Saving..

Edit match video

Edit match settings

Runouts
Innings

Write a comment

Edit handicap

Update handicap for :

Follow
You need to log in to perform this action

Share this page

August 15, 2019

2019 Mezz Oceania 10-Ball Championship Best of the Rest

10-Ball

Add players

Please wait...
Entry deadline Aug 15, 2019, 11:00 AM (local time)
Starts Aug 15, 2019, 10:00 AM (local time)
Format Single elimination (27 Participants)
Race to 5
Handicap No handicap
Organizer New Zealand Pool Association
Contact John MacMillan (john.macmillan@nzpa.org)
More info
2019 Mezz Oceania 10-Ball Championship Best of the Rest
WPA Rules, 9ft International Tables , Andy 988 Tournament Cloth, Turtle Rack, Cylop Hyperion Balls
Single Elimination format

Schedule

Waiting
Playing
Finished

Round 1

Race to 5
1   
Australia
Tony Grigg
Walk Over
 
2   
New Zealand
Connie Adams
New Zealand
Lucinda Rawson
Thu 10:31  Table 1
3   
New Zealand
Logan Mckenzie
New Zealand
Joshua Bowen
Thu 10:31  Table 3
4   
Australia
Jason Chedid
Australia
Michael Cacciola
Thu 10:31  Table 5
5   
New Zealand
Lee Jones
Walk Over
 
6   
New Zealand
Henry Nguyen
Jason Ahmad
Thu 10:31  Table 2
7   
New Zealand
Steven Brockbank
Japan
Tomoya Okazaki
Thu 10:31  Table 4
8   
Walk Over
New Zealand
Pauly Te Whata Goldthorpe
 
9   
Russia
Аlexander Pianov
Walk Over
 
10   
New Zealand
Brendan Ng
Niue
Fale Pakieto
Thu 10:31  Table 6
11   
New Zealand
Ryon Derriman
India
Vishal Kathuria
Thu 10:31  Table 7
12   
New Zealand
Jun Carreon
New Zealand
Zavier Gantley
Thu 10:31  Table 8
13   
Australia
Annette Grigg
New Zealand
Dominic Mareko
Thu 10:59  Table 5
14   
Australia
James Jennings
New Zealand
David Breen
Thu 11:10  Table 4
15   
New Zealand
Jonathan Taylor
Australia
David Sheppard
Thu 11:11  Table 6
16   
Walk Over
New Zealand
Lewis Green
 

Round 2

Race to 5
17   
Australia
Tony Grigg
New Zealand
Connie Adams
Thu 11:48  Table 4
18   
New Zealand
Joshua Bowen
Australia
Michael Cacciola
Thu 11:22  Table 2
19   
New Zealand
Lee Jones
Jason Ahmad
Thu 11:44  Table 1
20   
New Zealand
Steven Brockbank
New Zealand
Pauly Te Whata Goldthorpe
Thu 11:22  Table 7
21   
Russia
Аlexander Pianov
New Zealand
Brendan Ng
Thu 11:22  Table 3
22   
New Zealand
Ryon Derriman
New Zealand
Jun Carreon
Thu 11:27  Table 8
23   
New Zealand
Dominic Mareko
Australia
James Jennings
Thu 12:06  Table 2
24   
Australia
David Sheppard
New Zealand
Lewis Green
Thu 12:18  Table 6

Quarter final

Race to 5
25   
Australia
Tony Grigg
Australia
Michael Cacciola
Thu 13:44  Table 4
26   
Jason Ahmad
New Zealand
Pauly Te Whata Goldthorpe
Thu 12:54  Table 3
27   
New Zealand
Brendan Ng
New Zealand
Ryon Derriman
Thu 12:55  Table 5
28   
New Zealand
Dominic Mareko
Australia
David Sheppard
Thu 13:00  Table 6

Semi final

Race to 5
29   
Australia
Michael Cacciola
Jason Ahmad
Thu 14:25  Table 3
30   
New Zealand
Brendan Ng
Australia
David Sheppard
Thu 13:52  Table 5

Final

Race to 6
31   
Jason Ahmad
New Zealand
Brendan Ng
Thu 15:25  Table 1

Comments

Chat ()
Last message from:
    Please log in to comment