Saving..

Edit match video

Write a comment

Edit handicap

Update handicap for :

Follow
You need to log in to perform this action
Share

Share this page

October 6, - October 7, 2018

2018 - Landsmesterskabet 8-ball - Klasse A

Add players

Please wait...
8-Ball

Results  

#NameMatches (won/lost)Frames (won/lost)Win percentage Points
1 Marios Vlaikidis
5 (5/0) 42 (30/12)
71%
300
2 Nicklas Olsen
4 (3/1) 33 (20/13)
61%
240
3 Jesper Pedersen
5 (3/2) 44 (24/20)
55%
204
3 Roy Ibsen
4 (2/2) 30 (17/13)
57%
204
5 Flemming Lei Andersen
3 (1/2) 24 (9/15)
38%
174
5 Axel Keller
3 (1/2) 25 (11/14)
44%
174
7 Bjarke Larsen
2 (0/2) 17 (5/12)
29%
139
7 Kristoffer Brokholm
4 (2/2) 31 (15/16)
48%
139
9 Kim Jersin
2 (0/2) 16 (4/12)
25%
104
9 Milas Holsting
2 (0/2) 16 (4/12)
25%
104
Entry deadline Oct 1, 2018, 8:00 PM (local time)
Starts Oct 6, 2018, 9:30 AM (local time)
Format Double elimination (10 Participants)
Race to 6
Handicap No handicap
Rankings DDBU Pool Rangliste
Organizer DDBU
Contact Marcus Mentzler and Jan Keller (jankeller@live.dk)
More info
Tilmelding: https://goo.gl/xwDX3x

(Jakob Lyng reviderer tilmeldingslisten efter fristen, og dem der ikke har betalt bliver slettet, dem der har betalt, men ikke lige fået tilføjet sig her, bliver tilføjet (og får en reminder om at gøre det selv fremover ;) )


Elite og Mesterrækkespillere kan ikke deltage. Se evt mere på httP://ddbupool.dk

Schedule

Waiting
Playing
Finished

Round 1

Race to 6
1
Denmark
Nicklas Olsen
Walk Over
    
2
Denmark
Kristoffer Brokholm
Denmark
Kim Jersin
Sat 10:02    
3
Denmark
Axel Keller
Walk Over
    
4
Walk Over
Denmark
Flemming Lei Andersen
    
5
Denmark
Roy Ibsen
Walk Over
    
6
Walk Over
Denmark
Bjarke Larsen
    
7
Greece
Marios Vlaikidis
Denmark
Milas Holsting
Sat 10:02    
8
Walk Over
Denmark
Jesper Pedersen
    

Winner round 1

Race to 6
9
Denmark
Nicklas Olsen
Denmark
Kristoffer Brokholm
Sat 11:54    
10
Denmark
Axel Keller
Denmark
Flemming Lei Andersen
Sat 10:02    
11
Denmark
Roy Ibsen
Denmark
Bjarke Larsen
Sat 10:02    
12
Greece
Marios Vlaikidis
Denmark
Jesper Pedersen
Sat 11:43    

Loser round 1

Race to 6
13
Walk Over
Denmark
Kim Jersin
    
14
Walk Over
Walk Over
    
15
Walk Over
Walk Over
    
16
Denmark
Milas Holsting
Walk Over
    

Loser round 2

Race to 6
17
Denmark
Kim Jersin
Denmark
Jesper Pedersen
Sat 13:18    
18
Walk Over
Denmark
Bjarke Larsen
    
19
Walk Over
Denmark
Flemming Lei Andersen
    
20
Denmark
Milas Holsting
Denmark
Kristoffer Brokholm
Sat 13:18    

Winners qualification

Race to 6
21
Denmark
Nicklas Olsen
Denmark
Axel Keller
Sat 13:18    
22
Denmark
Roy Ibsen
Greece
Marios Vlaikidis
Sat 13:18    

Loser round 3

Race to 6
23
Denmark
Jesper Pedersen
Denmark
Bjarke Larsen
Sat 14:25    
24
Denmark
Flemming Lei Andersen
Denmark
Kristoffer Brokholm
Sat 15:00    

Losers qualification

Race to 6
25
Denmark
Jesper Pedersen
Denmark
Axel Keller
Sat 16:24    
26
Denmark
Flemming Lei Andersen
Denmark
Roy Ibsen
Sat 16:43    

Semi final

Race to 6
27
Denmark
Nicklas Olsen
Denmark
Roy Ibsen
Sat 17:57    
28
Greece
Marios Vlaikidis
Denmark
Jesper Pedersen
Sat 17:57    

Final

Race to 6
29
Denmark
Nicklas Olsen
Greece
Marios Vlaikidis
Sat 20:15    

Comments

Chat ()
Last message from:
    Please log in to comment