Saving..

Edit match video

Edit match settings

Runouts
Innings

Set playing sequence

Write a comment

Edit handicap

Update handicap for :

Follow
You need to log in to perform this action

Share this page

September 28 - September 29, 2019

2019 - Dansk Pool Tour - ELITE - Aalborg

9-Ball

Add players

Please wait...

Results  

#NameMatches (won/lost)Frames (won/lost)Win percentage Points
1 Mickey Krause
7 (7/0) 69 (50/19)
72%
1000
2 Daniel Kandi
7 (6/1) 81 (47/34)
58%
800
3 Andreas Steen Bønnelykke
6 (4/2) 65 (38/27)
58%
680
3 Jeppe Thyde
6 (4/2) 66 (38/28)
58%
680
5 Søren Hartner Terp
5 (3/2) 48 (26/22)
54%
579
5 Alan Conway
5 (3/2) 50 (29/21)
58%
579
5 Theis Magle
5 (3/2) 53 (28/25)
53%
579
5 Lars Tolbod
5 (3/2) 57 (27/30)
47%
579
9 Christoffer Lentz
4 (2/2) 41 (23/18)
56%
345
Show more
9 Jesper Schmidt
4 (3/1) 41 (25/16)
61%
345
9 Lasse Buhl
4 (2/2) 37 (19/18)
51%
345
9 Jesper Vestergaard Nielsen
4 (3/1) 38 (20/18)
53%
345
9 Rene Bak
4 (2/2) 42 (24/18)
57%
345
9 Joel Rosenfeldt
4 (3/1) 43 (24/19)
56%
345
9 Almin Salkic
Malmö Biljardklubb
4 (2/2) 34 (17/17)
50%
345
9 Adib Issa
4 (2/2) 39 (19/20)
49%
345
17 Stanislav Stanev
3 (2/1) 27 (15/12)
56%
170
17 Kim Bing Sandhøj
3 (1/2) 27 (11/16)
41%
170
17 Janick Navne
3 (1/2) 26 (13/13)
50%
170
17 Martin Brackenbury
3 (1/2) 22 (8/14)
36%
170
17 Søren Rydlund
DDBU
3 (1/2) 31 (15/16)
48%
170
17 Niels Kronborg Pedersen
3 (1/2) 23 (7/16)
30%
170
17 Helene Krogsgaard Mikkelsen
3 (1/2) 26 (10/16)
38%
170
17 Ann-katrine Kristensen
3 (1/2) 25 (9/16)
36%
170
25 William Damkjer Buhl
3 (0/3) 28 (10/18)
36%
119
25 Martin Larsen
3 (0/3) 23 (5/18)
22%
119
25 Morten Willaume Brændgaard
3 (1/2) 31 (15/16)
48%
119
25 Rune Mosbaek
3 (0/3) 26 (8/18)
31%
119
25 Henrik Andersen
3 (0/3) 25 (7/18)
28%
119
25 Kristoffer Brokholm
3 (0/3) 24 (6/18)
25%
119
25 Jesper Johansen
3 (0/3) 21 (3/18)
14%
119
25 Anders Munkgaard
3 (1/2) 27 (12/15)
44%
119
Entry deadline Sep 23, 2019, 11:00 AM (local time)
Starts Sep 28, 2019, 10:00 AM (local time)
Format Round robin (32 Participants)
Race to 6
Handicap No handicap
Rankings DDBU Pool Rangliste
Organizer DDBU
Contact Johnny Krause (krauseogsonner@gmail.com)
More info
Disciplinen er 9-ball
Licens er obligatorisk.
Elitespillere betaler 250,- Alle andre 150,-
Der spilles puljer, så man er sikker på mindst 3 kampe.
Race i puljerne er til 6. I enkelt Knock Out sættes dette op til 8.

Der er maksimalt plads til 32 spillere.
Tilmelding er først gældende når betaling er foretaget: https://ddbu.nemtilmeld.dk/24/

Round-robin standings

Group A Ranking method
Pos Name Played Win Tie Lose fw fl fs RO Lags Bonus avg Points
1 Mickey Krause 3 3 0 0 18 4 14 0 0 0 0.818 6
2 Almin Salkic 3 2 0 1 12 9 3 0 0 0 0.571 4
3 Ann-katrine Kristensen 3 1 0 2 9 16 -7 0 0 0 0.36 2
4 Rune Mosbaek 3 0 0 3 8 18 -10 0 0 0 0.308 0
Group B Ranking method
Pos Name Played Win Tie Lose fw fl fs RO Lags Bonus avg Points
1 Søren Hartner Terp 3 2 0 1 16 9 7 0 0 0 0.64 4
2 Theis Magle 3 2 0 1 14 11 3 0 0 0 0.56 4
3 Niels Kronborg Pedersen 3 1 0 2 7 16 -9 0 0 0 0.304 2
4 Morten Willaume Brændgaard 3 1 0 2 15 16 -1 0 0 0 0.484 2
Group C Ranking method
Pos Name Played Win Tie Lose fw fl fs RO Lags Bonus avg Points
1 Jesper Vestergaard Nielsen 3 3 0 0 18 10 8 0 0 0 0.643 6
2 Jeppe Thyde 3 2 0 1 16 7 9 0 0 0 0.696 4
3 Helene Krogsgaard Mikkelsen 3 1 0 2 10 16 -6 0 0 0 0.385 2
4 Henrik Andersen 3 0 0 3 7 18 -11 0 0 0 0.28 0
Group D Ranking method
Pos Name Played Win Tie Lose fw fl fs RO Lags Bonus avg Points
1 Lars Tolbod 3 2 0 1 15 15 0 0 0 0 0.5 4
2 Andreas Steen Bønnelykke 3 2 0 1 17 13 4 0 0 0 0.567 4
3 Søren Rydlund 3 1 0 2 15 16 -1 0 0 0 0.484 2
4 Anders Munkgaard 3 1 0 2 12 15 -3 0 0 0 0.444 2
Group E Ranking method
Pos Name Played Win Tie Lose fw fl fs RO Lags Bonus avg Points
1 Daniel Kandi 3 3 0 0 18 8 10 0 0 0 0.692 6
2 Alan Conway 3 2 0 1 15 10 5 0 0 0 0.6 4
3 Janick Navne 3 1 0 2 13 13 0 0 0 0 0.5 2
4 Jesper Johansen 3 0 0 3 3 18 -15 0 0 0 0.143 0
Group F Ranking method
Pos Name Played Win Tie Lose fw fl fs RO Lags Bonus avg Points
1 Lasse Buhl 3 2 0 1 16 10 6 0 0 0 0.615 4
2 Adib Issa 3 2 0 1 16 12 4 0 0 0 0.571 4
3 Stanislav Stanev 3 2 0 1 15 12 3 0 0 0 0.556 4
4 Martin Larsen 3 0 0 3 5 18 -13 0 0 0 0.217 0
Group G Ranking method
Pos Name Played Win Tie Lose fw fl fs RO Lags Bonus avg Points
1 Joel Rosenfeldt 3 3 0 0 18 11 7 0 0 0 0.621 6
2 Rene Bak 3 2 0 1 17 10 7 0 0 0 0.63 4
3 Martin Brackenbury 3 1 0 2 8 14 -6 0 0 0 0.364 2
4 William Damkjer Buhl 3 0 0 3 10 18 -8 0 0 0 0.357 0
Group H Ranking method
Pos Name Played Win Tie Lose fw fl fs RO Lags Bonus avg Points
1 Jesper Schmidt 3 3 0 0 18 8 10 0 0 0 0.692 6
2 Christoffer Lentz 3 2 0 1 17 10 7 0 0 0 0.63 4
3 Kim Bing Sandhøj 3 1 0 2 11 16 -5 0 0 0 0.407 2
4 Kristoffer Brokholm 3 0 0 3 6 18 -12 0 0 0 0.25 0

Schedule

Waiting
Playing
Finished

Round 1

Race to 6
1-A   
Denmark
Mickey Krause
Sweden
Almin Salkic
Sat 10:20  Table 1
2-A   
Denmark
Ann-katrine Kristensen
Denmark
Rune Mosbaek
Sat 10:20  Table 2
3-B   
Denmark
Theis Magle
Denmark
Søren Hartner Terp
Sat 10:20  Table 3
4-B   
Denmark
Niels Kronborg Pedersen
Denmark
Morten Willaume Brændgaard
Sat 10:20  Table 4
5-C   
Denmark
Jeppe Thyde
Denmark
Henrik Andersen
Sat 10:20  Table 5
6-C   
Denmark
Jesper Vestergaard Nielsen
Denmark
Helene Krogsgaard Mikkelsen
Sat 10:20  Table 6
7-D   
Denmark
Andreas Steen Bønnelykke
Denmark
Søren Rydlund
Sat 11:21  Table 2
8-D   
Denmark
Lars Tolbod
Denmark
Anders Munkgaard
Sat 10:56  Table 5
9-E   
Ireland
Alan Conway
Denmark
Daniel Kandi
Sat 10:46  Table 1
10-E   
Denmark
Jesper Johansen
Denmark
Janick Navne
Sat 11:32  Table 6
11-F   
Denmark
Lasse Buhl
Denmark
Martin Larsen
Sat 11:32  Table 3
12-F   
Denmark
Adib Issa
Bulgaria
Stanislav Stanev
Sat 11:42  Table 4
13-G   
Denmark
Rene Bak
Denmark
Joel Rosenfeldt
Sat 11:42  Table 1
14-G   
Denmark
William Damkjer Buhl
England
Martin Brackenbury
Sat 12:01  Table 5
15-H   
Denmark
Christoffer Lentz
Denmark
Kim Bing Sandhøj
Sat 12:21  Table 3
16-H   
Denmark
Jesper Schmidt
Denmark
Kristoffer Brokholm
Sat 12:41  Table 6

Round 2

Race to 6
17-A   
Denmark
Mickey Krause
Denmark
Rune Mosbaek
Sat 12:51  Table 5
18-A   
Sweden
Almin Salkic
Denmark
Ann-katrine Kristensen
Sat 12:51  Table 4
19-B   
Denmark
Theis Magle
Denmark
Morten Willaume Brændgaard
Sat 12:58  Table 2
20-B   
Denmark
Søren Hartner Terp
Denmark
Niels Kronborg Pedersen
Sat 13:07  Table 1
21-C   
Denmark
Jeppe Thyde
Denmark
Helene Krogsgaard Mikkelsen
Sat 13:17  Table 6
22-C   
Denmark
Henrik Andersen
Denmark
Jesper Vestergaard Nielsen
Sat 13:25  Table 5
23-D   
Denmark
Andreas Steen Bønnelykke
Denmark
Anders Munkgaard
Sat 13:32  Table 4
24-D   
Denmark
Søren Rydlund
Denmark
Lars Tolbod
Sat 13:37  Table 3
25-E   
Ireland
Alan Conway
Denmark
Janick Navne
Sat 14:01  Table 1
26-E   
Denmark
Daniel Kandi
Denmark
Jesper Johansen
Sat 14:04  Table 2
27-F   
Denmark
Lasse Buhl
Bulgaria
Stanislav Stanev
Sat 14:25  Table 6
28-F   
Denmark
Martin Larsen
Denmark
Adib Issa
Sat 14:28  Table 4
29-G   
Denmark
Rene Bak
England
Martin Brackenbury
Sat 14:43  Table 5
30-G   
Denmark
Joel Rosenfeldt
Denmark
William Damkjer Buhl
Sat 14:47  Table 2
31-H   
Denmark
Christoffer Lentz
Denmark
Kristoffer Brokholm
Sat 14:58  Table 3
32-H   
Denmark
Kim Bing Sandhøj
Denmark
Jesper Schmidt
Sat 15:22  Table 5

Round 3

Race to 6
33-A   
Denmark
Mickey Krause
Denmark
Ann-katrine Kristensen
Sat 15:23  Table 1
34-A   
Denmark
Rune Mosbaek
Sweden
Almin Salkic
Sat 15:32  Table 6
35-B   
Denmark
Theis Magle
Denmark
Niels Kronborg Pedersen
Sat 15:43  Table 4
36-B   
Denmark
Morten Willaume Brændgaard
Denmark
Søren Hartner Terp
Sat 15:45  Table 3
37-C   
Denmark
Jeppe Thyde
Denmark
Jesper Vestergaard Nielsen
Sat 15:48  Table 2
38-C   
Denmark
Helene Krogsgaard Mikkelsen
Denmark
Henrik Andersen
Sat 15:54  Table 1
39-D   
Denmark
Andreas Steen Bønnelykke
Denmark
Lars Tolbod
Sat 16:06  Table 6
40-D   
Denmark
Anders Munkgaard
Denmark
Søren Rydlund
Sat 16:03  Table 5
41-E   
Ireland
Alan Conway
Denmark
Jesper Johansen
Sat 16:24  Table 4
42-E   
Denmark
Janick Navne
Denmark
Daniel Kandi
Sat 16:51  Table 3
43-F   
Denmark
Lasse Buhl
Denmark
Adib Issa
Sat 16:58  Table 4
44-F   
Bulgaria
Stanislav Stanev
Denmark
Martin Larsen
Sat 17:09  Table 2
45-G   
Denmark
Rene Bak
Denmark
William Damkjer Buhl
Sat 17:18  Table 1
46-G   
England
Martin Brackenbury
Denmark
Joel Rosenfeldt
Sat 17:56  Table 4
47-H   
Denmark
Christoffer Lentz
Denmark
Jesper Schmidt
Sat 17:20  Table 6
48-H   
Denmark
Kristoffer Brokholm
Denmark
Kim Bing Sandhøj
Sat 17:30  Table 5

Last sixteen

Race to 8
49   
Denmark
Mickey Krause
Denmark
Adib Issa
Sun 09:35  Table 1
50   
Denmark
Søren Hartner Terp
Sweden
Almin Salkic
Sun 09:38  Table 3
51   
Denmark
Jesper Vestergaard Nielsen
Denmark
Andreas Steen Bønnelykke
Sun 09:46  Table 4
52   
Denmark
Lars Tolbod
Denmark
Rene Bak
Sun 09:46  Table 6
53   
Denmark
Daniel Kandi
R3
Denmark
Christoffer Lentz
R1
Sun 10:59  Table 1
54   
Denmark
Lasse Buhl
Ireland
Alan Conway
Sun 11:22  Table 3
55   
Denmark
Joel Rosenfeldt
Denmark
Theis Magle
Sun 11:17  Table 4
56   
Denmark
Jesper Schmidt
Denmark
Jeppe Thyde
Sun 11:41  Table 6

Quarter final

Race to 8
57   
Denmark
Mickey Krause
R1
Denmark
Søren Hartner Terp
Sun 13:18  Table 4
58   
Denmark
Andreas Steen Bønnelykke
Denmark
Lars Tolbod
Sun 13:13  Table 1
59   
Denmark
Daniel Kandi
R1
Ireland
Alan Conway
Sun 13:26  Table 6
60   
Denmark
Theis Magle
Denmark
Jeppe Thyde
Sun 13:26  Table 3

Semi final

Race to 8
61   
Denmark
Mickey Krause
Denmark
Andreas Steen Bønnelykke
Sun 15:13  Table 1
62   
Denmark
Daniel Kandi
Denmark
Jeppe Thyde
Sun 15:13  Table 4

Final

Race to 8
63   
Denmark
Mickey Krause
Denmark
Daniel Kandi
R2
Sun 16:54  Table 1

Comments

Chat ()
Last message from:
    Please log in to comment