Saving..

Edit match video

Edit match settings

Runouts
Innings

Write a comment

Edit handicap

Update handicap for :

Follow
You need to log in to perform this action

Share this page

November 17 - November 18, 2018

2018 - Danmarksmesterskabet 9-ball Scotch Double

9-Ball
Add teams

Add teams

Please wait...

Results  

#NameMatches (won/lost)Frames (won/lost)Win percentage
1 The Dream Team
4 (4/0) 52 (32/20)
62%
2 Lyng/Larsen
6 (4/2) 72 (41/31)
57%
3 Due/Nielsen
5 (3/2) 59 (30/29)
51%
3 Tragic magic
4 (3/1) 46 (30/16)
65%
5 Joel Rosenfeldt/ Karshing
3 (2/1) 38 (22/16)
58%
5 The Defenders
3 (1/2) 34 (18/16)
53%
5 SOYA sauce
4 (2/2) 46 (26/20)
57%
5 Kellerdrengene
3 (2/1) 32 (20/12)
63%
9 Clint Eastwoods Sønner
2 (0/2) 20 (4/16)
20%
9 Lee & Norris
3 (1/2) 29 (12/17)
41%
9 J&B Scotch
3 (1/2) 32 (9/23)
28%
9 Lystfiskerne
2 (0/2) 19 (3/16)
16%
13 Anita/Jan
2 (0/2) 22 (6/16)
27%
13 Jersin/Holland
2 (0/2) 27 (11/16)
41%
Entry deadline Nov 12, 2018, 8:00 PM (local time)
Starts Nov 17, 2018, 10:00 AM (local time)
Format Double elimination (14 Participants)
Race to 8
Handicap No handicap
Organizer DDBU
Contact Flemming Lei Andersen
More info
Tilmelding er kun gyldig når betaling er registreret: http://spiller.ddbu-admin.dk/?m=37&id=330&tourtype=8&tourid=0
Det er bare den ene spiller der skal betale, prisen er 270,- pr. hold.

Maksimalt 32 to-mandshold.
Scotch Double 9-ball, race til 8
Dobbelt/enkelt K.O.

Turneringen spilles så vidt muligt færdig lørdag, hvor ideen er at der er mange mennesker og høj stemning i lokalet

Schedule

Waiting
Playing
Finished

Round 1

Race to 8
1   
Denmark
The Defenders
Walk Over
 
2   
Joel Rosenfeldt/ Karshing
Denmark
Lystfiskerne
Sat 10:20  Table 1
3   
Tragic magic
Denmark
Anita/Jan
Sat 10:20  Table 2
4   
Due/Nielsen
Denmark
Lyng/Larsen
Sat 10:19  Table 3
5   
Denmark
Kellerdrengene
Jersin/Holland
Sat 10:20  Table 4
6   
Denmark
J&B Scotch
Denmark
Lee & Norris
Sat 10:20  Table 5
7   
SOYA sauce
Clint Eastwoods Sønner
Sat 10:20  Table 6
8   
Walk Over
The Dream Team
 

Winners qualification

Race to 8
9   
Denmark
The Defenders
Joel Rosenfeldt/ Karshing
Sat 12:07  Table 6
10   
Tragic magic
Denmark
Lyng/Larsen
Sat 12:05  Table 4
11   
Denmark
Kellerdrengene
Denmark
Lee & Norris
Sat 12:06  Table 1
12   
SOYA sauce
The Dream Team
Sat 12:11  Table 2

Loser round 1

Race to 8
13   
Walk Over
Denmark
Lystfiskerne
 
14   
Denmark
Anita/Jan
Due/Nielsen
Sat 11:49  Table 3
15   
Jersin/Holland
Denmark
J&B Scotch
Sat 12:12  Table 5
16   
Clint Eastwoods Sønner
Walk Over
 

Losers qualification

Race to 8
17   
Denmark
Lystfiskerne
SOYA sauce
Sat 13:45  Table 4
18   
Due/Nielsen
Denmark
Lee & Norris
Sat 14:11  Table 2
19   
Denmark
J&B Scotch
Denmark
Lyng/Larsen
Sat 14:20  Table 1
20   
Clint Eastwoods Sønner
Denmark
The Defenders
Sat 14:14  Table 3

Quarter final

Race to 8
21   
Joel Rosenfeldt/ Karshing
Denmark
Lyng/Larsen
Sat 16:28  Table 1
22   
Tragic magic
SOYA sauce
Sat 16:29  Table 3
23   
Denmark
Kellerdrengene
Due/Nielsen
Sat 16:30  Table 4
24   
The Dream Team
Denmark
The Defenders
Sat 16:30  Table 6

Semi final

Race to 8
25   
Denmark
Lyng/Larsen
Tragic magic
Sat 18:44  Table 4
26   
Due/Nielsen
The Dream Team
Sat 18:45  Table 1

Final

Race to 8
27   
Denmark
Lyng/Larsen
The Dream Team
Sat 20:54  Table 3

Comments

Chat ()
Last message from:
    Please log in to comment