Saving..

Edit match video

Edit match settings

Runouts
Innings

Set playing sequence

Write a comment

Edit handicap

Update handicap for :

Follow
You need to log in to perform this action

Share this page

February 15 - February 16, 2020

2020 - LANDSMESTERSKABET 9-ball - KLASSE M

9-Ball

Add players

Please wait...

Results  

#NameMatches (won/lost)Frames (won/lost)Win percentage Points
1 Per Gunnar Ingebrigtsen
5 (5/0) 63 (40/23)
63%
600
2 Samir Saciri
4 (3/1) 45 (29/16)
64%
480
3 Kim Bing Sandhøj
5 (3/2) 64 (32/32)
50%
408
3 Jesper Vestergaard Nielsen
5 (3/2) 54 (29/25)
54%
408
5 Christian Pless
4 (2/2) 44 (22/22)
50%
347
5 Martin Søndergaard
4 (2/2) 51 (28/23)
55%
347
7 Theis Magle
3 (1/2) 33 (16/17)
48%
277
7 Sorin Dimtofte
3 (1/2) 40 (18/22)
45%
277
9 Søren Hartner Terp
2 (0/2) 27 (11/16)
41%
207
9 Henrik Andersen
2 (0/2) 20 (4/16)
20%
207
9 Helene Krogsgaard Mikkelsen
2 (0/2) 20 (4/16)
20%
207
9 Gert H. N. Laursen
3 (1/2) 35 (15/20)
43%
207
Entry deadline Feb 10, 2020, 8:00 PM (local time)
Starts Feb 15, 2020, 10:00 AM (local time)
Format Double elimination (12 Participants)
Race to 8
Handicap No handicap
Rankings DDBU Pool Rangliste
Organizer DDBU
Contact Herlev Admin (jens@hipc.dk, +45 40192540)
More info
Åben for alle M rækkespillere. Se DDBUpool.dk

Dobbelt/enkelt K.O. 
Race til 8.
https://ddbu.nemtilmeld.dk/53/

Schedule

Waiting
Playing
Finished

Round 1

Race to 8
1   
Denmark
Jesper Vestergaard Nielsen
Walk Over
 
2   
Denmark
Martin Søndergaard
Denmark
Helene Krogsgaard Mikkelsen
Sat 10:33  Table 1
3   
Denmark
Kim Bing Sandhøj
Norway
Per Gunnar Ingebrigtsen
Sat 10:33  Table 2
4   
Walk Over
Denmark
Søren Hartner Terp
 
5   
Macedonia (FYROM)
Samir Saciri
Walk Over
 
6   
Denmark
Sorin Dimtofte
Denmark
Gert H. N. Laursen
Sat 10:33  Table 4
7   
Denmark
Henrik Andersen
Denmark
Christian Pless
Sat 10:33  Table 5
8   
Walk Over
Denmark
Theis Magle
 

Winner round 1

Race to 8
9   
Denmark
Jesper Vestergaard Nielsen
Denmark
Martin Søndergaard
Sat 12:12  Table 6
10   
Norway
Per Gunnar Ingebrigtsen
Denmark
Søren Hartner Terp
Sat 12:32  Table 5
11   
Macedonia (FYROM)
Samir Saciri
Denmark
Gert H. N. Laursen
Sat 12:11  Table 1
12   
Denmark
Christian Pless
Denmark
Theis Magle
Sat 11:51  Table 3

Loser round 1

Race to 8
13   
Walk Over
Denmark
Helene Krogsgaard Mikkelsen
 
14   
Denmark
Kim Bing Sandhøj
Walk Over
 
15   
Walk Over
Denmark
Sorin Dimtofte
 
16   
Denmark
Henrik Andersen
Walk Over
 

Loser round 2

Race to 8
17   
Denmark
Helene Krogsgaard Mikkelsen
Denmark
Theis Magle
Sat 12:52  Table 4
18   
Denmark
Kim Bing Sandhøj
Denmark
Gert H. N. Laursen
Sat 13:22  Table 2
19   
Denmark
Sorin Dimtofte
Denmark
Søren Hartner Terp
Sat 14:33  Table 6
20   
Denmark
Henrik Andersen
Denmark
Jesper Vestergaard Nielsen
Sat 14:08  Table 1

Winners qualification

Race to 8
21   
Denmark
Martin Søndergaard
Norway
Per Gunnar Ingebrigtsen
Sat 14:52  Table 4
22   
Macedonia (FYROM)
Samir Saciri
Denmark
Christian Pless
Sat 13:38  Table 3

Loser round 3

Race to 8
23   
Denmark
Theis Magle
Denmark
Kim Bing Sandhøj
Sat 14:51  Table 5
24   
Denmark
Sorin Dimtofte
Denmark
Jesper Vestergaard Nielsen
Sat 16:01  Table 2

Losers qualification

Race to 8
25   
Denmark
Kim Bing Sandhøj
Denmark
Martin Søndergaard
Sat 17:41  Table 3
26   
Denmark
Jesper Vestergaard Nielsen
Denmark
Christian Pless
Sat 17:41  Table 1

Semi final

Race to 8
27   
Norway
Per Gunnar Ingebrigtsen
Denmark
Kim Bing Sandhøj
Sat 20:27  Table 1
28   
Macedonia (FYROM)
Samir Saciri
Denmark
Jesper Vestergaard Nielsen
Sat 20:24  Table 4

Final

Race to 8
29   
Norway
Per Gunnar Ingebrigtsen
Macedonia (FYROM)
Samir Saciri
Sat 21:46  Table 2

Comments

Chat ()
Last message from:
    Please log in to comment