Saving..

Edit match video

Edit match settings

Runouts
Innings

Set playing sequence

Write a comment

Edit handicap

Update handicap for :

Follow
You need to log in to perform this action

Share this page

October 5 - October 6, 2019

2019 - Landsmesterskabet 8-ball - Klasse A

8-Ball

Add players

Please wait...

Results  

#NameMatches (won/lost)Frames (won/lost)Win percentage Points
1 Per Thomsen
4 (4/0) 38 (24/14)
63%
300
2 Carsten Schultze Hansen
4 (3/1) 37 (23/14)
62%
240
3 Kim Jersin
4 (2/2) 41 (21/20)
51%
204
3 Silje Ellehammer Munk
4 (2/2) 36 (17/19)
47%
204
5 Bjarke Larsen
3 (1/2) 25 (12/13)
48%
174
5 Jacob Johannsen
3 (1/2) 28 (12/16)
43%
174
7 Helene Krogsgaard Mikkelsen
2 (0/2) 19 (7/12)
37%
139
7 Henrik Jørgensen
2 (0/2) 16 (4/12)
25%
139
Entry deadline Sep 30, 2019, 8:00 PM (local time)
Starts Oct 5, 2019, 10:00 AM (local time)
Format Double elimination (8 Participants)
Race to 6
Handicap No handicap
Rankings DDBU Pool Rangliste
Organizer DDBU
Contact Herlev Admin (jens@hipc.dk, +45 40192540)
More info
Betaling af tilmeldingsgebyr: https://ddbu.nemtilmeld.dk/28/

(Jakob Lyng reviderer tilmeldingslisten efter fristen, og dem der ikke har betalt bliver slettet, dem der har betalt, men ikke lige fået tilføjet sig her, bliver tilføjet (og får en reminder om at gøre det selv fremover ;) )


Elite og Mesterrækkespillere kan ikke deltage. Se evt mere på httP://ddbupool.dk

Schedule

Waiting
Playing
Finished

Round 1

Race to 6
1   
Denmark
Bjarke Larsen
Denmark
Carsten Schultze Hansen
Sat 10:35  Table 1
2   
Denmark
Henrik Jørgensen
Denmark
Kim Jersin
Sat 10:35  Table 2
3   
Denmark
Helene Krogsgaard Mikkelsen
Denmark
Silje Helene Østergaard Munk
Sat 10:36  Table 3
4   
Denmark
Jacob Johannsen
Denmark
Per Thomsen
Sat 10:36  Table 4

Winners qualification

Race to 6
5   
Denmark
Carsten Schultze Hansen
Denmark
Kim Jersin
Sat 12:34  Table 3
6   
Denmark
Silje Helene Østergaard Munk
Denmark
Per Thomsen
Sat 12:34  Table 2

Loser round 1

Race to 6
7   
Denmark
Bjarke Larsen
Denmark
Henrik Jørgensen
Sat 12:34  Table 4
8   
Denmark
Helene Krogsgaard Mikkelsen
Denmark
Jacob Johannsen
Sat 12:34  Table 1

Losers qualification

Race to 6
9   
Denmark
Bjarke Larsen
Denmark
Silje Helene Østergaard Munk
Sat 14:49  Table 2
10   
Denmark
Jacob Johannsen
Denmark
Kim Jersin
Sat 14:49  Table 4

Semi final

Race to 6
11   
Denmark
Carsten Schultze Hansen
Denmark
Silje Helene Østergaard Munk
Sat 16:35  Table 1
12   
Denmark
Per Thomsen
Denmark
Kim Jersin
Sat 16:35  Table 3

Final

Race to 6
13   
Denmark
Carsten Schultze Hansen
Denmark
Per Thomsen
Sat 19:19  Table 2

Comments

Chat ()
Last message from:
    Please log in to comment