. Om du inte redan gjort det - Vänligen uppdatera din cuescoreprofil med foto samt vilken förening du representerar.

Add players

Please wait...

Create player

Please wait...

New players will be added to your members section.

Results  

#NameMatches (won/lost)Frames (won/lost)Win percentage Points
1 David Larsson
Stockholms Biljardsällskap
6 (6/0) 63 (42/21)
67%
1000
2 Marcus Chamat
8 (6/2) 75 (51/24)
68%
800
3 Kent Karlsson
Karlskoga Biljardklubb
5 (4/1) 60 (33/27)
55%
700
3 Peter Eriksson
Old Fellows Billiard Club
4 (3/1) 41 (25/16)
61%
700
5 Stefan Ericson
Biljardklubben Stöten
3 (2/1) 33 (20/13)
61%
600
5 Patrik Enbom
Västerås Biljardsällskap
4 (3/1) 46 (26/20)
57%
600
5 Mahmut Mutto
Kville Biljard Club
4 (3/1) 37 (23/14)
62%
600
5 Fredrik Löfqvist
4 (3/1) 46 (25/21)
54%
600
9 Dan Andersson
Gefle Biljardklubb
4 (2/2) 43 (21/22)
49%
500
Show more
9 Johan Svanberg
Karlskoga Biljardklubb
3 (2/1) 34 (20/14)
59%
500
9 John Jenuwein
Nässjö Billiard Club
3 (2/1) 34 (20/14)
59%
500
9 Senharip Azar
Stockholms Biljardsällskap
3 (2/1) 27 (15/12)
56%
500
9 Tom Eksell
Malmö Biljardklubb
3 (1/2) 33 (13/20)
39%
500
9 Conny Frodig
Biljardklubben Stöten
3 (1/2) 33 (13/20)
39%
500
9 Sten Järledal
4 (2/2) 36 (15/21)
42%
500
9 Glenn Andersson
3 (2/1) 36 (20/16)
56%
500
17 Peter Östlund
Borlänge Biljardklubb
2 (0/2) 22 (8/14)
36%
400
17 Roger Åkerblom
Västerås Biljardsällskap
2 (1/1) 23 (13/10)
57%
400
17 Kai Kraft
Stockholms Biljardsällskap
2 (0/2) 22 (8/14)
36%
400
17 Ola Forsberg
3 (1/2) 29 (15/14)
52%
400
17 Magnus Lindgren
4 (2/2) 40 (16/24)
40%
400
17 Ann-Sofie Löfgren
2 (0/2) 22 (8/14)
36%
400
17 Morgan Norberg
BK Milen
2 (1/1) 23 (13/10)
57%
400
17 Peter Åkesson
Old Fellows Billiard Club
2 (0/2) 20 (6/14)
30%
400
17 Per Lindgren
4 (2/2) 43 (20/23)
47%
400
17 Tom Storm
2 (1/1) 17 (9/8)
53%
400
17 Jarmo Talvén
Biljardklubben Stöten
2 (1/1) 25 (13/12)
52%
400
17 Mats Elfroos
Biljardklubben Stöten
2 (1/1) 23 (11/12)
48%
400
17 Magnus Strand
Västerås Biljardsällskap
2 (0/2) 19 (5/14)
26%
400
17 Sören Nilsson
Stockholms Biljardsällskap
4 (2/2) 39 (20/19)
51%
400
17 Thorgny Lindqvist
4 (2/2) 40 (17/23)
43%
400
33 Tex Larsson
3 (1/2) 30 (13/17)
43%
300
33 Lars Mehtälä
2 (0/2) 20 (7/13)
35%
300
33 Monika Margeta
Stockholms Biljardsällskap
2 (0/2) 18 (5/13)
28%
300
33 Louise Furberg
3 (1/2) 31 (14/17)
45%
300
33 Lars-Göran Strand
Gefle Biljardklubb
2 (0/2) 18 (5/13)
28%
300
33 Mats Frösemo
Kville Biljard Club
2 (0/2) 21 (8/13)
38%
300
33 Andreas Pettersson
Biljardklubben Stöten
1 (0/1) 11 (4/7)
36%
300
33 Thomas Mehtälä
2 (0/2) 19 (6/13)
32%
300
9991 mattias fors
0 (0/0) 0 (0/0)
0%
0
Entry deadline Sep 15, 2021, 11:59 PM (local time)
Starts Sep 19, 2021, 10:00 AM (local time)
Format Double to Single elimination (40 Participants)
Race to 7
Handicap No handicap
Dresscode
Rankings Swedish Pool Tour 44+
Organizer Svenska Biljardförbundet and Borlänge Biljardklubb
Contact Ola Forsberg (olaforsberg4@hotmail.com, 0707664541)
More info
44+ R1 (Seniors & Ladies) 9-ball

Avanmälan på grund av corona kommer inte att bestraffas så länge det görs innan tävlingsstart. Avanmälan på grund av annan sjukdom eller annan orsak skall om möjligt göras innan lottning för tävlingen lagts upp, annars innan tävlingsstart. Görs ingen giltig avanmälan kommer föreningen att få en faktura för spelarens startavgift.

Spelare som redan använder CueScore ska använda sitt konto för att anmäla sig till tävling.

Spelare som saknar CueScore-konto måste registrera sig för att kunna anmäla sig till tävling.

Notera att det kan finnas dubbletter, dvs. att ditt namn redan finns i systemet utan att du har inloggningsuppgifter. Klicka då på "Gör anspråk på denna profil" och följ instruktionerna.

För övrig information såsom startavgifter, priser, berättigad att delta osv, se Nationella Tävlingsbestämmelserna för Pool på www.biljardforbundet.se

https://www.biljardforbundet.se/globalassets/svenska-biljardforbundet-pool2/dokument/tavlingsbestammelser-pool/forslag-poolbestammelser-2021-01-01.pdf

Schedule

Waiting
Playing
Finished

Round 1

Race to 7
1   
Sweden
Senharip Azar
Walk Over
 
2   
Sweden
Louise Furberg
Sweden
Mats Frösemo
Sun 10:04  Table 1
3   
Sweden
Tom Storm
Walk Over
 
4   
Walk Over
Sweden
Tom Eksell
 
5   
Sweden
Roger Åkerblom
Walk Over
 
6   
Walk Over
Sweden
Peter Östlund
 
7   
Sweden
Thorgny Lindqvist
Sweden
Andreas Pettersson
Sun 10:04  Table 2
8   
Walk Over
Sweden
Mahmut Mutto
 
9   
Sweden
Patrik Enbom
Walk Over
 
10   
Sweden
Tex Larsson
Sweden
Lars Mehtälä
Sun 10:04  Table 3
11   
Sweden
Magnus Strand
Walk Over
 
12   
Walk Over
Sweden
Glenn Andersson
 
13   
Sweden
Peter Eriksson
Walk Over
 
14   
Walk Over
Sweden
mattias fors
 
15   
Sweden
Marcus Chamat
Sweden
Monika Margeta
Sun 10:04  Table 4
16   
Walk Over
Sweden
Mats Elfroos
 
17   
Sweden
David Larsson
Walk Over
 
18   
Sweden
Thomas Mehtälä
Sweden
Magnus Lindgren
Sun 10:04  Table 5
19   
Sweden
Kai Kraft
Walk Over
 
20   
Walk Over
Sweden
Jarmo Talvén
 
21   
Sweden
Fredrik Löfqvist
Walk Over
 
22   
Walk Over
Sweden
Peter Åkesson
 
23   
Sweden
Per Lindgren
Sweden
Dan Andersson
Sun 10:05  Table 6
24   
Walk Over
Sweden
Johan Svanberg
 
25   
Sweden
Morgan Norberg
Walk Over
 
26   
Sweden
Ola Forsberg
Sweden
Lars-Göran Strand
Sun 10:05  Table 7
27   
Sweden
Ann-Sofie Löfgren
Walk Over
 
28   
Walk Over
Sweden
Stefan Ericson
 
29   
Sweden
Conny Frodig
Walk Over
 
30   
Walk Over
Sweden
John Jenuwein
 
31   
Sweden
Sten Järledal
Sweden
Sören Nilsson
Sun 10:05  Table 8
32   
Walk Over
Sweden
Kent Karlsson
 

Winners qualification

Race to 7
33   
Sweden
Senharip Azar
Sweden
Louise Furberg
Sun 10:54  Table 1
34   
Sweden
Tom Storm
Sweden
Tom Eksell
Sun 10:59  Table 2
35   
Sweden
Roger Åkerblom
Sweden
Peter Östlund
Sun 10:48  Table 7
36   
Sweden
Thorgny Lindqvist
Sweden
Mahmut Mutto
Sun 11:04  Table 5
37   
Sweden
Patrik Enbom
Sweden
Tex Larsson
Sun 11:14  Table 3
38   
Sweden
Magnus Strand
Sweden
Glenn Andersson
Sun 11:05  Table 8
39   
Sweden
Peter Eriksson
Sweden
mattias fors
Sun 11:06  Table 6
40   
Sweden
Marcus Chamat
Sweden
Mats Elfroos
Sun 10:43  Table 4
41   
Sweden
David Larsson
Sweden
Magnus Lindgren
Sun 11:20  Table 6
42   
Sweden
Kai Kraft
Sweden
Jarmo Talvén
Sun 11:44  Table 1
43   
Sweden
Fredrik Löfqvist
Sweden
Peter Åkesson
Sun 11:47  Table 5
44   
Sweden
Per Lindgren
Sweden
Johan Svanberg
Sun 11:52  Table 7
45   
Sweden
Morgan Norberg
Sweden
Ola Forsberg
Sun 11:53  Table 2
46   
Sweden
Ann-Sofie Löfgren
Sweden
Stefan Ericson
Sun 11:58  Table 6
47   
Sweden
Conny Frodig
Sweden
John Jenuwein
Sun 12:04  Table 4
48   
Sweden
Sören Nilsson
Sweden
Kent Karlsson
Sun 12:11  Table 3

Loser round 1

Race to 6
49   
Walk Over
Sweden
Mats Frösemo
 
50   
Walk Over
Walk Over
 
51   
Walk Over
Walk Over
 
52   
Sweden
Andreas Pettersson
Walk Over
 
53   
Walk Over
Sweden
Lars Mehtälä
 
54   
Walk Over
Walk Over
 
55   
Walk Over
Walk Over
 
56   
Sweden
Monika Margeta
Walk Over
 
57   
Walk Over
Sweden
Thomas Mehtälä
 
58   
Walk Over
Walk Over
 
59   
Walk Over
Walk Over
 
60   
Sweden
Dan Andersson
Walk Over
 
61   
Walk Over
Sweden
Lars-Göran Strand
 
62   
Walk Over
Walk Over
 
63   
Walk Over
Walk Over
 
64   
Sweden
Sten Järledal
Walk Over
 

Losers qualification

Race to 6
65   
Sweden
Mats Frösemo
Sweden
Sören Nilsson
Sun 13:12  Table 1
66   
Walk Over
Sweden
Conny Frodig
 
67   
Walk Over
Sweden
Ann-Sofie Löfgren
 
68   
Sweden
Andreas Pettersson
Sweden
Ola Forsberg
 
69   
Sweden
Lars Mehtälä
Sweden
Per Lindgren
Sun 13:12  Table 3
70   
Walk Over
Sweden
Peter Åkesson
 
71   
Walk Over
Sweden
Kai Kraft
 
72   
Sweden
Monika Margeta
Sweden
Magnus Lindgren
Sun 12:47  Table 2
73   
Sweden
Thomas Mehtälä
Sweden
Marcus Chamat
Sun 12:28  Table 8
74   
Walk Over
Walk Over
 
75   
Walk Over
Sweden
Magnus Strand
 
76   
Sweden
Dan Andersson
Sweden
Tex Larsson
Sun 12:59  Table 5
77   
Sweden
Lars-Göran Strand
Sweden
Thorgny Lindqvist
Sun 13:01  Table 8
78   
Walk Over
Sweden
Peter Östlund
 
79   
Walk Over
Sweden
Tom Eksell
 
80   
Sweden
Sten Järledal
Sweden
Louise Furberg
Sun 13:04  Table 4

Last thirtytwo

Race to 7
81   
Sweden
Senharip Azar
Sweden
Magnus Strand
Sun 14:31  Table 1
82   
Sweden
Tom Storm
Sweden
Marcus Chamat
Sun 14:31  Table 2
83   
Sweden
Roger Åkerblom
Sweden
Tom Eksell
Sun 14:31  Table 3
84   
Sweden
Mahmut Mutto
Sweden
Peter Åkesson
Sun 14:31  Table 4
85   
Sweden
Patrik Enbom
Sweden
Per Lindgren
Sun 14:31  Table 5
86   
Sweden
Glenn Andersson
Sweden
Ola Forsberg
Sun 14:32  Table 6
87   
Sweden
Peter Eriksson
Sweden
Sören Nilsson
Sun 14:32  Table 7
88   
Sweden
Mats Elfroos
Sweden
Sten Järledal
Sun 14:32  Table 8
89   
Sweden
David Larsson
Sweden
Peter Östlund
Sun 15:09  Table 4
90   
Sweden
Jarmo Talvén
Sweden
Conny Frodig
Sun 15:28  Table 5
91   
Sweden
Fredrik Löfqvist
Sweden
Ann-Sofie Löfgren
Sun 15:28  Table 1
92   
Sweden
Johan Svanberg
Sweden
Kai Kraft
Sun 15:29  Table 8
93   
Sweden
Morgan Norberg
Sweden
Dan Andersson
Sun 15:34  Table 7
94   
Sweden
Stefan Ericson
Walk Over
 
95   
Sweden
John Jenuwein
Sweden
Magnus Lindgren
Sun 15:39  Table 2
96   
Sweden
Kent Karlsson
Sweden
Thorgny Lindqvist
Sun 15:56  Table 3

Last sixteen

Race to 7
97   
Sweden
Senharip Azar
Sweden
Marcus Chamat
Sun 16:29  Table 6
98   
Sweden
Tom Eksell
Sweden
Mahmut Mutto
Sun 16:24  Table 4
99   
Sweden
Patrik Enbom
Sweden
Glenn Andersson
Sun 16:28  Table 7
100   
Sweden
Peter Eriksson
Sweden
Sten Järledal
Sun 16:35  Table 5
101   
Sweden
David Larsson
Sweden
Conny Frodig
Sun 16:40  Table 2
102   
Sweden
Fredrik Löfqvist
Sweden
Johan Svanberg
Sun 17:04  Table 1
103   
Sweden
Dan Andersson
Sweden
Stefan Ericson
Sun 16:57  Table 8
104   
Sweden
John Jenuwein
Sweden
Kent Karlsson
Sun 17:05  Table 3

Quarter final

Race to 7
105   
Sweden
Marcus Chamat
Sweden
Mahmut Mutto
Sun 18:00  Table 2
106   
Sweden
Patrik Enbom
Sweden
Peter Eriksson
Sun 18:11  Table 8
107   
Sweden
David Larsson
Sweden
Fredrik Löfqvist
Sun 18:35  Table 1
108   
Sweden
Stefan Ericson
Sweden
Kent Karlsson
Sun 18:07  Table 3

Semi final

Race to 7
109   
Sweden
Marcus Chamat
Sweden
Peter Eriksson
Sun 19:38  Table 2
110   
Sweden
David Larsson
Sweden
Kent Karlsson
Sun 19:38  Table 1

Final

Race to 7
111   
Sweden
Marcus Chamat
Sweden
David Larsson
Sun 20:48  Table 1

Comments

Chat ()
Last message from:
    Please log in to comment

    Participants