Shopping cart

Saving..

Edit match video

Edit match settings

Runouts
Innings

Winner of the lag

Set playing sequence

Write a comment

Follow
You need to log in to perform this action

Share this page

June 12, 2021

2021 - LANDSMESTERSKABET 10-ball - KLASSE M

10-Ball

Add players

Please wait...

Create player

Please wait...

New players will be added to your members section.

Results  

#NameMatches (won/lost)Frames (won/lost)Win percentage Points
1 Gert H. N. Laursen
5 (4/1) 48 (34/14)
71%
600
2 Søren Hartner Terp
4 (3/1) 42 (22/20)
52%
480
3 Rene Bak
3 (2/1) 30 (17/13)
57%
408
3 Per Gunnar Ingebrigtsen
4 (2/2) 49 (25/24)
51%
408
5 Christian Pless
3 (1/2) 28 (11/17)
39%
347
5 Søren Rydlund
DDBU
3 (1/2) 32 (16/16)
50%
347
7 Janick Navne
Malmö Biljardklubb
2 (0/2) 18 (4/14)
22%
277
7 Helene Krogsgaard Mikkelsen
2 (0/2) 17 (3/14)
18%
277
Entry deadline Jun 7, 2021, 8:00 PM (local time)
Starts Jun 12, 2021, 10:00 AM (local time)
Format Double to Single elimination (8 Participants)
Race to 7
Handicap No handicap
Organizer DDBU
Contact Helene Krogsgaard Mikkelsen (helenekmikkelsen@hotmail.com)
More info
Åben for alle der ikke er ELITE spillere. Se https://dendanskebillardunion.dk/?cat=75
(Alle spillere, der ikke er markeret med Grøn på Rating listen, kan ikke deltage)

Dobbelt/enkelt K.O. 
Race til 7.
Betaling: https://ddbu.nemtilmeld.dk/86

Schedule

Waiting
Playing
Finished

Round 1

Race to 7
1   
Denmark
Rene Bak
Denmark
Helene Krogsgaard Mikkelsen
Sat 09:58  Table 3
2   
Denmark
Christian Pless
Norway
Per Gunnar Ingebrigtsen
Sat 09:58  Table 4
3   
Denmark
Gert H. N. Laursen
Denmark
Søren Rydlund
Sat 09:58  Table 5
4   
Denmark
Søren Hartner Terp
Denmark
Janick Navne
Sat 09:58  Table 6

Winners qualification

Race to 7
5   
Denmark
Rene Bak
Norway
Per Gunnar Ingebrigtsen
Sat 11:41  Table 5
6   
Denmark
Gert H. N. Laursen
Denmark
Søren Hartner Terp
Sat 11:41  Table 3

Loser round 1

Race to 7
7   
Denmark
Helene Krogsgaard Mikkelsen
Denmark
Christian Pless
Sat 11:41  Table 6
8   
Denmark
Søren Rydlund
Denmark
Janick Navne
Sat 11:41  Table 4

Losers qualification

Race to 7
9   
Denmark
Christian Pless
Denmark
Gert H. N. Laursen
Sat 14:00  Table 5
10   
Denmark
Søren Rydlund
Norway
Per Gunnar Ingebrigtsen
Sat 14:00  Table 3

Semi final

Race to 7
11   
Denmark
Rene Bak
Denmark
Gert H. N. Laursen
Sat 16:02  Table 3
12   
Denmark
Søren Hartner Terp
Norway
Per Gunnar Ingebrigtsen
Sat 16:02  Table 4

Final

Race to 7
13   
Denmark
Gert H. N. Laursen
Denmark
Søren Hartner Terp
Sat 17:55  Table 3

Comments

Chat ()
Last message from:
    Please log in to comment

    Participants